Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Köszi hát nekünk eddig nem sokat bírtak ki max 2 évet azt csere de a vezérlést még nem kell cserélni rajta de azzal szokták tudom de most csak a vízpumpát kell elvileg!! mér azok nem jók?

Nem lehet, hogy túlfeszítitek a szíjat, és azt teszi tönkre idő előtt a vízpumpa csapágyát, aminek a lógása miatt szivárogni kezd?

Link to comment
Megosztás:

Köszi hát nekünk eddig nem sokat bírtak ki max 2 évet azt csere de a vezérlést még nem kell cserélni rajta de azzal szokták tudom de most csak a vízpumpát kell elvileg!! mér azok nem jók?

Eddig a harmadik Astrát használom, túl vagyok velük a 400 ezer kilométeren, de vízpumpa hibám sose volt. Vezérműszíjjal együtt kell cserélni 60 ezrenként és kész!

Az utóbbi 3 esetben SKF pumpát vettem.

Link to comment
Megosztás:

Eddig a harmadik Astrát használom, túl vagyok velük a 400 ezer kilométeren, de vízpumpa hibám sose volt. Vezérműszíjjal együtt kell cserélni 60 ezrenként és kész!

Az utóbbi 3 esetben SKF pumpát vettem.

Dettó. A pirosban 260 van, amiből 200at mi raktunk bele, sose volt vízpumpa gond. Anyám meg bátyám vectrájába is beletekertünk vagy 30-40-et,azok is 200nál járnak, szintén semmi probléma.
Link to comment
Megosztás:

Köszi srácok hogy írtatok!! nem tudom hogy túl volt e feszítve de 82000-Km nél volt cserélve vezérléssel 1 ütt most van benn 100000!! de már elöbre is szivárgott de most már ki kell cserélni mer sokat kell utána tőlteni!!! nekünk eddig vagy 3 szor ki kellett cserélni!! már jó abból 1 szer roszzul rakták fel vagy mi volt!! de akkor most vezérlést nem kel cserélni ugye nem sokat ment még meg most ha minden igaz akkor a gyári GM leszz bele vízpumpa vagy ti mit javasoltok?

meg írta valaki hogy ne műanyag lapátos legyen mér az mér nem jó?

Link to comment
Megosztás:

Dettó. A pirosban 260 van, amiből 200at mi raktunk bele, sose volt vízpumpa gond. Anyám meg bátyám vectrájába is beletekertünk vagy 30-40-et,azok is 200nál járnak, szintén semmi probléma.

Sajnos az utángyártott alkatrészek minősége mostanság igen erősen gyengült.

Az egyik 5 ajtóson 12 év után elkezdődött a típusbetegség, kipöttyösödött a hátsó sárvédő perem. A másikon is előjött 15 év után, most állok neki cserélni. A tapasztalat, hogy a javító peremek sem abból a strapabíró lemezből vannak, amit az ember elvárna tőle. Ha igazán jót akarsz, profira kell bízni és nagyon alá kell dolgozni, hogy kibírja jópár évig.

Sajnos a fékbetétekkel is rossz tapasztalatom van. Egyszerűen a kopóbetét lefordult a tartókengyeléről.

Vezérműszíj feszítő szétesett, vízpumpa csapágya visító hangot adott.

Nem kizárt, hogy épen kifogtad azt az egy darabot, ami hibás volt.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos az utángyártott alkatrészek minősége mostanság igen erősen gyengült.

Az egyik 5 ajtóson 12 év után elkezdődött a típusbetegség, kipöttyösödött a hátsó sárvédő perem. A másikon is előjött 15 év után, most állok neki cserélni. A tapasztalat, hogy a javító peremek sem abból a strapabíró lemezből vannak, amit az ember elvárna tőle. Ha igazán jót akarsz, profira kell bízni és nagyon alá kell dolgozni, hogy kibírja jópár évig.

Sajnos a fékbetétekkel is rossz tapasztalatom van. Egyszerűen a kopóbetét lefordult a tartókengyeléről.

Vezérműszíj feszítő szétesett, vízpumpa csapágya visító hangot adott.

Nem kizárt, hogy épen kifogtad azt az egy darabot, ami hibás volt.

Hát köszi de 24 a gyári bele az leszz most beletéve kiderül mit bír de lehet hogy kifogtam ahogy te is mondod!! de nem tudok mit csinálni vele sajnos!! :(

Eddig nekem csak ezzel volt bajom mással nem hála!!:)

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenki!

Nem tudom ki hisz meg nem hisz bármilyen Földön nem honos erőben,de én innentől kezdve nem.

Az autó egy 1,7 xdtl motorral hajtott Opel Astra F.

2 hete történt velem azon gond hogy a vízpumpámat és a termosztátomat összekötő víz csövem eldurrant.A víz hőfok felmet,nem hült vissza motor leállít.Másnap szemrevételezés után derült ki a cső repedése.Ekkor még kb 1,5 liter víz még kifolyt,meg akkor este is mikor a víz folyást érzékeltem.

A cső csere után víz feltöltés,motor pöcre indul.Felmelegszik,visszahül semmi probléma.Rögötn nem tudtam vinni szerelőhöz,így az eset után 1 hétre megállapíthattuk hogy nem úsztam meg az esetet.A motor eszi az olajat,kék füst mi egy más.Reménykedtem hogy megúszom egy gyűrű sor cserével meg max szelep csere után minden tuti lehet.Hát nem.

Az egyes hengernél a blokk megrepedt.A szelepek kaptak az arcukra,a tömítések meg minden.

Szóval belepett a sz@r.-

Egyedül a vízpumpa,ékszíj,vezető csapágyak (ezek 4 ezer kilóméterrel ezeleött lettek cserélve.),a turbó,az adagoló meg még a dugattyúk a használhatóak.Minden más kuka.

Sos jelleggel érdekel egy 1,7 xtdl blokk.

Kérek minden Astra szerető tulajt hogy aki tud bármit az kérem szóljon.

Per pillanat az agyhalál és a szív infarktus között ingázok,szóval kell nagyon az a Blokk,kellenek a jó hírek.

Köszcsi

Üdv:

Lacus

Link to comment
Megosztás:

Szervósítani szeretném a járgányomat. Ki is szereltem egy c18NZ-ből az egész cuccot. Sima ékszíja a motorom is és a kiszerelt példány is az.

A problémám csak annyi, hogy c14se motorom van közvetlen gyujtással. Ha jól tudom a gyújtás jeladó a főtengelyen lévő ékszíj tárcsán van. A C18NZ ékszíjtárcsája sima, ha jól látom. (Blokkot még nem bontottam meg)

Ha átcserélem a két szíjtárcsát előfordulhat hogy nem indul be a motor?

Azt is néztem, hogy a szervo tárcsája 4 db imbusz csavarral van rögzítve a főtengely tárcsához, viszont az enyémen nem látok lyukat, ahová rá tudnám tekerni a kisebb tárcsát.

Mit ajánlotok, cserélem egy az egybe és működni fog, vagy szerezzek egy bontott SI tárcsát, fúrjam meg és szereljem rá a kisebb szervo tárcsát. Ha megfúrom nem fog-e szétrepülni forgás közben, mert négy helyen meg lett gyengítve?

Válaszokat előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Segitséget szeretnék kérni. Van egy opel astra f 1.6 C16NZ autóm,váltakozik az alapjárat és rángat. Kivillogtattam a hibát ezekvoltak benne: Lambdaszonda nincxs feszültség változás, folytószelep potenciométer feszültség tul alacsony Lambdaszonda befuvásjel keverék tul sűrű. Cseréltem folytószelep jeladót,alapjárati motort,gyertyákat,ahiba még mindig megvan. Tudna nekem valaki segiteni? Előlre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Segitséget szeretnék kérni. Van egy opel astra f 1.6 C16NZ autóm,váltakozik az alapjárat és rángat. Kivillogtattam a hibát ezekvoltak benne: Lambdaszonda nincxs feszültség változás, folytószelep potenciométer feszültség tul alacsony Lambdaszonda befuvásjel keverék tul sűrű. Cseréltem folytószelep jeladót,alapjárati motort,gyertyákat,ahiba még mindig megvan. Tudna nekem valaki segiteni? Előlre is köszönöm.

Lambdát is kéne cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Szaisztok.

Olyan kérdésem lenne nekem hogy az ac-pumpám elég érdekes nyikorgo hangot ad menet közben megmár régebb óta ha ráadom a gyújtást és elkezd dolgozni mindenféle hang jön ki belőle. már régebb óta leakarom cserélni csak azlenne a kérdésem hogy milyen más félét lehetne helyette berakni,csakmert ismerősömnek egy c14se astrájában "állítólag" 1.8 audi benzinpumpa van. szóval alapból szeretnék énis valami nagyobb mennyiségűt szállító ac-t beletenni csak eddig még nemhalottam hogy esetleg ez meik tipuséval lehetne elérni.ja am c18xel. előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Szaisztok.

Olyan kérdésem lenne nekem hogy az ac-pumpám elég érdekes nyikorgo hangot ad menet közben megmár régebb óta ha ráadom a gyújtást és elkezd dolgozni mindenféle hang jön ki belőle. már régebb óta leakarom cserélni csak azlenne a kérdésem hogy milyen más félét lehetne helyette berakni,csakmert ismerősömnek egy c14se astrájában "állítólag" 1.8 audi benzinpumpa van. szóval alapból szeretnék énis valami nagyobb mennyiségűt szállító ac-t beletenni csak eddig még nemhalottam hogy esetleg ez meik tipuséval lehetne elérni.ja am c18xel. előre is köszi.

Ugye a benzinpumpa alapból többet szállítt mint amit a motor bekajol a felesleget visszavezeti a tankba. A nagykönyv szerint 2Liter/perc a jó benzinpumpa szállítási mennyisége persze a megfelelő nyomás mellett. Ha most veszünk egy extrém magas padlógázas üveghangos fogyit mondjuk 30Liter/100Kilómétert akkor ebből ki lehet számolni hogy ilyenkor percenként 0.5Litert eszik meg a moci, ami pont negyedrésze a pumpa szállítási kapacitásának, tehát nem sok értelme van másik típust belerakni hogy többet hozzon. De ennek ellenére szerintem bármilyen pumpa belemehet ami fizikailag belefér a csövet össze lehet hozni vele és tudja a megfelelő nyomást.
Link to comment
Megosztás:

Ugye a benzinpumpa alapból többet szállítt mint amit a motor bekajol a felesleget visszavezeti a tankba. A nagykönyv szerint 2Liter/perc a jó benzinpumpa szállítási mennyisége persze a megfelelő nyomás mellett. Ha most veszünk egy extrém magas padlógázas üveghangos fogyit mondjuk 30Liter/100Kilómétert akkor ebből ki lehet számolni hogy ilyenkor percenként 0.5Litert eszik meg a moci, ami pont negyedrésze a pumpa szállítási kapacitásának, tehát nem sok értelme van másik típust belerakni hogy többet hozzon. De ennek ellenére szerintem bármilyen pumpa belemehet ami fizikailag belefér a csövet össze lehet hozni vele és tudja a megfelelő nyomást.

Ugye a benzinpumpa alapból többet szállítt mint amit a motor bekajol a felesleget visszavezeti a tankba. A nagykönyv szerint 2Liter/perc a jó benzinpumpa szállítási mennyisége persze a megfelelő nyomás mellett. Ha most veszünk egy extrém magas padlógázas üveghangos fogyit mondjuk 30Liter/100Kilómétert akkor ebből ki lehet számolni hogy ilyenkor percenként 0.5Litert eszik meg a moci, ami pont negyedrésze a pumpa szállítási kapacitásának, tehát nem sok értelme van másik típust belerakni hogy többet hozzon. De ennek ellenére szerintem bármilyen pumpa belemehet ami fizikailag belefér a csövet össze lehet hozni vele és tudja a megfelelő nyomást.

Köszi szépen a választ!

Link to comment
Megosztás:

Sziastok,

Remélem nem offolok nagyot, azért írok nektek, mert van egy C16NZ motorom, amire nekem már nincs szükségem ha valakit érdekel akkor valami névleges összegért elviheti. A motorról annyit, hogy 3 éve vettem egy német autóból akkor lábon jött haza az autó azóta nem volt beindítva, de száraz helyen tartottam más infom nekem sincs róla. Illetve van még egy teljesen makulátlan állapotú benzinpumpám, is ehhez a tipushoz, ha valakit érdekel akkor szóljon és egyeztetünk.

Üdv: Tibi

Link to comment
Megosztás:

Hy all!

X17 Dtl Motor csere megoldva.Vagyis a moci megvan.Kb 1 hét keresgélés után sikerült találni egyet.Ma lett kiépítve egy oszták autóból.190 ezer kilométerrel,végig vezetett szervízkönyvel.181 300 km nél volt utoljára szervizelve.Teszteltem a kivétel elött.mentem vele pár kanyart kb 20 kilometert.Jó kondiban van a moci.Sehol egy olaj folyás.Sehol egy csunya füst.A kuplungja még gyári GMes tárcsával szerelt,a lendkerék gyönyörű.A gondok pl az imos adagoló,ehez ugye el kellett volna hoznom a koplett zárszerkezeteket,meg ugye az indító szerkezetet.Az igazi gond ott lett volna hogy gyárilag nekem ugye nincs behúzva a 6 pines csati ami ehez tartozna.De ugye miért is lenne hisz az enyém még 98 elötti széria.A donor az már nem.Az adagoló gondot megoldjuk azzal hogy az imo részt leszedjük rólla.Gondoltam a koplett hűtőt is elhozom ventivel,mert ugye 4 évvel fiatalabb is meg a venti is jó rajta,az enyémmel ellentétben.Az olaj teknőt lehet cserélni kell az én régimre,mert a csere motoron már lapos teknő van.ez miatt valszeg nem fér be a kaszniba mert felakad hátul a féltengelynél.egyenlóre ennyi.

A komplett vezérlésem átpakoljuk mert abban még csak 4-5 ezer kilométer lett belerakva,szóval jó az még.

A másik gondom az óra csoport,mert ugye ez már fordulat mérős,szerencsére.Amugy is cserélni akartam meg hát nem árt a csere mocihoz az eredeti órája,már csak kilometer állás miatt sem.Kérdés hogy be van e huzva a vezérlő száll,ha nincs akkor az is megoldásra vár.

remélem minden klappolni fog.Napok kérdése és újra gurul a gép.

Ha valakit érdekel valszeg így lesz egy fölös X17Dtl turbóm.Most így van kettő.A régi adagolóm megtartom hisz jó bőrbe van meg ki tudja mikor adná meg magát a másik.

Most így moci,kuplung rendben lesz,kötelező szervíz is letudjuk.Ha nem jön semmi gebasz,mert ugye amugy se lett volna ha nem durran el az a fránya vízcső és időben is észreveszem akkor a régi moci is még mindig dobogna.

Na de ez így egy jó drága vízcső lett :-(

Link to comment
Megosztás:

Hy all!

X17 Dtl Motor csere megoldva.Vagyis a moci megvan.Kb 1 hét keresgélés után sikerült találni egyet.Ma lett kiépítve egy oszták autóból.190 ezer kilométerrel,végig vezetett szervízkönyvel.181 300 km nél volt utoljára szervizelve.Teszteltem a kivétel elött.mentem vele pár kanyart kb 20 kilometert.Jó kondiban van a moci.Sehol egy olaj folyás.Sehol egy csunya füst.A kuplungja még gyári GMes tárcsával szerelt,a lendkerék gyönyörű.A gondok pl az imos adagoló,ehez ugye el kellett volna hoznom a koplett zárszerkezeteket,meg ugye az indító szerkezetet.Az igazi gond ott lett volna hogy gyárilag nekem ugye nincs behúzva a 6 pines csati ami ehez tartozna.De ugye miért is lenne hisz az enyém még 98 elötti széria.A donor az már nem.Az adagoló gondot megoldjuk azzal hogy az imo részt leszedjük rólla.Gondoltam a koplett hűtőt is elhozom ventivel,mert ugye 4 évvel fiatalabb is meg a venti is jó rajta,az enyémmel ellentétben.Az olaj teknőt lehet cserélni kell az én régimre,mert a csere motoron már lapos teknő van.ez miatt valszeg nem fér be a kaszniba mert felakad hátul a féltengelynél.egyenlóre ennyi.

A komplett vezérlésem átpakoljuk mert abban még csak 4-5 ezer kilométer lett belerakva,szóval jó az még.

A másik gondom az óra csoport,mert ugye ez már fordulat mérős,szerencsére.Amugy is cserélni akartam meg hát nem árt a csere mocihoz az eredeti órája,már csak kilometer állás miatt sem.Kérdés hogy be van e huzva a vezérlő száll,ha nincs akkor az is megoldásra vár.

remélem minden klappolni fog.Napok kérdése és újra gurul a gép.

Ha valakit érdekel valszeg így lesz egy fölös X17Dtl turbóm.Most így van kettő.A régi adagolóm megtartom hisz jó bőrbe van meg ki tudja mikor adná meg magát a másik.

Most így moci,kuplung rendben lesz,kötelező szervíz is letudjuk.Ha nem jön semmi gebasz,mert ugye amugy se lett volna ha nem durran el az a fránya vízcső és időben is észreveszem akkor a régi moci is még mindig dobogna.

Na de ez így egy jó drága vízcső lett :-(

Örülök, hogy sikeres motorcserén vagy túl, DE felhívom a figyelmedet és mindenki másnak is a figyelmét, hogy ez a mostanában egyre divatosabbá váló köszöntés ebben a formában helytelen! Egy angol vagy amerikai jót röhögne rajta.

Helyesen: Hi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.