Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Nos,készen van :D . Öröm,boldogság :D . Az alapjárati buffogás a múlté,már csak néha-néha pöffent egy nagyobbat,de az már lényegtelen. A motor sem rándul már meg fordulaton tartva,szépen egyenletesen pörög,ahogy kell. Köszönöm mindenkinek a segítséget,egy műhely lehet hogy kicserélte volna a fél motort egy vagyonért,és talán rá sem jöttek volna a hibára... Jó ez a fórum :D

Link to comment
Megosztás:

A mai napomat sem így terveztem. Tegnap elvittem a kocsit a szerelőhöz:olajcsere + szelepszárszimering mivel kicsit csipegette az olajat. Ma estére úgy volt, hogy kész is lesz. Délután hív a szerelő, baj van, szedte le a szimeringeket és két szelepvezető darabokba esett szét miután lejött a szimering. Nemrégen cserélhették (1 éve vettem) mert elég jó állapotban vannak és nagyon könnyen jöttek le. Továbbá lebontotta a vezérlést a szíjat az adagoló tengeje tolta ezáltal jól le van nyalva a széle(30000km-rel előtte cserélve lett a szíj). úgyhogy szíjcsere+adagolófelújítás na meg még sok minden ... :D

Link to comment
Megosztás:

Nos,készen van :D . Öröm,boldogság :D . Az alapjárati buffogás a múlté,már csak néha-néha pöffent egy nagyobbat,de az már lényegtelen. A motor sem rándul már meg fordulaton tartva,szépen egyenletesen pörög,ahogy kell. Köszönöm mindenkinek a segítséget,egy műhely lehet hogy kicserélte volna a fél motort egy vagyonért,és talán rá sem jöttek volna a hibára... Jó ez a fórum :D

Ezért vagyunk :D

Az, hogy néha alapjáraton buffan egyet, az nem jelent nagyon rosszat, szerelőm szerint valamelyik szelep nem zár 100%-osan. Én nem foglalkozom vele. Lehet, hogy valami motortisztító benzinadalékot kellene csak önteni bele.

Link to comment
Megosztás:

A mai napomat sem így terveztem. Tegnap elvittem a kocsit a szerelőhöz:olajcsere + szelepszárszimering mivel kicsit csipegette az olajat. Ma estére úgy volt, hogy kész is lesz. Délután hív a szerelő, baj van, szedte le a szimeringeket és két szelepvezető darabokba esett szét miután lejött a szimering. Nemrégen cserélhették (1 éve vettem) mert elég jó állapotban vannak és nagyon könnyen jöttek le. Továbbá lebontotta a vezérlést a szíjat az adagoló tengeje tolta ezáltal jól le van nyalva a széle(30000km-rel előtte cserélve lett a szíj). úgyhogy szíjcsere+adagolófelújítás na meg még sok minden ... :D

Sztem beszélj a K.O.M.A.-val :D azaz a kecskeméti Opelmaffiával, főleg Johnnyval, sztem tudnak neked ajánlani jó szakit a felújításhoz, meg alkatrészeket.

Link to comment
Megosztás:

Sztem beszélj a K.O.M.A.-val :D azaz a kecskeméti Opelmaffiával, főleg Johnnyval, sztem tudnak neked ajánlani jó szakit a felújításhoz, meg alkatrészeket.

Van nekem egy jó szerelőm itt helyben,ő csinálja mindig a kocsit a történet része még mielőtt megvettem volna vezszíj szakadásos lehetett mer a szerelő kiszedte a himbákat, még plussz alkatrészeket is talált régi himba darabokat. Precíz szerelők csinálhatták.

Link to comment
Megosztás:

Van nekem egy jó szerelőm itt helyben,ő csinálja mindig a kocsit a történet része még mielőtt megvettem volna vezszíj szakadásos lehetett mer a szerelő kiszedte a himbákat, még plussz alkatrészeket is talált régi himba darabokat. Precíz szerelők csinálhatták.

Meglátjuk mennyiért csinálják majd meg,ha kell szerelő szólj.Olcsón és jól dolgoznak.Adagolóst is tudok.

Link to comment
Megosztás:

Az a gondom hogy rángat az 1.8as c18xel :lol: .....Már cseréltem gyertyát,alapjárati mocit(attól elmúlt 1 hónapig)próbából raktam bele másik légtömegmérőt,gyertyakábeleket,kipucoltam a pillangószelep házat,nem szív falsot sehol......Ha kifújom a légtömegmérőt féktisztitóval akkor jó 1hónapig,de ezí gy nem jó :lol: ....ha nyomom neki megy rendesen nem fullad,nem rángat...Viszont ka kényelmesen kocsizok akkor rángat 2-3000 fordulaton :lol: .Remélem van valakinek valami ötlete...... :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Az a gondom hogy rángat az 1.8as c18xel :sowwy: .....Már cseréltem gyertyát,alapjárati mocit(attól elmúlt 1 hónapig)...

Ha előtte is utána is egyértelműen ugyanazt csinálta közben pedig tünetmentes volt, akkor bizony ezen a vonalon kellene elindulni. Csatik, kábelek, kompi, vagy mégegy alapjárati, hátha csak a véletlenek összejátszanak.

Link to comment
Megosztás:

Ha előtte is utána is egyértelműen ugyanazt csinálta közben pedig tünetmentes volt, akkor bizony ezen a vonalon kellene elindulni. Csatik, kábelek, kompi, vagy mégegy alapjárati, hátha csak a véletlenek összejátszanak.

Az alapjárati moci vadi új,és gyári :sowwy: Az nem lehet gond......

Link to comment
Megosztás:

Hát ja :sowwy:

Lambdát meg lehet méretni, hogy tuti legyen, és abból csak a gyárit szabad megvenni.

Légtömegmérőből nemtom hogy van-e valami jó ident típus, azt Viktortól kellene informálni :lol:

Már informálódtam,de drága :lol: ...Még Dinitől kérek egy lambda szondát hátha......

Link to comment
Megosztás:

Ez jó ötlet, de valami kipróbált autóból legyen, nehogy az meg még szarabb állapotú legyen :lol:

Mint a bontóban...Minden müködö autóból lett kiszedve :lol: :lol: :P Egy próbát megér.......de lehet hogy inkább a légtömegmérő ha a féktisztitótól megjavul...... :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mostanában nem nagyon szeret indulni az autóm.

Van olyan is,hogy jó.:lol:

Néha amikor elfordítom a kulcsot,nem történik semmi,

majd mégegy próba és pöccre indul.

Vagy pedig nehezen kezd tekerni az önindító. (kb2 fordulat nagyon lassan utána begyorsul)

Van olyan is hogy csak 1-et teker és semmi,viszont a következő próbálkozásra indul rendesen.

A generátor elég gatya (nagyon hangos),de töltés van sztem.(lámpa nem világít)

Akkumlátor kb 3 hónapos 55-ös.

Lehet ez valami kontakt az önindítónál?

Merre van az önindító c16nz-be? :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy elfáradt az önindítód, fel lehet újíttatni.

Motor-váltóharang találkozásánál keresd a motor mögött fent.

Azért én mérnék egy feszültséget álló motornál és járó motornál az akkusaruk között...

Meg megnézném, a testkábelek rendben vannak-e :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy elfáradt az önindítód, fel lehet újíttatni.

Motor-váltóharang találkozásánál keresd a motor mögött fent.

Azért én mérnék egy feszültséget álló motornál és járó motornál az akkusaruk között...

Meg megnézném, a testkábelek rendben vannak-e :lol:

köszi.

Megnéztem,a kábelek jók sztem.

Mérni nem tudok,nincs hozzá kütyüm. :sowwy:

Lehet mindjárt elgurolok egy szerelőhöz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Lehet hogy volt már korábban szó hasonló problémáról de én nem találtam.

Gondom a következő:

Arra lettem figyelmes, hogy olajos a gyújtáselosztóra menő csatlakozó.

Mivel kívül sehol nincs olajfolyás így levettem a gyújtáselosztó fedelet, a rotor alatt a motor felé minden olajos.

Kipucoltam, de folyik még mindig.(újra olajosodik.)

Szimeringes az tuti.

A kérdésem az lenne, hogy az itt lévő szimeringet lehet e cserélni?

Ha igen akkor, milyen méretű szimering kell?

Hogyan lehet a kiszerelt gyújtáselósztót szétszedni? Csinált már valaki ilyet?

Az új nagyon drága.

A bontottról meg azt hallottam, hogy ha régóta ki van szerelve abban is elöregedhetett a szimering.

Az autó 95-ös motor c14nz.

Válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Lambda szonda.

Vagy a légtömegmérő nem az igazi már, és tisztítás hatására még egy ideig visszatér az örök vadászmezőkről :lol:

Reggel meló elött ki akartam fújni megint a légtömegmérőt.......Észre vettem hogy hiányzik a müanyag a pollenszürőről....Elfelejtették a szélvédőcserénél vissza tenni :lol: ......De így azt is észrevettem hogy a belső levegő keringetőnek az egyik gumicsőve ki van szakadva :lol: Megcsináltam és most nem rángat :sowwy: Remélem tényleg csak ennyi baja volt :lol: Jobban hangzik mint megint 20e kiadás..... Detti visszament a szélvédőshöz és vissza adták neki a müanyagot szerencsére,így abból se kell újat vennem :P

Link to comment
Megosztás:

Reggel meló elött ki akartam fújni megint a légtömegmérőt.......Észre vettem hogy hiányzik a müanyag a pollenszürőről....Elfelejtették a szélvédőcserénél vissza tenni :lol: ......De így azt is észrevettem hogy a belső levegő keringetőnek az egyik gumicsőve ki van szakadva :lol: Megcsináltam és most nem rángat :sowwy: Remélem tényleg csak ennyi baja volt :lol: Jobban hangzik mint megint 20e kiadás..... Detti visszament a szélvédőshöz és vissza adták neki a müanyagot szerencsére,így abból se kell újat vennem :P

Pedig milyen biztos voltál, hogy fals levegő nincs :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.