Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Szerintem a vízpumpa rossz irány... arra hogy húzzárok rá azt hogy "csak terhelésnél"

Szerintem hajtókarcsapágy, dugattyúcsapszeg tud dieseles kerregő hangot adni.

Egyre jobb... :D

Egyébként vezérlés nem lett cserélve. Visszakerült az akkor még 46 ezer kilométeres szett.

Link to comment
Megosztás:

Egyre jobb... :D

Egyébként vezérlés nem lett cserélve. Visszakerült az akkor még 46 ezer kilométeres szett.

Úgy emlékszem volt itt a fórumon valaki, akinek szintén ez volt a problémája és azt hiszem neki az egyik hajtókarcsavarja adta meg magát.

Nem tudod kiszűrni, hogy a motor felső vagy alsó részéből hallani?

Új csavarokkal raktátok össze a forgattyús hajtóművet?

Azért bízzunk benne, hogy csak valami piti hiba lesz!

Link to comment
Megosztás:

Úgy emlékszem volt itt a fórumon valaki, akinek szintén ez volt a problémája és azt hiszem neki az egyik hajtókarcsavarja adta meg magát.

Nem tudod kiszűrni, hogy a motor felső vagy alsó részéből hallani?

Új csavarokkal raktátok össze a forgattyús hajtóművet?

Azért bízzunk benne, hogy csak valami piti hiba lesz!

Majd fülelek, csak a hallgatózást nehezíti a visító feszítőgörgő hangja.

Hát ezt nem tudom, hogy új csavarokkal lett-e összerakva. Megnéztem a szerviz listát, hogy mi lett cserélve, de ez nincs feltüntetve. Csak a gyűrűk és a hajtókarcsapágy.

Link to comment
Megosztás:

Alapjárat ingadozást, felpörgést leggyakrabban elkoszolódott alapjárai léptetőmotor, vagy esetleg fals levegő szokott okozni. Milyen motor, motorkód?

92 es ávjáratu a kocsi és 1.6 os motor!

Elvileg most lett benne cserélve az alapjárati motor, ez ugye az ami ami a karbi vagy inyektor / nem naon tom nézétek el nekem/ hogy ha szembe állok vele akkor ahol rámegy a levegőcső az a nagy müanyag az alatt van elég nehezen hozáférhető helyen! Ezeke után is ugyanugy csinálja!

Link to comment
Megosztás:

Egyre jobb... :D

Egyébként vezérlés nem lett cserélve. Visszakerült az akkor még 46 ezer kilométeres szett.

Hali nekem a feszitőgörgők szolaltak meg egyszerre , először szelep-kipufogó sérülésre gyanakodtam.....

De pont egy fagyos időszak kezdődőtt az adta meg a kegyelemdöfést a csapágyaknak ,

lehet hogy most a meleg szorakoztat téged :D

Szedd le a szijakat és ellenörizd a dolgokat ott a vezérlés környékén...

Link to comment
Megosztás:

92 es ávjáratu a kocsi és 1.6 os motor!

Elvileg most lett benne cserélve az alapjárati motor, ez ugye az ami ami a karbi vagy inyektor / nem naon tom nézétek el nekem/ hogy ha szembe állok vele akkor ahol rámegy a levegőcső az a nagy müanyag az alatt van elég nehezen hozáférhető helyen! Ezeke után is ugyanugy csinálja!

Igen az lesz az allulról megy rá a csati, de a fészkét is illik kitakarítani ahova bemegy.

231139-20110512-NxJuMx.jpg

Piros pötty jelöli.

Link to comment
Megosztás:

Igen az lesz az allulról megy rá a csati, de a fészkét is illik kitakarítani ahova bemegy.

Piros pötty jelöli.

Hali! Kitisztítottam és ugyan úgy csinálja meg alapjáraton is leakar fulladni de visszarántja mindig / gondolom a szívató / !!

Mit lehetne még akkor megnézni! Nem tudom hogy az befolyásolja e hogy a kuplung oldali főtengely szimering engedi egy kicsit az olajat?!

Link to comment
Megosztás:

Hali! Kitisztítottam és ugyan úgy csinálja meg alapjáraton is leakar fulladni de visszarántja mindig / gondolom a szívató / !!

Mit lehetne még akkor megnézni! Nem tudom hogy az befolyásolja e hogy a kuplung oldali főtengely szimering engedi egy kicsit az olajat?!

Ezekben a mocikban már nincs szivató, a megfelelő benzin-levegő arányt a motorvezérlő elektronika(ECU) állítja be a lambdaszondától, és a vízhőfok -jeladótól kapott jelek alapján, az alapjáratot meg az alapjárati léptetőmotor szabályozza. A szivárgó szimering nem játszik bele. Nincs lecsúszva vákumcső valahol? Ha fals levegőt szív a moci, az is zavarja az alapjáratot...

Link to comment
Megosztás:

Hali! Kitisztítottam és ugyan úgy csinálja meg alapjáraton is leakar fulladni de visszarántja mindig / gondolom a szívató / !!

Mit lehetne még akkor megnézni! Nem tudom hogy az befolyásolja e hogy a kuplung oldali főtengely szimering engedi egy kicsit az olajat?!

Az előző hozzászólásaidból szerkesztéssel szedd ki az %7Boption%7D tag-eket!

Link to comment
Megosztás:

Ezekben a mocikban már nincs szivató, a megfelelő benzin-levegő arányt a motorvezérlő elektronika(ECU) állítja be a lambdaszondától, és a vízhőfok -jeladótól kapott jelek alapján, az alapjáratot meg az alapjárati léptetőmotor szabályozza. A szivárgó szimering nem játszik bele. Nincs lecsúszva vákumcső valahol? Ha fals levegőt szív a moci, az is zavarja az alapjáratot...

Aham! De akkor ezek szerint ha rossz a lambdaszonda vagy a vízhőfok jeladó akkor is csinálhat ilyesmit? Nem e az lesz a baja!? A csöveket meg megnézem akkor hátha csak annyi lesz!

Köszi a segítségeket!

Link to comment
Megosztás:

Aham! De akkor ezek szerint ha rossz a lambdaszonda vagy a vízhőfok jeladó akkor is csinálhat ilyesmit? Nem e az lesz a baja!? A csöveket meg megnézem akkor hátha csak annyi lesz!

Köszi a segítségeket!

A lambdaszonda általában menet közbeni rángatást, torpanást szokott okozni, ha meg már nagyon kuka, akkor villogtatásnál dob hibakódot is, nemag a fogyasztást is megdobja. A vízhőfok jeladót ki lehet mérni, különböző hőmérsékleten más, és más az ellenállása. Az értékeket, sajna nem tudom, de valaki biztos szívesen leírja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot kérnék,mert teljesen tanácstalan vagyok.

Januárban lett cserélve kompletten a vezérlés. Minden ,egytől egyig.

Most ránéztem a szíjra,és a külső felét darálja a szíjnak. Nincs 10 ezer még a vezérlésben. Mi lehet a gond?! Ha minden új és valami mégsem jó?!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot kérnék,mert teljesen tanácstalan vagyok.

Januárban lett cserélve kompletten a vezérlés. Minden ,egytől egyig.

Most ránéztem a szíjra,és a külső felét darálja a szíjnak. Nincs 10 ezer még a vezérlésben. Mi lehet a gond?! Ha minden új és valami mégsem jó?!

Attól hogy uj benne minden, még lehet hibás pl. a vezetőgörgő.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot kérnék,mert teljesen tanácstalan vagyok.

Januárban lett cserélve kompletten a vezérlés. Minden ,egytől egyig.

Most ránéztem a szíjra,és a külső felét darálja a szíjnak. Nincs 10 ezer még a vezérlésben. Mi lehet a gond?! Ha minden új és valami mégsem jó?!

A burkolat sehol nem ér hozzá a szíjhoz? (16v-nél különösen a középső és az alsó szakaszon.) Sokszor előfordul, hogy a burkolaton letörnek fülek, vagy kitörnek a műanyagba ágyazott csavaranyák és ilyenkor jönnek az alternatív megoldások, de ezek után már nem pontosan úgy áll a burkolat ahogy kellene.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot kérnék,mert teljesen tanácstalan vagyok.

Januárban lett cserélve kompletten a vezérlés. Minden ,egytől egyig.

Most ránéztem a szíjra,és a külső felét darálja a szíjnak. Nincs 10 ezer még a vezérlésben. Mi lehet a gond?! Ha minden új és valami mégsem jó?!

Van "kottya" a főtengelynek? mert az is elviheti, félrevezeti a görgőre a szíjat, és mindíg "ugráltatja" pl a vízpumpa szélére a szíjat, az meg nem tesz jót neki... :D

Csak példaképpen, hogy el tudjuk képzelni.

Link to comment
Megosztás:

A burkolat sehol nem ér hozzá a szíjhoz? (16v-nél különösen a középső és az alsó szakaszon.) Sokszor előfordul, hogy a burkolaton letörnek fülek, vagy kitörnek a műanyagba ágyazott csavaranyák és ilyenkor jönnek az alternatív megoldások, de ezek után már nem pontosan úgy áll a burkolat ahogy kellene.

A saját szememmel láttam a saját gépemen, hogy a vezérműszíj-ház egy nagy kaki, főleg ha egy olyan csavar hiányzik belőle, amit valaki "kényelmesen" nem rakott vissza. Utána már nyitott félig, megy alá a por, meg egyéb cucc.

Link to comment
Megosztás:

Van. Vagyis elképzelhető, hogy kotyog hosszirányban. Én kicseréltem a támcsapágyakat, azóta nem.

Na és neked is darálta a szíjat?

Egyébként a burkolat rendben van,nincs eltörve, csavarok is benne voltak.

Nemsokára megyek megnézni ,hogy mi a helyzet.....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap volt co mérésen az autó(vizsga :D ), azt mondták, hogy kicsit több benyát kap a kelleténél. Azt gondolom, hogy lambda szonda baja van, de remélem, hogy tévedek. Az lenne a kérdésem, hogy csak és kizárólag a lambda haldoklása/halála következtében lehet ilyen probléma. A dologhoz még hozzá tartozik, hogy ha hideg a motor és beindítom, akkor ha egyből elindulok néha kicsit megtorpan a jármű amíg nem melegszik egy keveset, de ha indítás után várok 2-3 percet, akkor először 1200 körül van az alapjárat, utána kb. 2 perc elteltével (hideg függő) fölemeli 1500-ra majd pár másodperc után leejti 900 környékére. Ha ezek után indulok el akkor már nincs torpanás meg semmi. Szóval ezt is a lambda szonda miatt csinálja? Egyébként sikeresen átment a vizsgán úgyhogy öröm é' bódottá :D .

A válaszokat előre is köszönöm! Szép napot mindenkinek!

Üdv.: Sanya

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap volt co mérésen az autó(vizsga :D ), azt mondták, hogy kicsit több benyát kap a kelleténél. Azt gondolom, hogy lambda szonda baja van, de remélem, hogy tévedek. Az lenne a kérdésem, hogy csak és kizárólag a lambda haldoklása/halála következtében lehet ilyen probléma. A dologhoz még hozzá tartozik, hogy ha hideg a motor és beindítom, akkor ha egyből elindulok néha kicsit megtorpan a jármű amíg nem melegszik egy keveset, de ha indítás után várok 2-3 percet, akkor először 1200 körül van az alapjárat, utána kb. 2 perc elteltével (hideg függő) fölemeli 1500-ra majd pár másodperc után leejti 900 környékére. Ha ezek után indulok el akkor már nincs torpanás meg semmi. Szóval ezt is a lambda szonda miatt csinálja? Egyébként sikeresen átment a vizsgán úgyhogy öröm é' bódottá :D .

A válaszokat előre is köszönöm! Szép napot mindenkinek!

Üdv.: Sanya

A sok benzint a lambda-szonda miatt kapja. Öregszik a szerencsétlen és folyamatosan szegény keveréket jelez az ECUnak, ezért az dúsít.

A hidegjárásba nem szól bele a lambda-szonda. Kb 50-70 °C környékén kezd el szabályozni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.