Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

A helyzet az,hogy most cseréltem motort az autóba. első indításkor már kiis gyulladt a hibakód lámpa. Most kivillogtattam. 85-25-29-33. 2 félre hibakód leírást találtam. Az egyik szerint : 85 - Befecskednező szelep 5 feszültség túl alacsony 29 - Befecskednező szelep 5 feszültség túl magas 25- Befecskendező szelep 1 feszültség túl magas 33- AGR szelep fesz. túl alacsony. Hát ebbe a mociba (c14se) nincs is AGR :huh: valamint a 85 és 29 egymás ellentétei.... A másik leírás szerint: 85 - Immobiliser Wrong signal 25 - Injector valve Low voltage 29 -Fuel pump relay Low voltage 33- Manifold Absolute Pressure (MAP) sensor High voltage . Nos ennél a helyzet az,hogy nincs az autóba immo. 29 miszerint alacsony az üzemanyag nyomás szint az okés lehet ugyanis gond volt az üzemanyag szivattyúval elvolt törve nem volt elég nyomás,de kapott egy vadi újjat amivel már szépen nyomja az üzem anyagot. Az injektor kompletten a régi motoromról lett átszerelve ami tökéletesen ment vele hibakód nélkül. Várom az ötleteket.

Link to comment
Megosztás:

A helyzet az,hogy most cseréltem motort az autóba. első indításkor már kiis gyulladt a hibakód lámpa. Most kivillogtattam. 85-25-29-33. 2 félre hibakód leírást találtam. Az egyik szerint : 85 - Befecskednező szelep 5 feszültség túl alacsony 29 - Befecskednező szelep 5 feszültség túl magas 25- Befecskendező szelep 1 feszültség túl magas 33- AGR szelep fesz. túl alacsony. Hát ebbe a mociba (c14se) nincs is AGR :huh: valamint a 85 és 29 egymás ellentétei.... A másik leírás szerint: 85 - Immobiliser Wrong signal 25 - Injector valve Low voltage 29 -Fuel pump relay Low voltage 33- Manifold Absolute Pressure (MAP) sensor High voltage . Nos ennél a helyzet az,hogy nincs az autóba immo. 29 miszerint alacsony az üzemanyag nyomás szint az okés lehet ugyanis gond volt az üzemanyag szivattyúval elvolt törve nem volt elég nyomás,de kapott egy vadi újjat amivel már szépen nyomja az üzem anyagot. Az injektor kompletten a régi motoromról lett átszerelve ami tökéletesen ment vele hibakód nélkül. Várom az ötleteket.

A második hibakódos értelmezés az érvényes. Az első, amit írtál az a Bosch vezérlőké.

Immo lehet azért anyázik, mert a másik autóban amiből bontva lett abban volt immo. Gondolom ECU-t is cseréltél a motorral együtt.

A 29 nem alacsony üzemanyagnyomás, hanem a benzinpumpa relénél alacsony a feszültség. Általában a relé rossz ilyenkor.

MAP szenzornál nézd meg a csatit és a csövet.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ. Leírom eddig mire haladtam hátha segít valakinek. (Az ecum az maradt a régi) Levettem ma az aksi sarut. miután vissza tettem mentem vele 1 karikát égett a hiba lámpa és újra jött a villogtatás. mostmár csak a 33 maradt benne a MAP szenzor. Az injektort és a üza relét azért dobta ki valószínüleg mert amiután a mocit bettettem és indítottam nem indult mert az akksi levolt merülve. Valószínű ez produkálta azt,hogy az ecu úgy érzékelte ,hogy kevés a fesz. Mostmár ezt nem is dobja hibának. Most pedig indulok a garázsba és átnézem azt a map szenzor csatit és vákum csövet hátha jó lesz mert az maradt ami eddig és nem volt gondom vele eddig. Reménykedek :)

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Hány liter hűtőfolyadék megy bele X14NZ motorba? Most cserélek vezérlést, vízpumpával együtt, s a folyadékot is cserélném!

Köszönöm!

van ahol 6 litert írnak teljes mennyiségnek, annyi nekem még sose ment bele, inkább 4,5-5 környéke ami jellemzőbb.

Link to comment
Megosztás:

Na átmentem a garázsba és meg is van,hogy miért károgott a map szenzorra az ecu.. nem az ecu vezetéke volt rákötve a injektorházra hanem egy másik. rádugtam a map vákumcsövét és azóta szépen egyenletesen jár hiba kód lámpa nem ég .... de nem tudom hogy az a cső hova megy ami rávolt dugva az injektor házra. körbe néztem nem 1x az egészet de sehogy sem adta ki,hogy hova való. Lefényképeztem hátha valaki tudja

http://kepfeltoltes.hu/view/130201/CameraZOOM-20130201150121_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Na átmentem a garázsba és meg is van,hogy miért károgott a map szenzorra az ecu.. nem az ecu vezetéke volt rákötve a injektorházra hanem egy másik. rádugtam a map vákumcsövét és azóta szépen egyenletesen jár hiba kód lámpa nem ég .... de nem tudom hogy az a cső hova megy ami rávolt dugva az injektor házra. körbe néztem nem 1x az egészet de sehogy sem adta ki,hogy hova való. Lefényképeztem hátha valaki tudja

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Az a cső nem véletlenül a külső/belső levegő keringtető vákuumcsöve, hogy szebben fogalmazzak, nem azon a vezetéken kapja a vákuumot az a kapcsoló amivel kapcsolni lehet a belső levegőkeringtetést és a friss levegő ellátását az utastérben? Bocs hogy így túlkomplikálva írtam körül :D

Link to comment
Megosztás:

Na átmentem a garázsba és meg is van,hogy miért károgott a map szenzorra az ecu.. nem az ecu vezetéke volt rákötve a injektorházra hanem egy másik. rádugtam a map vákumcsövét és azóta szépen egyenletesen jár hiba kód lámpa nem ég .... de nem tudom hogy az a cső hova megy ami rávolt dugva az injektor házra. körbe néztem nem 1x az egészet de sehogy sem adta ki,hogy hova való. Lefényképeztem hátha valaki tudja

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Tankszellőztetés csöve az. Központison tudom hova kell kötni de hengerenkéntin nem. Mindenesetre központison a bejövő benzincsővel egy oldalra kell kötni a tankszellőztetés eme csövét a központison.

Link to comment
Megosztás:

Az a cső nem véletlenül a külső/belső levegő keringtető vákuumcsöve, hogy szebben fogalmazzak, nem azon a vezetéken kapja a vákuumot az a kapcsoló amivel kapcsolni lehet a belső levegőkeringtetést és a friss levegő ellátását az utastérben? Bocs hogy így túlkomplikálva írtam körül :D

Az a fékrásegítő vákum csövéről ágazik le ha jól emlékszem.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Azt szeretném kérdezni, hogy vezérműszíj, szíjfeszítőgörgő, vízpumpa csere házilag megoldható, vagy mindenképp szervízbe kell vinni ?

Mert szerszám, akna, nyomatékkulcs van, már csak az a kérdés, hogy lehet a szíjfeszítő görgő mögé benyúlni ?

Sima villáskulcsal vagy kell valami spéci dolog ?

Előre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Azt szeretném kérdezni, hogy vezérműszíj, szíjfeszítőgörgő, vízpumpa csere házilag megoldható, vagy mindenképp szervízbe kell vinni ?

Mert szerszám, akna, nyomatékkulcs van, már csak az a kérdés, hogy lehet a szíjfeszítő görgő mögé benyúlni ?

Sima villáskulcsal vagy kell valami spéci dolog ?

Előre is köszönöm a segítséget.

Igazából a vízpumpához kell félbevágott villáskulcs vagy vízpumpafogó.Miért akarsz a feszítő mögé benyúlni? Meg lehet csinálni ha tudod hogyan kell,otthon is.

Link to comment
Megosztás:

Na átmentem a garázsba és meg is van,hogy miért károgott a map szenzorra az ecu.. nem az ecu vezetéke volt rákötve a injektorházra hanem egy másik. rádugtam a map vákumcsövét és azóta szépen egyenletesen jár hiba kód lámpa nem ég .... de nem tudom hogy az a cső hova megy ami rávolt dugva az injektor házra. körbe néztem nem 1x az egészet de sehogy sem adta ki,hogy hova való. Lefényképeztem hátha valaki tudja

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

A pillangószelep házra kell rádugni alulról. Ott van a bekötése alul a pillangószelep tengelyének vonalában. ;)

Link to comment
Megosztás:

Az a fékrásegítő vákum csövéről ágazik le ha jól emlékszem.

Jaja, jól emlékszel, most jutott eszembe hogy az ilyen műanyagszerű kemény cső, és a fékrásegítőnek a vákuum ellátásán van. Ami még a torokba megy a folytószelep "után" az az aktívszén tartály, ami a tankban lévő benzigőzt gyűjti össze, és a regeneráló szelepen keresztül van beengedve a motorba.

Link to comment
Megosztás:

zotya975 ha megkérlek nem írnád le nekem, a vezérműszíjcserét, könyvbe van leírás azt elolvastam de biztos van pár fogás amit nem árt tudni.

Előre is köszönöm a válaszod!

Igazából szó szerint követni kell a könyvet.Különösebb trükk nincs,de a főtengely csavarját ami a szíjtárcsát fogja légkulcsal célszerű lelőni,főleg ha még nem volt bontva. Menetrögzítő pasztát tesznek alá,és mivel a főtengelyt csak sebességbe téve üzemi fékkel lehet rögzíteni eléggé rugózik ahhoz hogy sima kulcsal ki lehessen tekerni. Ha olyan motor ahol a termosztát a vezérlés mögött van akkor azt is érdemes cserélni még ha jó is szerintem. Oda kell figyelni hogy minden jelen legyen nagyjából ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem sokára szeretnék beruházni Astra F 1.6 Ecotec autómhoz egy sportkipufogóra. Viszont ahogy a netet bújom, szinte mindegyik kipufogónál oda van írva, hogy kivéve Ecotec.

Például:

"OPEL ASTRA F (Typ: F/CC) Sport Kipufogódob 2x76mm-es Kerek véggel

Opel, Astra F, Sport Kipufogódob, Astra F 1.4 - 1.6 - 1.8 - 2.0 (Kivéve: 16V és Ecotec) Évj.: 1991-1998"

Ez miért van? tényleg más specifikációs kipufogót kell keresnem?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem sokára szeretnék beruházni Astra F 1.6 Ecotec autómhoz egy sportkipufogóra. Viszont ahogy a netet bújom, szinte mindegyik kipufogónál oda van írva, hogy kivéve Ecotec.

Például:

"OPEL ASTRA F (Typ: F/CC) Sport Kipufogódob 2x76mm-es Kerek véggel

Opel, Astra F, Sport Kipufogódob, Astra F 1.4 - 1.6 - 1.8 - 2.0 (Kivéve: 16V és Ecotec) Évj.: 1991-1998"

Ez miért van? tényleg más specifikációs kipufogót kell keresnem?

Sztem azert van igy mert a nagyblokkosokon masmilyen hatsodob van.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.