Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

akkor milyen megoldást tudsz mondani???

meg mikor teljesen szar egy tőke? nekem már egy éve kisebb nagyobb megszakításokkal szól.

tél óta hidegen állandóan.

ki kell venni őket. onnan már látszik nyomkodásra, hogy melyik jár könnyen, melyik nehezen.

az a szar, amelyiket könnyen mozgatsz.

Link to comment
Megosztás:

ki kell venni őket. onnan már látszik nyomkodásra, hogy melyik jár könnyen, melyik nehezen.

az a szar, amelyiket könnyen mozgatsz.

és helyén az olaj miatt nem mozog könnyen mi?

majd meglátom mi lesz vele... egy alfát próbálta egy kolléga anno ilyen nyomkodós módszerral, azon elég jól látszott, hogy lehet nyomkodni, bár abba tuti 2x ennyi km volt.

ha nem 3x.

Link to comment
Megosztás:

AGR szelep, lambdaszonda, fals levegő... esetleg gyújtáskábel, gyertya.

Ha az injektorfejek eresztenek, az is lehet a fenti sztori oka, tegyél bele a benyába piros protec adalékot ;)

Agr kb 1,5 éves lambda 1 éves,injektor bontott,de bevizsgált szintén tavaly lett cserélve.Fals levegő lehet csak nem találták meg,hogy hol!!!Lehet,hogy tényleg a szívósornál szakadt el a tömítés amikor visszarakták???Opelben mondták,hogy lehet már kapni fémet,és cseréljem le arra!!! ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

Agr kb 1,5 éves lambda 1 éves,injektor bontott,de bevizsgált szintén tavaly lett cserélve.Fals levegő lehet csak nem találták meg,hogy hol!!!Lehet,hogy tényleg a szívósornál szakadt el a tömítés amikor visszarakták???Opelben mondták,hogy lehet már kapni fémet,és cseréljem le arra!!! ;) ;)

pl a szellőztetőn működik a belső levegő keringtető? oda is megy be vákumcső, ami le szokott csúszni vagy elszakadni.

Link to comment
Megosztás:

Ja ja tegnap olvastam valahol a fórumban,és ma le is húztam,de nem változott semmi!!!Az a cső ami a fék vákuum csövébe csatlakozik,ugye???

Igen ott kell lehúzni, és a fék csövén kell befogni a lukat. Ha változik akkor azon a körön van a baj amit lehúztál.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Segítségeteket szeretném kérni!Van egy 1.6 16v Ecotec Astra F-em,és olyan problémám van vele,hogy alapjáraton rángatózik a motor menet közben meg alacsony fordulaton rángat meg dadog!!!

Minden át lett nézve,de egy szerelő sem talált semmit.Múlt héten volt az Opel szervizben,és ott azt derítették ki,hogy valami miatt sok benzint kap.Két lehetőséget mondtak:vagy a szívósor tömítésnél van gond vagy computer hiba!!!

Valakinek volt hasonló problémája???

;) ;)

hasonló gondom volt nekem is, csak nekem néha le is állt. Nekem is kis fordulaton rángatott, néha olyat rántott, azthittem, hogy a motor kiesik. Nekem a holtpontjeladó volt a ludas, de csak megkellett takaritani, mert nagyon koszos volt, mintha olajsár lett volna rajta. Amióta megtakaritottam azóta semmi gondom vele.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 2 gyors kérdés: azt a piros protec-et hol lehet beszerezni Bp-en? Egyre gyanúsabbak az injektoraim, lehet, ereszt. NEm tud tűl nagy kárt tenni a régebbi autókban?

A másik, hogy kezd jönni a szén az aktívszénszűrőmből. Ez milyen hibákat tud okozni? Persze, majd cserélem, amint tudom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 2 gyors kérdés: azt a piros protec-et hol lehet beszerezni Bp-en? Egyre gyanúsabbak az injektoraim, lehet, ereszt. NEm tud tűl nagy kárt tenni a régebbi autókban?

A másik, hogy kezd jönni a szén az aktívszénszűrőmből. Ez milyen hibákat tud okozni? Persze, majd cserélem, amint tudom.

Piros Protecet benzinkúton, autósboltban lehet beszerezni. Kárt nem okoz, csak lehetőleg fél tanknál több benyához öntsd, járasd ki, amennyire tudod, lehetőleg kicsit jobban pörgetve a motort, mint általában, aztán a következő tankolásnál nem árt benyaszűrőt is cserélni, mert kioldhatja a tankból is a szennyeződéseket, ami eldugítja a szűrőt.

A szén tud túlfogyasztást, alapjárati prolémákat okozni, de gyengülhet is tőle a motor akár.

Link to comment
Megosztás:

A szén tud túlfogyasztást, alapjárati prolémákat okozni, de gyengülhet is tőle a motor akár.

Hát eddig ott a pont nálad. ;) Vagy 1 literrel többet eszik, 1 hónapos gyári szondával keverékképzési hibákat dobál, és az alapjárat is kicsit hullámzik néha. Gépes diagnosztika szerint meg tökéletes, így nem tudnak mit kezdeni vele... Asszem akkor kicserélem mielőbb. Persze, gondolom egy vagyonba fog kerülni. ;)

Link to comment
Megosztás:

Hát eddig ott a pont nálad. ;) Vagy 1 literrel többet eszik, 1 hónapos gyári szondával keverékképzési hibákat dobál, és az alapjárat is kicsit hullámzik néha. Gépes diagnosztika szerint meg tökéletes, így nem tudnak mit kezdeni vele... Asszem akkor kicserélem mielőbb. Persze, gondolom egy vagyonba fog kerülni. ;)

Nekem is frankón el volt tömődve a szénszűrő vezetéke+a szelep is.Ha jön ki a tartályból a szén akkor az már cserés???

Link to comment
Megosztás:

Na 16 ezer a gyári, u.gy. nincs. Asszem még alszom rá egyet. Szerintetek okoz gondot, ha a szívóoldalnál ledugóznám, és a széntartály felöl jövő csövet meg nyitva hagynám a motortérben addig is?

Amúgy a szelep is dugult lehet, mert potyogot belőle a szén rendesen. Ki lehet azt valahogy takarítani?

Link to comment
Megosztás:

én még most is azt kérdezem, kell az bele?

Ha jól tudom, elvileg a benzingőzt vezeti el a tankból a folytószelephez, meg a tank is valahogy innen kap friss levegőt, hogy ne szívja össze az AC, ne keletkezzen benne vákum.

JA, és a boltos kijavított, hogy nem szűrő, csak egy tartály, mert nem szűr semmit. Szerintem max annyi értelme van, hogy ne legyen fixen nyitva egy rés a tankon a szellőzésnek, mert akkor azon folyamatosan párologna a benya...

Link to comment
Megosztás:

Ha jól tudom, elvileg a benzingőzt vezeti el a tankból a folytószelephez, meg a tank is valahogy innen kap friss levegőt, hogy ne szívja össze az AC, ne keletkezzen benne vákum.

JA, és a boltos kijavított, hogy nem szűrő, csak egy tartály, mert nem szűr semmit. Szerintem max annyi értelme van, hogy ne legyen fixen nyitva egy rés a tankon a szellőzésnek, mert akkor azon folyamatosan párologna a benya...

akkor az a boltos jó nagy hülye volt.

minek van benen akkor a szén??? az aktív szenen keresztül meg a benzingőz a tankból ki, így meg van szűrve.

egyébként van olyan akinek ez már nincs is bennea kocsiba, és vígan furikázik vele, ha nekem is elkezd szarakodni, kiveszem belőle, vagy lehúzom a szívósorrol, és a szívósort meg ledugózom.

Link to comment
Megosztás:

akkor az a boltos jó nagy hülye volt.

Boltban nem vitatkozom. Ezt már régen megtanultam. ;)

egyébként van olyan akinek ez már nincs is bennea kocsiba, és vígan furikázik vele, ha nekem is elkezd szarakodni, kiveszem belőle, vagy lehúzom a szívósorrol, és a szívósort meg ledugózom.

MIt csinálsz azokkal a csövekkel, amik a tankról jönnek. NEkem inkább ez a bajom. A tanknak muszáj tudni szellőzni...

Link to comment
Megosztás:

Az összes vákuumcsövet lehúzogattuk,de semmi!!!Az Opelben először a lambdaszondára gyanakodtak,mert amikor lehúzták a csatit jó lett az alapjárat viszont magasabb lett a CO.De szondával is magas!!!

Még egy dolog a rángatáshoz,hogy csak üzemi hőfokon jelentkezik hidegen még semmi baja!!!

Nincs valakinek kölcsönbe X16XEL computere,hogy kitudjam próbálni valóban az-e a baja???

Link to comment
Megosztás:

Boltban nem vitatkozom. Ezt már régen megtanultam. ;)

MIt csinálsz azokkal a csövekkel, amik a tankról jönnek. NEkem inkább ez a bajom. A tanknak muszáj tudni szellőzni...

nos... szerintem ha szar a szűrő, az inkább azt a problémár hoza elő, hogy telemegy a vákumrendszer széndarabkákkal, és emiatt eldugul...

szerintem ha éehúzod a szűrőrő a csöveket és otthagyos nem lesz baja.

majd ha Tápi errejár, akkor majd megmondja neki hogy van.

arra emlékszem, hogy neki a szívócsövön le van dugózva.

Link to comment
Megosztás:

Levettem az alapjárati szabályzó motort. Kipucoltam visszaraktam. Nem ingadozik a fordulatszám egyenlőre.

Azt viszont nem értem, hogy amit kistengelyt kivettem, van benne két db. horony. A furatban meg volt egy

horonnyal szembenéző kitüremkedés, de ettől viszont nem lehet eltekerni a menetes szárú kistengelyt.

Én ezt a betekerés közben lenyírtam. Ezzel elbtam e? Vagy ez csak a kopás miatt volt rajta? Eléggé lóg

ugyanis a furatban a tengely.

Azt sem vágom hogyan működik, ha bekötés nélkül indítottam az autót beindult, és kicsit magasabb fordulaton,

de alapjáratom is volt.

Link to comment
Megosztás:

Levettem az alapjárati szabályzó motort. Kipucoltam visszaraktam. Nem ingadozik a fordulatszám egyenlőre.

Azt viszont nem értem, hogy amit kistengelyt kivettem, van benne két db. horony. A furatban meg volt egy

horonnyal szembenéző kitüremkedés, de ettől viszont nem lehet eltekerni a menetes szárú kistengelyt.

Én ezt a betekerés közben lenyírtam. Ezzel elbtam e? Vagy ez csak a kopás miatt volt rajta? Eléggé lóg

ugyanis a furatban a tengely.

Azt sem vágom hogyan működik, ha bekötés nélkül indítottam az autót beindult, és kicsit magasabb fordulaton,

de alapjáratom is volt.

Azt a kúpot tologatja ki-be, úgy működik.

Ha lóg nagyon az a tengely, akkor cserés lesz az... lesz még vele gondod.

Link to comment
Megosztás:

Ezek az alapjárati motorok mennyire kompatibilisek egymással? Úgy értem pl. az 1.6-os-é megegyezik-e az 1.8-aséval?

Csak azért kérdezem, mert van egy működő 1.8-asba való alapjárati motorom TPS szenzorral együtt és szívesen odaadom valakinek ha jó az autójához. Annó kicseréltem őket az 1.8-asban, mert hasonló gondjaim voltak, de mint kiderült feleslegesen így működik mind a kettő.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.