Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

gates termosztátbol is van többféle astrába is pl a gsiknek, meg amit pl házzal együtt kell venni..

nekem az 14be volt 1700 nagyker áron.

a gyrtyapipán lévő gumidugó nem védi meg a gyertyát a vizzel való érintkezéstől?

Annyi víztől, amennyit a magasnyomású mosó termel nem. Olyan magasan állt a víz a gyertya körül, hogy áthúzott a gyertyapipa és nem a gyertyán keresztül testelt le, hanem közvetlenül a hengerfejen. Mihelyt elpárolgott a víz, helyreállt a gyújtás. Talán kiküszöbölhető ez a probléma, ha sűrített levegővel kifújatod a vizet.

Link to comment
Megosztás:

hát tavasszal tevezek egy két dolog cseréjét, mint pl a karteldekli tömítését, mert igen eregeti az olajat, meg csunya koszos is mr miatta, akkor aktív zsíroldóval vagy van ilyen blokmosóm, azzal le lesz mosva az egész blok, és csak smán salaggal lesz leveretve, ilyen kerti locsolofejem van az elég jol porlasztja a vizet, majd azzal fogom megmosni, elektromos részekre figyelek...

Link to comment
Megosztás:

Annyi víztől, amennyit a magasnyomású mosó termel nem. Olyan magasan állt a víz a gyertya körül, hogy áthúzott a gyertyapipa és nem a gyertyán keresztül testelt le, hanem közvetlenül a hengerfejen. Mihelyt elpárolgott a víz, helyreállt a gyújtás. Talán kiküszöbölhető ez a probléma, ha sűrített levegővel kifújatod a vizet.

Egyik kollégám így nyírta ki az egyik gyújtótrafót az OFF Wagon R+ járművében. Abban 2 trafó van, mindegyik 2-2 hengert lát el, az egyik egy motormosás után megadta magát. Aztán, hogy még tetézze a dolgot, 3 hengerrel járt egy darabig, amitől besz@rt a katalizátor is...

Link to comment
Megosztás:

Igen, ugyanaz.

Köcce! :huh:

Axem veled pontosítottuk le, hogy az 1,4 és 1,6 ugyanaz :lol:.

Axt viszont neemtom, csak sejtem, hogy ennek már nincs a szivóoldalon 2db lyuk, hogy télen a moci felől tudjon meleg levegőt szívni.

Xál ezé kéne 1 fotó, mert hát az beszédesebb és ha nem muszáj, akkor nem akarok 100km-t ótózni azé, hogy neemjóó.

Bár gondolom, ha belemegy, és véletlenül elől mégis 2 lyuk van, akkor a moci felőlit ledugózom :)

Link to comment
Megosztás:

szerintem ez korrekt ár

légszűrőház

Nekem az 1,4 16V X14Xe-hez nem ilyen kell az biztos (hosszúkás az elején, alján kb 40-es, hátulján 60-70-es lyuk), Bp-en a Nagykőrösi út 133. szám alatt adtak 5eft-ért, már bent is van :huh: Báár nem igazán érteem, hogy lehetnek olyan igénytelen autóvezetők! Ahogy az a ház kinézett !! Belül tiszta olaj, kilseje agyon karcolt, tiszta olaj+kosz :lol:

Link to comment
Megosztás:

szerintem ez korrekt ár

légszűrőház

Ja és a bontók beli árakról csak annyit, hogy szinte xarrá tört dobozt (szívócsőve el volt törve, de nagyon, felfogó nyúlványai szintén letörve) akart adni 8eft-ért, gsi-ből való dobozt, ami azé jobban nézett ki 15eft-ért akart adni a csóka Monoron !! Azé az új 27eft !! és annak mindene megvan toldat, csavarok, nincs összedzsuvázva, hogy 1 hétig kelljen áztatni, subickolni!!

Xóval nyugodtan elmehetnek a sunnyogóbaaa !!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nagyon úgy néz ki a 2. hengerben be van égve a szelep, bár a HF-et nem engedtem levenni, túl drága lett volna most az nekem.

Mennyi a rális ára egy ilyen mókának? a munkadíj ill. külön csak az anyag?

Ill. milyen márkájú alkatrészeket ajánlotok?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nagyon úgy néz ki a 2. hengerben be van égve a szelep, bár a HF-et nem engedtem levenni, túl drága lett volna most az nekem.

Mennyi a rális ára egy ilyen mókának? a munkadíj ill. külön csak az anyag?

Szuromi 25 körül csinálja a komplett hengerfej felújítást. Abban minden benne van,

illetve a hengerfejtömítés, szívósor és leömlő talp tömítés, szelepdekni tömítés, hengerfej

csavarok kellenek még hozzá.

Plusz a le-felszerelés díja.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként mitől tud beégni egy szelep?

Mi lesz, ha így járok még vele egy darabig? Márciusig nem hiszem, h lesz felesleges 50-60 ropim.

Idővel mindenképp lesz rajta beégett lerakódás, de pl ha folyamatosan kis fordulaton hajtod,

vagy rossz minőségű olajat teszel bele, illetve rossz a hidrotőke, akkor előbb előfordul.

Nem hiszem hogy 1-2 hónap alatt sokat romlana a helyzet :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.