Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

oké akkor sűrítési végnyomás, vagy kompresszió végnyomás

az alényeg hogy végnyomásszóval legyen ott.

egyébként erről beszéltem, mikor önindítózással méred, hogy meddig megy fel a nyomás egyes hegerekben, illetve a nyomás tartás, hogy kölső légrendszerről feltöltöd az egyes hengereket és a feltöltött nyomás értékeket meddig illetve mekkora értékben tartja meg

mind akettő használatos motor állapot felmérésre, de ha az első módszer is kimutatja, hogy benyásnál egyik pl 12 másik 7 akor ott már komoly bibik vannak, minimum az, hogy a szelepre fel van rakódva vmi, és nem zár normélisan, így a nyomásveszteség nagy, ami maitt már kihagyhat az adott henger.

Link to comment
Megosztás:

Nekem egyszer sikerült fordítva beraknom egy X14NZ motorba termosztátot, akkor azt játszotta, hogy alacsony sebességnél (~50 km/h), teljesen jól dolgozott, mutató szerint beállt a vizhőfok 95° környékére. Nagyobb sebességnél(~100km/h) viszont olyannyira későn nyitott ki (vagy esetleg le is zárt?), hogy felforralta a vizet, és a hűtőnél, a visszatérő ágnál tolta ki a vizet.

De inkább ellenőrizd le, 15p az egész, még a vezérlést sem kell teljesen megbontani.

Hát kb. nekem ís igy műkszik. A beszerelés utánni próbán jól működött 95-körül nyitottt, ami még efogadható az óra pontatlanságát is beleszámolva. Aztán városban már a piros előtt, olyan 105.nél, tegnap pályán meg szinte kiakadt a mutató.

Nem lehet fordítva berakni.

Mikor én cseréltem, direkt kipróbáltam. Nem fekszik be a helyére fordítva, kilógott.

Mondjuk nekem is szét kell szedni még egyszer, mert a tömítés nem jó. Én vágtam ki papírból :lol:

A termosztátház alján van némi szivárgásom. De majd ha jó idő lesz:-)

Nem vészes a vízfogyásom.:-)

Hát nem tudom van egy plussz csonkom, belepróbáltam a régit fordítva, olyan 2mm-es hézag marad, ebből a felét kiteszi a tömítés, szerintem a maradékot el lehet paszírozni a két csavarral. De majd kiderül. :D

Link to comment
Megosztás:

akkor más hibát nem fog okozni? mert egyenlőre kell nap mint nap a kocsi... és ezt szétszedni nem két perc lesz...

aztán meg össze is kellene rakni ugyebár..

Az enyém is csöpög, csak a vezérlés oldalon. A ráknak volt ideje emelgetni nézegeteni. Pénteken olajcserén khmm, (Daykiller: szűrőcserén) az emelőn megestük, és ott csöpög. A szíjtárcsa pedig elintézi hogy ne kelljen csak egy helyen olajat keresni, szépen feldolgozta mindenhova a motortérben :lol: Kábé 1 hónapja vettük észre az első cseppeket és azóta se lett semmi baja, csak folyamatosan után kell tölteni ami elfogy belőle. A hiányt azért biztos zokon venné :lol:

Tudom tudom lusta paraszt vagyok, de egyszerűen nem van rá időnk... :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Vezérlés oldalon lévő főtengely szimmering folyását jobb gyorsan megszüntetni,mert a verzérműszíjjat elintézi az olaj egy idő után.

ja ilyennel már találkoztam, de az mintha egyszerűbb lenne...

egyenlőre ez így marad, ez se egészséges, hogy ereszti... :D

Link to comment
Megosztás:

Egyszerűbb is, itt "csak" a vezérlést kell lebontani hozzá. :D

jah

nekem meg a fél elejét szét kell szedni majd :S

első körben lehet mégse nyúlok hozzá, és kicserélem megint a dekni tömítést...

mega gyujtás alattit is ki kell mert ereszti ott is picit... meg akkor a váltó szimeringjét is ki kellene

Link to comment
Megosztás:

de minek megmérni otthon, ha elviszem és ők megcsinálják?

jó mi is csináltuk úgy, hogy elvittük, és megmondták, hogy első második illetve 3. javító méret lesz e. megrendeltük esetleg még olcsóbban is hozzáa dugókat stb.. és össze is raktuk.

Lehet így is, csak a műhelyek nem szeretik padra tenni a motort mérésre, majd két-három napot várni vele, míg meghozod az alkatrészeket

hozzá. Legalábbis pl Szuromi összevonná a szemöldökét, ha így állítanál be hozzá :lol: Ha odaviszed a cuccokat is mindjárt, akkor gyorsan kész

is van :lol:

Mi a különleges abban a metabondban? Úgy értem van-e valami plusz benne, valami adalék vagy mit tudom én mi, ami más "hagyományos" olajban nincs? Tud valamit amit más nem tud? Tényleg csak érdeklődésből kérdezem. Esetleg "egyszerűen csak" a minősége kiváló? :D

Egy kiváló minőségű, és sok-sok éve minőségét tartó olaj márkáról van szó, ami egyébként az elf-től származik, ha ez neked

mond valamit :D Sokak tapasztalata támasztja ezt alá már itt a klubban is ;) Ár/érték arányban szerintem verhetetlen :lol:

a GM 10W 40es olaj is jóminőségű, ha 60 literes hordóbol van leengedve, ami igazi GM olaj

a pacsmagolt kaka olajok, amik 5 literes kiszerelésbe vannak azok vannak hamisítva.

Sajnos legutóbb tapasztaltam, hogy a hordós sem jó minőségű. Patyinál más választás nem lévén, az olajhűtő csövének

kilyukadása után azt raktunk bele ideiglenesen, és ha jól emlékszem 150km-t tettünk meg vele ETAP tempóban, de már

ezután pisis volt az olaj, amikor leengedtük.

Link to comment
Megosztás:

Kb 15 percig kellett nyüstölnöm mire elkezdte hozni a dadogós hibát, de a motor diagnosztika egyszer sem világított. Csak visszavittem a Bosch-hoz megnyugtatás végett.

Nos a végeredmény, hogy ki lett cserélve a gyújtótrafó, de még rosszabb lett az újjal. Ez kicsit megnyugtatott :lol: mégsem kell 50-60 ropit beleinvesztálni.

Aztán a scópos vizsgálatot követően mégis eljutottunk a kompresszió méréshez, ami után a szerelő eccerűen ledobta a láncot, mert hogy a 2-es henger gyertyája csupa brunya volt (úgy állítottam be hozzá, hogy monctam neki, hogy csúnya a színe ! ) eldobta a kezében lévő szerszámokat és motor generált javasolt. :D

HF le, motor széthúz, és majd azt követően, hogy mit lát közli, hogy mennyibe kerül majd a mutatvány ! Első körben dugó, gyűrű cserét javasolt, amit 100 ropira saccolt, de halkan hozzátette, hogy lehet teljes generál kell . :lol:

Amúgy az 1-es hengerben 12bar, a 2-es hengerben 13bar nyomást mért sajnos a többit nem mérte (elszakadt a cérnája vagy az órájára nézett :lol: ) .

Csak hogy felvilágosuljak az baromi kevés??

Mondjuk fura, hogy a 2-es hengerben, amit a gyertyák alapján én is bibisnek tartottam nagyobb nyomás volt, mint az 1-es hengerben, ami a scópos mérések alapján is jól szuperált. :D

AGR hibát sikerült már kiküszöbölni??? Mert a hibajelenségeid onnan származnak szerintem...

Az olajfogyasztás más téma, az már tényleg generálos állapot. Viszont rossz szakihoz vitted, ugyanis szóba sem jöhet

csak dugó+gyűrű csere. Ezt egy kicsit is hozzáértő jól tudja. +gépmunka+csapágyak+szimmeringek+hf felújítás...

és ez még a 100 duplájából is nehezen jön ki ;)

Az 1 bar eltérés pedig elég nagy, tuti szanaszét van kopva a blokk és dugó is.

Link to comment
Megosztás:

Egy kiváló minőségű, és sok-sok éve minőségét tartó olaj márkáról van szó, ami egyébként az elf-től származik, ha ez neked mond valamit

Az Elf meg ugyebár F1-es kocsikban is (asszem rönyóéknál) jól teszi a dolgát. Vagy tévednék? Ha netán egyszer új élet kerül a traktor olajszivattyújába Metabond lesz a következő tesztolaj.

Link to comment
Megosztás:

AGR hibát sikerült már kiküszöbölni??? Mert a hibajelenségeid onnan származnak szerintem...

Az olajfogyasztás más téma, az már tényleg generálos állapot. Viszont rossz szakihoz vitted, ugyanis szóba sem jöhet

csak dugó+gyűrű csere. Ezt egy kicsit is hozzáértő jól tudja. +gépmunka+csapágyak+szimmeringek+hf felújítás...

és ez még a 100 duplájából is nehezen jön ki :D

Az 1 bar eltérés pedig elég nagy, tuti szanaszét van kopva a blokk és dugó is.

AGR csere: még nem, de nem világit a kis nyüves motor diag lámpa -ami feltételezné a vészprogramon való üzemelést- ezért vittem vissza.

De most új szitu van reggel kimentünk anyámékhoz (14km) ótó pöccre indult, látszólag szépen muzsikált, de mire odaértünk a városban éreztem, hogy nincs minden rendben, olyan "traktoros" lett a gép 1 hengerben nincs gyújtás. Hiába cserélgettem a gyertyákat a traktor fíling nem változott. Sajna úgy kellett vérzőn haza jönnöm. Este néztem "magic fényeket" nem generál egyik gyújtógyertya kábele sem.

De az fix, hogy a 4-es henger gyújtása nem megyik. Remélhető, hogy bónuszból galyra ment a gyújtótrafó is??

Holnap reggel vinném másik helyre műszeres vizsgálatra saját lábán mehetek még vele (10km) ? Vagy inkább húzassam magam?

Link to comment
Megosztás:

Lehet így is, csak a műhelyek nem szeretik padra tenni a motort mérésre, majd két-három napot várni vele, míg meghozod az alkatrészeket

hozzá. Legalábbis pl Szuromi összevonná a szemöldökét, ha így állítanál be hozzá :D Ha odaviszed a cuccokat is mindjárt, akkor gyorsan kész

is van :lol:

.

nem is mondtam ilyet :lol:

megfurják megmondják melyik javítólépcső, és a többit külön intéztük.

vagy az egészet rájukbíztuk, HF levétel után.

Link to comment
Megosztás:

... nincs minden rendben, olyan "traktoros" lett a gép 1 hengerben nincs gyújtás. Hiába cserélgettem a gyertyákat a traktor fíling nem változott. Sajna úgy kellett vérzőn haza jönnöm. Este néztem "magic fényeket" nem generál egyik gyújtógyertya kábele sem.

De az fix, hogy a 4-es henger gyújtása nem megyik. Remélhető, hogy bónuszból galyra ment a gyújtótrafó is?? ...

Amúgy motor diag lámpa továbbra sem világít, még igy sem, hogy csak 3 henger megy !! :D

Link to comment
Megosztás:

Ki is mondta, hogy nem lehet fordítva betenni a termosztátot? Klikk ide! Csont nélkül belement, a csonk kicsit öblösebb, simán belefér a termosztár rugós fele. Most már rendesen műkszik, 92-94 körül nyit az óra szerint. Persze volt némi járulékos kár, nekitolattam a kapunak amikor rájártam a dobbantóra. Hátsó lökös. Hogy is volt a műanyag festése? :D

Link to comment
Megosztás:

Ki is mondta, hogy nem lehet fordítva betenni a termosztátot? Klikk ide! Csont nélkül belement, a csonk kicsit öblösebb, simán belefér a termosztár rugós fele. Most már rendesen műkszik, 92-94 körül nyit az óra szerint. Persze volt némi járulékos kár, nekitolattam a kapunak amikor rájártam a dobbantóra. Hátsó lökös. Hogy is volt a műanyag festése? :D

és akkor meik merre áll? úgy ahogya képeden van?

mert én már nem emlékszem nekünk hogy volt....

a lököst meg otthon nem javítod ki látszani fog :S

javítani, legjobban: megcsiszolod, addig, amíg el nem tűnik a nagy határréteg, és szép sima nem lesz, bele kell csiszolni a fehér festésbe is

aztán alapozni kell, műanyag alapozóval, és fehér alapozóva is, azt megint össze kell cszolni, és úgy a fehér festék, aztán pedig lak

ha mindezt ráfujtad akkor pedig neki kell állni összepolírozni

szerintem ezzel lehet próbálkozni otthon...

Link to comment
Megosztás:

és akkor meik merre áll? úgy ahogya képeden van?

mert én már nem emlékszem nekünk hogy volt....

a lököst meg otthon nem javítod ki látszani fog :S

javítani, legjobban: megcsiszolod, addig, amíg el nem tűnik a nagy határréteg, és szép sima nem lesz, bele kell csiszolni a fehér festésbe is

aztán alapozni kell, műanyag alapozóval, és fehér alapozóva is, azt megint össze kell cszolni, és úgy a fehér festék, aztán pedig lak

ha mindezt ráfujtad akkor pedig neki kell állni összepolírozni

szerintem ezzel lehet próbálkozni otthon...

A csonk felé volt a rugós rész, és nem a HF-fele emerre állnia kell. Nem melegítette közvetlenűl azt a viaszos trutyit a víz, csak közvetve adta át a hőt a termoszáton keresztül a csonkban lévő víznek, ezért nyitott később. Aztán már jó volt, mert amikor már egyszer kinyitott a rugós részt is érte a forró víz. Úgy vettem észre, csonkja válogatja be lehet-e szerelni fordítva, mert a régi csonkba belepróbáltam, és abba nem megy bele, ez meg kicsit mélyebb.

Link to comment
Megosztás:

Ki is mondta, hogy nem lehet fordítva betenni a termosztátot? Klikk ide! Csont nélkül belement, a csonk kicsit öblösebb, simán belefér a termosztár rugós fele. Most már rendesen műkszik, 92-94 körül nyit az óra szerint. Persze volt némi járulékos kár, nekitolattam a kapunak amikor rájártam a dobbantóra. Hátsó lökös. Hogy is volt a műanyag festése? :D

Én mondtam.

Izééé, csak tippeltem, hogy talán nem lehet..

Azér ez nem semmi :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.