Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

hát Tápi valahonnét tudtam, hogy megint ellentmondásokba ütközök :rolleyes:

egyik dolog: "nem akarom hogy romoljon az autó jelenlegi teljesítménye"

valahogy így fogalmaztál.

sportkatalizátorok ahogy Gabi is irta kevesebbet fojtanak, gondolom nem véletlen...

és volt már itt is olyan aki élménybeszámolójában beszámolt a némi erősödésről, katalizátorlevétel után.

és sztem az se véletlen, hogy több helyen is tényként kezelik, azt, hogy a katalizátor bizony visszafog vmit a teljesítményből, ha 60 lovacska ha 100

egyébként a terv, egy 1,6os astra, elsőnek simán központisan, és idővel, esetleg egy hengerfejezés alkalmával Se re átépíteni, ha sikerül.

Link to comment
Megosztás:

Milyen sebességről padlóztál?

Hátúgy 70-nel mehettem, mikor padlóztam, aztán 90nél ötödik és padló. Meg mintha nem lenne ereje a motornak... bár ez annak tudható be hogy occsó tuskó benya van benne. Shelltől megy mint a meszes.. 100-as oktánszámúval meg főleg :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hátúgy 70-nel mehettem, mikor padlóztam, aztán 90nél ötödik és padló. Meg mintha nem lenne ereje a motornak... bár ez annak tudható be hogy occsó tuskó benya van benne. Shelltől megy mint a meszes.. 100-as oktánszámúval meg főleg :rolleyes:

Hát ebben sajna nem tudok segíteni, tudod nem egy súlycsoportban vagyunk. :) Hiába mondom el nekem milyen padlózáskor.

Link to comment
Megosztás:

1070 kg, de csak 60 paci: Erre értettem a súlycsoportot. Biztos nem egyféleképpen reagál gázadásra. De nekem úgy vettem észre jobban "gyorsul" negyedikben.. Meg hát az áttétel miatt is ezt várja az ember.

Hát igen, én is ezt várnám. Inkább visszarakom 3-ba, ha nagyon ki akarnék ugorni előzéskor... de ezt akkor sem értem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Küzdött már valaki makacs olajfolyással az olajteknőnél?

Nekem az 1,8-as motor konstrukcióját szidják a szerelők.

Most is előttem rakták össze tele pasztával, másnap megint csepegett az olaj a tömítés mellett.

Ha nem sík az olajfogó lemez széle, vagy az olajteknő, nagyobb az esély az eresztésre?

Gondolkodom, vegyek újat minden részből? Vagy

Mi lehet a megoldás?

üdv

attila

Link to comment
Megosztás:

Küzdött már valaki makacs olajfolyással az olajteknőnél?

Nekem az 1,8-as motor konstrukcióját szidják a szerelők.

Most is előttem rakták össze tele pasztával, másnap megint csepegett az olaj a tömítés mellett.

Ha nem sík az olajfogó lemez széle, vagy az olajteknő, nagyobb az esély az eresztésre?

Gondolkodom, vegyek újat minden részből? Vagy

Mi lehet a megoldás?

Meg kell nézni nincs-e eldeformálódva a karter. Mindenképpen síknak kell lennie. Ne legyen rajta semmi kosz. Új tömítés, és talán még paszta sem kell. Erről megoszlanak a vélemények. Nincs köze ahhoz hogy 1.8.

Link to comment
Megosztás:

Meg kell nézni nincs-e eldeformálódva a karter. Mindenképpen síknak kell lennie. Ne legyen rajta semmi kosz. Új tömítés, és talán még paszta sem kell. Erről megoszlanak a vélemények. Nincs köze ahhoz hogy 1.8.

Előttem lett letisztítva a karter, de a síklapúságát nem ellenőriztem le.

A régi motoromból kiszereltem az olajfogó lemezt és abban a csavarok mellett, hullámos az anyag.

Erre is gyanakszom.

Az biztos, hogy a legközelebbi szerelést én fogom megcsinálni.

Csak azt nem tudom mennyire szerencsés teletömni pasztával a részeket.

a.

Link to comment
Megosztás:

Előttem lett letisztítva a karter, de a síklapúságát nem ellenőriztem le.

A régi motoromból kiszereltem az olajfogó lemezt és abban a csavarok mellett, hullámos az anyag.

Erre is gyanakszom.

Az biztos, hogy a legközelebbi szerelést én fogom megcsinálni.

Csak azt nem tudom mennyire szerencsés teletömni pasztával a részeket.

a.

Ha kicsit vársz vele, lehet eltömíti belülről az olajsár :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, én is ezt várnám. Inkább visszarakom 3-ba, ha nagyon ki akarnék ugorni előzéskor... de ezt akkor sem értem.

Hát ötödikben nekem sem nagyon harap még 90-nél, pedig pedig jóval több a ló, s csak 1120 Kg. Igaz, hogy nekem ott a fordulat úgy 1800 körül lehet, talán még annyi se. Ötödikben 110-120-tól tűnik nekem úgy hogy tetszik a motornak is. Én szívem szerint 4.-ben közlekednék végig országúton. Fogyasztás több talán 1-1.5 literrel, dinamikusabb, s a fordulat ott is max. 2200.

Link to comment
Megosztás:

Meg kell nézni nincs-e eldeformálódva a karter. Mindenképpen síknak kell lennie. Ne legyen rajta semmi kosz. Új tömítés, és talán még paszta sem kell. Erről megoszlanak a vélemények. Nincs köze ahhoz hogy 1.8.

Nekem is szivárog, pedig új tömítés, és a felületek letakarítva, de most már marad így, majd nyáron olajcserekor, leszedem megint.

Hát ötödikben nekem sem nagyon harap még 90-nél, pedig pedig jóval több a ló, s csak 1120 Kg. Igaz, hogy nekem ott a fordulat úgy 1800 körül lehet, talán még annyi se. Ötödikben 110-120-tól tűnik nekem úgy hogy tetszik a motornak is. Én szívem szerint 4.-ben közlekednék végig országúton. Fogyasztás több talán 1-1.5 literrel, dinamikusabb, s a fordulat ott is max. 2200.

He-he-he! Panaszkodik a két literes! :rolleyes: :)

Link to comment
Megosztás:

Hát ötödikben nekem sem nagyon harap még 90-nél, pedig pedig jóval több a ló, s csak 1120 Kg. Igaz, hogy nekem ott a fordulat úgy 1800 körül lehet, talán még annyi se. Ötödikben 110-120-tól tűnik nekem úgy hogy tetszik a motornak is. Én szívem szerint 4.-ben közlekednék végig országúton. Fogyasztás több talán 1-1.5 literrel, dinamikusabb, s a fordulat ott is max. 2200.

Nekem 2600rpm-től kezd el "élni", ha jól tudom ott adja le a max nyomatékot is. De én azt nem értem, hogy ugyanannyi idő alatt érem el négyesben mondjuk 2000ről 3000-re a fordulatot, mint ötödikben... meg a hangján is hallani, hogy ugyanúgy pörög fel jobban a moci... nade mindegy. unalmamban ilyeneken filózok... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nekem 2600rpm-től kezd el "élni", ha jól tudom ott adja le a max nyomatékot is. De én azt nem értem, hogy ugyanannyi idő alatt érem el négyesben mondjuk 2000ről 3000-re a fordulatot, mint ötödikben... meg a hangján is hallani, hogy ugyanúgy pörög fel jobban a moci... nade mindegy. unalmamban ilyeneken filózok... :rolleyes:

Én ezt még sohse próbáltam, de ha tud majd gurulni a vas, akkor holnap este úgyis meghajtom. Szerintem negyedikben azért kicsit jobban kellene húznia, gyorsulnia. Az 5. az utazófokozat, attól én nem is várok csodát. Jó, ez is elmegy ötödikben 40-el is, ki is "gyorsít" onnan, de azért ott már alapjárat alatt vagyok :)

Egyébként meg, szerény tudásom szerint a motornak mindegy, hogy milyen fokozatban van, az AC alapból ugyanannyi üzemanyagot nyom mondjuk 3000 Rpm-nél, meg ugyanannyi levegőt szállít akárhányadikban mész.

Link to comment
Megosztás:

4be többet megy az autó

5. az egy utazó fokozat

és azért egy 75 lovas mocitól annyira ne várj már gyorsulást 4.be és 5. be

Nemtom milyen váltó lehet az!!!

Lehet, hogy barkácsoltak és felcserélték benne az 5-öt a 4-el? :rolleyes:

Vagy egy hóttt halott motor.... :)

Link to comment
Megosztás:

egyik se

7éves kocsi, moci se rossz

de az 1.4esek mind igy vannak

c14nz

5ben vmivel lassabban megy, mint 4ben

ezt már mások is irták.

nekem 4be óra szerint 175 volt, aztán visszaesett 165re kb mikor felraktam 5be és onnét nem is akart fentebb menni

Ezen ne is csodálkozz, 5.-ben már gyorsító az áttétel, egyszerűen nem bírja a motor a légellenállást ellensúlyozni. Az ilyen kisebb motorral szerelt autóknál gyakori, hogy 4.-ben érik el a végsebességüket.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.