Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

XIA L3H37N3, H09Y 51MÁN, HALAND0 XÁMARA 15 3R1H370 NY3LV3N ÍRJ 3537L39 K15B37ŰK, VA9Y N3ADJ1S73N 1RÁ5J3L3K HA52NÁLA7ÁVAL? Azonkívül ez most valami kérdés lenne, vagy csak "úgy jó ha tudjuk" megosztod velünk?

jó ha tudjuk szerintem, hogy nincs meg 2.ban a nyomása..........mondjuk én kicsi buksijában is megnézettem volna, hogy áll nyomás.... :evilgrin:

Link to comment
Megosztás:

XIA L3H37N3, H09Y 51MÁN, HALAND0 XÁMARA 15 3R1H370 NY3LV3N ÍRJ 3537L39 K15B37ŰK, VA9Y N3ADJ1S73N 1RÁ5J3L3K HA52NÁLA7ÁVAL? Azonkívül ez most valami kérdés lenne, vagy csak "úgy jó ha tudjuk" megosztod velünk?

Csak azért is végig olvastam! :lol:

( többszöri nekifutással!) :P

Link to comment
Megosztás:

Hellosztok 1.6 16vből kiszedtem az injektorokat+hidat ugyanúgy bele kell erőszakolni mint ahogy kijött vagy h kell visszarakni ???előre is kösz

Igen ugyan úgy.én elősször a fejeket raktam egyesével egy kis festo zsírral rásegítve körkörös mozdulatokkal bele,aztán utánna rá a hídat,ha szakadt vagy megnyomódott az egyik o gyűrű akkor csere.

Link to comment
Megosztás:

Azok kartergáz elvezető csövek. Szerintem bemész egy autósboltba és veszel megfelelő átmérőjű olajálló csöveket és rárakod.

Gondolom az Opelnál is lehet venni, de mint minden gyári cucc drága lesz!

Az 1. és a 9. sor kell neked!

2012.02.09_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Alkatrészboltban az 1-es számú cső nincs, nem gyártják, megszűnt, elfogyott, nincs semmi amivel helyettesíteni lehet. Bontóban nincs, mert ezeka csövek "szétdurrannak" a bontós szerint, igaz nekem is szét van durranva... Senkinek nem volt ilyen gondja? Valami ötlet/megoldás? Nehéz sima csővel helyettesíteni, mert szép kis ívek vannak benne:-S

Link to comment
Megosztás:

Alkatrészboltban az 1-es számú cső nincs, nem gyártják, megszűnt, elfogyott, nincs semmi amivel helyettesíteni lehet. Bontóban nincs, mert ezeka csövek "szétdurrannak" a bontós szerint, igaz nekem is szét van durranva... Senkinek nem volt ilyen gondja? Valami ötlet/megoldás? Nehéz sima csővel helyettesíteni, mert szép kis ívek vannak benne:-S

Csergő?

Link to comment
Megosztás:

Alkatrészboltban az 1-es számú cső nincs, nem gyártják, megszűnt, elfogyott, nincs semmi amivel helyettesíteni lehet. Bontóban nincs, mert ezeka csövek "szétdurrannak" a bontós szerint, igaz nekem is szét van durranva... Senkinek nem volt ilyen gondja? Valami ötlet/megoldás? Nehéz sima csővel helyettesíteni, mert szép kis ívek vannak benne:-S

Nekem nem durrant szét, csak az olaj megette és morzsálódott.

A vastagabbat tudtam valami olajálló kemény csővel helyettesíteni, amit melegítés közben ívre hajtottunk.

Lassan a vékonyabbat is cserélni kellene...de az is valami hasonló lesz...

Link to comment
Megosztás:

Hellosztok 1.6 16vből kiszedtem az injektorokat+hidat ugyanúgy bele kell erőszakolni mint ahogy kijött vagy h kell visszarakni ???előre is kösz

hali! dugd bele az összes injektort a hidba, a stiftjüket ne hagyd le mer akkor lesz csak igazán baj, aztán ha nincs tartalék olajod a nivóról vegyél le, és vagy kend be az összes injektornak a gumigyürüjét, vagy a fészküket kend be vele de rendesen legyen rajtuk olaj hogy csusszanak. tedd be a helyükre és egy határozott mozdulattal nyomd le az egészet. nálam müködött, egy pillanat alatt becsúsztak még erölködnöm sem kellett, és nem sérült meg a gumijuk sem.

Link to comment
Megosztás:

De ha lehúzom a szondát semmi változás ugyanúgy jár a motor:( most is mentem vele egy karikát elindutam mentem vele vagy 2-3km-et addig jó volt em torpant utána meginn elkezdte :(

Akkor a motor hőfokjeladó a rossz. A kétvezetékes, ami a szívóoldalon található meg, kb a kormányművel egy magasságban.

Link to comment
Megosztás:

Akk még megpróbálom azt kicserélni remélem h az lesz a gondja :( mióta nálam van még csak a szerelőket járom vele és nemtudja senki h mi a baja :(

Azért előtte mérd meg az ellenállását hidegen és üzemmelegen, itt a lista, hogy kb mekkora értékeket kéne mérned multiméterrel:

100C ~ 180 Ohm

80C ~ 320 Ohm

60C ~ 650 Ohm

40C ~ 1.18 kOhm

20C ~ 2.45 kOhm

0C ~ 5.6 kOhm

-10C ~ 9.45 kOhm

-20C ~ 15 kOhm

Link to comment
Megosztás:

Érdekes szitu:

Mentem az autóval, minden rendben volt, üzemmeleg motor, már mentem vagy 8kilómétert, és akkor egyik lámpánál a kigyorsításnál beakadt a gázpedál.... kuplung ki, aztán lehúzódtam, közben leállítottam a motort... félreálltam, próbáltam indítózni, és nem indult a vas, picit vártam, akkor beröffent, de egy henger tuti nem indult el, aztán kis túráztatás után rendbejött, visszatért az alapjárat, és lehetett menni vele, de viszont azóta kopog a motor, fordulatszám függvényében... mi lehet a gond?

Link to comment
Megosztás:

Érdekes szitu:

Mentem az autóval, minden rendben volt, üzemmeleg motor, már mentem vagy 8kilómétert, és akkor egyik lámpánál a kigyorsításnál beakadt a gázpedál.... kuplung ki, aztán lehúzódtam, közben leállítottam a motort... félreálltam, próbáltam indítózni, és nem indult a vas, picit vártam, akkor beröffent, de egy henger tuti nem indult el, aztán kis túráztatás után rendbejött, visszatért az alapjárat, és lehetett menni vele, de viszont azóta kopog a motor, fordulatszám függvényében... mi lehet a gond?

Sokminden, elosztó-rotoros?

Reggel sárga lámpics 44.es hibakód....aztán elmúlt magától...

Link to comment
Megosztás:

Érdekes szitu:

Mentem az autóval, minden rendben volt, üzemmeleg motor, már mentem vagy 8kilómétert, és akkor egyik lámpánál a kigyorsításnál beakadt a gázpedál.... kuplung ki, aztán lehúzódtam, közben leállítottam a motort... félreálltam, próbáltam indítózni, és nem indult a vas, picit vártam, akkor beröffent, de egy henger tuti nem indult el, aztán kis túráztatás után rendbejött, visszatért az alapjárat, és lehetett menni vele, de viszont azóta kopog a motor, fordulatszám függvényében... mi lehet a gond?

Nézzetek rá a vezérlésre, nem ugrott e meg egy két fogat. Bár nem tudom mitől ugrott volna, de nézzetek rá jelen van e minden.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.