Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Ugyanezt tapasztaltam én is, le se kell tojni a sok okoskodót. Az viszont igaz, hogy kiszedi a tankból az esetledes rozsdát, ezért 10 ezer kilóméter után benzinszűrő csere javasolt. Ahol én tankolok felesben nem csodálkoznak, mondom, hogy 2-es 3-as kút egybe, aztán jónapot. Egy kicsit talán többet eszik, max. fél literrel.

10ezer vagy ezer után ajánlott szűrőt cserélni?

Link to comment
Megosztás:

kösz!

sajnos pénteken is 5óra mire hazaérek...

hol és mennyiért tankolsz?

Pánteken este 8-kor van a tali a Pezzónál. Ha mész Kismegyer felé el kell menni a körforgónál jobbra mintha mennél az Unix-fele, aztán megint jobbra ott van egy kút, legutóbb, kábé 1 hete 222-volt az E85. 10000-kilóméter után szoktak cserélni benzinszűrőt, de öreg kocsinál bármikor lehet, ártani nem árt.

Link to comment
Megosztás:

Pánteken este 8-kor van a tali a Pezzónál. Ha mész Kismegyer felé el kell menni a körforgónál jobbra mintha mennél az Unix-fele, aztán megint jobbra ott van egy kút, legutóbb, kábé 1 hete 222-volt az E85. 10000-kilóméter után szoktak cserélni benzinszűrőt, de öreg kocsinál bármikor lehet, ártani nem árt.

ja azt ismerem!

ua. a tulaj mint Bábolnán ahol tankoltam/ácson melózok/

a kocsim 2001-es G Astra 85ezer km.

Link to comment
Megosztás:

Pánteken este 8-kor van a tali a Pezzónál. Ha mész Kismegyer felé el kell menni a körforgónál jobbra mintha mennél az Unix-fele, aztán megint jobbra ott van egy kút, legutóbb, kábé 1 hete 222-volt az E85. 10000-kilóméter után szoktak cserélni benzinszűrőt, de öreg kocsinál bármikor lehet, ártani nem árt.

mióta használod az E85?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

a 2. henger befecsijét, vagy gyújtását, vagy kompresszióját ellenőrizned kellene, valami ott nem kerek.

Szia egykuty!

Nekem is ilyen a 2-es hengerem amióta meg lett csinálva az átalakítás, az elött teljesen egyformák voltak a gyertyáim. Megmértem a sürítési végnyomást minden henger egyforma, max 1-2 tized eltérés (13,5-13,7 ig). Mit lehet akkor tenni? Egy dolgot megfigyeltem viszont azóta, ha mondjuk áll az autó pár napot és utána egy pár pillanatra beröffentem, 1-2 perc és leállítom akkor a következő indításnál egy pár másodpercig nem akar beröffenni valamelyik henger, aztán utána meg mint ha semmi sem történt volna megy mint a doxa. Na erre mondjon valaki ötletet?

Csak a téma kedvéért, tök mindegy hogy benzin van-e a gépbe vagy 40% e85 akkor is ez a helyzet.

Elöre is Köszi!

Link to comment
Megosztás:

mióta használod az E85?

Idén a 4. tankot autózom ki felesben, meg tavaly nyáron volt még 2-3 tankolás így.

Lehetséges, mondjuk én kapásból szűrőt cseréltem amikor megvettem a kocsit, a tank is ki lett takarítva, meg a pumpát is cserélni kellett már, úgyhogy nem sok kosz van amit ki tudna hozni, meg neked sem ilyen fiatal kocsinál.

Link to comment
Megosztás:

Jaja, ott könnyű átállni relatíve, csak ha benyával akarja használni, akkor van gond, mert túl

sokat fog kapni. Amúgy weberrel vigyázzon, mert sok a piacon a szétgyilkolt darab, és drága

hozzá az alkatrész (pl lógó folytószelep), meg amúgy weberrel számítson rá, hogy jó sokat fog

fogyasztani. Főleg ha tengelye is van hozzá :lol:

Oké, köszi! Megmondom neki. Szerintem a fogyasztás másodlagos szempont lesz neki, ha jól megy majd a gép :huh:

Link to comment
Megosztás:

Gyerekek, 3 hengeres géphez használható a hunflex? (mert oldalukon 4 hengereshez rendelhető :huh: )Vagy Gabi a tiéd tudni fogja kezelni a ragyogó K10B mocit is? Ha a kérdés eleve hülyeség, akkor megértem, ha most nevettek.

Erősen gondolkodom ugyanis a dolgon.

Szerintem mehet, hiszen a központisnál, ahol csak 1 injektort kell kezelni, ott is működött rendesen bemelegedve. 1 vezeték megmarad aztán kész.

Link to comment
Megosztás:

Csak a téma kedvéért, tök mindegy hogy benzin van-e a gépbe vagy 40% e85 akkor is ez a helyzet.

ultrahangos tisztítás kéne az injektoroknak, ezzel kezdeném.

Gyerekek, 3 hengeres géphez használható a hunflex? (mert oldalukon 4 hengereshez rendelhető :huh: )Vagy Gabi a tiéd tudni fogja kezelni a ragyogó K10B mocit is? Ha a kérdés eleve hülyeség, akkor megértem, ha most nevettek.

Erősen gondolkodom ugyanis a dolgon.

Biztos hogy használható. Az enyém is az lesz. Lényeg hogy hengerenkénti befecskendezés legyen.

Link to comment
Megosztás:

Opel16V!

Ha tesztelni kell a prototípust szóljál... :huh:

Tévhitekkel kapcsolatban csak annyit mondok nálam kb. 2 éve ázik egy üvegben a benyacső egy darabja és az injektor tömítése. Jelentem eddig nem ette meg, nem marta szét és ugyanolyan jó állapotban van.

Link to comment
Megosztás:

Opel16V!

Ha tesztelni kell a prototípust szóljál... :huh:

Tévhitekkel kapcsolatban csak annyit mondok nálam kb. 2 éve ázik egy üvegben a benyacső egy darabja és az injektor tömítése. Jelentem eddig nem ette meg, nem marta szét és ugyanolyan jó állapotban van.

Valószínűleg sokan azért mondják, hogy oldja az ilyesmit mert összekeverik a metil-alkohollal, vagyis a metanollal, közismertebb nevén ######esszel, ami mérgező és sokkal agresszívabb viselkedésű.

Link to comment
Megosztás:

Valószínűleg sokan azért mondják, hogy oldja az ilyesmit mert összekeverik a metil-alkohollal, vagyis a metanollal, közismertebb nevén ######esszel, ami mérgező és sokkal agresszívabb viselkedésű.

Az enyém egyre nehezebben indul reggelente... :huh:

Pedig 20 fok volt ma reggel is. Vagy negyedjére sikerült életet lehelni bele. Utána indul rendesen.

A beállítások már két hete ugyanolyanok. Semmit nem változtattam. Ment a kocsi vagy 600 km-t tisztán etanollal és most kezd megkattanni...

Hétvégén elviekben olaj+olajszűrő+légszűrő+üzemanyagszűrő csere lesz. Meglátom mit segít rajta.

Link to comment
Megosztás:

Az enyém egyre nehezebben indul reggelente... :huh:

Pedig 20 fok volt ma reggel is. Vagy negyedjére sikerült életet lehelni bele. Utána indul rendesen.

A beállítások már két hete ugyanolyanok. Semmit nem változtattam. Ment a kocsi vagy 600 km-t tisztán etanollal és most kezd megkattanni...

Hétvégén elviekben olaj+olajszűrő+légszűrő+üzemanyagszűrő csere lesz. Meglátom mit segít rajta.

Előfordulhat az is, hogy nálad nem az etanolos üzemmód okozza a gondot, hanem valami más, ami benzinnel is kijönne.

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.