Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Én a helyedben jól átnézném nem tud -e valahol farsot szívni vagy nem levedzik valahol koszos e a levegő szűrő.Nekem olyan problémám volt vele hogy motor indítás után mindig sokáig tartott magas fordulatszámot melegben is vagy meleg motorral alapjáraton való elindulásnál .Nézelődtem a motortérben és a levegőszűrő fedél ahogy rácsatlakozik az injektorra nedvességet vettem észre .Hiba elhárítása után hamar rendeződött a fordulatszám és nem utolsó szempont fogyasztás is kevesebb lett.Lehet hogy csak szenved az ecu hogy a mért adatok alapján beállítsa az optimális keveréket dúsít, szegényít höfok érzékelő jól érintkezik .Szerintem az ecu nem adja fel ilyen könnyen ,de belenézek a szerviz könyvbe hátha mond valami okosat .Belenéztem lényegében ugyan ez plusz Teljesterhelés kapcsoló, fordulatszám és lambda szabályozás,benzinellátás tömítetség

Nem indult? Nyomáskapcsoló is lehet könyv alapján javaslom szervízkönyv tanulmányozását

Link to comment
Megosztás:

Mindenre lehet példát találni. Előfordul ez is, az is. Az elméletre rácáfolhat a gyakorlat és fordítva is.

Autodatából idézve:

"Motorsérülés ellenőrzése

1,2-es és 1,6-os motorok

Figyelem! Habár a vezérműszíj elszakadásakor általában motorsérülések keletkeznek, azért valamennyi hengernél ellenőrizze a sűrítési végnyomást mielőtt nekilát leszerelni a hengerfejet.

1,4-es motorok

Figyelem! Annak ellenére, hogy a vezérműszíj elszakadásakor ennél a típusnál általában nem keletkezik motorsérülés, azért mindegyik hengerben ellenőrizze a sűrítési végnyomást."

Autodata v3072 2003 (x14nz-nél írta)

Akinek mégis összeveri, nos Őt ez nem fogja vígasztalni. Ez egy olyan kérdés amire lehetetlen válaszolni. (Ismerek ellenpéldát is.)

Mindenképp érdemes mérni bontás előtt.

Zotya:

Természetesen lehet bontóból is jó állapotú hf-et venni. Azért a pénzért nem is volt drága.

Akkor ezt vki nagyon benézte, mert a C/X14NZ mindíg összeakad. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

VAlamilyen okostojás a GM-nél kitalálta, hogy a classicnál 120 a periódus. De hiába, szíjaknál jobb a 60ezres csere. Én is így csinálom.

Sajnos a km mellett az időt is nézni kell, cI-nél 8 évet enged a gyár, de az alap 60ezresnél 4 év.

Persze hamarabb is el tud öregedni.

Na a japánra(aláírásomban) is állítólag 100.000 enkénti csere van, ami a szerelő szerint is max az első szíjra, ami gyárilag rajta van - vonatkozik, ha meri valaki fenthagyni 60 felett is, főleg ha sokat kínozza.

Lehet hogy jobb néha levenni a vezérlésborítást, pl 20 után egy olajcsere közben, aztán ránézni, hogy milyen a szíj, a görgőt nem tom, miről lehet felrakottan látni, hogy lötyög e, pumpánál ereszti a vizet, vagy melegszik a viz..sima ügy..vagy nagyon rossz esetben a csapágy szorul meg, de akkor meg tuti rongyolás/tépés a vége.

update1: mégiscsak kajolja a gépem az olajat, kb a felénél van...csak azt nem értem, hova sunnyogott el belőle.

update2: vezérműszíj borítás lazának tűnik szóval van rajta egy rés a fedél és a tok között... na ez is okozhat kárt nem?

Link to comment
Megosztás:

Na a japánra(aláírásomban) is állítólag 100.000 enkénti csere van, ami a szerelő szerint is max az első szíjra, ami gyárilag rajta van - vonatkozik, ha meri valaki fenthagyni 60 felett is, főleg ha sokat kínozza.

Lehet hogy jobb néha levenni a vezérlésborítást, pl 20 után egy olajcsere közben, aztán ránézni, hogy milyen a szíj, a görgőt nem tom, miről lehet felrakottan látni, hogy lötyög e, pumpánál ereszti a vizet, vagy melegszik a viz..sima ügy..vagy nagyon rossz esetben a csapágy szorul meg, de akkor meg tuti rongyolás/tépés a vége.

Ránézni? Amikor megvettem ránéztünk, egyáltalán nem látszott kopottnak, mégis elszakadt nem sokkal később. Gates szíj volt. :rolleyes: Persze ha negyon kopott akkor egyértelműen látszik, vízpumpa meg a görgő meg bármikor beállhat, lehet selejtes is. Annyit lehet tenni, hogy előírás szerint cserélünk mindent, és akkor legálább nem rajtam múlik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most a kérdésem az, hogy miért ketyeghet még mindig a gép alapjáraton szelep, szelepszárszimmering hidrotőke csere után? Menet közben csendes lett, mert ott is ketyegett azért...dugók rendben vannak.

Lehet az olaj? Bár nem tudom mi került bele...

A kopott vezérműtengely is okozhat ilyet,vagy magának a vezérműtengely olajáratai vannak eldugulva és nem kap elég olajat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most a kérdésem az, hogy miért ketyeghet még mindig a gép alapjáraton szelep, szelepszárszimmering hidrotőke csere után? Menet közben csendes lett, mert ott is ketyegett azért...dugók rendben vannak.

Lehet az olaj? Bár nem tudom mi került bele...

Ezzel a tünettel sokáig görcsöltek az enyémen is felujitás után, és mindadig nem tudtak mit kezdeni vele mig egyik okos mezei szerelőnek eszébenem jutott,hogy mérni kéne egy olajnyomást. Eredmény : alapjáraton sunnyogott a nyomástartó szelep. Uj pumpa , és a ketyergés lőn csoda megszünt.

Link to comment
Megosztás:

Szép napot a fórum lakóknak <_<

Azon filóztam, hogy nekem most az ECU-mon 1988-as program van. Mi történne,ha feltöltetnék egy 1990 vagy 92-es programot?

Vagy netán ártaknám az epromot a régi döglött ECU-ból a mostaniba.

Vajon mekkora káoszt csinálnák a gép lelkivilágába? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Szép napot a fórum lakóknak :D

Azon filóztam, hogy nekem most az ECU-mon 1988-as program van. Mi történne,ha feltöltetnék egy 1990 vagy 92-es programot?

Vagy netán ártaknám az epromot a régi döglött ECU-ból a mostaniba.

Vajon mekkora káoszt csinálnák a gép lelkivilágába? <_<

Most jó a gép, vagy rossz, vagy csak simán unatkozol? :rolleyes: -_-

Link to comment
Megosztás:

rászántam magam a motor szét túrásához

csak megnézem mi van benne

kiveszem a dugókat egyik elméletileg törött lesz.....

meg kipucolgatom a hengerfejet, már ha van benne dugulás

hajtókarcsavarokat gondolom érdemes másikat venni, meg hengerfejtömítést

ilyen szétszedésnél miből kellhet új még?

hengerfejcsavar vagy ilyesmi

hengerfejet muszáj síkoltatni?

esetleg egy új gyűrűsor?? vagy ennek semmi értelme?

köszi!

Link to comment
Megosztás:

rászántam magam a motor szét túrásához

csak megnézem mi van benne

kiveszem a dugókat egyik elméletileg törött lesz.....

meg kipucolgatom a hengerfejet, már ha van benne dugulás

hajtókarcsavarokat gondolom érdemes másikat venni, meg hengerfejtömítést

ilyen szétszedésnél miből kellhet új még?

hengerfejcsavar vagy ilyesmi

hengerfejet muszáj síkoltatni?

esetleg egy új gyűrűsor?? vagy ennek semmi értelme?

köszi!

Csavarok újak, tömítéskészlet, szimering garnitúra, hengerfej síkoltatás. A többi kopottságtól függően. (gyűrűk, csapágyperselyek, olajszivattyú, gépmunka, tengelykapcsoló, stb...)

Ha tényleg törött valamelyik dugattyú, akkor mind a 4-et cseréld, ha pedig kárát látta a hengerfal, akkor az összes hengert kezelébe kell venni.

Link to comment
Megosztás:

rászántam magam a motor szét túrásához

csak megnézem mi van benne

kiveszem a dugókat egyik elméletileg törött lesz.....

meg kipucolgatom a hengerfejet, már ha van benne dugulás

hajtókarcsavarokat gondolom érdemes másikat venni, meg hengerfejtömítést

ilyen szétszedésnél miből kellhet új még?

hengerfejcsavar vagy ilyesmi

hengerfejet muszáj síkoltatni?

esetleg egy új gyűrűsor?? vagy ennek semmi értelme?

köszi!

És ha már kezedben van a hengerfej, becsiszolhatod a szelepeket is (szükség esetén az újakat), és szelepszár-szimmeringeket is cserélhetsz.

Link to comment
Megosztás:

igazság szerint egy bontott dugóra gondoltam.......

4 új dugó 70ezer, olajszivattyú 40ezer, hajtókar perselyeket már meg sem néztem......

ennyi pénzem nincs.....

kell még úgyis egy kopogás és egy oxigén szenzor is

hengerfejcsavart ismét felhasználni mennyire meredek? az is vagy 6ezer egy készlet 10es csavar csak nem szakad szét.......

Link to comment
Megosztás:

igazság szerint egy bontott dugóra gondoltam.......

4 új dugó 70ezer, olajszivattyú 40ezer, hajtókar perselyeket már meg sem néztem......

ennyi pénzem nincs.....

kell még úgyis egy kopogás és egy oxigén szenzor is

hengerfejcsavart ismét felhasználni mennyire meredek? az is vagy 6ezer egy készlet 10es csavar csak nem szakad szét.......

Szét van már kapva a motor?

Látszik mi volt a gond?

Drága játék, sajnos. Amit lehet bontóból.

(Ezért erőltettem a diagnosztikát.)

Link to comment
Megosztás:

Fejlesztesz SE-re? :rolleyes:

Egyelőre nem, de ha valamiért le kéne venni a hengerfejet, valszeg ez lesz betéve. Már csak egy nagynyomású AC-pumpa, meg egy-két vízcső kell hozzá.

120ért láttam egyet, ilyen 1.4es nem sok van, meg műszakin kilógna a motorszám (mindig pénzelni kellene)

Ugyanilyen motorkódú mocit hivatalosan át tudsz iratni, és akkor nem kell félni a vizsgán sem. Csak annyi kell, hogy legyenek papírjai annak a motornak (kocsinak), és legálisan átrakható.

Link to comment
Megosztás:

dugók épek, nem látszik semmi sérülés a csapszeg körül

ellenben a 3. henger hajtókarcsapágy elég rosszul néz ki

ettől lehet éles kopogó hangja?? mert eddig úgy tudtam az mély kopogó hang

a főtengely az sérülhet ilyenkor vagy csak fel van a csapágyfém kenődve? mert körömmel végighúzva "recés" egy kicsit

2890927711_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Link to comment
Megosztás:

120ért láttam egyet, ilyen 1.4es nem sok van, meg műszakin kilógna a motorszám (mindig pénzelni kellene)

Zotya szerintem arra gondolt, hogy abból átpakolhatnád a cuccokat, hengerfejet kompletten, dugókat, stb, stb....

Szerintem is így járnál a legjobban, nem feltétlen papíros motor kell neked (lehet külföldi is) Maga a motorblokkod az jó nem? vagy abba is belemart valami?

Link to comment
Megosztás:

Zotya szerintem arra gondolt, hogy abból átpakolhatnád a cuccokat, hengerfejet kompletten, dugókat, stb, stb....

Szerintem is így járnál a legjobban, nem feltétlen papíros motor kell neked (lehet külföldi is) Maga a motorblokkod az jó nem? vagy abba is belemart valami?

Nem, én komplett motocserére gondoltam. Nem hiszem, hogy nagyon nagy összeg az átpapirozás. legalábis ha nekem motorfelújításban gondolkodnék, pontosabban ha már arra lenne szükségem, akkor elmennék egy bontóba, keresnék egy töröttet ép motorral akkor már classikot, és áttenném ebbe a mocit. Most van benne 240 ezer, ha kihúzom vele a 300-at már örülni fogok. Most így hirtelen ezt találtam.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.