Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Üdv Cartársak!

Kivettem a szekérből a gyertyákat egy ellenőrzés céljára. Az első és második hengerben lévő gyertyák fehér színűek voltak. A harmadik és negyedik hengerben pedig szép őzbarnák. A poén hogy az összes gyertya tömítésénél volt olaj vagy olajsár. Azt tudom hogy a két első gyertya nem egészséges színű. Ha jól sejtem olajnak se nagyon kéne ott lennie. A kocsi még mindig gyöszösen akar menni. Bő gázra csak gondolkodik és nagyon lassan akar húzni. Mentem egy sima 60 lovas kombival is, az központi injektoros, és sokkal jobban reagál a gázra mint ez. Dobott egyszer egy lambdaszonda- keverék túl szegény hibakódot is. Lambda gondolom működik, mert mértünk rajta egy zöldkártyát és lambda 1 körüli értékel produkált. Fogyasztásom 7 liter körül van. Halvány lila gőzöm sincs hogy mi lehet a probléma. Gyertyakábeleket most cseréltem. Esetleg gondolkodom még a kipuff rendszeren, hátha az fogja vissza, de nem vagyok benne biztos. Amúgy bő gázra nagyon hülye hangja van. Mint aminek kevés az anyag.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Cartársak!

Kivettem a szekérből a gyertyákat egy ellenőrzés céljára. Az első és második hengerben lévő gyertyák fehér színűek voltak. A harmadik és negyedik hengerben pedig szép őzbarnák. A poén hogy az összes gyertya tömítésénél volt olaj vagy olajsár. Azt tudom hogy a két első gyertya nem egészséges színű. Ha jól sejtem olajnak se nagyon kéne ott lennie. A kocsi még mindig gyöszösen akar menni. Bő gázra csak gondolkodik és nagyon lassan akar húzni. Mentem egy sima 60 lovas kombival is, az központi injektoros, és sokkal jobban reagál a gázra mint ez. Dobott egyszer egy lambdaszonda- keverék túl szegény hibakódot is. Lambda gondolom működik, mert mértünk rajta egy zöldkártyát és lambda 1 körüli értékel produkált. Fogyasztásom 7 liter körül van. Halvány lila gőzöm sincs hogy mi lehet a probléma. Gyertyakábeleket most cseréltem. Esetleg gondolkodom még a kipuff rendszeren, hátha az fogja vissza, de nem vagyok benne biztos. Amúgy bő gázra nagyon hülye hangja van. Mint aminek kevés az anyag.

A fehér gyertya szegény keverékre utal. Érdemes lenne kiszedni és ultrahangos fürdőben kitisztítani az injektorokat. Mert lehet nem tudnak elég naftát belenyomni a hengerbe!

Link to comment
Megosztás:

A fehér gyertya szegény keverékre utal. Érdemes lenne kiszedni és ultrahangos fürdőben kitisztítani az injektorokat. Mert lehet nem tudnak elég naftát belenyomni a hengerbe!

Vagy épp hogy a másik kettő nyom sokat ezért a közös lambda miatt visszavesz a vezérlés. Legjobb mindet egyszerre tisztítani és beméretni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

SOS segítség kellene nekem

Raknám össze a kocsimat de sajnos azt vettem észre hogy ,van nekem egy 1.4 x14nz 99évj blokkom és vettem rá egy 1.4 c14nz bütykös tengely házat, és az enyémen van rajta a bütykös tengely házon egy kivezető fémcső egy gumicsővőn és egy fémcsövön keresztül alulra, míg a c14nz-n nincsen kérdés ha így összerakom baj lesz -e belőle? és egyébként annak mi szerepe van??

köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Létezik hogy a C14NZ motos Astrám egy bizonyos fordulat után leszabályoz??Harmadikban 120-nál vettem észre mikor kihúzattam egy próbaút alkalmával,akkor figyeltem fel a jelenségre,hogy 3-ikban 120-nál már nem húzott jobban,meg a gyújtáson is hallottam hogy mintha leszabályzott volna!Nincs forulatszámmérőm,tehát nem tudom hogy mennyit foroghatott...de már ordított rendesen..és azért kérdezem,mert én úgy tudom hogy ezek a központi injektorosok még nem szabályoznak le...Amúgy mostmár semmi baja a verdának..egyenlőre..Előre is köszi! Zoli

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

SOS segítség kellene nekem

Raknám össze a kocsimat de sajnos azt vettem észre hogy ,van nekem egy 1.4 x14nz 99évj blokkom és vettem rá egy 1.4 c14nz bütykös tengely házat, és az enyémen van rajta a bütykös tengely házon egy kivezető fémcső egy gumicsővőn és egy fémcsövön keresztül alulra, míg a c14nz-n nincsen kérdés ha így összerakom baj lesz -e belőle? és egyébként annak mi szerepe van??

köszi előre is.

az a csö ami a nívopálca melöl jön az a kartalgáz felvezetésére szolgál. nem baj ha kihagyod, DE! azt a csövet valahogyan lekellene dugozni,mert azon jöhet fel olaj.de ez szerintem nem egyszerű, kéne szerezni egy olyan nivopálca vezetőt amin nincs ez rajta két db 13as fejü csaaral van a blok aljához hozzá fogatva.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Létezik hogy a C14NZ motos Astrám egy bizonyos fordulat után leszabályoz??Harmadikban 120-nál vettem észre mikor kihúzattam egy próbaút alkalmával,akkor figyeltem fel a jelenségre,hogy 3-ikban 120-nál már nem húzott jobban,meg a gyújtáson is hallottam hogy mintha leszabályzott volna!Nincs forulatszámmérőm,tehát nem tudom hogy mennyit foroghatott...de már ordított rendesen..és azért kérdezem,mert én úgy tudom hogy ezek a központi injektorosok még nem szabályoznak le...Amúgy mostmár semmi baja a verdának..egyenlőre..Előre is köszi! Zoli

120al 3asban? hüm, de tényleg 6000nél vagy hogy leállítja

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Van egy C20Ne motoros astrám, kerek légtömegmérővel a cikkszáma 0280217003 bosch

Kérdésem a következő lenne. Mivel olyan ritka ez a légtömegmérő mint a fehér holló. Tehát sehol nem találtam tipikus.

Új ára 163 ezer kb. 80ért tudnék szerezni, de mivel az egész kocsi nem ér ennyit kb így nem venném ha elkerülhető.

Valaki tett már be helyette valami más cikkszámú légtömegmérőt? Esetleg az ECU-t fogja ez zavarni? Tehát sárga lámpát fog dobni másikra?

Pl C20XEjét amiből van 200 darab kb. Vagy valami hasonló cikkszámút.

Köszönöm

Igen 3masban 120nál van a tiltás ha jól rémlik :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Van egy C20Ne motoros astrám, kerek légtömegmérővel a cikkszáma 0280217003 bosch

Kérdésem a következő lenne. Mivel olyan ritka ez a légtömegmérő mint a fehér holló. Tehát sehol nem találtam tipikus.

Új ára 163 ezer kb. 80ért tudnék szerezni, de mivel az egész kocsi nem ér ennyit kb így nem venném ha elkerülhető.

Valaki tett már be helyette valami más cikkszámú légtömegmérőt? Esetleg az ECU-t fogja ez zavarni? Tehát sárga lámpát fog dobni másikra?

Pl C20XEjét amiből van 200 darab kb. Vagy valami hasonló cikkszámút.

Köszönöm

Igen 3masban 120nál van a tiltás ha jól rémlik :)

Nálam 3-asban 140nél tilt. Akkor az enyém rossz? :(

Link to comment
Megosztás:

Nálam 3-asban 140nél tilt. Akkor az enyém rossz? :(

De a tied ha jól látom akkor 1.6 és gondolom hosszú váltós :) az enyém asszem meg 120nál tilt másodikban akkor most az enyém is rossz? Ráadásul kitudja mennyit csal az órád is

Na de most nem is ez a lényeg. Ha nem az, hogy valahogy legyen légtömegmérőm :(

Link to comment
Megosztás:

Az oké hogy hosszú váltó van benne. 1.4-ben is lehet hosszú váltó, de hiába, ha rövid a végáttét....

Nálam kerek 6000-nél tilt és mivel bunkó hosszú a végáttét, így nagy a végsebesség.

Mekkora gumik vannak rajta,milyen vátó,milyen végáttétel?

Nálam f13wr 3.94 130nál van a 6000,negyedik kb. 175nél tilt,ötödik meg elvileg 240nél forogna 6000-et. Óra 5-6ot csal,vége valahol 190környékén lehet.

Link to comment
Megosztás:

az a csö ami a nívopálca melöl jön az a kartalgáz felvezetésére szolgál. nem baj ha kihagyod, DE! azt a csövet valahogyan lekellene dugozni,mert azon jöhet fel olaj.de ez szerintem nem egyszerű, kéne szerezni egy olyan nivopálca vezetőt amin nincs ez rajta két db 13as fejü csaaral van a blok aljához hozzá fogatva.

szia ami nekem alúlról jön fel cső az megy a szívótorok köz és és úgy megy be a bütykös tengely házba, erről beszélsz te is? kérdés lehet -e rárakni kis direkt szűrőt? és akkor meg is van oldva az elvezetés:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Van egy C20Ne motoros astrám, kerek légtömegmérővel a cikkszáma 0280217003 bosch

Kérdésem a következő lenne. Mivel olyan ritka ez a légtömegmérő mint a fehér holló. Tehát sehol nem találtam tipikus.

Új ára 163 ezer kb. 80ért tudnék szerezni, de mivel az egész kocsi nem ér ennyit kb így nem venném ha elkerülhető.

Valaki tett már be helyette valami más cikkszámú légtömegmérőt? Esetleg az ECU-t fogja ez zavarni? Tehát sárga lámpát fog dobni másikra?

Pl C20XEjét amiből van 200 darab kb. Vagy valami hasonló cikkszámút.

Köszönöm

Igen 3masban 120nál van a tiltás ha jól rémlik :)

HQ - Légmennyiség mérő ok.pngno.png 5001-O110 43 500,- Ft 32000+ posta és a tied kör alaku

Link to comment
Megosztás:

most verjetek meg, de nem 6xxxx rpm-nél tilt le? függetlenül a sebességtől? (meg a sebességfokozattól)

sztem a fordulatszám tiltás a motor miatt van benne, ne szálljon szét

De igen. Csak a váltótól, gumimérettől, csillagok állásától függően ez más-más sebességeket jelent az egyes autóknál.

Link to comment
Megosztás:

De igen. Csak a váltótól, gumimérettől, csillagok állásától függően ez más-más sebességeket jelent az egyes autóknál.

na én is erre gondoltam, akkor felesleges azon agonizálni, hogy kinek az órája rossz, meg mekkora sebsebégnél, meg hányasba tilt le, mikor nem is attól függ, hanem csak az rpm-től

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönöm szépen,azt hiszem elég kimerítő választ kaptam a kérdésemre,hogy a C14NZ letilt-e vagy sem? :D de mostmár okosabb lettem megint,tehát akkor 6000-nél letilt!Én csak azért mondtam hogy 120-nál érzékeltem a letiltást,mert mivel nincs fordulatszámmérőm így csak támpontként a km órára hagyatkozhattam..Meg a gyári 175/70R13-as gumijaim vannak,és mondjuk lehet ha 14-es felnim lenne akkor nem 120-nál hanem 130-140nél tiltana...Kicsit más téma...Fóliázás!A jelenlegi jogi összevisszaságban hogyan lehet szabályosan fóliáztatni az üvegeket?? Ahogy én tudom(persze azért kérdezem,mert baromira nem vagyok biztos benne,hogy jól tudom-e):Első szélvédő+a vezető és anyósfelőli oldalsó nem ajánlott,vagy csak olyannal ami a fény min.70%-át átereszti,az meg szinte semmi,és ezekre minden esetben kell műbizonylat!A B oszloptól hátrafelé,beleértve a hátsó szélvédőt is,viszont nincs korlátozva a fólia fényáteresztő képessége,tehát akár be is festhetem :icon1: és ezekre már nem szükséges a műbizonylat.. Jövő hónapban megyek műszakira,és van egy tekercs jófajta fóliám.nem tudom esetleg megkockáztassam-e a műszakit fóliázott üvegekkel,úgy hogy én csinálom??Természetesen csak a B oszloptól hátrafelé.. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.