Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Hi! Novemberben vettem egy astrát C16NZ.Mikor megvettem folyt belőle az olaj...volt hengerfej tömités csere+sikba köszörülés szelepfedél tömités csere, olaj+ szűrő csere utána jó is lett. Kb 1 hónapja elkezdett villogni néha a sárga visszajelző lámpa de ez ujrainditás után eltűnt.5 napja mikor hazaértem megállt menet közben....kettétört a vezérműtengely..ez csak öregedés miatt lehet vagy esetleg szorult valami? Mert elösször a gyujtásra gondoltunk h elromlott de kiderült azért nincs szikra mert nem tudja megforgatni a vezérműtengelyt...

Link to comment
Megosztás:

Hi! Novemberben vettem egy astrát C16NZ.Mikor megvettem folyt belőle az olaj...volt hengerfej tömités csere+sikba köszörülés szelepfedél tömités csere, olaj+ szűrő csere utána jó is lett. Kb 1 hónapja elkezdett villogni néha a sárga visszajelző lámpa de ez ujrainditás után eltűnt.5 napja mikor hazaértem megállt menet közben....kettétört a vezérműtengely..ez csak öregedés miatt lehet vagy esetleg szorult valami? Mert elösször a gyujtásra gondoltunk h elromlott de kiderült azért nincs szikra mert nem tudja megforgatni a vezérműtengelyt...

Öregedés, anyaghiba, számtalan oka lehet.

Link to comment
Megosztás:

Autószámba nem,de vasnak elviszi a régebben kábelszedős,vasúti akksi szerelő,ámde műemlékekhez nem értő gyorsbeavatkozású alakulat.

Ahhoz elég gyorsnak kell lenniük, mert igen keveset parkolok utcán, ha bemegyek a főfaluba, általában fizetős parkolókban állok meg. Itthon meg utcáról nem látható a garázsom és két kuvasz meg egy keverék a riasztóm! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egy kis segítséget szeretnék kérni! Régi hozzászólásokat olvasgattam, és láttam hogy más is küszködik(küszködött) X20XEV motornál olyan problémával, hogy folyamatosan folyik be a gyertyákhoz az olaj a szelepfedélnél, illetve a kipufogósora. Ezenkívül olajteknő tömítés is enged. Hiába cseréltem ki a szelepfedél tömítés, mindent megpucoltam, bekentem a pasztával, de a gyertyáknál 5centi magasan áll folyamatosan az olaj. Erre talált már valaki megoldást? 2hetente kiszokom pucolni a gyertyák körül az olajat, de már kezdi megenni a sok olaj a pipákat is :\ Mitévő legyek?

Link to comment
Megosztás:

Egy kis segítséget szeretnék kérni! Régi hozzászólásokat olvasgattam, és láttam hogy más is küszködik(küszködött) X20XEV motornál olyan problémával, hogy folyamatosan folyik be a gyertyákhoz az olaj a szelepfedélnél, illetve a kipufogósora. Ezenkívül olajteknő tömítés is enged. Hiába cseréltem ki a szelepfedél tömítés, mindent megpucoltam, bekentem a pasztával, de a gyertyáknál 5centi magasan áll folyamatosan az olaj. Erre talált már valaki megoldást? 2hetente kiszokom pucolni a gyertyák körül az olajat, de már kezdi megenni a sok olaj a pipákat is :\ Mitévő legyek?

Cserélj pakolást , pucold le fémtisztára és vékonyan kend be hőálló szilikon pasztával , a parafa tömités nem igényli de a gumit jobb ragasztani.

Megnézheted a kartergáz elvezetést hogy nincs-e nyomás az olajtérben.

Link to comment
Megosztás:

Cserélj pakolást , pucold le fémtisztára és vékonyan kend be hőálló szilikon pasztával , a parafa tömités nem igényli de a gumit jobb ragasztani.

Megnézheted a kartergáz elvezetést hogy nincs-e nyomás az olajtérben.

Kartergáznak itt 2csöve van, egy vékony 8as, és egy vastag 12es körüli, ami a szívócsőbe megy. Na az nekem levan kötve, és kivan vezetve egy csővel a kasztni alá. A kisebbet ledugóztam.

Link to comment
Megosztás:

Heloo.

'Kartergáznak itt 2csöve van, egy vékony 8as, és egy vastag 12es körüli, ami a szívócsőbe megy. Na az nekem levan kötve, és kivan vezetve egy csővel a kasztni alá. A kisebbet ledugóztam."

Erre gondoltam!

Ez a kartergázcsövem. Én motorom esetében 2kartergáz cső megy a szívósorba. Egy nagy, és egy kicsi(8as) a pillangószelep után, a kicsit ledugóztam, mert feleslegesnek tartottam, a nagyot meg levezettem a kasztni alá, mivel bőven tud azon a nagy csövön is szellőzni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez a kartergázcsövem. Én motorom esetében 2kartergáz cső megy a szívósorba. Egy nagy, és egy kicsi(8as) a pillangószelep után, a kicsit ledugóztam, mert feleslegesnek tartottam, a nagyot meg levezettem a kasztni alá, mivel bőven tud azon a nagy csövön is szellőzni :D

Csak az a bökkenő, hogy az egyik cső a pillangószelep elé, a másik meg mögé van bekötve és nem mindegy hogy alapjáraton megy-e a motor, vagy gázon! Egyébként a vastag csövön a fordulaton menő motorból ott okádja ki a trutyit, neked a kocsi alá, hogy szívhassuk utánad.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Csak az a bökkenő, hogy az egyik cső a pillangószelep elé, a másik meg mögé van bekötve és nem mindegy hogy alapjáraton megy-e a motor, vagy gázon! Egyébként a vastag csövön a fordulaton menő motorból ott okádja ki a trutyit, neked a kocsi alá, hogy szívhassuk utánad.... :lol:

Azt a vastagabb csövet szerintem bevezethették volna nyugodtan a légszűrő házba. Mert legalább a légszűrö a motorból jövő trutyi nagy részét felfogná, és a folytószelep házat ritkábban kéne takarítani. Főleg ha már picit kopottabb a motor. Igaz hogy így sűrübben kéne cserélni a légszűrőt, de még mindig hamarabb megvan, mint hogy a folytószelep házat leszerelgetni, és takarítani. Mert szerintem a folytószelep ház takarítását leszerelve van értelme megcsinálni. A légszűrő meg nem egy hatalmas összeg.

Link to comment
Megosztás:

Azt a vastagabb csövet szerintem bevezethették volna nyugodtan a légszűrő házba. Mert legalább a légszűrö a motorból jövő trutyi nagy részét felfogná, és a folytószelep házat ritkábban kéne takarítani. Főleg ha már picit kopottabb a motor. Igaz hogy így sűrübben kéne cserélni a légszűrőt, de még mindig hamarabb megvan, mint hogy a folytószelep házat leszerelgetni, és takarítani. Mert szerintem a folytószelep ház takarítását leszerelve van értelme megcsinálni. A légszűrő meg nem egy hatalmas összeg.

Sűrűbben? Szarrá ázna pár száz km. alatt. Az olajgőz úgy eltömné, hogy nem kapna levegőt a motor. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sűrűbben? Szarrá ázna pár száz km. alatt. Az olajgőz úgy eltömné, hogy nem kapna levegőt a motor. :lol:

Ha párszáz km alatt eltömiti a levegőszűrőt, akkor annál a motornál a baj már nem kicsi. És akkor ezen az elven pár száz km-enként akkor a folytószelep házat kell takarítani. Régen azt hiszem a ladáknál volt ilyen megoldás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok amikor teljes gázt nyomok torpan az autó de ha visszaengedem a pedált simitósra akkor erősebbnek érzem . Mintha nem akarna gyorsitani.

1,6 SZR motor AGR lezárva , vákumrendszer tömitett ,gyertyák jók, lambda cserélve, fojtószelepállás érzékelője cserélve.

A hibakód tárolót nem tudom villogtatni , valamiért kussol....

Link to comment
Megosztás:

Ha párszáz km alatt eltömiti a levegőszűrőt, akkor annál a motornál a baj már nem kicsi. És akkor ezen az elven pár száz km-enként akkor a folytószelep házat kell takarítani. Régen azt hiszem a ladáknál volt ilyen megoldás.

Csak azért írsz ilyen véleményt, mert még nem volt kartergázszűrőd!

Én több mint 1 évig jártam vele nagyon hatásosan. Aztán egyszer az én gondatlanságom miatt szétfagyott, és azóta nem pótoltam lustaságból.

De mostanság pótolni fogom, ha más módosításokkal már végeztem.

Szóval a kartergázszűrőben megnézheted, hogy mit okád ki magából a motor!

Nem azért mert szétkopott zagyszivattyú, hanem a fizika okán!

Tehát ezt a légszűrőbe bevezetni botorság. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Csak azért írsz ilyen véleményt, mert még nem volt kartergázszűrőd!

Én több mint 1 évig jártam vele nagyon hatásosan. Aztán egyszer az én gondatlanságom miatt szétfagyott, és azóta nem pótoltam lustaságból.

De mostanság pótolni fogom, ha más módosításokkal már végeztem.

Szóval a kartergázszűrőben megnézheted, hogy mit okád ki magából a motor!

Nem azért mert szétkopott zagyszivattyú, hanem a fizika okán!

Tehát ezt a légszűrőbe bevezetni botorság. :lol:

Értem én hogy mit mondtok. Azt is tudom, hogy minden motornak van kartergáza, még az újnak is. De azért hogy párszáz km után eláztatni egy akkora felületű levegő szűrőt, ahhoz azért már kell anyag. Vagy a ladákon is cserélni kellett párszáz km után?

Link to comment
Megosztás:

Értem én hogy mit mondtok. Azt is tudom, hogy minden motornak van kartergáza, még az újnak is. De azért hogy párszáz km után eláztatni egy akkora felületű levegő szűrőt, ahhoz azért már kell anyag. Vagy a ladákon is cserélni kellett párszáz km után?

Ladám sose volt, nem is vágytam rá, tehát annak a "lekivilágát"nem ismerem. Ellenben döntsd el magad, hogy hogyan járna egy papír légszűrőbetét egy Astrában kb. 1 hónapos üzem után, ha a képen látható mennyiségű trutyi "rádőlne"!

RIMG0707_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

RIMG0707_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.