Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

hm

akkor ez komplettebb projekt

komplett donorkocsi nem árt :)

őőő

erről valaki tudna mondani nekem arról vmit, hogy ez a nyomaték mitől függ??

hogy most egy x lóerős moci lehet k nyomatékú...

de egy x lóerős kocsi lehet k l m n o nyomatékú is

ezt a moci kialakítása határozza meg?

és egy táblázat link esetleg vkinek ezekről az adatokról??

kössz :)

Kérd el invi könyveit vagy csacsogj vele msn-en! :D

Link to comment
Megosztás:

hm

akkor ez komplettebb projekt

komplett donorkocsi nem árt :D

őőő

erről valaki tudna mondani nekem arról vmit, hogy ez a nyomaték mitől függ??

hogy most egy x lóerős moci lehet k nyomatékú...

de egy x lóerős kocsi lehet k l m n o nyomatékú is

ezt a moci kialakítása határozza meg?

és egy táblázat link esetleg vkinek ezekről az adatokról??

kössz :)

A teljesítmény a nyomaték és a fordulatszám szorzata. Ennyi. Nyomatékot elég sok paraméter határozza meg. Ilyen pl a hajtórúd hossza is, a főtengely, furat-löket arány.....stb száz dologtól függ. :)

Kérd el invi könyveit vagy csacsogj vele msn-en! :lol:

Köszi a bizalmat. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy nem régiben vásárolt X16SZR motorral szerelt 2001-es Caravan F Astrám, 170e kilométerrel. Amikor reggel beindítom, kb. 1500-as fordulatot elérve és még nagyon rövid ideig világít az olajnyomás ellenőrző lámpa. 10W-40-es Castrol Magnatec olajat használok. Nem világít túl sokáig a olajnyomás lámpa? Vagy az olaj nem megfelelő?

Előre is köszönöm.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy nem régiben vásárolt X16SZR motorral szerelt 2001-es Caravan F Astrám, 170e kilométerrel. Amikor reggel beindítom, kb. 1500-as fordulatot elérve és még nagyon rövid ideig világít az olajnyomás ellenőrző lámpa. 10W-40-es Castrol Magnatec olajat használok. Nem világít túl sokáig a olajnyomás lámpa? Vagy az olaj nem megfelelő?

Előre is köszönöm.

Üdv.

Üdv!

Hidegen törvényszerű, hogy tovább világít. Ha melegen már indítózáskor elalszik (ahogy nekem), akkor elvileg nincs probléma az olajpumpával, sem az olajnyomás gombával. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy nem régiben vásárolt X16SZR motorral szerelt 2001-es Caravan F Astrám, 170e kilométerrel. Amikor reggel beindítom, kb. 1500-as fordulatot elérve és még nagyon rövid ideig világít az olajnyomás ellenőrző lámpa. 10W-40-es Castrol Magnatec olajat használok. Nem világít túl sokáig a olajnyomás lámpa? Vagy az olaj nem megfelelő?

Előre is köszönöm.

Üdv.

Olajat mikor cseréltél? Ha romlik ez a jelenség, akkor nem árt az "olajgombát" és a járatát kitakarítani. Ha ez nem segít, akkor esetleg az olajgombát leellenőriztetni, vagy olajnyomást méretni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy nem régiben vásárolt X16SZR motorral szerelt 2001-es Caravan F Astrám, 170e kilométerrel. Amikor reggel beindítom, kb. 1500-as fordulatot elérve és még nagyon rövid ideig világít az olajnyomás ellenőrző lámpa. 10W-40-es Castrol Magnatec olajat használok. Nem világít túl sokáig a olajnyomás lámpa? Vagy az olaj nem megfelelő?

Előre is köszönöm.

Üdv.

És ha nem éri el az 1500-as fordulatot? Akkor addig világit folyamatosan?

Link to comment
Megosztás:

Az beb*szna! :) Az én X16SZR-em is hidegen 1500-ig pörög fel körülbelül.

Nem tudtam, hogy ezek "hidegen" ennyire pörögnek.

Az enyém nem megy fel jobban, mint 1200. :)

Link to comment
Megosztás:

Nem tudtam, hogy ezek "hidegen" ennyire pörögnek.

Az enyém nem megy fel jobban, mint 1200. :)

enyém se, de nekem ha nem volt beindítva pár órán belül, akkor beindulás után két mpig világít, aztán elalszik.

ha félóramulva indítom be, akkor már indítózáskor elalszik.

Link to comment
Megosztás:

Hidegen törvényszerű, hogy tovább világít. Ha melegen már indítózáskor elalszik (ahogy nekem), akkor elvileg nincs probléma az olajpumpával, sem az olajnyomás gombával.

Olajat mikor cseréltél? Ha romlik ez a jelenség, akkor nem árt az "olajgombát" és a járatát kitakarítani. Ha ez nem segít, akkor esetleg az olajgombát leellenőriztetni, vagy olajnyomást méretni.

Hello.

Ha meleg a motor akkor szinte az indítózás alatt elalszik az olaj nyomás lámpa. Az olajat mostanában szándékozom lecserélni és ismét Castor olajat teszek bele.

Köszönöm mindenkinek a válaszát.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Mi az az olajnyomás lámpa? :) Nekem ha hideg ha meleg még indítózáskor elalszik így csak álló motornál gyujtáson találkozom vele. Szerencsére.

Madzag! Milyen olajszűrő van benne? Ha jol tudom az olajszűrőben is van olyan amiben van- és olyan amiben nincs visszacsapó szelep. Ha van benne akkor talán nem csorog vissza az olaj és hamarabb lesz ill. lenne olajnyomásod.

Link to comment
Megosztás:

Mi az az olajnyomás lámpa? :lol: Nekem ha hideg ha meleg még indítózáskor elalszik így csak álló motornál gyujtáson találkozom vele. Szerencsére.

Madzag! Milyen olajszűrő van benne? Ha jol tudom az olajszűrőben is van olyan amiben van- és olyan amiben nincs visszacsapó szelep. Ha van benne akkor talán nem csorog vissza az olaj és hamarabb lesz ill. lenne olajnyomásod.

Szia!

Nem tudom hogy most milyen fajta szűrő van benne, de az biztos, hogy nem GM. Gyári olajszűrő volt fent, de az nem néztem hogy vissza csapos-e. Amikor vettem az újat csak annyit kérdezett az eladó, hogy eredetit vagy sem. Én az utóbbinál maradttam. Nem is gondoltam, hogy lehet benne visszacsapó. Mostanában szertném lecserélni az oljat mert már eljárt felette az idő. Gyárilag milyen való bele? Azon kivűl hogy GM a márkája. :huh:

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nem tudom hogy most milyen fajta szűrő van benne, de az biztos, hogy nem GM. Gyári olajszűrő volt fent, de az nem néztem hogy vissza csapos-e. Amikor vettem az újat csak annyit kérdezett az eladó, hogy eredetit vagy sem. Én az utóbbinál maradttam. Nem is gondoltam, hogy lehet benne visszacsapó. Mostanában szertném lecserélni az oljat mert már eljárt felette az idő. Gyárilag milyen való bele? Azon kivűl hogy GM a márkája. :huh:

Üdv.

A GM épp nem ajánlott, állitólag rosszak a tapasztalatok vele. Olvasgass az olajos topikban...rendszeres téma ez ott. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nem tudom hogy most milyen fajta szűrő van benne, de az biztos, hogy nem GM. Gyári olajszűrő volt fent, de az nem néztem hogy vissza csapos-e. Amikor vettem az újat csak annyit kérdezett az eladó, hogy eredetit vagy sem. Én az utóbbinál maradttam. Nem is gondoltam, hogy lehet benne visszacsapó. Mostanában szertném lecserélni az oljat mert már eljárt felette az idő. Gyárilag milyen való bele? Azon kivűl hogy GM a márkája. :huh:

Üdv.

Na ezt felejtsd el, ha jót akarsz az autódnak. 10W40-esből valami jobbat vegyél, pl. Castrol Magnatec, Valvolin, Metabond Speed.

Link to comment
Megosztás:

Na ezt felejtsd el, ha jót akarsz az autódnak. 10W40-esből valami jobbat vegyél, pl. Castrol Magnatec, Valvolin, Metabond Speed.

Szerintem olajszűrőről és nem olajról beszélt!

Amugy nekem volt már benne GM, Armafilt, Alco, Mann, Champion. Hú ne mán lehet nem is volt kétszer ugyanolyan :huh:

Igazából egyikkel sem volt bajom.

Ja és van egy eladó vagy akár ingyé elvihető diesel gm szűrőm. Tévedésből egyszer azt adtak egy opel szalonban. Persze számla nélkül így csere kizárva. Más a menete így még ha akarnám sem tudnám felhasználni.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nem tudom hogy most milyen fajta szűrő van benne, de az biztos, hogy nem GM. Gyári olajszűrő volt fent, de az nem néztem hogy vissza csapos-e. Amikor vettem az újat csak annyit kérdezett az eladó, hogy eredetit vagy sem. Én az utóbbinál maradttam. Nem is gondoltam, hogy lehet benne visszacsapó. Mostanában szertném lecserélni az oljat mert már eljárt felette az idő. Gyárilag milyen való bele? Azon kivűl hogy GM a márkája. :huh:

Üdv.

Szerintem olajszűrőről és nem olajról beszélt!

Amugy nekem volt már benne GM, Armafilt, Alco, Mann, Champion. Hú ne mán lehet nem is volt kétszer ugyanolyan :lol:

Igazából egyikkel sem volt bajom.

Ja és van egy eladó vagy akár ingyé elvihető diesel gm szűrőm. Tévedésből egyszer azt adtak egy opel szalonban. Persze számla nélkül így csere kizárva. Más a menete így még ha akarnám sem tudnám felhasználni.

Már nem rosszból, de nem (csak)! :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

igen :lol:

Thx. :huh:

Úgyis most múlt 4 éves a vezérlés, tudom, h nem szabad, de csak jövőre cserélem (gyári alkatrészek, van benne 25ekm, a kocsiba beleteszek évi 1500-at max, mert van cégautó). Szal ha lebontom ott, akkor bekerül egy új termosztát is majd. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Thx. :huh:

Úgyis most múlt 4 éves a vezérlés, tudom, h nem szabad, de csak jövőre cserélem (gyári alkatrészek, van benne 25ekm, a kocsiba beleteszek évi 1500-at max, mert van cégautó). Szal ha lebontom ott, akkor bekerül egy új termosztát is majd. :lol:

összesen 25ezer km van a c14nz-d be?

húú az komoly :lol:

csinálj már egy képet a kmórádról, és mutasd meg :D

ritkaságnak el lehet tenni ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.