Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

mert aszt villogta ki hogy fojtószelep potenciométer feszültség alacsony,meg ki lett mérve és 10% gázt ad alapjáraton

Az még lehet mástól is. Pl dzsuvás folytószelepház... le kell szedni, és kitakarítani az alapjárati motorral

együtt. Egyúttal meg lehet nézni, hogy nincs-e kikopva a folytószelep tengelye, és nem-e lötyög, mert az

is okozhat hasonlót. További lehetőség az elektromos kontakt a csatlakozóknál (poti csati-motortéri köteg csati-

ecu csati).

Link to comment
Megosztás:

Az még lehet mástól is. Pl dzsuvás folytószelepház... le kell szedni, és kitakarítani az alapjárati motorral

együtt. Egyúttal meg lehet nézni, hogy nincs-e kikopva a folytószelep tengelye, és nem-e lötyög, mert az

is okozhat hasonlót. További lehetőség az elektromos kontakt a csatlakozóknál (poti csati-motortéri köteg csati-

ecu csati).

köszi a segítséget megnézem

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ebben tud vki segíteni: a motor nyomja ki az olajat a gyújtáselosztó alatt. A szerelő mondta, hogy egy O-gyűrűs tömítést kell cserélni. Van ennek vmi becsületes neve, esetleg gyári száma (az EPC-ből kép nélkül nehéz kibogarásznom)? 95-ös C14SE motor, DIS-es gyújtáselosztóval.

THX előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ebben tud vki segíteni: a motor nyomja ki az olajat a gyújtáselosztó alatt. A szerelő mondta, hogy egy O-gyűrűs tömítést kell cserélni. Van ennek vmi becsületes neve, esetleg gyári száma (az EPC-ből kép nélkül nehéz kibogarásznom)? 95-ös C14SE motor, DIS-es gyújtáselosztóval.

THX előre is!

Hi szomszéd!

Ott valóban van egy O-gyűrű, a katalógusszáma: 12 12 578, alkatrészszáma: 1972943. Sztem nálunk a VRT-nél meg tudják hozni Neked.

Link to comment
Megosztás:

pepe x14nz re mondj már nekem ugyan erre az alkatrészre számot

meg a váltó rudazatra, amit cserélni kell, hogy ne legyen trutyis a váltó teteje

rem tudod miről mekegek :blush: köszi

Az O-gyűrűre: katalógusszám: 12 12 579, alkatrészszám: 90167515.

A váltókar bemenethez a szimmering: katalógusszám: 07 32 235, alkatrészszám: 90182169.

:lol:

Link to comment
Megosztás:

Műveltebb kolléga(ák) segítségét kérem!

Mi ez a kütyű a C14SE motoron, és hogyan működik? Azt látom, hogy a vákuum működteti, és gyanítom, hogy a benzin ellátással van kapcsolatban, de hogyan?

http://kepfeltoltes.hu/090215/RIMG0760.2_w...ltoltes.hu_.jpg

Szerintem is a benzin nyomásszabályzója....

hasonló van az enyémen is csak másképp áll az injektorok felett...de ugyan így néz ki és ugyanúgy a szívótorokra csatlakozik egy csővel...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Cartársak!

Szombaton megesett a vezérlés csere (vízpumpa, termosztát, feszítő, szij) és a kedves szerelő bácsi :blush: grátiszba ki is cserélte a vezértengely végén azt a bizonyos O gyűrűt! Ennek nagyon örültem! :lol:

Mondanám a Bicskei bolt árait ebben a tételben:

-SKF Vízpumpa 8900:-

-SKF feszítő 8900:-

-termosztát (gyári) 2800:-+80:-

-Gates szíj 4300:- Bár ezt tatabányán vettem!

24980:-

Ja és volt egy hüttő rendszer mosásom is és gyári fagyálló + Ioncserélt víz ment bele kb -22-re keverve (ezt a szerelő intézte) munkadij: 8200:-

Ezek után mindenki eldönti, hogy mennyire volt jó vagy rossz az ár! Ja és végig az autó melett voltam, mert hiába ismerem az illetőt akkor sem hagyom ott a kocsit senkinél ha hozzányulnak! :) Ez a saját lelki békém miatt kell!

Üdv:BB

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.