Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Akkor csakis keverék képzési oldalon kell vizsgálódni, MAP, lambda, hőfokjeladók.

Ezzel én is tisztában vagyok, csak nem tudom mivel lenne érdemes kezdeni, mert a MAP-ra 17 ezret, a lambdára 14-et mondtak. Szóval egyik sem olcsó és nem tudni biztosan mi okozza a hibát. Hőfokjeladó 2 éve lett cserélve és műszerrel megmérve jónak tűnik az ellenállása. (táblázat értékeit néztem).

Link to comment
Megosztás:

Ezzel én is tisztában vagyok, csak nem tudom mivel lenne érdemes kezdeni, mert a MAP-ra 17 ezret, a lambdára 14-et mondtak. Szóval egyik sem olcsó és nem tudni biztosan mi okozza a hibát. Hőfokjeladó 2 éve lett cserélve és műszerrel megmérve jónak tűnik az ellenállása. (táblázat értékeit néztem).

Azt nem tapasztaltad hogy sokat enne az autó?

Link to comment
Megosztás:

Olyan problémám lenne, hogy egy bizonyos fordulatot elérve, a motor csúnyán elkezd zúgni, kerregni, olyan mintha lyukas kipufogó lenne a kocsi alatt. A fordulatot nem tudom mert nincs fordulatszám mérőm, de azt igen, hogy 104 km/h körül elkezdi és 108-109-nél már újból csak a motorhangot hallani. Ez minden sebességi fokozatban megvan. Találkozott már valaki ezzel a hibajelenséggel? Mi okozhatja?

2001-es sedan, x14nz

Link to comment
Megosztás:

Olyan problémám lenne, hogy egy bizonyos fordulatot elérve, a motor csúnyán elkezd zúgni, kerregni, olyan mintha lyukas kipufogó lenne a kocsi alatt. A fordulatot nem tudom mert nincs fordulatszám mérőm, de azt igen, hogy 104 km/h körül elkezdi és 108-109-nél már újból csak a motorhangot hallani. Ez minden sebességi fokozatban megvan. Találkozott már valaki ezzel a hibajelenséggel? Mi okozhatja?

2001-es sedan, x14nz

Hővédő pajzsokat, burkolatokat végig kéne nézni, nem -e azok közül van valami elszabadulva.

Link to comment
Megosztás:

Vezérlést ellenőriztetek?? Ha ugrott a szíj, akkor is lehetnek hasonló tünetek. Egyébként a dús keverék okai a lambda, vagy vákuum probléma is lehet. Érdemes lenne elvinni egy normális műhelybe ahol megnézik hogy muzsikál a lambda. Az enyém már el volt lustulva, és érezhető dadogást okozott gáz üzemben. Benzinnel még jól ment. Korábban magas CO-t a lecsavart fékrásegítő cső miatt mértek még... Aztán azért átnézném a vízhőfok jeladód vezetékeit is, mert lehet, hogy a hőfokjeladó üzemel, csak éppen rövidzárlat miatt mondjuk kimarad a játékból...

Vezérlést megnéztük, nincs elmászva. Ha a lambda hidegen nem figyel, akkor az kizárva, hőfokjeladó jónak tűnik. MAP szenzor, gyújtásmodul, vagy mi a fészkes fene lehet még vele? Nem szeretnék kísérletezésképpen rákölteni tízezreket.

Link to comment
Megosztás:

Vezérlést megnéztük, nincs elmászva. Ha a lambda hidegen nem figyel, akkor az kizárva, hőfokjeladó jónak tűnik. MAP szenzor, gyújtásmodul, vagy mi a fészkes fene lehet még vele? Nem szeretnék kísérletezésképpen rákölteni tízezreket.

Egyébként tegnap dobott egy EGR hibát, gondolom a lefalazás miatt, viszont mivel ezek szerint az EGR jó, így szerintem kiszedem a falazást, mert semmi változást nem vettem tőle észre az autón.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.
Nekem lenne egy idegesítő problémám, ami megoldásában szeretnék segítséget kérni.
Az autó egy 1993-as évjáratú 1.6 benzin Astra f, 8 szelep (C16NZ), központi injektoros. A hiba a következő. Menet közben a motor leáll, kontroll lámpa világit. Körülbelül 2 hete produkálja ezt a hibát. A hiba jelentkezésekor nem volt gond, mert utána beindult és ment rendesen, viszont már csak hidegen indul be, jár vagy 10 percig utána megáll és nem indul be. Viszont ha az injektorba öntök benzint beindul. Eddig 3 injektor volt rajta, mindhárommal jelentkezet ez a hiba. Nem szeretnék mindent kicserélni rajta ha nem muszáj, ezért ha valaki járt már hasonló helyzetben, kérem írja meg.
Előre is köszönet érte.

Sziasztok.

Megint hozzátok fordulok. Sajnos a probléma megint jelentkezett, 300 km tünetmentesség után. A tünetek ugyanazok a motor bemelegedése után minden előzmény nélkül leáll, mint mikor leveszem a gyújtást! Aztán kis idő elteltével újra be lehet indítani, és mintha mi sem történt volna, működik rendesen. Hidegindítással nincs gondja. Megcsináltam a hibakód kiolvasást is, eredmény nélkül. Semmi hibát nem jelez. Elosztófedél, rotor, gyertyák újak. Néhány dolgot hibát sikerült kizárnom, legalábbis remélem. Gyújtás modul, AC, injektor. Leállás után szikra van, trafónál is, gyertyáknál is és ahogy írtam, ha az injektorba öntök benzint beindul. A benzin eljut az injektorig, viszont már az injektorba nem. Én a hall jeladóra tippelek. Csak azt nem tudom szokott e ilyen hibát produkálni, hogy melegen elfelejt működni majd utána megint jó. Ha van valami tippetek, hogy jól gondolom e azt szívesen venném. Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Megint hozzátok fordulok. Sajnos a probléma megint jelentkezett, 300 km tünetmentesség után. A tünetek ugyanazok a motor bemelegedése után minden előzmény nélkül leáll, mint mikor leveszem a gyújtást! Aztán kis idő elteltével újra be lehet indítani, és mintha mi sem történt volna, működik rendesen. Hidegindítással nincs gondja. Megcsináltam a hibakód kiolvasást is, eredmény nélkül. Semmi hibát nem jelez. Elosztófedél, rotor, gyertyák újak. Néhány dolgot hibát sikerült kizárnom, legalábbis remélem. Gyújtás modul, AC, injektor. Leállás után szikra van, trafónál is, gyertyáknál is és ahogy írtam, ha az injektorba öntök benzint beindul. A benzin eljut az injektorig, viszont már az injektorba nem. Én a hall jeladóra tippelek. Csak azt nem tudom szokott e ilyen hibát produkálni, hogy melegen elfelejt működni majd utána megint jó. Ha van valami tippetek, hogy jól gondolom e azt szívesen venném. Előre is köszönöm.

A hall jeladó produkálhat ilyet és üzemanyagot sem fecskendez be indításkor az ecu, míg nem látja a hall jeladón keresztül, hogy a motor forog.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Megint hozzátok fordulok. Sajnos a probléma megint jelentkezett, 300 km tünetmentesség után. A tünetek ugyanazok a motor bemelegedése után minden előzmény nélkül leáll, mint mikor leveszem a gyújtást! Aztán kis idő elteltével újra be lehet indítani, és mintha mi sem történt volna, működik rendesen. Hidegindítással nincs gondja. Megcsináltam a hibakód kiolvasást is, eredmény nélkül. Semmi hibát nem jelez. Elosztófedél, rotor, gyertyák újak. Néhány dolgot hibát sikerült kizárnom, legalábbis remélem. Gyújtás modul, AC, injektor. Leállás után szikra van, trafónál is, gyertyáknál is és ahogy írtam, ha az injektorba öntök benzint beindul. A benzin eljut az injektorig, viszont már az injektorba nem. Én a hall jeladóra tippelek. Csak azt nem tudom szokott e ilyen hibát produkálni, hogy melegen elfelejt működni majd utána megint jó. Ha van valami tippetek, hogy jól gondolom e azt szívesen venném. Előre is köszönöm.

Ebben indukcios jelado van, ami ugy kb 6xxohm. Nagyon nem tud elromlani max szakadt de akor sose menne.

Biztos jo az a gyujtas modul?

Esetleg köcsön gyujtásmodul, vagy vakera 5000 szokott lenni egész gyujtás "fej" modullal, jeladóval, csatlakozokkal, csere meg 20 perc max.

segítségnek: http://taylor.hu/astra/elektromos/Gyujtasrendszer.pdf

pl 17es ábra

Link to comment
Megosztás:

Ebben indukcios jelado van, ami ugy kb 6xxohm. Nagyon nem tud elromlani max szakadt de akor sose menne.

Biztos jo az a gyujtas modul?

Esetleg köcsön gyujtásmodul, vagy vakera 5000 szokott lenni egész gyujtás "fej" modullal, jeladóval, csatlakozokkal, csere meg 20 perc max.

segítségnek: http://taylor.hu/astra/elektromos/Gyujtasrendszer.pdf

pl 17es ábra

Nem tudom, hogy teljesen jól működik e, viszont amikor leállt a motor megnéztem és volt szikra.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, hogy teljesen jól működik e, viszont amikor leállt a motor megnéztem és volt szikra.

Ja igen írtad elfeledtem.

Ott a gyújtás modul környékén minden okés? nem korrodált olajos vmi csatlakozások okék?

tt a leírásban van egy LEDes teszt próbáld meg, mikor halott! (hagyd rajta)

Azt nem tudom mi van akkor ha a jeladó szarakodik, sztem akkor szikrát sem ad, de lehet hogy akkor nem fecskendezik....

Okosoktól kéne megkérdezni....

Link to comment
Megosztás:

A 10 villogás egy nullának felel ezek szerint? Mert nem értem, nem látom ezeket a hibakódokat a listában... Most lett kipucolva az alapjárati motorom, lehet valami nem lett jól visszarakva?

Ja a 10 villanás a 0. Egyébként a 4 jegyű hibakódokat a Siemens Simtec ECU-hoz írják, de azt nem tudtam, hogy x16xel-t is szereltek ilyennel.

Azért nézzél rá az alapjárati mocira, de lehet, hogy más okozza a hibát, csak az ECU ezt a kódot dobja... Amúgy azt írtad, hogy le is állt, nem?

A billentyűzet előtt ülve nehéz pontosat mondani.

Link to comment
Megosztás:

Ja a 10 villanás a 0. Egyébként a 4 jegyű hibakódokat a Siemens Simtec ECU-hoz írják, de azt nem tudtam, hogy x16xel-t is szereltek ilyennel.

Azért nézzél rá az alapjárati mocira, de lehet, hogy más okozza a hibát, csak az ECU ezt a kódot dobja... Amúgy azt írtad, hogy le is állt, nem?

A billentyűzet előtt ülve nehéz pontosat mondani.

X16SZR-nek is már Siemens hibakódos ECU-ja van, ettől függetlenül Multec. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.