Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

nemrég cseréltem olajat Castrol Magnatec 10W-40 van benne.

de akkor miért akar leállni 2x-3x?

az is furva még, hogy gázadásnál néha bedadog és csak nagy gázzal akar csak elindulni vagy valami fáziskésése lenne a motornak.

néha nagyon jól megy kevés gázadásra, néha pedig alig akar menni és az a baj, hogy már inkább nem akar menni.

tudom, hogy a szelepszár szimeringek ebben a motorban nem a legjobbak és eszi is az olajat de ettől még nem kéne olyannak lennie mint egy nőnek :rolleyes:

mit kéne először megnézni rajta?

Nézd át a vákuumcsöveket, nem repedtek-e, ill. belső levegőkeringetés működik (annak a vákuumcsöve szokott még lecsúszni)? A másik: le kéne zárni az AGR-szelepet, ha még nem tetted meg, az is segíthet valamit (részletek a Gyik topicban).

Link to comment
Megosztás:

Nézd át a vákuumcsöveket, nem repedtek-e, ill. belső levegőkeringetés működik (annak a vákuumcsöve szokott még lecsúszni)? A másik: le kéne zárni az AGR-szelepet, ha még nem tetted meg, az is segíthet valamit (részletek a Gyik topicban).

rendben köszönöm!

még annyi, hogy egy képet tudnátok linkelni arról, hogy melyik csövekről lenne szó?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Megadta magát a gép, vagyis az önindító. Hazajött vele asszony és nem indult el a parkolóban- utólag kiderült, hogy már a munkahelyén sem indult, erre a polg.m.úr és egy másik csávó betolták... :rolleyes: még jó hogy nem ugrott át a vezérlés...Hát, nem ugráltam örömömben... <_< . A kérdésem, hogy le tudom én azt venni parkolóban, vagy mindenképpen kell hozzá akna? Kb. mire számítsak, mennyi valutát vigyek? Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Megadta magát a gép, vagyis az önindító. Hazajött vele asszony és nem indult el a parkolóban- utólag kiderült, hogy már a munkahelyén sem indult, erre a polg.m.úr és egy másik csávó betolták... :rolleyes: még jó hogy nem ugrott át a vezérlés...Hát, nem ugráltam örömömben... <_< . A kérdésem, hogy le tudom én azt venni parkolóban, vagy mindenképpen kell hozzá akna? Kb. mire számítsak, mennyi valutát vigyek? Köszi!

Nem teker, be sem húz? Próbáld meg először kiskalapáccsal kocogtatni, lehet csak a bendix akad, és csak szét kell szedni takarítani. Ki lehet szedni fentről, de az alsó csavart csak tükörből látni. Legalábbis NZ-n. Nem tudom neked az injektorsor mennyivel takar többet. Bontottan 15.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Megadta magát a gép, vagyis az önindító. Hazajött vele asszony és nem indult el a parkolóban- utólag kiderült, hogy már a munkahelyén sem indult, erre a polg.m.úr és egy másik csávó betolták... :rolleyes: még jó hogy nem ugrott át a vezérlés...Hát, nem ugráltam örömömben... <_< . A kérdésem, hogy le tudom én azt venni parkolóban, vagy mindenképpen kell hozzá akna? Kb. mire számítsak, mennyi valutát vigyek? Köszi!

Egy kis kézügyesség, és simán megoldható. Felső csavar még úgyahogy elérhető, de az alsót eléggé eldugták, szóval be kell hajolni rendesen. Akksi sarut leszedd mielőtt nekiállsz, mert különben megrázó élményeid lesznek. Amúgy Zotya ötlete sem elhanyagolható. Egyik ismerősnek nemrég volt ilyen gondja a DTL-en indítani akart, és csak kattant egyet. Kis koccintás az oldalfalára és már indult is. Behúzótekercset kellett neki cserélni és megjavult. Szóval ha kattanik, de nem indít akkor behúzótekercs, ha pörög de nem indít akkor bendix. Ha meg se nyikkanik, akkor valószínűleg bronzkefék. Esetleg a kommutátort kéne felszabályozni. Ha netán be tudod indítani, valamelyik este kiugorhatnál ide mezőre, oszt megsasoljuk. -_-

szerk: Zotya itt Újvárosban kb egy húszasból felújítják teljesen, szóval nem érdemes bontottat venni.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Megadta magát a gép, vagyis az önindító. Hazajött vele asszony és nem indult el a parkolóban- utólag kiderült, hogy már a munkahelyén sem indult, erre a polg.m.úr és egy másik csávó betolták... <_< még jó hogy nem ugrott át a vezérlés...Hát, nem ugráltam örömömben... -_- . A kérdésem, hogy le tudom én azt venni parkolóban, vagy mindenképpen kell hozzá akna? Kb. mire számítsak, mennyi valutát vigyek? Köszi!

Már miért ugrott volna át a vezérlés? :D Önindítónál sem ugrik át. :)

Nem mindegy hogy az önindító, vagy a váltó forgatja meg a főtengelyt? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Már miért ugrott volna át a vezérlés? -_- Önindítónál sem ugrik át. :D

Nem mindegy hogy az önindító, vagy a váltó forgatja meg a főtengelyt? :rolleyes:

Nem. Az önindító szép simán forgatja, amikor belökik meg általában rángatja a motort mint az állat. Ha nem is túl gyakran, de előfordul, hogy ugrik. Nekünk trabin pölö sohasem ugrott, pedig tologattuk eleget. <_<

Link to comment
Megosztás:

Nem teker, be sem húz? Próbáld meg először kiskalapáccsal kocogtatni, lehet csak a bendix akad, és csak szét kell szedni takarítani. Ki lehet szedni fentről, de az alsó csavart csak tükörből látni. Legalábbis NZ-n. Nem tudom neked az injektorsor mennyivel takar többet. Bontottan 15.

Nos... Nem teker, csak behúz, legalábbis azt mondta nejem, hogy csak halkan kattog- vagyis akkor behúz- még nem láttam-hallottam, dolgozok (szolgálat :rolleyes:).

Egy kis kézügyesség, és simán megoldható. Felső csavar még úgyahogy elérhető, de az alsót eléggé eldugták, szóval be kell hajolni rendesen. Akksi sarut leszedd mielőtt nekiállsz, mert különben megrázó élményeid lesznek. Amúgy Zotya ötlete sem elhanyagolható. Egyik ismerősnek nemrég volt ilyen gondja a DTL-en indítani akart, és csak kattant egyet. Kis koccintás az oldalfalára és már indult is. Behúzótekercset kellett neki cserélni és megjavult. Szóval ha kattanik, de nem indít akkor behúzótekercs, ha pörög de nem indít akkor bendix. Ha meg se nyikkanik, akkor valószínűleg bronzkefék. Esetleg a kommutátort kéne felszabályozni. Ha netán be tudod indítani, valamelyik este kiugorhatnál ide mezőre, oszt megsasoljuk. :D

szerk: Zotya itt Újvárosban kb egy húszasból felújítják teljesen, szóval nem érdemes bontottat venni.

Ja, köszi, a sarulevét alap, soóóse lehet tudni... <_< Reggel ha hazamegyek lesz egy kis lakásfestés, dél körül kész lesz, akkor nekilátok megsasolni a vasat. Nincs kedvem most kiadni egy 20-ast, de ha egyszer muszáj... -_-

Ja, szerinted érdemes az Obival szembeni szervízbe vinni? Mert ha nem érem el a villamosságist, máshol nem tudom hova lehetne vinni...

Link to comment
Megosztás:

Már miért ugrott volna át a vezérlés? :) Önindítónál sem ugrik át. B)

Nem mindegy hogy az önindító, vagy a váltó forgatja meg a főtengelyt? :rolleyes:

Azért jobb félni mint megijedni, azért biztos nem tesz jót neki az a rángatás. Ráadásul amiért kicsit lehidaltam, az az, hogy a polg.m. azt mondta, hogy tegye be 2-ba, megtolják és amikor szól, akkor engedje fel gyorsan a kuplungot és adja rá a gyújtást -_- egyszerre... :D Ja, meg az ő G Astráját is már kellett betolni, azt is így csinálták. Mondom szép.

Nem. Az önindító szép simán forgatja, amikor belökik meg általában rángatja a motort mint az állat. Ha nem is túl gyakran, de előfordul, hogy ugrik. Nekünk trabin pölö sohasem ugrott, pedig tologattuk eleget. <_<

Ja, ez miatt.

Link to comment
Megosztás:

Nos... Nem teker, csak behúz, legalábbis azt mondta nejem, hogy csak halkan kattog- vagyis akkor behúz- még nem láttam-hallottam, dolgozok (szolgálat :rolleyes:).

Ja, köszi, a sarulevét alap, soóóse lehet tudni... <_< Reggel ha hazamegyek lesz egy kis lakásfestés, dél körül kész lesz, akkor nekilátok megsasolni a vasat. Nincs kedvem most kiadni egy 20-ast, de ha egyszer muszáj... -_-

Ja, szerinted érdemes az Obival szembeni szervízbe vinni? Mert ha nem érem el a villamosságist, máshol nem tudom hova lehetne vinni...

Ha kattanik akkor az behuzó tekercs. Egy kis koccintás az oldalára, amikor indítanál, és már indul is. Ismerős is ott csináltatta asszem az önindítóját. 19 péz volt a mágnescsere és a munkadíj.

Link to comment
Megosztás:

Azért jobb félni mint megijedni, azért biztos nem tesz jót neki az a rángatás. Ráadásul amiért kicsit lehidaltam, az az, hogy a polg.m. azt mondta, hogy tegye be 2-ba, megtolják és amikor szól, akkor engedje fel gyorsan a kuplungot és adja rá a gyújtást :rolleyes: egyszerre... <_< Ja, meg az ő G Astráját is már kellett betolni, azt is így csinálták. Mondom szép.

Nem értem ezt a vezérlés dolgot én sem. Még soha nem hallottam ilyenről, hogy betolás miatt átudrott volna vagy hasonló. Sztem ez hülyeség. Gondolj bele mennyi bénázó tanulóvezető és kuplungot kezelni nem tudó emberkénél rángatódzik az a motor, arrol nem is beszélve aki pl versenyezget vele. Közel sem a betolás adja neki a legnagyobb dinamikus terhelést.

A betolásra amit a plgármester mondott az úgy szakszerű azt kivéve, hogy a gyujtást nyugodtan rá lehet adni előbb is és csak a kuplungról kell leszállni ha már gurul az autó.

AMit kifogásolni szoktak, hogy a katalizátor ami miatt nem illik betologatni a mai autókat, de sztem ha elsőre beugrik akkor nem lehet baja a katalizátornak sem csak ha sokáig kell bénázni és estleg telenyomja benzinnel.

Link to comment
Megosztás:

Nem értem ezt a vezérlés dolgot én sem. Még soha nem hallottam ilyenről, hogy betolás miatt átudrott volna vagy hasonló. Sztem ez hülyeség. Gondolj bele mennyi bénázó tanulóvezető és kuplungot kezelni nem tudó emberkénél rángatódzik az a motor, arrol nem is beszélve aki pl versenyezget vele. Közel sem a betolás adja neki a legnagyobb dinamikus terhelést.

A betolásra amit a plgármester mondott az úgy szakszerű azt kivéve, hogy a gyujtást nyugodtan rá lehet adni előbb is és csak a kuplungról kell leszállni ha már gurul az autó.

AMit kifogásolni szoktak, hogy a katalizátor ami miatt nem illik betologatni a mai autókat, de sztem ha elsőre beugrik akkor nem lehet baja a katalizátornak sem csak ha sokáig kell bénázni és estleg telenyomja benzinnel.

Ha jól tudom az automata váltos kocsiknál pld tilos betolni, mert a váltó olajzásának hiánya miatt beragadhat a váltó

Link to comment
Megosztás:

Nem értem ezt a vezérlés dolgot én sem. Még soha nem hallottam ilyenről, hogy betolás miatt átudrott volna vagy hasonló. Sztem ez hülyeség. Gondolj bele mennyi bénázó tanulóvezető és kuplungot kezelni nem tudó emberkénél rángatódzik az a motor, arrol nem is beszélve aki pl versenyezget vele. Közel sem a betolás adja neki a legnagyobb dinamikus terhelést.

A betolásra amit a plgármester mondott az úgy szakszerű azt kivéve, hogy a gyujtást nyugodtan rá lehet adni előbb is és csak a kuplungról kell leszállni ha már gurul az autó.

AMit kifogásolni szoktak, hogy a katalizátor ami miatt nem illik betologatni a mai autókat, de sztem ha elsőre beugrik akkor nem lehet baja a katalizátornak sem csak ha sokáig kell bénázni és estleg telenyomja benzinnel.

Okés, igazad van-lehet( <_< ), csak tudod jobb félni, mint megijedni. Főleg hogy a feleségem még sosem csinált ilyet...

Amúgy reggel kipróbáltam, 1 pillanatra húz csak be és csak pörög-pörög. Kivettem, nemrég leadtam az önindítót, holnap dél körül lesz kész; 8000 az anyag-bendix, a többi munkadíj, ha mást nem kell csinálni vele, tehát kb. 15e. Jó is ez így nyaralás előtt... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nem értem ezt a vezérlés dolgot én sem. Még soha nem hallottam ilyenről, hogy betolás miatt átudrott volna vagy hasonló. Sztem ez hülyeség. Gondolj bele mennyi bénázó tanulóvezető és kuplungot kezelni nem tudó emberkénél rángatódzik az a motor, arrol nem is beszélve aki pl versenyezget vele. Közel sem a betolás adja neki a legnagyobb dinamikus terhelést.

A betolásra amit a plgármester mondott az úgy szakszerű azt kivéve, hogy a gyujtást nyugodtan rá lehet adni előbb is és csak a kuplungról kell leszállni ha már gurul az autó.

AMit kifogásolni szoktak, hogy a katalizátor ami miatt nem illik betologatni a mai autókat, de sztem ha elsőre beugrik akkor nem lehet baja a katalizátornak sem csak ha sokáig kell bénázni és estleg telenyomja benzinnel.

Rendben, de néz meg egy átlagos betolást. Általában nem gyorsítják fel kellőképpen a kocsit, csak kicsit gyalogolnak vele, és szerencsétlen végigugrál egy fél utcát mire beindul. De lehet igazad van, és nincs ilyen veszély, valahol hallottam/olvastam, már nem emlékszem rá. Amúgy hülyeség, de ha nem indul a kocsi egyből mindenki tologatni akarja, mégha forog is az önindító. Nekem már kétszer ajánlották, egyszer amikor elmásztak a sebességek, és nem volt rüki, járó motorral toltam ki a parkoóból, ketten szóltak, hogy segítenek betolni, miközben ott pötyörgött abkocsi mellettük. Legutóbb amikor behalt az AC, köszörültem vagy 5 percig, ott is szóltak, hogy toljuk be. Kérdem minek, nem kap benzint, de hátha elkapja. Ja....anyukádat. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Az auomata váltó az külön kategória <_< Ott még a vontatással is más a helyzet azthiszem.

Automatát be sem lehet tolni. :rolleyes:

Amugy igen, vontatni csak max 50 km/h val szabad, és max 20 km.-t. De ez is csak egy szabály. Au Omegámat, mikor beállt az AC pumpa, 100-al vontattuk, ugy 10 km en át. Semmi baja nem lett.

Link to comment
Megosztás:

Na, megvan az önindító: a műanyag behúzóvilla volt eltörve, cserélni kellett a bendixet + a bronzkeféket- ez így 19e magyar pénz volt <_< ... Hogy ez sok vagy nem, nem tudom, de ez van. Jó lett, beraktam, nincs vele gond (még jó). Viszont az előbb nálam is kijelzett kb. 1 percre a sárga veszedelem, 13-as kódot villogtattam ki: Lambda szonda ? nincs feszültségváltozás. De ez csak rövid ideig volt. Az jelent vmit, hogy 2 hete cseréltem GM-szondát?

Ja még annyi, hogy tegnap reggel óta , ma du.1-ig le volt véve az akksiról mind2 saru.

Ja, szerk.: kb.20-80 arányban E85-95 van benne (most már, mivel tankoltam bele 20L-t a feleshez, mikor már folyamatosan jelzett a szegénységjelző... :rolleyes: )

Link to comment
Megosztás:

Végre sikerült kiszednem a fütöradiátort, az eleje egyszerü volt, de azért volt egy kis küszködés.

18-as csövet nem találtam a motortérben lévő két cső összedugáaáshoz, igy maradt a rézcső némi locsolocső bevonattal. Remélem egy ideig megoldás a problémámra.

Köszönöm m_petya-nak a nagyszerü leirást a szétszerelési folyamatról. Akit érdekel annak szivesen elküldöm.

Link to comment
Megosztás:

Végre sikerült kiszednem a fütöradiátort, az eleje egyszerü volt, de azért volt egy kis küszködés.

18-as csövet nem találtam a motortérben lévő két cső összedugáaáshoz, igy maradt a rézcső némi locsolocső bevonattal. Remélem egy ideig megoldás a problémámra.

Köszönöm m_petya-nak a nagyszerü leirást a szétszerelési folyamatról. Akit érdekel annak szivesen elküldöm.

18-as rézcső is létezik ám :rolleyes: Amúgy nincs mit, szívesen <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Úgy gondolom belevágok az NZ-SE átalakításba. Találtam két alapanyagot, nekem az első tűnik szimpatikusabbnak. Mi a véleményetek ár/érték arányról? Hétfőn Pesten leszek, tudtok pár bontót mondani ahol érdemes megnézni SE cuccokat? Esetleg Veszprém-Budapest-Nyíregyháza vonalon.

http://racing-bazar.hu/alkatresz/komplett_...teg_elektronika

http://racing-bazar.hu/alkatresz/komplett_...ra_1.6_si_motor

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vezermuszij beallitasaval kapcsolatos kerdesem lenne.

Hogyan lehet ellenorizni, hogy a szij megfelelo helyen van, mert a jeleken all, azonban akad kezzel torteno attekereskor. elkepzelheto-e, hogy a fotengely egy fordulattal el van allitva a vezermutengelyekhez kepest?

A gyujtotrafot, hogy lehet "kezzel" szikraadasra kesztetni?

koszonettel

@+

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.