Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sajna csak 96ig tudom a váltók adatait, de akinek van esetleg újabb TIS progija, attól kérdezhetsz infót.

IQBéla!

Azért tényleg nem érdemes. Majd ha már melegen is erősen kattog.

Kinyomócsapágy 9000 HUF körül van, de még lehet akár nyelestengely

csapágy is, ami húzósabb költség a váltó kiszerelése és szétborítása

miatt. De a kinyomót mindenképpen érdemes cserélni, ha még nem volt,

mióta Nálad az autó (valszeg a gyári van még benne).

Link to comment
Megosztás:

"De a visszafordítót álmomban sem nézném el..." :DDD

más:nem akarok kekeckedni de volt egy oan problémám h feka füst gyün a gépböl néha....meg vlki más is emlitette h iesmi gondja van.....szal kérem a nagyérdemüt sorolja be a problémámat sulyossági szintek szerint....szal leöngyilkoljam magam vagy csak apro gond van?!....elsö sorban rád gondolok Gabi mert rajtad még nem sikerült kifognom!!!mindig mondtál vlmi okosat :) csa all

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Váltó-áttétel mégegyszer.

Egy 2001-es Astra G 1.4 16V -ről van szó. Minden gyári. Szvsz ez a bizonyos 1.4 Ecotech motor nem gyenge (1.4 kategóriában) DE nem nagyon szereti az alacsony fordulatot. Nem valami könnyű a G kasztnija sem. Ezek után az ember fia azt gondolná, sebaj a váltót biztos hozzá igazítják. Mint a japcsik... De NEM!

Nem lehet kettesben bekanyarodni egy elsőbbségtáblánál!

Ha pörgősen vezeted akkor egy kicsit használhatóbb, de ha egyesben 6000f/perc-nél kapcsolsz kettest, a fordulat leesik 3200f/percre és olyan mintha megállna az élet!!!

Vezettem 1.6 16V-s G Astrát annál rövidebbek voltak az áttételek (műszerfal alapján).

Pont fordítva logikus, nem?!

Ezért érdekel, hogy másoknál mi a helyzet...

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Ezek után az én váltó-áttétel tesztem 3000-es fordulatnál eképpen alakul:

2001.08. Astra G 1.4 16V Comfort+klíma

........ kilóméter-óra ........ digit (rádió-kijelzőn)

I.............. 28 ............................ 25

II............. 52 ............................ 48

III............ 77 ............................ 70

IV............ 105 ........................... 96

V............ ~130 ....................... ~117

gumi is gyári 195/60 R15 (Comfort felszereltség)

Köszi az eddigieket is!

Gábor

u.i.: kinek is van újabb "TIS progija"?

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem minden "sporttársnak"!!!!!

Már nagyon régen figyelem a fórumokat és már nem birtam kihagyni a csatlakozást hozzátok!!

Sajnos mindjárt egy problémával kell hogy forduljak hozzátok!

Szeretett astrám (92 gsi/16 v c20xe)kb 1 hete elkezdett halk kopogást hangoztatni első futómüve felöl :) !!

Eddig még csak gyorsitáskor hallottam,de ha ráállok egy fix sebességre akkor kuss van,ha egy kicsit gyorsitok egyböl koppan egy párat és ismét kuss!

Szerelő barátommal már szemrevételeztük a féltengelyt ami teljesen ok,a szilentek szerinte jók,szerintem nem !

A szilenteket már nézettem futóművesnél is de nem volt valami meggyőző a válasza!

Szerintetek mivel kezdjem a probléma orvosolását?????????????

Segitségeteket előre is köszönöm!!!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Ez kb. így alakult az Én gyári váltómnál is.

Tudtommal egyébként ugyanazzal a váltóval szerelik az 1.4 és 1.6 ecoteceket is (bár F és G Astra között van különbség).

Nálam ezek voltak a gyári áttételek:

1. 3.73

2. 2.14

3. 1.41

4. 1.12

5. 0.89

Végáttétel: 3.55

Link to comment
Megosztás:

nem tudom, miért zavar titeket ez a fekete füst :roll: csak néha van nem? ha nekem csak ennyi bajom lenne... :roll: fogjátok fel úgy, hogy jön ki a koksz, oszt jóvan :) különben szerintem tényleg jöhet a kipuff csőből, az meg normális. Már akkor, ha döcögösen használjátok, aztán meg jól meg van zavarva. De lehet, hogy nincs igazam :roll: viszont ha más baja nincs a gépnek, akkor szerintem ezzel nem kell annyit foglalkozni :roll: 8)

Link to comment
Megosztás:

a 45 oldalon feltettem egy kérdést a feka füstről, de eddig még nem sok választ kaptam rá, Lacee szintén ugyanezt kérdezte.

renzso

Egy kissé túl dúsul a benzin/levegő keveréked a benzin irányába és ettől az a fekete füst - mint kézi szivatósoknál anno, ha melegen ráhúzod ott is láthatod....tehát szerintem:

- vagy a befecskendező fúvókáid kezdenek kopogatni vagy

- a lambda szonda nincs teljesen a helyzet magaslatán

Ha meg piszkálva is volt már a gép akkor pláne ne csodálkozz...fogyasztásod rendben van?

Ha a fogyid rendben, akkor nem aggódnék miatta!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Már megint a C14SE átalakított motorommal lenne egy kérdésem.

A minap azt halottam egy szerelőtől, aki tuninggal is foglalkozik, hogy

ne legyek meglepődve a gyenge motoromon. Mivel

a C14NZ-C14SE átalakítás nem hozza a gyári C14SE 82lovát, mert nem ugyanaz a két moci alja!! Aszonta, hogy más a löket. Vagy valami más. Ez igaz??? Én eddig abban a tudatban éltem, főleg Patyi mester véleménye alapján, hogy csak a hengerfej, meg egyéb apróságban van eltérés. Amit ki is cserélt. Mindenki valami mást mond, de a lényeg, hogy gyenge a moci....

Link to comment
Megosztás:

Mivel a C14NZ-C14SE átalakítás nem hozza a gyári C14SE 82lovát, mert nem ugyanaz a két moci alja!! Aszonta, hogy más a löket. Vagy valami más. Ez igaz??? Én eddig abban a tudatban éltem, főleg Patyi mester véleménye alapján, hogy csak a hengerfej, meg egyéb apróságban van eltérés. Amit ki is cserélt. Mindenki valami mást mond, de a lényeg, hogy gyenge a moci....

:shock: :shock: :shock:

imho a két moci alja ugyanaz :)

Link to comment
Megosztás:

Manta figyi ha alapbol fekán füstölne néha nem aggodnék...de mivel eddig nemcsinálta ezért gondoltam hogy most vlmi majd kialakul6 és ezt probálom megelözni...gondolom gepard is vlhogy igy van ...fogyasztást amugy nemtom ellenörizni met 2x egymás után kizárt hogy telitankoljam a kocsit :) BC meg ugye nincs szal marad a tippelgetés saccolgatás :) csao és azé thx a hozzászolásokat!

Link to comment
Megosztás:

Ez kb. így alakult az Én gyári váltómnál is.

Tudtommal egyébként ugyanazzal a váltóval szerelik az 1.4 és 1.6 ecoteceket is (bár F és G Astra között van különbség).........

Lehet, de én most csak G -ről beszélek/írok. Van a LadaKlub oldalán egy xls file, amivel lehet bűvészkedni "váltó-áttétel-ügyileg". Próbálgatással kijöttek az én méréseim (mivel fogalmam sincs sem a váltó, sem a diffi áttételéről). (tegyük fel: diffi:3,27 kerék:60, akkor a fokozatok: 3,73 2,00 1,34 1,00)

A táblicskuból látszik, hogy az egyes és kettes között túl nagy a különbség...

OPEL16V! A Te adataidat beírva picit már jobb a helyzet...

...de 90LE@6000 és 125Nm@4000-hez még mindig kisebb különbségek kellenének. Akkor a fordulatot a "húzós" tartományba lehetne tartani (ha szükséges). Rosszul gondolom?

Na ez a nagy harci helyzet :-(

(mennyi bajom van...)

Gábor /gauto/

u.i.: xls file: http://www.celtia.hu/ladaklub/egyeb/valto_v10.zip

Link to comment
Megosztás:

Szvsz lehet, hiszen minél jobb szikrát kell adnia a gyertyának, ahhoz minél jobb kábel kell.

Végsebességnél pedig a helyzet kiéleződik, és százszor jobban érzed a gyenge kábeleket...

Lehet kábelt tesztelni valahogy házilag?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.