Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

A gazdája szerint nincs erő a teljesen felújított motorban. Mivel mindent átnéztünk, így csak arra tudok gondolni, hogy a gépműhelyben rossz vezérmű tengelyt tettek a hengerfejbe. Mivel a Dieselnél nincs ékelve a vezérműtengelyre a bordáskerék, a gépműhelyben kérdeztem a szakitól, hogy biztosan ez való bele, mert ebben benne van az illesztő retesz. Erre a válasz: "Biztos, hogy ez való bele, csak ki kell venni belőle a reteszt." :lol:

Egyébként most mentem egy ugyanilyen Diesellel és semmivel sem megy jobban, mint a felújított. 60 LE-s motortól mit várjak? Lehet, hogy csak a gazdája vár többet ennyi pénzért? :lol:

Nem tudom a gazdája mit vár 60le-től,de 30°C-os melegben erőtlen lesz.

Tudtommal nem egyezik meg a bengás vezérműtengely a düzelével.

Link to comment
Megosztás:

Tudnátok nekem tanácsot adni?

Tavasz vége felé bejött egy 0170-es és egy 0130-as hibakód. Akkor itt utánanéztem, és láttam, hogy a lambdaszonda cseréjét írtátok másnak.

Azt csinálja az autó, hogy alapjáraton rángatózik, brummog. Motorféknél és gyorsításnál is rángat. Mindezt csak tankolás után, és addig, amíg dugóban áll. Ha kiér a dugóból, és rendes tempót tud menni, akkor egy idő után meg is szűnik a jelenség. A legközelebbi tankolásig. A benzin is eszünkbe jutott, de most direkt másik kútra (másik márkára) esett a választás. Vélemények, tapasztalatok? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Csak találtam egy érdekes dolgot amit még eddig talán még soha nem is....nem tudtam mire vélni,de talán lesz valaki aki megmagyarázza:)

http://www.duen.hu/kepek/hirdetes/nagy/235...80703115109.jpg

az aminek látszik... :lol:

A pócwágen az pócwágen, az Opel pedig GM -ergo megbízhatóbb. A melósomnak a 7 éves 4-es Golfjával több baja volt eddig mint nekem a 11 éves dízeltraktorommal.

Link to comment
Megosztás:

Tavasz vége felé bejött egy 0170-es és egy 0130-as hibakód. Akkor itt utánanéztem, és láttam, hogy a lambdaszonda cseréjét írtátok másnak.

Azt csinálja az autó, hogy alapjáraton rángatózik, brummog. Motorféknél és gyorsításnál is rángat. Mindezt csak tankolás után, és addig, amíg dugóban áll. Ha kiér a dugóból, és rendes tempót tud menni, akkor egy idő után meg is szűnik a jelenség. A legközelebbi tankolásig. A benzin is eszünkbe jutott, de most direkt másik kútra (másik márkára) esett a választás. Vélemények, tapasztalatok? :lol:

Cserélj lambdát, de csakis gyári eredetit vegyél.

tudja valaki hogy milyen gyertyakat erdemes venni x14nz-be? marka model tipus?

Egypólusú GM

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,egy régi gondom van ami kezd alakulni:cseréltem ac pumpát,ez már nem ereszti vissza a benzint+direktre kötöttem a relét,így gyújtásra nyomja az anyagot.De: első indításnál már elindul csak lefúllad,újrainditok és jó.

Miért van ez?Csak 8-10-12 óra állás után és csak elösször,útána mindig jó. Injektorok cserélve nyomásszabályzó cserélve,alapjárati kipucolva.Astra f X16XEL

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ.Amikor rányomom gyújtással direktbe,(akkor van nyomás a hídon)akkor is úgyanez a helyzet.

????

pedig akkor még mindig eleresztheti a nyomást... nézd meg, 8-12 óra állás után van-e még nyomás a hídban (rajta

levő szelepen tudod megnézni). Lehet hogy a csereinjektorok is eresztenek, vagy a csere ac se olyan hűdejó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

A TotalCar "Bödön"-ös cikkét olvasva, majda kocsimban vizsgálódva kartergáz témában a következővel szembesültem.

Előljáróban: a kocsim '92 1,6i 8V C16NZ és nem vagyok autószerelő, de azért tudom, hogy miről beszélek (remélem). :-)

A kartergáz visszavezetése két ponton történik. Az egyik pont, egy vastag cső és befecskendező renszer tetején található műanyag házba megy.

A másik egy vékonyabb cső, és ez a befecskendező rendszer alatt, a torokba van vezetve.

És itt van az ami miatt terhellek Benneteket.

Nekem ez a befecskendező alatti rész teljesen el van koszolódva (szerintem be is lehet égve) és így ez a "vékonyabb cső" nem is látja el a feladatát. Az érdekelne, hogy milyen módszerrel lehetne kipiszkálni illeve milyen irányba megy egyáltalán a furat, és van-e esélyem a tisztításra. Szerintem ennek a furatnak a tisztítása után az alapjárat is visszaállna, mert most egy kicsit magas.

Eddig mindenféle helyes dologgal kipiszkáltam a nagyja koszt és csavarlazítót is fulytam be oldószer gyanánt, de még mindíg nem szelel afurat.

Talán valakinek van 5lete?

A válaszokat előre is köszönöm.

Kitakarítottam a bégett csonkot.

Első lépésben kb 3,5-ös vagy 4-es fúrószárral (kézzel tekerve) kitakarítottam a nagyját ameddig ment, majd pumpával kifújtam a koszt. A furat kb 2cm után elvékonyodik, de egyenesen megy be a torokba. A vékonyabb rész 1,5 mm-es. Ide a madaras tesco-ban vettem "saslik tüskét" (240Ft 10db) és ezzel az acálos konyhai segédeszközzel finoman forgatva bejutottam a torokhoz.

Ha a pillangószelepet elfordítjuk az üzemanyag rendszer felől akkor ez a kis furat tökéletesen látszik, persze előtte a befecskendező rendszeren lévő műa házat le kell venni.

Kíváncsi leszek mi lesz a hatása, én azt várom, hogy meleg motornál az alapjárat egy kicsit lejebb jön, mert 950-nél tart már (a gyári 830-990).

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Kitakarítottam a bégett csonkot.

Első lépésben kb 3,5-ös vagy 4-es fúrószárral (kézzel tekerve) kitakarítottam a nagyját ameddig ment, majd pumpával kifújtam a koszt. A furat kb 2cm után elvékonyodik, de egyenesen megy be a torokba. A vékonyabb rész 1,5 mm-es. Ide a madaras tesco-ban vettem "saslik tüskét" (240Ft 10db) és ezzel az acálos konyhai segédeszközzel finoman forgatva bejutottam a torokhoz.

Ha a pillangószelepet elfordítjuk az üzemanyag rendszer felől akkor ez a kis furat tökéletesen látszik, persze előtte a befecskendező rendszeren lévő műa házat le kell venni.

Kíváncsi leszek mi lesz a hatása, én azt várom, hogy meleg motornál az alapjárat egy kicsit lejebb jön, mert 950-nél tart már (a gyári 830-990).

Üdv.

Én most takaritottam ki a kis likat hasonló eljárással. Semmi változást nem tapasztaltam. Mondjuk fordalatszámmérőm nincs, meg rutinom se, hogy a fordulatszám változást fülre felismerjem az alapjáratnál. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.