Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Nekem 130-ba van. Igaz saját kezű munka, szerelőt nem fizettem.

De a tiedé nem is teljeskörű volt. Csak a hibádzó henger lett javítva.

igen, én is ettől félek, ezért kezdtem bontottakat nézni, az a feléből megvan elvileg. de lehet, hogy 1 hónap múlva az is tönkre megy. egy felújított meg majdnem új. nem tudom... :) :D :D :D

Tudom, hogy nincs pénzed. Nekem sincs sok még, de az enyémre is ráfér már a javítás (majd március végén talán :D), de vedd azt figyelembe, ha jó helyen csinálják, normálisan, akkor újabb 300 ezer kilométerig van egy jó motorod. :D Nem olcsó dolog. A bontott meg ahogy írtad tényleg lutri. Én a minap kaptam ajánlatot egy X16SZR-re, 2002-es klásszíkbóóó, mindennel együtt 50 darab ezres. :D Meggondolandó, átérzem helyzeted. Viszont ha veszel ugyanilyen másik motort, lepapírozod, akkor legalább újra használhatod a kocsid. :lol:

Link to comment
Megosztás:

De a tiedé nem is teljeskörű volt. Csak a hibádzó henger lett javítva.

Meg a főtengely köszörülve( a nyugvó része) , csapágyak cserélve(mind), gyűrűk cserélve. (meg ebbe még benne van a váltóolaj, meg a féltengely-szimmering csere.)

Link to comment
Megosztás:

Én a napokban kérdeztem rá egy műhelyben, 120 a fúrás, hónolás, dugó, gyűrű, csapágy + főtengely köszörülés. Ha ehhez hozzáadoma 40 hengefej-felújítást tavalyról, akkor máris 160. És ebben még nincs benne a tömítéskészlet, vezérlés, olaj, szerelő munkadíja, stb.

Jaja nekem csináltak felújítást nyár végén... 130.000 Ft a Motorgenerál alkatrészekkel + x ezer a tömítések + x ezer a munkadíj = 220.000 Ft körül volt

Ja és előtte nyáron volt egy hengerfejezésem is... az kb 60.000 Ftba fájt .... de ott akkor szelepek szelepszár szimeringek hidrotőkék + hengerfej csere

Link to comment
Megosztás:

Jaja nekem csináltak felújítást nyár végén... 130.000 Ft a Motorgenerál alkatrészekkel + x ezer a tömítések + x ezer a munkadíj = 220.000 Ft körül volt

Ja és előtte nyáron volt egy hengerfejezésem is... az kb 60.000 Ftba fájt .... de ott akkor szelepek szelepszár szimeringek hidrotőkék + hengerfej csere

bakker, tényleg nem úszom meg 200 alatt... :)

Link to comment
Megosztás:

Kérek mindenkit ne kövezzen! Tudom hogy opel fórum, de a fórumján nem tudnak segíteni...

Szóval segítségeteket kérném, kedves apósom suzukijának orvoslásához.

A probléma az hogy a motor hangja kb 2-3 hónap óta elkezdett kopogós lenni.

Ez gyorsításkor, amikor nagyobb erőt kell leadni akkor erősödik fel, menet közben azonos gázon szinte halhatatlan. Meleg motornál mintha kicsit mérséklődne, de nem múlik el!

Fel is vettem telefonnal, az alábbi linken megtudjátok halgatni;

http://www.box.net/shared/yqp2vhbpsc

Előjele nem igazán volt, azonosan volt használva mint eddig csak úgy előjött.

Szelephézag volt állítva, gyertyák, szűrő, olaj cserélve volt az őszön, azóta 1-2 ezret ha ment vele összesen.

2001-es 1,3literes 8szelepes motorról van szó

Link to comment
Megosztás:

Kérek mindenkit ne kövezzen! Tudom hogy opel fórum, de a fórumján nem tudnak segíteni...

Szóval segítségeteket kérném, kedves apósom suzukijának orvoslásához.

A probléma az hogy a motor hangja kb 2-3 hónap óta elkezdett kopogós lenni.

Ez gyorsításkor, amikor nagyobb erőt kell leadni akkor erősödik fel, menet közben azonos gázon szinte halhatatlan. Meleg motornál mintha kicsit mérséklődne, de nem múlik el!

Fel is vettem telefonnal, az alábbi linken megtudjátok halgatni;

http://www.box.net/shared/yqp2vhbpsc

Előjele nem igazán volt, azonosan volt használva mint eddig csak úgy előjött.

Szelephézag volt állítva, gyertyák, szűrő, olaj cserélve volt az őszön, azóta 1-2 ezret ha ment vele összesen.

2001-es 1,3literes 8szelepes motorról van szó

Mintha sérült lenne a szelep , kompressziómérésel kiderithető .

Link to comment
Megosztás:

Üdv!!

Szeretném megtudni, hogy a lambda szondám tökéletesen müködik-e.

Valakinek valami ötlete vane, hogy hogy kell kimérni vagy ellenőrizni a müködését??

Rémlik hogy szkóppal kell, meg zöldkártya mrérskor is van valami lambda érték.....De ha nincs gond a kocsival, a fogyasztás is jó, nem rángat...stb akkor jól műkszik.

Link to comment
Megosztás:

Az esetleg utalhat valamire, ha 3-ba volt rakta a kocsi akkor a szelephézag állításához kézzel tekertem a kereket és volt hogy megnehezedett, de volt hogy könnyen átlehetett fordítani?

2001-es Suzuki motor nem hidrotőkés? :) Egyébként a gyorsításnál jelentkező kopogást okozhatja nem megfelelő (túl nagy) előgyújtás is, ill. ha van benne, a kopogásérzékelő hibája/csavarjának lelazulása is.

Link to comment
Megosztás:

Na ez amit nem tudok, de láttam ott megy be valami. Megnézem holnap.

De lehet köze a hidegen felüvöltő motornak a belső levegőkeringetőhöz? :)

Hogyne. :D Zebránál mikor megállsz átengedni a gyalogosokat, akkor elég kellemetlen, hogy gondol egyet a motor, felüvölt, a gyalogosok meg átrohannak előtted, mert azthiszik, hogy hülye racsingolós vagy és gyorsulsz. :D :D

Link to comment
Megosztás:

Hogyne. :D Zebránál mikor megállsz átengedni a gyalogosokat, akkor elég kellemetlen, hogy gondol egyet a motor, felüvölt, a gyalogosok meg átrohannak előtted, mert azthiszik, hogy hülye racsingolós vagy és gyorsulsz. :D :)

Egyszerű, nem kell megállni. :D Aztán ha megállítt a rendőr, elmagyarázod neki, tudja ingadozik az alapjáratom, lehet lesúszott a cső a belső keringtető kapcsolóról. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1 hete vettem "nagyon occó" Opel Astra F c16Nz-t... Motorjában 240000km-el Külföldiből hozták kb..3éve..

Be költöztem vele a garázsba :) Műszakira készítem...

Észre vettem az injektornál valami sárga érdekes állagú masszát! Ebből az anyagból igen sok van még a hengerfej olaj terelő lemeze és az olaj betöltő sapka alatt.

Honnan jöhet? Mi okozhatja?

Ismerőstől van a gép.. 500 Km-van az olajban! Cseréljem le a drága Castrolt?

Válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

2001-es Suzuki motor nem hidrotőkés? :) Egyébként a gyorsításnál jelentkező kopogást okozhatja nem megfelelő (túl nagy) előgyújtás is, ill. ha van benne, a kopogásérzékelő hibája/csavarjának lelazulása is.

Nem kellene ennyire intimnek lenne hogy hinbi limbi meg hidrotőke szoritkozzunk a probléma megoldására :D

Viccet félretéve, nem az, saját szememmel láttam és állítottuk a szelephézagot!

Az előgyújtást lehet ellenőrizni otthon?

Kopogásérzékelő miegymás suzukiban? Tökszár ha még az ocsóba is jut már ilyen, ez meg sem fordulna a fejemben! Esetleg ötlet hogy hol keresendő ilyesmi?

((Köszönöm a segítséget, őszintén szólva csak elküldésre számítottam hogy ilyet kérdezek :D ))

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1 hete vettem "nagyon occó" Opel Astra F c16Nz-t... Motorjában 240000km-el Külföldiből hozták kb..3éve..

Be költöztem vele a garázsba :D Műszakira készítem...

Észre vettem az injektornál valami sárga érdekes állagú masszát! Ebből az anyagból igen sok van még a hengerfej olaj terelő lemeze és az olaj betöltő sapka alatt.

Honnan jöhet? Mi okozhatja?

Ismerőstől van a gép.. 500 Km-van az olajban! Cseréljem le a drága Castrolt?

Válaszokat előre is köszönöm!

Nem kő. A sok rövidtáv miatt lehet ilyen. Két dolgot csinálhatsz: első, hogy raksz be "bödönt", ami megszűri a kartergázt. Néha kitakarítod a kartercsöveket és az pillangószelepházat. :) Mondjuk ha nagyon sok a kartergáz, akkor az nem jó. Nekem is trutyis az olajbetöltőnél, de semmi kartergáz nincs szinte.

Link to comment
Megosztás:

Kérek mindenkit ne kövezzen! Tudom hogy opel fórum, de a fórumján nem tudnak segíteni...

Szóval segítségeteket kérném, kedves apósom suzukijának orvoslásához.

A probléma az hogy a motor hangja kb 2-3 hónap óta elkezdett kopogós lenni.

Ez gyorsításkor, amikor nagyobb erőt kell leadni akkor erősödik fel, menet közben azonos gázon szinte halhatatlan. Meleg motornál mintha kicsit mérséklődne, de nem múlik el!

Fel is vettem telefonnal, az alábbi linken megtudjátok halgatni;

http://www.box.net/shared/yqp2vhbpsc

Előjele nem igazán volt, azonosan volt használva mint eddig csak úgy előjött.

Szelephézag volt állítva, gyertyák, szűrő, olaj cserélve volt az őszön, azóta 1-2 ezret ha ment vele összesen.

2001-es 1,3literes 8szelepes motorról van szó

Nekem mechanikus hibának hangzik, mintha valaminek nagy lenne a kotyogása vagy el lenne törve.

Egyik kollégámnak egyszer eltört a dugattyúja, mondjuk nem tudom, milyen hangja volt az övének. De ez nagyon kalapál.

Link to comment
Megosztás:

Nekem mechanikus hibának hangzik, mintha valaminek nagy lenne a kotyogása vagy el lenne törve.

Egyik kollégámnak egyszer eltört a dugattyúja, mondjuk nem tudom, milyen hangja volt az övének. De ez nagyon kalapál.

Igen..nekem is zakatolt mikor a dugók lötyögtek a helyükön...

Link to comment
Megosztás:

Nem kő. A sok rövidtáv miatt lehet ilyen. Két dolgot csinálhatsz: első, hogy raksz be "bödönt", ami megszűri a kartergázt. Néha kitakarítod a kartercsöveket és az pillangószelepházat. :) Mondjuk ha nagyon sok a kartergáz, akkor az nem jó. Nekem is trutyis az olajbetöltőnél, de semmi kartergáz nincs szinte.

Köszönöm!

Rövid távon volt használva! De most nem ott lesz!

Ki takarítottam! Remélem eltűnik!

Link to comment
Megosztás:

Nem kő. A sok rövidtáv miatt lehet ilyen. Két dolgot csinálhatsz: első, hogy raksz be "bödönt", ami megszűri a kartergázt. Néha kitakarítod a kartercsöveket és az pillangószelepházat. :) Mondjuk ha nagyon sok a kartergáz, akkor az nem jó. Nekem is trutyis az olajbetöltőnél, de semmi kartergáz nincs szinte.

Nekem nem. :D :D

Link to comment
Megosztás:

Hogyne. :D Zebránál mikor megállsz átengedni a gyalogosokat, akkor elég kellemetlen, hogy gondol egyet a motor, felüvölt, a gyalogosok meg átrohannak előtted, mert azthiszik, hogy hülye racsingolós vagy és gyorsulsz. :D :D

Hát muszáj lesz megnéznem, elhittem nektek... bár melegen az alapjáratom inkább ugy az 500-600fele kacsintgat mint a felsőbb tartományokba.

Egyszerű, nem kell megállni. :D Aztán ha megállítt a rendőr, elmagyarázod neki, tudja ingadozik az alapjáratom, lehet lesúszott a cső a belső keringtető kapcsolóról. :D

Szívemből szóltál, kivéve a rendőrös részt :) azt nem képzelem oda és akkor szép :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.