Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sőt, hidegen nem lehet hallani, inkább melegen. Olyan jó pedig a motor. Kompresszió is volt mérve, azt mondták közepes, tehát dugattyugyűrük sem lehetnek.

Milyen magas a hangja ennek a kopogásnak ??? (olyan mintha csilingelne ??)

Nem lehet, hogy a generátor szíjtárcsa vagy valami hasonló veredes valamit ??? Nekem pont ilyen volt most a géppel... a vezérműszíj műanayag fedele az alsó részen kiugrott egy picit a helyéről és hozzáért a szíjtárcsához és az adott -főleg álló helyzetben- ilyen hangot, amikor a melegtől kitágult... ha hűtötte a menetszél nem csinálta...

Link to comment
Megosztás:

ő

Milyen magas a hangja ennek a kopogásnak ??? (olyan mintha csilingelne ??)

Nem lehet, hogy a generátor szíjtárcsa vagy valami hasonló veredes valamit ??? Nekem pont ilyen volt most a géppel... a vezérműszíj műanayag fedele az alsó részen kiugrott egy picit a helyéről és hozzáért a szíjtárcsához és az adott -főleg álló helyzetben- ilyen hangot, amikor a melegtől kitágult... ha hűtötte a menetszél nem csinálta...

Köszi a tippet. Sajnos tipikus motorhang. És mindig hallatszik alapjáraton (menetközben is). Ha meg fals levegőt kap, már nem kopog annyira (olajcsere elött egyáltalán nem kopogott ilyenkor). És nem tudom, mennyit megy még igy a motor... tanácstalan vagyok. Estleg van valakinek hasonló tapasztalata?

Link to comment
Megosztás:

ő

Köszi a tippet. Sajnos tipikus motorhang. És mindig hallatszik alapjáraton (menetközben is). Ha meg fals levegőt kap, már nem kopog annyira (olajcsere elött egyáltalán nem kopogott ilyenkor). És nem tudom, mennyit megy még igy a motor... tanácstalan vagyok. Estleg van valakinek hasonló tapasztalata?

azt írod hidegen nem halatszik :!: szerintem kevés az oil nyomás csak hogy miért?

A szerelő azt mondta elmegy 1 darabig :twisted: azt nem hogy mia baja :twisted: szerintem ne vidd töbször oda :wink: az én véleményem az ,hogyha oil csere után kezdett el kopogni akkor valami adalékos kulimász volt benne szerintem 8) mikor cserélted az oilt öntöttél bele valami motor mosó folyadékot :?: Én méretnék oil nyomást :wink: mert ha ilyen csúnyán szól akkor lehet csapágyas is :arrow: sőt csapszeges is de ne legyen csak hidrótőkés, azt meg fentről hallanád :idea: tényleg honnan jön a hang :arrow: fordulaton erősebb :?:

Link to comment
Megosztás:

István

Az egyik ismerősöm olajat cserélt mosóolajjal kimosta és utánna nemsokára besült a motorja .

A szerelő azt mondta lehet hogy azért mert a mosóolaj bevitt valami koszt az olajjáratokba.Lehet hogy nálad is nincs rendes kenés valamelyik főtangely csapágynál.

Link to comment
Megosztás:

Kösz a segítségeteket. A kopogás nem felülről hallatszik, hanem a motorból. Alulról megnézette a srác akitől vettem és azt mondták neki, hogy a csapágyak OK, ott nincs játék. Magasabb fordulaton nem hallatszik a kopogás (olajnyomás lenne?). Hogyan lehet megmérni? Hova kell szerelni a nyomásmérőt? Mi lehet az oka a nyomésvesztességnek? Mekkora kell legyen az olajnyomás?

És ha mégis csapszeges? Mi történhet, ha igy járok vele? Kikönyököl a hajtókar?

Rengeteg a kérdésem, köszi a válaszokat...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ez innentől fogva olyan dolog, amivel egy jó szakihoz kell fordulni... Olajszivattyú egyébként lehet rossz, amiatt is lehet kevés a nyomás, de akár az is lehet, hogy az olaj-túlnyomás szelep nyit fölöslegesen... De mi van ha nem az olajnyomással van a baj ??

Szóval ezért mondom, hogy magad innentől szerintem ne próbálkozz és próbálj találni egy tényleg hozzáértő szerelőt... vagy egy jó márkaszervizet...

Hidd el elköltöttem már párezret azért mert én is azt hittem, hogy okos vagyok és tudom, hogy mi a hiba... nem szabad... be kell látni, hogy ha valamihez nem ért / nincs elég tapasztalata, műszere az embernek, akkor nem szabad találgatni...

Persze az is igaz, hogy sok pénzt meg lehet takarítani néha ha az ember rájön, hogy mi a baj, sőt az is előfordul rengetegszer, hogy a szakik is csak próbálgatnak... De szerintem ez a probláma olyan, amihez már kell a tapasztalat...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem se próbálkozz...ez drága mulatság lehet...ha egy mociból ilyen hang jön akkor mindenképpen szakemberhez kell menni...az meg aki azt mondja járj így nyugodtan....az csak rámondja...abban reménykedik, hogy amikor tönkre megy(mert az lesz belőle tuti!) akkor hozzáviszed és nagyobbat kaszálhat!

Ha a szivattyúnál van a gond, vagy a nyomásszabályzó szelepnél(ez a legvalószínűbb) akkor teljesen tönkre teszed a gépet, ha így mész vele!!!!

Menj rendes szakihoz, aki komolyan csinál motorfelújítást is és annak mutasd meg ne holmi autószerelőnek!!! Aztán Ő biztosabb infót tud neked adni, de először ragaszkodj az olajnyomás mérérshez mielőtt bármi mást megbontanának!

Link to comment
Megosztás:

Csókolom!

ékszíjam megint csuszkál és megkéne feszíteni.torx kulcsom még mindig nincs ugyhogy ha valakinek van és esetleg lenne pár perce valameik nap a közeljövöben és tudna segiteni a meghuzásában akkor azt megköszönném!lköszike elöre is!

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek van különbség az ECOTEC(X20XE) és a C20XE(nem ecotec) motor hidrótőkéi között?

Az e-bay en majdnem a felébe kerül ECOTEC-hez mint a C20XE-hez.

De a lejebbi listában benne van a C20XE-motor is ?! Nem 1értelmü a dolog...... :)

8darab : 77eur (X20XE ECOTEC)

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...7950055469&rd=1

8darab : 114eur (C20XE)

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...7951107330&rd=1

:wink:

Link to comment
Megosztás:

istván: előgyujtásod rendben van? Nekem is ilyen volt az Astrám kb 1 hónapja, kopogott, csörgött eszméletlenül a motor. Persze valószínüleg a tied máshogy kopog. De nekem csak ennyi volt, hogy az előgyujtást beállítottuk, és utána minden kopogás-csörgés megszűnt, pedig a hangja már elég durva volt, úgy tünt, hogy komolyabb a probléma. De hál'istennek nem.

Link to comment
Megosztás:

istván: előgyujtásod rendben van? Nekem is ilyen volt az Astrám kb 1 hónapja, kopogott, csörgött eszméletlenül a motor. Persze valószínüleg a tied máshogy kopog. De nekem csak ennyi volt, hogy az előgyujtást beállítottuk, és utána minden kopogás-csörgés megszűnt, pedig a hangja már elég durva volt, úgy tünt, hogy komolyabb a probléma. De hál'istennek nem.

Köszi a tippet. Gondolom, ha gyujtás lenne, akkor nem csak alapjáraton hallanám. De ki tudja... . Holnap megyek új szerelőhöz... majd megirom mások okulására, hogy mit is találtunk...

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek van különbség az ECOTEC(X20XE) és a C20XE(nem ecotec) motor hidrótőkéi között?

Az e-bay en majdnem a felébe kerül ECOTEC-hez mint a C20XE-hez.

De a lejebbi listában benne van a C20XE-motor is ?! Nem 1értelmü a dolog...... :)

8darab : 77eur (X20XE ECOTEC)

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...7950055469&rd=1

8darab : 114eur (C20XE)

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...7951107330&rd=1

:wink:

Az első az összes C20XE, C20LET-hez jó, ECOTEC-hez nem stimmel.

A másik az összes Opel modellhez Corsa, Astra, Vecrta, Calibra, Sintra és Omega -, amely ECOTEC motorral van szerelve 1.0-től 2.2.-ig + motrkód.

Gondolom nem véletlenül írta, hogy nincs átfedésben egymással a két motorgenerációhoz használt ht.

Arra figyelj, hogy a képek megtévesztőek lehetnek, nem így kelle eldönteni, hogy ugyanaz-e.

ui: csak egy kérdés : ez az ár nem nyolc daradra vonatkozik ? :roll:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.