Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Ó, köszi, csak az én motoromban nincs az elosztóban rotor :lol:

Na, azóta fejlemények:

motor ma már csak rosszul (3 hengerrel járt), de óvatosan elmentem gyertyakábelt vadászni. Szörnyű szaga volt a masinának, és végül nem is vettem kábelt, mert csak készletben volt, gondoltam egy próbáért húzós összeg lenne. Viszont találtam egy gyorsszervizt akik 2 személy jelenlétében hadra foghatók voltak azonnal. Kértem volna tőlük kábelt próbára, de mondták inkább ránéznek a motorra. Kivették a gyertyát, indítózás és lám, köpte ki a vizet (!) a gyertyalyukon keresztül :D Úgyhogy hengerfejtömítés volt a ludas. El is vállalták, sarki (non-stop) autósboltban kaptunk is újat, így 3 óra elteltével újra 4 hengerrel járt a motor. Persze most jön még olaj-, olajszűrő-, fagyállócsere :lol:

Tegnap és ma is már látványosan ette a vizet a masina.

Na mindegy, most már jó, hála a vasárnap is dolgozó Fertő utcaiaknak.

Metabond Speed szerintetek mennyire szereti a vizet? :lol: Már sárga trutyis az olajbetöltő, de holnap még menni fog így 50km-t...

Gyertyakábelt most jusztse veszek még bele :D

Én a helyedben azonnal lecserélném azt az olajat. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Be akartam járni az udvarba, azt megint nem akart elindulni kerregettem vagy 2-3 percet mire elkapta, akkor meg nyikorgott gázadásra mint a talicska. Nem tudom megint mi lelte már kezdtem elfelejteni ezt a nyavajáját, nem csinálta már 1hónapja. :lol:

Vazze, ha ott vagyok még akkor megnézhettük volna. :lol:

Link to comment
Megosztás:

hát biztos nem kedveli...

és én le is cserélném még most az olajat.

szűrő 500t mindnehol kapható olaj is megoldható, nem járnék így vele,hogy keveredve van a víz az olajjal.

Aszonták szerelők kezdjek motortisztítóval bele az olajba, aztán 15km és leereszt, majd utána új olaj. Mindegy, ma már nem tudok nekilátni (na meg nem is akarok), holnap reggel meg el kell érni szerelőkig.

Link to comment
Megosztás:

Ó, köszi, csak az én motoromban nincs az elosztóban rotor :D

Na, azóta fejlemények:

motor ma már csak rosszul (3 hengerrel járt), de óvatosan elmentem gyertyakábelt vadászni. Szörnyű szaga volt a masinának, és végül nem is vettem kábelt, mert csak készletben volt, gondoltam egy próbáért húzós összeg lenne. Viszont találtam egy gyorsszervizt akik 2 személy jelenlétében hadra foghatók voltak azonnal. Kértem volna tőlük kábelt próbára, de mondták inkább ránéznek a motorra. Kivették a gyertyát, indítózás és lám, köpte ki a vizet (!) a gyertyalyukon keresztül :lol: Úgyhogy hengerfejtömítés volt a ludas. El is vállalták, sarki (non-stop) autósboltban kaptunk is újat, így 3 óra elteltével újra 4 hengerrel járt a motor. Persze most jön még olaj-, olajszűrő-, fagyállócsere :lol:

Tegnap és ma is már látványosan ette a vizet a masina.

Na mindegy, most már jó, hála a vasárnap is dolgozó Fertő utcaiaknak.

Metabond Speed szerintetek mennyire szereti a vizet? :lol: Már sárga trutyis az olajbetöltő, de holnap még menni fog így 50km-t...

Gyertyakábelt most jusztse veszek még bele :D

am 1 gyertya kábel szett,dupla szilikonos 14-15 ezer pénz,én kb 3hónapja cseréltem ki...

víz:az nem lehet,h hengerfejes lett a géped??

és nem csak a tömítés szállt el??

inkább ezt jobban meg kellene nézned,mert ha új olajat nyomsz bele,és fejes a gép,akkor az olaj árárt is bukod :lol:

kissé ugy fest mintha gátas lenne...

az viszon teljes G.O...fej le stb.stb

Link to comment
Megosztás:

Aszonták szerelők kezdjek motortisztítóval bele az olajba, aztán 15km és leereszt, majd utána új olaj. Mindegy, ma már nem tudok nekilátni (na meg nem is akarok), holnap reggel meg el kell érni szerelőkig.

amugy erre tökéletesen megfelel 1 sima 1xerű olaj,ez a motor mosó szlötyi,nah azt én talán nem raknám bele :lol: ,drága,és tiszta olajjal átjárod kissé,az is tök jó...

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet!

Az 10-es skálán mennyire nagy baj ha az elmúlt 3,5 hónapban kétszer öntöttem utána hütőfolyadokot, kb kétszer 2,5-3dl-t (tehát összesen valamivel kesebb mint 6dl-t)

nézd át a vízcsövek bilincseit,főleg a motor mögött,az utasstér elött,nekem ott volt lelazulva 1 vízcső,de csak akkor könnyezett kissé,amikor nyomás volt a rendszerben/forró moci/..

akkorát szívtam vele :lol: ,és csak tükörből tudtam meghúzni a bilincset,mert olyan szar helyen volt...

utánna megszünt a vízfogyásom....

igaz szar forró mocinál ott kavarni,kissé égető az érzés .... :lol:

Link to comment
Megosztás:

uhh ez jo volt

miért V

hm... ne hemi V blok az tuti

igy tényleg csak a valve az az szelep maradt

nézegesd az autok fenekét sokszor van irva hogy 1,4 16v

:lol:

tanulás tanulás :lol:

menni fog mint a tiltás :D

Jó pap holtig tanul, a kezdő Opeles még tovább. :lol: Hogy is van ez, nincs az elosztóban rotor, akkor hogy osztogatja szét a villámot a hengerekben? Mégegy dolog amit nem tudok. :lol: Amúgy én inkább a lányok fenekét szoktam nézegetni, de hamár a papnál tartunk, ki ezt, ki azt. :D

Link to comment
Megosztás:

Jó pap holtig tanul, a kezdő Opeles még tovább. :lol: Hogy is van ez, nincs az elosztóban rotor, akkor hogy osztogatja szét a villámot a hengerekben? Mégegy dolog amit nem tudok. :lol: Amúgy én inkább a lányok fenekét szoktam nézegetni, de hamár a papnál tartunk, ki ezt, ki azt. :D

azért ezekben a berkekben nem árt ha tudod,h mi a V-ejlzés :D

ez azért eléggé a jégegy csúcsa haver :lol: ....

amugy kérdezném,h te vetted az autót,vagy családi a vas?

Link to comment
Megosztás:

azért ezekben a berkekben nem árt ha tudod,h mi a V-ejlzés :lol:

ez azért eléggé a jégegy csúcsa haver :lol: ....

amugy kérdezném,h te vetted az autót,vagy családi a vas?

Én vettem áprilisban, de állam bácsi szponzorálta. Pontosabban az ótépé. muszáj volt, 3db gyerekkel kicsit körülményes tömegközlekedni. Meg rendszerint drágább is. :D Meg aztán kevés izgalom volt az életemben, meg nem tudtam mire elba@ni a pénzt. :lol:

Link to comment
Megosztás:

azért ezekben a berkekben nem árt ha tudod,h mi a V-ejlzés :lol:

ez azért eléggé a jégegy csúcsa haver :lol: ....

amugy kérdezném,h te vetted az autót,vagy családi a vas?

Senki nem úgy születik, hogy tudja mit jelent a V. Ha meg nem tudta eddig, most már tudja.

Link to comment
Megosztás:

am 1 gyertya kábel szett,dupla szilikonos 14-15 ezer pénz,én kb 3hónapja cseréltem ki...

víz:az nem lehet,h hengerfejes lett a géped??

és nem csak a tömítés szállt el??

inkább ezt jobban meg kellene nézned,mert ha új olajat nyomsz bele,és fejes a gép,akkor az olaj árárt is bukod :lol:

kissé ugy fest mintha gátas lenne...

az viszon teljes G.O...fej le stb.stb

Jogos, ott voltam mikor szétszedték, gáthibát nem láttunk rajta csak a tömítésen volt némi nyom. Van mikor nem látható?! :lol:

Motortisztítót még meglátom, igazad lehet...

Link to comment
Megosztás:

Én vettem áprilisban, de állam bácsi szponzorálta. Pontosabban az ótépé. muszáj volt, 3db gyerekkel kicsit körülményes tömegközlekedni. Meg rendszerint drágább is. :lol: Meg aztán kevés izgalom volt az életemben, meg nem tudtam mire elba@ni a pénzt. :lol:

Tudsz valamit az OTP-ről? Már megvette az állam ebben a nagy kavalkádban? :lol:

Jaj! Jönnek a moderátorok! Off vége....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.