Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

komplet rendszer a katalizátor elött le lett kötve és ugyan ez a tünet nem pörög fel egyből...

Sztem diag műszerrel élőadatot kéne nézni, mert így csak vaktában cserélgetsz.... próbálj szerezni kölcsönbe egy légtömegmérőt, az még gyanús nekem.

Link to comment
Megosztás:

átnézném a kipufogó rendszert... Nálam összeomlott a hátsódob belseje, és addig, míg ki nem nyomta az üveggyapotot nem is ment... :S Most csendesebb, húz, és nincsen vele bajom...

Mivel hasonló gondom van, sanszos ez is.

Map szenzort még nem cseréltem (drágább).

C14NZben milyen túlfogyasztás befolyásoló tényező van amit már beszéltünk:

-jobb benzin (kap néha Wynn`s-t, Spurit, E85öt )

-benzinszűrő kb másfél éves

-a benzinszivattyú meg egy hónapos

-gumi (lesz)

-csapágy (szét kell szedetnem, a kerék forog, igaz az egyik kicsit befogott felemelve)

-temosztát (92es van benne)

-vízhőfok jeladó ebből melyiket érdemes venni?

-motorhőfok jeladó ???

A hátsó dobom nekem is úgy van meghegesztve (belül gőzöm sincsen milyen lehet)- Ferroz-t vettem, mert arra volt pénzem 5-6 éve.

-Katalizátor ? leolvadás, hibás működés

-lambda szonda

-keverékképzés szabályzás?

-főtengely retesz?? =holtpont jeladó

EZT CSAK főtengely szimmeringcserénél fogom tudni megnézetni. De akkor már a kuplung is lejön..

Link to comment
Megosztás:

Mivel hasonló gondom van, sanszos ez is.

Map szenzort még nem cseréltem (drágább).

C14NZben milyen túlfogyasztás befolyásoló tényező van amit már beszéltünk:

-jobb benzin (kap néha Wynn`s-t, Spurit, E85öt )

-benzinszűrő kb másfél éves

-a benzinszivattyú meg egy hónapos

-gumi (lesz)

-csapágy (szét kell szedetnem, a kerék forog, igaz az egyik kicsit befogott felemelve)

-temosztát (92es van benne)

-vízhőfok jeladó ebből melyiket érdemes venni?

-motorhőfok jeladó ???

A hátsó dobom nekem is úgy van meghegesztve (belül gőzöm sincsen milyen lehet)- Ferroz-t vettem, mert arra volt pénzem 5-6 éve.

-Katalizátor ? leolvadás, hibás működés

-lambda szonda

-keverékképzés szabályzás?

-főtengely retesz?? =holtpont jeladó

EZT CSAK főtengely szimmeringcserénél fogom tudni megnézetni. De akkor már a kuplung is lejön..

Nekem is Ferroz van...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! egy kis segítségre lenne szükségem . van egy kiöregedő félben lévő F astra caravan-om . na mármost nem szeretnék rákölteni, viszont egy jobb állapotú jól jönne a munka miatt. szeretném ha kicsit erősebb lenne, viszont ugyan ilyen megbízható mint a kis 1.4-es benzines. (430e km-van benne és nem igazán hagyott cserben soha csak lomha.) van valami tippetek ,hogy milyeneket nézzek milyen motorral? előre köszönöm a válaszokat :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! egy kis segítségre lenne szükségem . van egy kiöregedő félben lévő F astra caravan-om . na mármost nem szeretnék rákölteni, viszont egy jobb állapotú jól jönne a munka miatt. szeretném ha kicsit erősebb lenne, viszont ugyan ilyen megbízható mint a kis 1.4-es benzines. (430e km-van benne és nem igazán hagyott cserben soha csak lomha.) van valami tippetek ,hogy milyeneket nézzek milyen motorral? előre köszönöm a válaszokat :)

Sztem 1.6Si. Ugyanaz az egyszerű technika, de van benne kellő erő (100LE).

Link to comment
Megosztás:

Hát most elkezdtem beleásni magam elég rendesen és találtam is pár 1.6 si-t meg megnéztem a motortípusokat és én is erre a következtetésre jutottam de azért itt csak több hozzáértő van mint én :P

Azt hiszem amikor azt írják hogy si, az nem jelent mindíg hengerenkénti injektort ami ugye SE motorkódú.

SE-t lehet találni,csak keresni kell.

Lehet persze csak ritkább.

Link to comment
Megosztás:

Hát most elkezdtem beleásni magam elég rendesen és találtam is pár 1.6 si-t meg megnéztem a motortípusokat és én is erre a következtetésre jutottam de azért itt csak több hozzáértő van mint én :P

Ha elsősorban városban melóra használod akkor szerintem bőven elég az alap 1,4 60LE. Fogyasztás szempontjából is ez lenne javasolt, de ami még fontosabb, ebből lehet még találni megkíméltet, de akár újszerűt is és választék is van bőven. Ha autópályán is használni fogod akkor C14SE-t javaslom 82 LE-vel, szüleimnek is ilyen van és jól használható 130 km/h-ig. Igaz már ez is többet eszik városban mint a 60LE-s. A nagyobb teljesítményű motorok jobban mennek, de városban többet is fogyasztanak és minél nagyobb teljesítményű motort akarsz annál kisebb a választék és sajnos annál jobban le vannak amortizálódva a "gondos" tulajdonosoknak hála érte. Nagy teljesítményű motor=kockázatosabb vétel.

Link to comment
Megosztás:

Hát most elkezdtem beleásni magam elég rendesen és találtam is pár 1.6 si-t meg megnéztem a motortípusokat és én is erre a következtetésre jutottam de azért itt csak több hozzáértő van mint én :P

SE-t lehet találni,csak keresni kell.

Csak szólnék, hogy pont van egy eladó full felújított 16SE motoros Astrám sok-sok extrával. Képek a galériában. Ha érdekel, dobj egy PÜ-t.

Link to comment
Megosztás:

Ha elsősorban városban melóra használod akkor szerintem bőven elég az alap 1,4 60LE. Fogyasztás szempontjából is ez lenne javasolt, de ami még fontosabb, ebből lehet még találni megkíméltet, de akár újszerűt is és választék is van bőven. Ha autópályán is használni fogod akkor C14SE-t javaslom 82 LE-vel, szüleimnek is ilyen van és jól használható 130 km/h-ig. Igaz már ez is többet eszik városban mint a 60LE-s. A nagyobb teljesítményű motorok jobban mennek, de városban többet is fogyasztanak és minél nagyobb teljesítményű motort akarsz annál kisebb a választék és sajnos annál jobban le vannak amortizálódva a "gondos" tulajdonosoknak hála érte. Nagy teljesítményű motor=kockázatosabb vétel.

Szerintem caravan esetében 60 lovas kocsit nem szabad venni, és úgy gondolom számottevően nem eszik többet a hengerenkénti.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem caravan esetében 60 lovas kocsit nem szabad venni, és úgy gondolom számottevően nem eszik többet a hengerenkénti.

Neked mégis az van! 0,5 liter/100km a különbség papír szerint városban, de szerintem a valóságban egy kicsit több. Szerintem az állapot döntsön, ne a motorteljesítmény. Ha jó állapotú SE-t talál nyilván vegye meg azt. Ha csak városban furikázik arra írtam hogy elég lehet a 60LE is, városban nem hiszem, hogy annyira használhatatlan lenne, bár én még nem vezettem, de azt mondták ez is viszi a 130km/h-t akkor az 50-et miért ne tudná megpakolva is, na meg ebből van a legnagyobb választék.

Link to comment
Megosztás:

hát én mentem pályán 130-at 400kg üveggel megpakolva csak épp nem 8L-et evett hanem 15-öt :D amúgy nem csak melóra használnám . csak ugyebár az a tényező is bejön , hogy kb 300 a keret rá... namármost nemtudom álmodozzak e jóállapotú 100 lovasról avagy tegyek le róla teljesen. szeretnék egy erősebb autót.... :( :D

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem amikor azt írják hogy si, az nem jelent mindíg hengerenkénti injektort ami ugye SE motorkódú.

Lehet persze csak ritkább.

Az SI a felirat a kocsi seggén, ami amúgy az SE kódú motort jelöli. :)

Ha elsősorban városban melóra használod akkor szerintem bőven elég az alap 1,4 60LE. Fogyasztás szempontjából is ez lenne javasolt, de ami még fontosabb, ebből lehet még találni megkíméltet, de akár újszerűt is és választék is van bőven. Ha autópályán is használni fogod akkor C14SE-t javaslom 82 LE-vel, szüleimnek is ilyen van és jól használható 130 km/h-ig. Igaz már ez is többet eszik városban mint a 60LE-s. A nagyobb teljesítményű motorok jobban mennek, de városban többet is fogyasztanak és minél nagyobb teljesítményű motort akarsz annál kisebb a választék és sajnos annál jobban le vannak amortizálódva a "gondos" tulajdonosoknak hála érte. Nagy teljesítményű motor=kockázatosabb vétel.

Hát ezzel vitatkoznék, mert amit kismotoros astrát láttam, az eddig mind többet evett mint az 1.6,mert a kis motor nem bírja el a nagy kasznit. Főleg ha caravan, amit ugye azért vesz az ember hogy cuccoljon. Még a 100 lovas 1.6 is kevés néha egy tonna fölötti autóhoz.

Mellesleg nekem mióta az SE motor van bent az NZ helyett, fél-1 literrel kevesebbet eszik az autó.

Link to comment
Megosztás:

Neked mégis az van! 0,5 liter/100km a különbség papír szerint városban, de szerintem a valóságban egy kicsit több. Szerintem az állapot döntsön, ne a motorteljesítmény. Ha jó állapotú SE-t talál nyilván vegye meg azt. Ha csak városban furikázik arra írtam hogy elég lehet a 60LE is, városban nem hiszem, hogy annyira használhatatlan lenne, bár én még nem vezettem, de azt mondták ez is viszi a 130km/h-t akkor az 50-et miért ne tudná megpakolva is, na meg ebből van a legnagyobb választék.

Igen ilyen van, mert első autó és fogalmam sem volt hogy mekkorát kell vennem, igazából az hogy 60 ló semmit nem mondott akkor nekem. Most már tudom hogy kevés.

hát én mentem pályán 130-at 400kg üveggel megpakolva csak épp nem 8L-et evett hanem 15-öt :D amúgy nem csak melóra használnám . csak ugyebár az a tényező is bejön , hogy kb 300 a keret rá... namármost nemtudom álmodozzak e jóállapotú 100 lovasról avagy tegyek le róla teljesen. szeretnék egy erősebb autót.... :( :D

Ezzel is jártam sokat dolgozni volt hogy 5-en plussz csomagok, csak ugye pörgetni kell hogy menjen, például a 140-et 4.-ben 5000-es fordulatszámon viszi az más kérdés hogy ez mennyire a hosszú élet titka a motornak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.