Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Megvannak a 2 pólusú gyertyák. Az nem gond, hogy ezeknek a gyertyáknak a porcelán része átmérőben kb 1 mm-el kisebb, mint az 1 pólusúé és ezért a pipa végében lévő gumitömítés nem zárja le tökéletesen légmentesen a gyertyacsatlakozást? Remélem érthető, amit leírtam! :D

Nem probléma szerintem. Hengerfej fele kell tömíteni jól.

Link to comment
Megosztás:

Így van, 2-3 gyerek után az ember megkomolyodik, és nem versenyautónak, hanem közlekedési eszköznek tekinti a kocsit. ;) Hmmm...ezt én mondtam?? ^_^ :D Neked mikor tilt? :D :P

Nekem 5 unoka után 6200 körül tilt! :P

De 5000-nél tovább nem forgatom, mert már nincs értelme, nem húz eléggé! ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem probléma szerintem. Hengerfej fele kell tömíteni jól.

Csak arra gondolok, hogy ha véletlenül a környékre víz csapódna, akkor esetleg az be tudna jutni a gyertya meg a pipa közé, amivel okozhatna egy kis gyújtás problémát. Jó, beismerem, hogy talán nem fordul ilyen elő túl könnyen, legalábbis remélem! :D

Link to comment
Megosztás:

Csak arra gondolok, hogy ha véletlenül a környékre víz csapódna, akkor esetleg az be tudna jutni a gyertya meg a pipa közé, amivel okozhatna egy kis gyújtás problémát. Jó, beismerem, hogy talán nem fordul ilyen elő túl könnyen, legalábbis remélem! :D

Szinte soha. A rotor-elosztó, és a generátor érzékeny a vízre, a többi elektromos kütyü nem. A kútnál ezt a kettőt szoktam letakarni, aztán nyomatom ezerrel magasnyomásuval a motort. Még soha nem volt gond vele, ha esetleg nem indulna, elosztó leszed, kitörölget egy papírzsepivel, kicsit szárogat, és GÓ!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

köszönöm a válaszokat. nem volt még alkalmam elvinni a kocsit a szervízbe hogy megnézessem az alapjárati motort.

de az normális hogy néha megyek vele rengeteget és nem áll meg a kocsi, néha meg beindítom és azonnal leáll.

állok piroslámpánál várok várok aztán leáll

újabban azt csinálja h ha kirakom n (üresbe) akkor felmegy a fordulatszám 1000-ig és leáll

bekapcsolom a klímát leterheli a motort jár szépen, kikapcsolom a klímát a motor kicsit felpörög és leáll

néha ha kicsit megtúráztatom 5-6 ezerig és levszem a lábam a gázról akkor is leáll ( megy vissza szépen a fordulat de nem tartja meg)

városba is láttam már hogy lassítottam és a fordulatszámmérő azt mutatta h 1000 aztán kicsit mintha feljebb "dobta" volna kb 1200-ig

múltkor elég jó tempóban jöttem és fékezni kellett egy kutya miatt akkor is leállt, mint néha ha kanyarodok

a kocsiban néha úgyérezni mintha nemjárna egyenletesen a motor.

Már elnézést hogy kérdezősködök tőletek de nembízok abszolút a szerelőkben akik itt vannak mert nemértenek hozzá és ezen a kocsin nem fognak többet kísérletezni:D

Opel szervíz BAZ megye :D

Nincs is Astra f 1.8 115 lóerős autómataváltós kocsi ^_^ ennyit erről

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

köszönöm a válaszokat. nem volt még alkalmam elvinni a kocsit a szervízbe hogy megnézessem az alapjárati motort.

de az normális hogy néha megyek vele rengeteget és nem áll meg a kocsi, néha meg beindítom és azonnal leáll.

állok piroslámpánál várok várok aztán leáll

újabban azt csinálja h ha kirakom n (üresbe) akkor felmegy a fordulatszám 1000-ig és leáll

bekapcsolom a klímát leterheli a motort jár szépen, kikapcsolom a klímát a motor kicsit felpörög és leáll

néha ha kicsit megtúráztatom 5-6 ezerig és levszem a lábam a gázról akkor is leáll ( megy vissza szépen a fordulat de nem tartja meg)

városba is láttam már hogy lassítottam és a fordulatszámmérő azt mutatta h 1000 aztán kicsit mintha feljebb "dobta" volna kb 1200-ig

múltkor elég jó tempóban jöttem és fékezni kellett egy kutya miatt akkor is leállt, mint néha ha kanyarodok

a kocsiban néha úgyérezni mintha nemjárna egyenletesen a motor.

Már elnézést hogy kérdezősködök tőletek de nembízok abszolút a szerelőkben akik itt vannak mert nemértenek hozzá és ezen a kocsin nem fognak többet kísérletezni:D

Opel szervíz BAZ megye :D

Nincs is Astra f 1.8 115 lóerős autómataváltós kocsi ^_^ ennyit erről

Sanszos szerintem, hogy valahol falsot szív és amiatt áll le. Amikor a klímát kapcsolod, akkor az ECU többletüzemanyagot ad, és kompenzálódik a többletlevegő. Szerintem fogj egy flakon féktisztítót, és a motortérben fújkáld át a vákuumcsöveket. Ha felpörög a motor akkor ott a gond.

Link to comment
Megosztás:

Sanszos szerintem, hogy valahol falsot szív és amiatt áll le. Amikor a klímát kapcsolod, akkor az ECU többletüzemanyagot ad, és kompenzálódik a többletlevegő. Szerintem fogj egy flakon féktisztítót, és a motortérben fújkáld át a vákuumcsöveket. Ha felpörög a motor akkor ott a gond.

szia

köszi a választ de kihagytam vmit nemtudom, lehet hogy fontos, néha elkezd fulladozni hogy már majdnem leáll aztán mégse, nemtudom hogy ezis a fals levegő miatt lehet-e

Link to comment
Megosztás:

szia

köszi a választ de kihagytam vmit nemtudom, lehet hogy fontos, néha elkezd fulladozni hogy már majdnem leáll aztán mégse, nemtudom hogy ezis a fals levegő miatt lehet-e

Előfordulhat, mivel ha az ECU érzékeli a fordulatszámesést, és megpróbálja helyrehozni az alapjáratot.

Link to comment
Megosztás:

szia

köszi a választ de kihagytam vmit nemtudom, lehet hogy fontos, néha elkezd fulladozni hogy már majdnem leáll aztán mégse, nemtudom hogy ezis a fals levegő miatt lehet-e

Nekem is szokott ilyen lenni, főleg hideg motornál, leesik 500-ra, majd felpörög. Nálam ez még belefér, nem mai gyerek. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Hu de rég jártam erre:)

Itt a nyár és süt (ne) a nap.....De ehelyett szakad mint állat....

Ma egy baromira idegesítő hangra lettem figyelmes ami nagyon bosszant.

Létezik az hogy én hallom ahogy a vízpumpa a kiegyenlítő tartályba pumpálja a vizet?

Nagyobb gázadásoknál és normál tempóban is....Nem folyamatos a "víz folyás hangja Glugy Glugy"

Légyszíves ha van ötletetek segítsetek.

A vízpumpát most cseréltük..

Lehet hogy levegős lenne a rendszer és azt jelzi így?

C14nz motorom van tehát az elméletileg nem képes légteleníteni önmgát.

Köszönöm szépen

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Hu de rég jártam erre:)

Itt a nyár és süt (ne) a nap.....De ehelyett szakad mint állat....

Ma egy baromira idegesítő hangra lettem figyelmes ami nagyon bosszant.

Létezik az hogy én hallom ahogy a vízpumpa a kiegyenlítő tartályba pumpálja a vizet?

Nagyobb gázadásoknál és normál tempóban is....Nem folyamatos a "víz folyás hangja Glugy Glugy"

Légyszíves ha van ötletetek segítsetek.

A vízpumpát most cseréltük..

Lehet hogy levegős lenne a rendszer és azt jelzi így?

C14nz motorom van tehát az elméletileg nem képes légteleníteni önmgát.

Köszönöm szépen

Valószínűleg levegős a rendszered. Vagy vedd le a kiegyenlítő sapkáját és emeltebb fordulaton járasd kicsit a motort, ókor ókor egy egy gázfröccs kíséretében. Vagy esetleg megoldás lenne még, hogy ha jól tudom akkor a hőmérséklet érzékelőt kell kicsavarnod, és addig tölteni a kiegyenlítőbe a folyadékot, amíg a hőfokjeladónál bugyogás mentesen nem folyik a víz. Persze ezt álló motornál.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Hu de rég jártam erre:)

Itt a nyár és süt (ne) a nap.....De ehelyett szakad mint állat....

Ma egy baromira idegesítő hangra lettem figyelmes ami nagyon bosszant.

Létezik az hogy én hallom ahogy a vízpumpa a kiegyenlítő tartályba pumpálja a vizet?

Nagyobb gázadásoknál és normál tempóban is....Nem folyamatos a "víz folyás hangja Glugy Glugy"

Légyszíves ha van ötletetek segítsetek.

A vízpumpát most cseréltük..

Lehet hogy levegős lenne a rendszer és azt jelzi így?

C14nz motorom van tehát az elméletileg nem képes légteleníteni önmgát.

Köszönöm szépen

Szia

A fűtőradiátorban glugy glugy-ol a víz mert levegős még....az meg ugye bent van.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat:)

Ezek szerint akkor levegős vagyok :s

Biztos hogy a kiegyenlítő tartályból jön a hang mert a motortérből is jól halható "látható".

Meg nem tudom mi a szokványos de szerintem a vízpumpa (folyamatosan) keringeti a vizet amikor jár a motor.így a víz "áramlat" nak is folyamatosnak kéne lenni,de nálam nem.Nálam szakaszosan pumpálja a tartályba a vizet :D

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat:)

Ezek szerint akkor levegős vagyok :s

Biztos hogy a kiegyenlítő tartályból jön a hang mert a motortérből is jól halható "látható".

Meg nem tudom mi a szokványos de szerintem a vízpumpa (folyamatosan) keringeti a vizet amikor jár a motor.így a víz "áramlat" nak is folyamatosnak kéne lenni,de nálam nem.Nálam szakaszosan pumpálja a tartályba a vizet :D

Hát nem tudom, levegős-e mert nálam is hallani, főleg ha pörgetem, pedig már jópárszor szétt volt szedve, légtelenítve, mosva tb. Már megszoktam.

Link to comment
Megosztás:

Járattam a motort, kitekertem a hőmérő jeladóját, sőt a torokfűtés csövét is levettem, de még így is csorgadozik a víz a fűtőradiátorban... hallani hogy levegős.

x16szr

Mit csináljak még?

Enyémben még mindig nincs bent a radiátor, de én úgy fogom csinálni, hogy beteszem a radiátort, és feltöltöm folyadékkal, és úgy dugom rá a csöveket. Elvileg nemszabad, hogy levegő menjen bele.

Link to comment
Megosztás:

Enyémben még mindig nincs bent a radiátor, de én úgy fogom csinálni, hogy beteszem a radiátort, és feltöltöm folyadékkal, és úgy dugom rá a csöveket. Elvileg nemszabad, hogy levegő menjen bele.

És ezt hogy fogod megoldani fagyállóval?

A vicces az ha lehúzoma torokfűtésnél, akkor ott egyből jön a víz nem buggyanva levegősen.

Link to comment
Megosztás:

Járattam a motort, kitekertem a hőmérő jeladóját, sőt a torokfűtés csövét is levettem, de még így is csorgadozik a víz a fűtőradiátorban... hallani hogy levegős.

x16szr

Mit csináljak még?

Szerintem nem levegős az, én arra tippelek, hogy valamai keresztmetszet szűkülés van, és ott hangosabban megy átt a folyadék. Mondom az enyém is csinálja már évek óta, nem lehet benne levegő sehol megrekedve éveken keresztül.

Link to comment
Megosztás:

Előfordulhat, mivel ha az ECU érzékeli a fordulatszámesést, és megpróbálja helyrehozni az alapjáratot.

Köszi a választ

azokat a csöveket hol találom? :D nem nagyon értek a kocsikhoz

lefényképeztem a motorteret, eltudnám mondani hogy hol keressem?

csináltam 2 videót a problémáról, de most aztán nem állt le ^_^ csinálhattam akármit

lefényképeztem az impulzusjeladót is a védőburkolata le van szakadva

a videók és a képek:

http://www.otofotki.pl/img14/qi9175_loli2.jpg.html

http://www.otofotki.pl/img14/os2523_loli.jpg.html

Videó1

Videó2

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ

azokat a csöveket hol találom? :D nem nagyon értek a kocsikhoz

lefényképeztem a motorteret, eltudnám mondani hogy hol keressem?

csináltam 2 videót a problémáról, de most aztán nem állt le ^_^ csinálhattam akármit

lefényképeztem az impulzusjeladót is a védőburkolata le van szakadva

a videók és a képek:

http://www.otofotki.pl/img14/qi9175_loli2.jpg.html

http://www.otofotki.pl/img14/os2523_loli.jpg.html

Videó1

Videó2

Ott probléma van, mert azért a klíma ennyire nem rángatja meg, hogy 500-ra leessen a fordulatszám. Az a jeladó haldoklós, de 16v-n nem tudom hol van.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem levegős az, én arra tippelek, hogy valamai keresztmetszet szűkülés van, és ott hangosabban megy átt a folyadék. Mondom az enyém is csinálja már évek óta, nem lehet benne levegő sehol megrekedve éveken keresztül.

eddig nem csinálta.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.