Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Hú, de régen jártam erre! ;)

Vezérléscsere előtt álok, de a Csergőben nem kaptam vízpumpát. Hívtam egy pécsi boltot, ahol 44e a gyári (a Csergőben 30rugót mondtak rá, de hozzáfűzték, hogy nem biztos, hogy jó lesz hozzá ;) ), 7-15ezerig vannak ilyen-olyan típusok. A Ruvil és Febi márkájút javasolta az eladó. Tapasztalatok? Csak gyári, vagy van valami egyéb jó is?

Szia Norbi.:-)

Énnekem tavaly volt vezérléscserém.

A legolcsóbban a Szeifert-él oldottam meg..

Tudod, japán autók boltja..

Link to comment
Megosztás:

szerintetek mivel lehet lemosni azt a viaszos réteget amivel be van fújva minden??

vezérműszíj burkolatot elmostam benzinben, mert olajos volt, erre meg egész kisárgult minden

körömmel lehet kapargatni, de így hónapokig tartana.....

van ilyen hideg zsíroldó... talán az

Link to comment
Megosztás:

Lakkbenzin, szintetikus higító? ;)

benzinnel próbálta már.

és tapasztalatból mondom, hogy a zsíroldó erősebb.

nekem egyszer begyulladt 8 körmöm miatt, mert belenyulkáltam.

lakbenzintől meg nitrohígítótol még nem volt ilyen bajom.

boltban az van ráírva, hogy: Háztartási hideg zsíroldó

Link to comment
Megosztás:

Szia Norbi.:-)

Énnekem tavaly volt vezérléscserém.

A legolcsóbban a Szeifert-él oldottam meg..

Tudod, japán autók boltja..

Nem igazán tudom, nem nagyon japán autózok ;)

Na jó, a mocitól most tekintsünk el ;)

Lehet, én is kipróbálom ezt a Ruville-t (közben utánanéztem, hogy hogy írják), ha már kiharcoltuk a kedvezményt a Jakab-nál.

Link to comment
Megosztás:

benzinnel próbálta már.

és tapasztalatból mondom, hogy a zsíroldó erősebb.

nekem egyszer begyulladt 8 körmöm miatt, mert belenyulkáltam.

lakbenzintől meg nitrohígítótol még nem volt ilyen bajom.

boltban az van ráírva, hogy: Háztartási hideg zsíroldó

Tudom, én is sokat használom, még nincs mosogatógépünk. ;) Csak vigyázni kell vele, mert úgy emlékszem az alumíniumon foltot hagy ha sokáig marad rajta.

Link to comment
Megosztás:

Tudom, én is sokat használom, még nincs mosogatógépünk. ;) Csak vigyázni kell vele, mert úgy emlékszem az alumíniumon foltot hagy ha sokáig marad rajta.

jaja de van motormosó is, az is jó, de ezt se szabad sokáig rajtahagyni, mert foltoslesz az alu.

megvizezed ráfujod sikamika, és egy párc után öblítés.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mesterekhez intézném a következő klérdésem, ha lehet velős válaszokat várnék a téma megválaszolásában ;)

Tehát ugye adott az én mocim amibe a gyári előírás is már egy kicsit homályos olaj ügyileg, de eddig 10w-s olajjal jártam és azzal nem volt gondom, de bele került egy teszt jelleggel az 5w-s most, lehet-e bármilyen károsodása a mocinak ettől, kis-nagy olajnyomás, orán-száján folyó szimeringek, nem ideális és optimális kenés egyes helyeken stb.

Tehát akinek van véleménye a dologról az ossza meg velem ha kérhetném!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mesterekhez intézném a következő klérdésem, ha lehet velős válaszokat várnék a téma megválaszolásában ;)

Tehát ugye adott az én mocim amibe a gyári előírás is már egy kicsit homályos olaj ügyileg, de eddig 10w-s olajjal jártam és azzal nem volt gondom, de bele került egy teszt jelleggel az 5w-s most, lehet-e bármilyen károsodása a mocinak ettől, kis-nagy olajnyomás, orán-száján folyó szimeringek, nem ideális és optimális kenés egyes helyeken stb.

Tehát akinek van véleménye a dologról az ossza meg velem ha kérhetném!

jobban fogja enni, és egy két szimeringnél előfordulhat csöpögés eresztés.

a többit nemtudom...

Link to comment
Megosztás:

De akkor nem kéne jobban kopogni a tőkéknek és a himbáknak ha könyebben kinyomja maga alól, mellöl, fölül?

Biztos sok hülyeséget kérdezek, de nagyon érdekelne a dolog! ;)

Egyébbként a két olaj (amit eddig használtam és az új) közt nincs sok különbség a régi viszkozitási indexe 163 akármi, ennek pedig 155, a sürűsége 15C-on 0,85g/ml - 0,866g/ml.

Link to comment
Megosztás:

De akkor nem kéne jobban kopogni a tőkéknek és a himbáknak ha könyebben kinyomja maga alól, mellöl, fölül?

Biztos sok hülyeséget kérdezek, de nagyon érdekelne a dolog! ;)

Egyébbként a két olaj (amit eddig használtam és az új) közt nincs sok különbség a régi viszkozitási indexe 163 akármi, ennek pedig 155, a sürűsége 15C-on 0,85g/ml - 0,866g/ml.

nemtudom, csak ha azt vesze, hogy van a 3 surlódás.

első ugye mikor semmi kenőanyag nincs az a fémes

aztán van a félsúrlódás, mikor már van kenőanyag, de nem épült még fel a kenőrendszer

és mikor már teljes a kenés.

a neveikre már nememlékszem, pedig nem is rég tanították ;)

na és ez a lényege, ahol én meg sztem Conquistador is a problémát látjuk.

ugye a kisebb üzemi nyomás...

de tervezed visszarakni a 10est bele nem?

ha meg nem ütöd, akkor ezzel se lesz semmi baja 10 ezer alatt.

Link to comment
Megosztás:

Várjááá, csak a vízpumpa 44000 Forint ? ;)

Ennyit mondtak a gyárira itt Pécsen, a Csergőben "csak" majdnem 30 volt.

Biztos, hogy nem veszek gyárit, csak az a kérdés, hogy a sok egyébből melyiket érdemes ;)

Valószínűleg az lesz, amit a szerelő vesz. A Csergőben és a Bárdiban se tudták 100%-ra megmondani, hogy milyen kell bele, pedig a forgalmiból nézték meg az alváz- és motorszámot. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.