Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

azért rendesen tömték az emberek fejét, hogy fogy az olaj.

az fogy is :rolleyes: csak mivel a recesszió miatt majd felére esett vissza a kereslet helyenként, a kitermelésnek meg folyamatosnak kell

lennie hogy gazdaságos maradjon, ezért esett le az ára, hogy visszahozza a keresletet :) asszem ez érthető :)

Mert ugye az árán kívül olyan sok előnye azért nincs. Legalábbis közvetlenül az autósnak, más haszna nem volt, csak hogy olcsóbb volt mint a benya.

Sokkal környezetkímélőbb :)

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Tegnap a Megaparkban 199 Ft/l áron tankoltam E85-öt, Flextek beépítés óta 42354 km-t mentem. Érdekes a többi benzinkúton maradtak a régi árak.

Na hát akkor téged hidegen hagy az olájár változása! :) Bár mintha én a nyáron 220-ért tankoltam volna Győrben. :rolleyes: Ennek is ment le az ára? Ha jól tudom az olajhoz nincs köze!

Link to comment
Megosztás:

Nem te használtad elektronika nélkül az etanolt? Ha jól emlékszem arra is fokozatoan álltál át. Lehet hogy vissza is úgy kéne.

de mi használtuk csak ugy "natur".a fokozatos átállás azt jelentette,hogy kb. felesben ment 100 km-t majd tisztán(kb. 95-98%) a többit.

de hozzászokott hamar,az okosok szerint meg már vissza is kellett volna állnia.lehet több idő kell neki.............

Link to comment
Megosztás:

Tegnap tankoltam Kecskeméten 196 Ft/l-ért E85-öt kellemes meglepi volt. :rolleyes:

Flextek-el fagyásban is beindul a verda igaz nem elsőre, már többször leírtam a "skodás módszer" vált be, viszont mióta Magicar riasztóm van ennek a távindítás funkcióját használom. Magicar indításnál 1 gombnyomásra max. 3x próbálkozik indítással ha nem sikerül akkor nem próbálkozik tovább, fagyásban elég 1x megnyomni a gombot és várni kell kb. 1 percet utána megint megnyomni a gombot és beindul a moci. Távvezérlőn mindent lehet látni pl. mennyi Celsius van az utastérben, fűtést, klímát is lehet kapcsolni stb. Új "automata" Hunflexről sajnos nincs tapasztalatom de gyanítom, hogy az sem indul pöcre fagyásban.

Link to comment
Megosztás:

viszont kütyű nélkül megy tisztán.

már elkezdtem félni,hogy vmi baja van.

Ez is érdekes, mert sokan mondták, hogy felesben még elment, viszont annál nagyobb arányban már problémák voltak. Gondolom minden kumpúternak más a tűréshatára, amit még tud tolerálni gond nélkül.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Teszteltem a verdát -11 Celsiusban is nagy nehezen de beindult. A "skodás módszer" már nem segített hanem aksi gyilkos módon 20-30 msp-es indítózás minimális szünettel vált be. Szerencsére a Bosch Silver aksi jól bírta a kiképzést, -8 Celsiusig viszont jó a "skodás módszer". ;)

E85-öt már Kiskunfélegyházán is lehet tankolni: http://www.hungrana.hu/index.php?pg=sub_9 B)

Link to comment
Megosztás:

"Egyezményes" túlfogyasztás a 20%, bár a méréseknél kb 25%-nál jöttek a gyári értékek a fékpadon, úgy rémlik.

Meg ha jól emlékszem, múltkor itt 240Ft volt az etanol, és ne a mostani benya árral számolj, ugyanis most erősen

mélyponton van. Év végére, legkésőbb februárra van egy fogadásom, hogy eléri a 330-at. ;) Az etanol ezt nem fogja

arányaiban követni.

szerencsére nem jött be eddig B)

G Astrában melyik szűrőt kell cserélni etanolozáskor? Ami a tankban van? Mennyire bonyolult?

Link to comment
Megosztás:

szerencsére nem jött be eddig B)

G Astrában melyik szűrőt kell cserélni etanolozáskor? Ami a tankban van? Mennyire bonyolult?

Nem, a külső szűrőt szokták cserélni, a g astrán nem tudom hol van, az f astrán a kocsi alatt a jobb hátsó kerék előtt. Egy felfogató csavar van, meg két bilincs. A tankban a szűrő nem olyan finom, az nehezebben tömődik el, főleg egy g astrán, túl fiatal hozzá. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem, a külső szűrőt szokták cserélni, a g astrán nem tudom hol van, az f astrán a kocsi alatt a jobb hátsó kerék előtt. Egy felfogató csavar van, meg két bilincs. A tankban a szűrő nem olyan finom, az nehezebben tömődik el, főleg egy g astrán, túl fiatal hozzá. B)

sztem a tankban lévőt is meg kell nézni.engem az szivatott meg rendesen.

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.