Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Üdv! Az önindítómmal lenne gond! Kapott egy uj állórészt mert a mágnes leszakadt róla és új bronzkeféket! A jelenség a következő vele: Indítás után mikor már a motort beröffentette az önindítö 1-2 mp ig tovább forog és nyekereg! Mit kell rajta szétszednem még? A visszahúzással lehet gond?

A visszahúzás

Nem lötyög a tengely?

Perselyt cseréltél?

Nézd meg a végén a tengelyt hogy mennyire stabil , ha megmozgatod nem -e lötyög, ha igen a perselyt is cserélni kell,,,,

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Érdeklődnék, hogy az F astrába mennyit bír ki a vezérműszíj???

Üdv

Norbi

A szíj maga bírna többet is csak a vezető, feszítő görgők vagy éppen a vízpumpa adja meg magát előbb. És ha már cserél az ember nem teszi vissza a régi szíjat, szóval 60eKm a csereperiódus és szigorúan vízpumpával és görgőkkel együtt cserélendők!

Link to comment
Megosztás:

Erre senki nem tud nekem válaszolni? Nincs velem az autó de hazafelé útbaejtenék egy tömítésboltot.

Én olajbeöntőét vettem már egyszer, de akkor a helyi opelboltban tudtak adni. Nem kellett tudnom a méretét. :D

Viszont most az én kocsim sem elérhető...bár azt sem tudom, hogy egyforma-e a kettő...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! HELP HELP

96-évjáratú x18xe Asztrám nem indul,a motor lámpa 3-at villog aztán folyamatosan.

Ac jó,szikra van,biztosíték jó.

Pót kulccsal is próbáltam hátha immo,de semmi változás.

Segítséget előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! HELP HELP

96-évjáratú x18xe Asztrám nem indul,a motor lámpa 3-at villog aztán folyamatosan.

Ac jó,szikra van,biztosíték jó.

Pót kulccsal is próbáltam hátha immo,de semmi változás.

Segítséget előre is köszönöm!

a 3 villanás sztem immo lesz, még ha a két kulcsod ugyanúgy is műxik lehet az érzékelője kuka

Link to comment
Megosztás:

Üdv, lenne egy kérdésem.

Régebben már jártam erre a hőfokszabályzó miatt.

Szóval egy '97es 1,6 16v astrám van, és nincs meg a likam :D

A hőfokszabályzó cseréje után is melegszik a víz, télen pl. 5-10 percet járt a motor, és felkúszott 100°C-ra...

Kaptam egy tippet, miszerint a hűtővíz tartályának sárga kupakján, egészen pontosan középen lennie kell egy kis hangyafsznyi lyuknak. Ha ez eltömődik, akkor ki kell pucolni. Nos, nekem látszik hogy ott lenne v.mi, de sárga anyaggal vagy el van tömődve, vagy csak sorja... csináltam képeket is. A hűtőn 2004es dátum szerepel, ha fontos. Szóval kell ott lyuknak lennie, vagy nem? Képek:

alulról kicsit homályos lett, de a két lyuk látszik rajta:

IMG_3112_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

felülről azért jól sikerült:

IMG_3113_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nos, nekem látszik hogy ott lenne v.mi, de sárga anyaggal vagy el van tömődve, vagy csak sorja... csináltam képeket is. A hűtőn 2004es dátum szerepel, ha fontos. Szóval kell ott lyuknak lennie, vagy nem? Képek:

alulról kicsit homályos lett, de a két lyuk látszik rajta:

Szerintem az nem a tetején nyomja ki a fölöst hanem a menet ahogy van mellette levő résen 2 oldalt. Szóval rácsavarva lefele 2 oldalt. Előző autómnál az nagyjából fém volt és már el volt rozsdásodva vízköoldóba bennehagyva tökéletes lett. Ha ebbe is van fém max próbáld ki vízkőoldóval megtisztítani ill belemártani egy ideig. :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv, lenne egy kérdésem.

Régebben már jártam erre a hőfokszabályzó miatt.

Szóval egy '97es 1,6 16v astrám van, és nincs meg a likam :D

A hőfokszabályzó cseréje után is melegszik a víz, télen pl. 5-10 percet járt a motor, és felkúszott 100°C-ra...

Kaptam egy tippet, miszerint a hűtővíz tartályának sárga kupakján, egészen pontosan középen lennie kell egy kis hangyafsznyi lyuknak. Ha ez eltömődik, akkor ki kell pucolni. Nos, nekem látszik hogy ott lenne v.mi, de sárga anyaggal vagy el van tömődve, vagy csak sorja... csináltam képeket is. A hűtőn 2004es dátum szerepel, ha fontos. Szóval kell ott lyuknak lennie, vagy nem? Képek:

alulról kicsit homályos lett, de a két lyuk látszik rajta:

http://kepfeltoltes.hu/110505/IMG_3112_www...ltoltes.hu_.jpg

felülről azért jól sikerült:

http://kepfeltoltes.hu/110505/IMG_3113_www...ltoltes.hu_.jpg

A hűtősapkában két szelep van. Mindegyik a neki megfelelő nyomáson nyit.

Az egyik csak akkor nyit, ha a túlnyomás a rendszerben már veszélyes a csövekre és a hőcserélőkre, nehogy szétnyomja őket, ezért kiengedi a szabadba. A másik pedig lehüléskor befelé enged levegőt nyomáskiegyenlítés céljából. Mindez a sárga kupakrész alatt történik (kívülről nem látszik, csak belűről!), ott vezeti ki a túlnyomást is.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm. Akkor nincs lyuk :D

Egyébként műanyag.

És akkor most mit tudok csinálni? Mennyi egy ilyen kupak? Vagy alul kell kipucolni? Nem igazán vagyok olyan hű de nagy műszaki... vagy esetleg mással lehet a gond?

Hűtőrendszer volt már takarítva?

Vízpumpa mikor volt cserélve?

Hengerfejtömítés problémára utaló jel nincsen?

Link to comment
Megosztás:

Hűtőrendszer volt már takarítva?

Vízpumpa mikor volt cserélve?

Hengerfejtömítés problémára utaló jel nincsen?

Hűha, hát jótól kérdezed, én csak használom :D

Vízpumpa lehet pár éve, hengerfejtömítés kétszer talán négy év alatt, mert folyt az olaj. Pár hónapja volt műszakin, tavaly nyáron volt olajcsere, és azóta nem látni a pálcikán, hogy folyt volna. Előtte azért volt nyoma, elég rendesen, le is kellett mosni a motort, hogy lássuk folyik-e :D

Hűtőrendszert klímaszervizben kipucolják? Mert a klímát tisztíttatni kéne már... úgy értem megcsinálják az egészet, a hűtőrácstól az utastérig, vagy az egybe már külön móka? Vízpumpát v.mivel együtt szokták cserélni, nem? Talán olajszűrővel együtt ajánlották?

De ha már itt tartunk, megkérdeznélek titeket. Hogy hány km-t mentem azt nem tudom (de fel van írva), de ékszíjat már cserélni kéne lassan, mert azt nem tudom kicserélték-e, amikor vettem, lehet még jó állapotban volt. Télen amúgy nyikorgott v.mi. Szóval mit hány évente kell cserélni? Motorolaj az évente kb., az megvan. Első féket talán 3 éve cserélték.

A vicces az volt, hogy amikor kitolattam a garázsból, mindig nyekkent-koppant valami, és mivel fordulásból kell tolatni, a felfüggesztésre gondoltam, de azt mondták nincs semmi baja. De rájöttünk, hogy ha túl gyorsan jövök ki, akkor biza az elején alul az a műanyag lemez bizony leér :) amúgy is meg van reszelve rendesen B)

Meg még egy baja van - a rozsdán kívül -, hogy a rádió órája elugrik néha, de az gondolom elektronikai gond, annak nem lehet köze a motor hűtéséhez, hacsak nem v.mi alap elektronika szórakozik...

Link to comment
Megosztás:

Hello minden kedves fórumozónak!

Lassan fél éve van tulajdonomban egy 1.6 16V(ECOTEC) motorral szerelt Astra(1996), de sajna a vásárlást követően nemsokkal (kb. 1500km-t mentem vele), kiderült,hogy a motorja kissé tropa, füstöl, és 3 hengerezik. Arra már rájöttem,hogy mindig a 4. henger gyertyája olajos, csere után működik rendesen. Elvittem egy szerelőhöz és azt mondta kb. 100eFT-ért csinálhat rajta egy generált, de inkább azt javasolta,h szabaduljak meg az autotól. Mások még azt is mondták, hogy érdemes lenne kicserélni 8 szelepes mocira, mert azok a világból kimennek. MInden esetre most visszaviszem a szerelőhöz, hogy szedje szét és nézze meg, konkrétan mi lehet a baja és ha nem nagy(pl. szelepszár szimering),akkor inkább megcsináltatom. Szeretném kikérni a véleményeteket, illetve , ha tudtok adjatok tanácsot (pl melyik moci a legmegbízhatóbb). Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Hello minden kedves fórumozónak!

Lassan fél éve van tulajdonomban egy 1.6 16V(ECOTEC) motorral szerelt Astra(1996), de sajna a vásárlást követően nemsokkal (kb. 1500km-t mentem vele), kiderült,hogy a motorja kissé tropa, füstöl, és 3 hengerezik. Arra már rájöttem,hogy mindig a 4. henger gyertyája olajos, csere után működik rendesen. Elvittem egy szerelőhöz és azt mondta kb. 100eFT-ért csinálhat rajta egy generált, de inkább azt javasolta,h szabaduljak meg az autotól. Mások még azt is mondták, hogy érdemes lenne kicserélni 8 szelepes mocira, mert azok a világból kimennek. MInden esetre most visszaviszem a szerelőhöz, hogy szedje szét és nézze meg, konkrétan mi lehet a baja és ha nem nagy(pl. szelepszár szimering),akkor inkább megcsináltatom. Szeretném kikérni a véleményeteket, illetve , ha tudtok adjatok tanácsot (pl melyik moci a legmegbízhatóbb). Előre is köszönöm!

Enyém is 3 hengerezett majdnem, csak az első hengerben. Kiderült, hogy az egyik szeleptányérból letörött darab szétcseszte a dugót és ezzel együtt az olajlehúzó gyűrűt is (alsót). 150 ezer forintért meg lett csinálva a motor, most svájci óraműként viselkedik. Fúrva nem lett és használt dugókat kapott. Ha 8 szelepest akarsz mindenképp és maradnál az 1.6nál, akkor X16SZR-t ajánlom (enyémben kétszer annyi kilométer volt az állapota alapján, mint amit a kmóra mutat, de megkopva nem volt). De ha esetleg nagyobb köbcenti is szóba jöhet, akkor C20NE. :D

Link to comment
Megosztás:

Hello minden kedves fórumozónak!

Lassan fél éve van tulajdonomban egy 1.6 16V(ECOTEC) motorral szerelt Astra(1996), de sajna a vásárlást követően nemsokkal (kb. 1500km-t mentem vele), kiderült,hogy a motorja kissé tropa, füstöl, és 3 hengerezik. Arra már rájöttem,hogy mindig a 4. henger gyertyája olajos, csere után működik rendesen. Elvittem egy szerelőhöz és azt mondta kb. 100eFT-ért csinálhat rajta egy generált, de inkább azt javasolta,h szabaduljak meg az autotól. Mások még azt is mondták, hogy érdemes lenne kicserélni 8 szelepes mocira, mert azok a világból kimennek. MInden esetre most visszaviszem a szerelőhöz, hogy szedje szét és nézze meg, konkrétan mi lehet a baja és ha nem nagy(pl. szelepszár szimering),akkor inkább megcsináltatom. Szeretném kikérni a véleményeteket, illetve , ha tudtok adjatok tanácsot (pl melyik moci a legmegbízhatóbb). Előre is köszönöm!

Nekem is az van, mégis hengerfejes lett. Kb annyiba kerül. Kérdés mit ér meg neked?

Link to comment
Megosztás:

A tiedét hónolni is kellett. :D

45 volt a gépműhely. Blokk, hengerfej nyomáspróba, hengerfej síkolás, főtengyely köszörülés. Plusz a hónolás. De az az 5ezer ide vagy oda...

Hűha, hát jótól kérdezed, én csak használom :D

Vízpumpa lehet pár éve, hengerfejtömítés kétszer talán négy év alatt, mert folyt az olaj. Pár hónapja volt műszakin, tavaly nyáron volt olajcsere, és azóta nem látni a pálcikán, hogy folyt volna. Előtte azért volt nyoma, elég rendesen, le is kellett mosni a motort, hogy lássuk folyik-e :)

Hűtőrendszert klímaszervizben kipucolják? Mert a klímát tisztíttatni kéne már... úgy értem megcsinálják az egészet, a hűtőrácstól az utastérig, vagy az egybe már külön móka? Vízpumpát v.mivel együtt szokták cserélni, nem? Talán olajszűrővel együtt ajánlották?

De ha már itt tartunk, megkérdeznélek titeket. Hogy hány km-t mentem azt nem tudom (de fel van írva), de ékszíjat már cserélni kéne lassan, mert azt nem tudom kicserélték-e, amikor vettem, lehet még jó állapotban volt. Télen amúgy nyikorgott v.mi. Szóval mit hány évente kell cserélni? Motorolaj az évente kb., az megvan. Első féket talán 3 éve cserélték.

A vicces az volt, hogy amikor kitolattam a garázsból, mindig nyekkent-koppant valami, és mivel fordulásból kell tolatni, a felfüggesztésre gondoltam, de azt mondták nincs semmi baja. De rájöttünk, hogy ha túl gyorsan jövök ki, akkor biza az elején alul az a műanyag lemez bizony leér B) amúgy is meg van reszelve rendesen :D

Meg még egy baja van - a rozsdán kívül -, hogy a rádió órája elugrik néha, de az gondolom elektronikai gond, annak nem lehet köze a motor hűtéséhez, hacsak nem v.mi alap elektronika szórakozik...

Na ez a szomorú... Mi van a vízpumpával...? Vagy év, vagy km függő a csereperiódus. Na most haa kettő közül valamelyiket tudnánk, akkor talán válaszolni is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.