Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Üdvözletem az Opeleseknek!!

Most vettem egy kis Tigrát és láttam Direktszűrő van benne!

Kérdésem : - Tényleg igaz az hogy a d.szűrő károsíthatja a motort??

1ébként milyen időközönként kell azt tísztítani és olajozni??(bár ha beolajozom akkor nem ragad rá a por, és nem dugul el??)

Válaszaitokat várom, üdvözlettel Pappeee.

Link to comment
Megosztás:

A fene..tudnám mi lehet az enyémmél...lehet rá kellene dobni egy tech-et, hátha mutatna vmi okosat..

Mi az amit esetleg házilag meg lehet babrálni? (tisztitani.."+mozgatni" :shock: kontaktsprazni...stb, pl csatik..érzékelök stb) eseteg vhol fals levegö szivása okozhat ilyet? hol? mit nézzek meg? :shock:

Gumi: háát sztem se dobhat ennyit rajta, csak mostanság az volt csak változtatva.. Jó árban vetted a Gumákat!! én a 195ösöket vettem hasonló árban..igaz Michlein... meg számlával...te gondolom számla nélkül :wink: 8)

illetve volt a kipuff hegesztve, de nem hiszem hogy az okozna ilyen problémát.

Kess: nemtom..én is néztem már...belülröl vmi kis gumi boritása van..ha jol láttam.. nem lehet esetleg vmi levegö hömérséklet mérö? már ha van ilyen.. :shock:

Link to comment
Megosztás:

nah re!!

Most jöttem nemrég egy kis pesti körútról...

Néha kicsit meghajtottam ugyan a verdát, de a 6liter benya, ki is fogyott 37km.er alatt. Pesti forgalom. még nem számoltam ki ez mennyi fogyinak is felel meg, de a B.C. szerint 12l/100km lett az átlag...igy elsöre sztem több.. azta rohadt!!! :twisted: ez durva!! ha jol számoltam 16 literre jön ki!! Ez baromi sok....mégha nyomtam is neki! :roll: :shock:

nah de más kérdés! Ahogy hazajöttem, kiszálltam, motor felnyit, mondom hagy hüljön, közben körbenézek egy kicsit... és akkor láttam meg, hogy a szivócsö ki van törve... a légszürö ház után, az elsö billincsnél...még a Kess álltal emlitett érzékelö elött...

Ez okozhatja a fenti bibiket? Fogyasztás növekedés, kevésbé huzás....

Megyek és szakszerü módszerrel rátekerek egy tekercs szigetelöszallagot :shock: :)

Más...a légtömeg méröt lehet vhogy takaritani? mert ha lekapom ezt a csövet, gondoltam megnézem már azt is...

ugye az van az sfi doboz elött... :shock:

És minden csatlakozót megtakaritok, be kontaktspézek :twisted:

Link to comment
Megosztás:

nah megint én...jol elbeszélgetek itt magammal :shock:

Megragasztottam a "csövet", meg megnéztem légtömeg méröt... vki itt azt mondta abban vmi poti van....hááát érdekes..én vmi olyat láttam, mintha egy nyáklap lenne benne... nah mindegy....

Pedig az egy poti!! Olyan mint egy tolópoti, csak itt a nyák vizsszíntesen van és rajta egy tű csúszkál egy félkör alakban nem??? Legalább is én eddig olyanokat láttam!!! :roll:

Link to comment
Megosztás:

Annyit emlegetitek azt a légtömegmérőt, hogy haza megyek és megkeresem, mert még én sem láttam olyat! :) :lol: :D

C16NZ-ben van egyáltalán? :roll:

Eccer nekem is elrepedt az a cső, én adtam neki sok-sok sziloplasztot, majd körbetekertem jó sok szigetelőszalaggal.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap este besz@rt ez :

pic4734245.jpg

eredmény 1-es és 2-es hengernél nincs szikra, így lett egy 1000ccm-es gsi-m :-( traktor hanggal, hidrotőkék hangja akármilyen rossz ehhez képest lófityisz.Ha minden igaz akkor gsi.tomi jóvoltábol lesz másik ma este, jó sok magyar forintért, de még mindig akciósabb jóval mint máshol!!

ez itt a reklám és a köszönet helye is egyben, tehát előre is köszi, este hívlak

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Már egy 4 hónapja hogy megvolt egy C14NZ - C14SE átalakításom. Akkor rögtön letesztelve óra szerint 4 fokozatban 185 körül volt a vége.

Azóta van benne egy négyleömlő (Lexmaul), K&N betétszűrő, sportgyertyák (Splitfire) meg egy 272 fokos dbilas vezérműtengely. Viszont ez szinte semmit sem éreztet a végsebességen. Csak nagy nehez, megy 190km/h közelébe. Ez persze már 5.-ben, mert 4-ben leszabályoz 185 felett. Természetesen alacsony fordulaton nyomatékszegényebb :) , de nagyobb fordulaton jobban húz :lol: .

Mi a véleményetek? Azóta valami teljesítményvesztés álhatott be, vagy csak ilyen rossz az F13-as váltó áttételezése. Esetleg kéne egy Chiptuning is, hogy "optimálisabb" legyen a cucc?

Link to comment
Megosztás:

C14SE!

Igen, robbanásszerű változást akkor érsz el, ha a kipuffrendszer teljes,

valamint chippel össze van hangolva a cucc. Addig ne is várj túl nagy

dolgokat (a nagytengely miatt chip átírás nélkül szegényebb is a keverék).

Viszont az is igaz, hogy általában az F13 váltók nem 200 fölé lettek

áttételezve, úgyhogy végsebességbeli változást is csak akkor várj, ha

tud majd 5-ben a motorod 7000-et pörögni. :)

Link to comment
Megosztás:

Én az ATC-nél érdeklődtem a chiptuning iránt. Külön kérni kell a fordulatszám kitolását, vagy alapból is benne van egy ilyen átalakítás is?

Egyébként mi a véleményetek az ATC-ről?

Ez olyan próba szerencse dolog, hallottam már jó véleményeket is, de inkább több negatívat. Az a probléma, hogy nem mindig sikerül elérni a kívánt eredményt, és ilyenkor megy a huza-vona a tulaj és a cég között... :?

Link to comment
Megosztás:

"Az a probléma, hogy nem mindig sikerül elérni a kívánt eredményt, és ilyenkor megy a huza-vona a tulaj és a cég között... "

Ez mit, jelent? Hogy-hogy nem sikerül. Totál eredménytelen? Persze nem 20-30Le-re kell számítani azt gondolom. De valami plusz csak kijön, nem?

Link to comment
Megosztás:

Na. Ez azért biztató.

Ja, még annyit észrevettem az új vezérműtengellyel kapcsolatban, hogy

nyersebben jár alapjáraton. A chip segíthet ezen?

Mégvalami:

Ki lehet cserélni a C14NZ motor gyújtókábeleit a C14SE kábelei helyére?

Nézegettem, az NZ-nek jelentősen hosszabbak egyes kábelei. Befolyásol ez valamit? Csak azért cserélném le, mert a beszerelt SE kábelek egy szerelő szerint cserére érettek

Link to comment
Megosztás:

Először a kipuffot kellene véglegesre építeni. Aztán úgy már vasügyileg

rendben is leszel, nagyon kellemes dolgok lesznek az ótódban. :)

No és akkor ezt lehet összefogni a chip átírásával. Ez olyan, mint a

kaja. Kikevered a palacsintatésztát, de amíg nem sütöd meg, nem lesz

finom. :lol: Asszem sikerült egy nagyon találó hasonlatot mondanom. :lol:

Viszont chipelésnél vigyázni kell: van olyan cég, aki tömegprogramokat

ír bele a chipbe, nem érdekli, mi van az autóban. Na ezt el kell felejteni.

Olyan szakihoz kell vinni (kevés van az országban), aki tudja hogy az

adott spéci alkatrészeidhez milyen karakterisztikát kell ráhúzni a technikára.

Majd ezt fékpadon tudja ellenőrizni is.

Nekem is elvileg nemsokára csinálják majd, de előre még nem merem

ajánlani a szakit, majd ha már készen lesz. :D

ATC-t nem tudom hogy csinálják, de félő hogy ők sem foglalkoznak a

technikával...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.