Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Melyik vastag csövet kell figyelni, mert a hűtőn ugye kettő van. Ha szembe állok a kocsival egy jobbról egy balról. Gondolom mivel a termosztát bal oldalt van(szemből nézve) így a hűtő bal oldalán, tehát a termosztát felöl levő vastag csövet kell figyelni.

Igen az a cső az, de nézdd meg az érintkezőt is, amit Novy írt.

Link to comment
Megosztás:

Melyik érintkezőről van szó? Hol találom? Hőgomba érintkezője?

érintkező is volt már eloxidálódva valakinek szt se árt megnézni, hátha az képez akkora ellenállást.

nekem most télen nem ment fel még a 70 felé se :S

de tiédbe elképzelhető az érintkező hibája is pl...

de az is lehet hogy msot kezd meghalni ugy mint az enyém mult nyáron..

Igen az a cső az, de nézdd meg az érintkezőt is, amit Novy írt.
Link to comment
Megosztás:

Melyik érintkezőről van szó? Hol találom? Hőgomba érintkezője?

A motor szívótorok tetején, a vezérlés felőli oldalon felül egy réz szinű csavarfejet keress, egy kék vetzeték megy rá.

Írdd meg pü ben a címedet és elugrok megnézni, ha gondolod.

Link to comment
Megosztás:

Oké, köszi azt hiszem tudom melyik az. Ha nem megy akkor segítségedet igénybe veszem. Köszi a felajánlást!

A motor szívótorok tetején, a vezérlés felőli oldalon felül egy réz szinű csavarfejet keress, egy kék vetzeték megy rá.

Írdd meg pü ben a címedet és elugrok megnézni, ha gondolod.

Link to comment
Megosztás:

...azt a 70 vagy nemtudom mennyi fokot jelölő csík ami a kék jelzés és a 90 fok között van viszonylag hamar eléri 1-2 kilóméter után...

Állj, senki ne mozduljon. Nem biztos, hogy a termosztátod a rossz, lehet, hogy az a műszerfal nem az autódba való. Az enyémben is ilyen műszerfal van most, amin van egy osztás a kék és a 90 között, és nekem is csak addig megy fel, pedig vadiúj a termosztát.

Link to comment
Megosztás:

és ha neked nem az való bele, nem lehet a jeladóját átcserélni és annyi??

gondolom, más jelet kap, és jeladócserével megoldható lenne nem??

Ha elárulod nekem, milyen jeladó kell hozzá, már cserélem is :huh:

Próbálom egy ideje kideríteni, de akárhol nézem, mindegyik motortipushoz ugyanazokat a jeladókat hozzák az árlisták ill. az EPC is.

Link to comment
Megosztás:

Különben ugyanezen a kis lépcsőkön 3 évig jártam kifelé a 60 lovasommal gond nélkül (5 évvel ezelőtt), csakhát elszoktam már tőle! Azon kívül azt is el tudom képzelni, hogy azzal kisebb gázadással lehetett kijönni, mert alul nyomatékosabb volt a motorja mint a 82 lovasnak.

Szerintem a 82 lovas alul is jobb, sőt...

Link to comment
Megosztás:

most néztem meg én is, és rájöttem hogy eddig tévhitben voltam :S nekem is ilyen....

első vonal a 90es

ja tényleg

mondtad, hogy cseréled a fordulatszámmérőset, mert jön le a festék vagy micsoda...

arrol nem tudnál nekem képet küldeni????

novotnik@gmail.com :huh:

Link to comment
Megosztás:

most néztem meg én is, és rájöttem hogy eddig tévhitben voltam :S nekem is ilyen....

első vonal a 90es

ja tényleg

mondtad, hogy cseréled a fordulatszámmérőset, mert jön le a festék vagy micsoda...

arrol nem tudnál nekem képet küldeni????

novotnik@gmail.com :huh:

Húú az nekemis problémám hogy "hámlik" a kilóméter órám esetleg tudttok valakit aki csinál számlapot olcsón? mert nagyon zavar felvan puposodva a festés és egy részen már le is jött :-/ Nem akarok feltétlen műszercsoportot cserélni.... Köszi!

Link to comment
Megosztás:

festve van???

én abba a hitbe voltam, hogy a plexi felett van egy fekete műanyag...

akkor tévedtem...

egyébként én azon gondolkozok, hogy fehér papirra nyomtatok ki kék számozású számlapot, és akkor az visszafogná az eseteges pupokat, amik nekem nicnsenek, meg a kék világítás is homogén lenne... persze ez csak egy terv... a sok lassa 10-20 mellett :huh:

Link to comment
Megosztás:

Állj, senki ne mozduljon. Nem biztos, hogy a termosztátod a rossz, lehet, hogy az a műszerfal nem az autódba való. Az enyémben is ilyen műszerfal van most, amin van egy osztás a kék és a 90 között, és nekem is csak addig megy fel, pedig vadiúj a termosztát.

Én maradok a 10.-i hozzászólásom 2. pontjánál, az első áramlástechnikailag sem lehet és azért került oda, hogy ne egy legyen. Ha elzárt fűtés mellett, a termosztát (ki tudom ám írni :) ) a műszer szerint a radiátorcsőnél ellenőrizve jókor nyit, és kinyitás után a műszer folyamatosan kevesebbet mutat, nem tudok más okot.

Nem bírta az autó péntekig a garázsban. Letisztítottam az érzékelőt, a csúszósaru kapott zsugorcsövet, eredmény: NEM NYERT :huh:

Általában ugyanazon az útvonalon járok és hamar van fűtés, a termosz távolságban és időben is kb. ugyanakkor nyit mint melegebb időben, gondolom nem lehet rossz. Mivel tavaly télen ugyanígy 90 fok alatt volt télen, de tavasszal "megjavult", tettem még egy próbát: elzártam a fűtéscsapot. Így egyből 92 foknál nyit a termosz. :) Ismét belenéztem a motorházba, és nálam a radiátor visszatérő csöve pont az érzékelő alá van bekötve, így a visszatérő hidegebb víz befolyásolhatja a mérést. Most két lehetőség maradt:

1. Fordítva van bekötve a cső.

2. Ezt le sem merem írni :lol: : Konstrukciós hiba

3. Nem tudom

Az Astra G topicban is kérdezték, hogy a ventillátor bekapcsolása után a műszer miért mutat kevesebbet.

Link to comment
Megosztás:

Húú az nekemis problémám hogy "hámlik" a kilóméter órám esetleg tudttok valakit aki csinál számlapot olcsón? mert nagyon zavar felvan puposodva a festés és egy részen már le is jött :-/ Nem akarok feltétlen műszercsoportot cserélni.... Köszi!

Én Kereszt Balázstól, Pécsről vettem fehér számlapot a Vaterán keresztül: calibra1@citromail.hu . Ha jól emlékszem 3000 -ért.

Az enyémről is hámlott a fekete fólia. Ez a jelenség gyári hiba. A mostani szép fehér, de csak nappal mutat jól, este kivilágítva nem annyira tetszik nekem. Ezen kívül még a http://szamlapok.uw.hu/ -n is megnézheted.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.