Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Lenne egy elég szopatós problémám: a generátor tengelye nem párhuzamos a főtengellyel. Sima ékszíjas kivitel, és hát szoktam égett gumi szagot érezni a bódéban, főleg múltkor olyan ötezres fordulat környékén :evilgrin:

Na de szóval, ami a lényeg, a generátor alsó része ahol tud forogni előfeszítésnél az gumiszilentekkel van felrakva, mint ahogy a felső tartó vas is. Ezzel az a gond hogy ha megfeszítem a szíjat elég szép szöget zár be a főtengellyel a generátor... Attól tartok hogy ezen mókeráltak valamit a generátorral (csere v valami ilyesmire gondolok) mert párszor vissza kellett cserélni a szíjat mert nem volt jó a hossza...

Kérdésem, C14SE, GL felszereltség mellett milyen generátorral jött ki a gyárból? És hol és miképp van gumizva a felfogatása?

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy elég szopatós problémám: a generátor tengelye nem párhuzamos a főtengellyel. Sima ékszíjas kivitel, és hát szoktam égett gumi szagot érezni a bódéban, főleg múltkor olyan ötezres fordulat környékén :evilgrin:

Na de szóval, ami a lényeg, a generátor alsó része ahol tud forogni előfeszítésnél az gumiszilentekkel van felrakva, mint ahogy a felső tartó vas is. Ezzel az a gond hogy ha megfeszítem a szíjat elég szép szöget zár be a főtengellyel a generátor... Attól tartok hogy ezen mókeráltak valamit a generátorral (csere v valami ilyesmire gondolok) mert párszor vissza kellett cserélni a szíjat mert nem volt jó a hossza...

Kérdésem, C14SE, GL felszereltség mellett milyen generátorral jött ki a gyárból? És hol és miképp van gumizva a felfogatása?

Gumizva nincs tudtommal, fixen rögzül vas a vassal, a jobb kontakt érdekében. Egyébként valószínűsíthető, hogy 70A-es delco-remy a generátorod. Klímásba pakoltak pl 100 vagy épp 120A-es generátort. Utóbbi bosch.

Link to comment
Megosztás:

Enyémben Bosch 70A-es van, és nincs benne gumiszilent a felfogatásnál.

Alul egy alu öntvény tartó benne tengellyel, felül egy laposvas horonnyal, ahol a feszesség állítható. Ezen kívül még egy hajlított lemezzel is van rögzítve a szívócsőhöz.

Link to comment
Megosztás:

Gumizva nincs tudtommal, fixen rögzül vas a vassal, a jobb kontakt érdekében. Egyébként valószínűsíthető, hogy 70A-es delco-remy a generátorod. Klímásba pakoltak pl 100 vagy épp 120A-es generátort. Utóbbi bosch.

Nekem 70 Delco-Remy van benne, abban van gumiszilet, 2 lent,1felül

szerintem a C14SE későbbi évjárat abban inkább Bosch van és szerintem a sima tárcsásakat(mit amiről szó van) mind lehet feszíteni

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy elég szopatós problémám: a generátor tengelye nem párhuzamos a főtengellyel. Sima ékszíjas kivitel, és hát szoktam égett gumi szagot érezni a bódéban, főleg múltkor olyan ötezres fordulat környékén :evilgrin:

Na de szóval, ami a lényeg, a generátor alsó része ahol tud forogni előfeszítésnél az gumiszilentekkel van felrakva, mint ahogy a felső tartó vas is. Ezzel az a gond hogy ha megfeszítem a szíjat elég szép szöget zár be a főtengellyel a generátor... Attól tartok hogy ezen mókeráltak valamit a generátorral (csere v valami ilyesmire gondolok) mert párszor vissza kellett cserélni a szíjat mert nem volt jó a hossza...

Kérdésem, C14SE, GL felszereltség mellett milyen generátorral jött ki a gyárból? És hol és miképp van gumizva a felfogatása?

sztem közelebb jutsz a megoldáshoz, ha leveszed, akkor látod a típusát is

Delcoba a szilent filléres cucc

alulra:

https://cromax.hu/40000000-elektromos-rendszer/41070000-generator-es-onindito-reszei/41070295-generator-alkatreszei/142538-gumiszilent-generator-tartobakba-opel-astra-f-1_4-1_6

felülre:

https://cromax.hu/40000000-elektromos-rendszer/41070000-generator-es-onindito-reszei/41070295-generator-alkatreszei/142529-generator-feszito-gumibak-opel-astra-f-1_4-1_6

ha elfogyott a gumi szilent attól lehet ferde (persze, ha nem a generátor csapágyas)

Link to comment
Megosztás:

Fene tudja, szerintem inkább ki lesz véve a felső vastag lemez alól a gumibak, és egy távtartóval fixre lesz húzva. Legalábbis eddig erre a megoldásra jutottam, mert hogy ilyen szilentes tartóbakra nem költök az egyszer biztos... Kemény műanyag alsó bakkal kettővel biztosabb tartást adtak volna annak a szerencsétlen generátornak, lehet ilyen lesz bele esztergálva.

De legalább már tudom hogy a gyárban nem túl okos mérnökök ültek, és hogy a felfogatás nem lett átvariálva.

Köszi a segítséget mindenkitől!

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy elég szopatós problémám: a generátor tengelye nem párhuzamos a főtengellyel. Sima ékszíjas kivitel, és hát szoktam égett gumi szagot érezni a bódéban, főleg múltkor olyan ötezres fordulat környékén :evilgrin:

Na de szóval, ami a lényeg, a generátor alsó része ahol tud forogni előfeszítésnél az gumiszilentekkel van felrakva, mint ahogy a felső tartó vas is. Ezzel az a gond hogy ha megfeszítem a szíjat elég szép szöget zár be a főtengellyel a generátor... Attól tartok hogy ezen mókeráltak valamit a generátorral (csere v valami ilyesmire gondolok) mert párszor vissza kellett cserélni a szíjat mert nem volt jó a hossza...

Kérdésem, C14SE, GL felszereltség mellett milyen generátorral jött ki a gyárból? És hol és miképp van gumizva a felfogatása?

Valszeg az van, hogy egy nz generátort kapott, ott ugyanis a főtengely jeladó miatt, egy szíj szélességgel kijjebb van a szíj.

Szóval az se-nél van főtengely jeladó, az nz nél nincs, ezért az se-nél kintebb fut a szíj mint az nz-n.

Link to comment
Megosztás:

Gumizva nincs tudtommal, fixen rögzül vas a vassal, a jobb kontakt érdekében. Egyébként valószínűsíthető, hogy 70A-es delco-remy a generátorod. Klímásba pakoltak pl 100 vagy épp 120A-es generátort. Utóbbi bosch.

Én úgy tudtam egy szép vastag barna kábel adja a kontaktot a motor és a generátor között. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Fene tudja, szerintem inkább ki lesz véve a felső vastag lemez alól a gumibak, és egy távtartóval fixre lesz húzva. Legalábbis eddig erre a megoldásra jutottam, mert hogy ilyen szilentes tartóbakra nem költök az egyszer biztos... Kemény műanyag alsó bakkal kettővel biztosabb tartást adtak volna annak a szerencsétlen generátornak, lehet ilyen lesz bele esztergálva.

De legalább már tudom hogy a :icon4: gyárban nem túl okos mérnökök ültek :icon4: , és hogy a felfogatás nem lett átvariálva.

Köszi a segítséget mindenkitől!

2x310HUF? (felrakni mondjuk macerás)

az alsó is gumi megnyugtatlak és abból is 2van

mind1 hogy delco vagy bosch

(nekem most Bosch van benne átmenetileg, mert felújítom a Delco-t)

persze lehet wookie -nak van igaza, mondjuk, akkor nem ferdén állna, hanem párhuzamosan csak kijjebb lenne

Link to comment
Megosztás:

2x310HUF? (felrakni mondjuk macerás)

az alsó is gumi megnyugtatlak és abból is 2van

mind1 hogy delco vagy bosch

(nekem most Bosch van benne átmenetileg, mert felújítom a Delco-t)

persze lehet wookie -nak van igaza, mondjuk, akkor nem ferdén állna, hanem párhuzamosan csak kijjebb lenne

Avagy még ami történhetett az az hogy valaki anno két gumi szilentet rakott felülre a tartóvas alá (kétoldalról), mert akárhogy is nézem ezen a robbantott ábrán csak egy darab van belőle. http://www.partsbase.org/opel/corsa-a-1983-1992-16-1-37-2-alternator-fittings-contd-14nv-l89-c14se-l48-c14nz-2h6-petrol-engines/

Amúgy azért írtam azt amit, mert ezt biztosabban is meglehetne oldani gumik használata nélkül.

Egyenlőre megnézem mit mutat egy felső szilenttel, ha már szét lesz hozzá borítva a fél vezérlés... Aztán lehet hogy még az alsó hosszú tartó tengely sem stimmel, és esetleg azon lötyögnek a szilentek. :omg:

Már rég megnéztem volna ha nem a vezérműszíj alsó műanyag burkolata alatt lenne a laposvas felfogató csavarja...

Link to comment
Megosztás:

Avagy még ami történhetett az az hogy valaki anno két gumi szilentet rakott felülre a tartóvas alá (kétoldalról), mert akárhogy is nézem ezen a robbantott ábrán csak egy darab van belőle. http://www.partsbase.org/opel/corsa-a-1983-1992-16-1-37-2-alternator-fittings-contd-14nv-l89-c14se-l48-c14nz-2h6-petrol-engines/

Amúgy azért írtam azt amit, mert ezt biztosabban is meglehetne oldani gumik használata nélkül.

Egyenlőre megnézem mit mutat egy felső szilenttel, ha már szét lesz hozzá borítva a fél vezérlés... Aztán lehet hogy még az alsó hosszú tartó tengely sem stimmel, és esetleg azon lötyögnek a szilentek. :omg:

Már rég megnéztem volna ha nem a vezérműszíj alsó műanyag burkolata alatt lenne a laposvas felfogató csavarja...

pedig 2 darab kell, a vas 2 oldalára (de mingyá megnézem) úgy hogy a rögzítő csavar a 2 szilnet belső vas "betétéjén" legyen meghúzva és a vas szabadon forduljon rajta.

meg a generátor helyzettét az ALSÓ tartóbak határozza meg nem a felső

tudom, tudom hülyék, de nem hiába találtak oda ki gumiszilenteket

Astráról van szó nem?

http://www.partsbase.org/opel/astra-f-1992-1998-16-1-63-1-alternator-fittings-14nv-l89-c14nz-2h6-x14nz-2h6-14se-l48-c14se-l48-16nzr-l73-c16nz-l73-x16sz-l73-x16szr-l73-c16se-l55-petrol-engines-with-manual/

24el jelölt alkatrész

tudom hogy ott van DE szét ne szedd!!!

én csak levettem a felsőt, felmelegítettem egy 13 krovát(asszem) és áttoltam az alsó burkolaton ott ahol a csavar van

és azon a lyukon kihajtottam a csavart és beraktam a szilenteket, csavar meg vissza

utánna meg tettem a likra egy gumiharangot kis ragaccsal (vízzáró dugó elektromos dobozról)

oszt kész

egyébként nekem a motor melegétől teljesen fel voltak keményedve a felső gumibakok, úgy törtek, mint ha műanyag lett volna, és tartó vas már kezdte szét verni a csavart is

Link to comment
Megosztás:

én a Delco-nál az eredeti feszítőnél lévő földelést kicseréltem és egy hosszabb kábellel rákötöttem a generátoron eredetileg(!) kialakított testpontra

mondjuk azóta már beruháztam egy 30cmx2cm lapos rézszövet földelő kábelre

Nem is tudtam, hogy nullázott rendszer van a kocsiban.

Link to comment
Megosztás:

Is. Nekem pl nincs vastag barna drót, hanem néhány vékony. :)

A generátor háza a testpont és minél több helyen van kontakt, annál jobb.

Nekem ugye ott van a két gumi közdarab a felfogatásnál a veszítő meg eleve nem fix a motor felől hogy lehessen állítani így hát össze van kötve a blokkal vastag barnával.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.