Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

220ért tankolni... tudsz élni. ^_^

Szaladj erre egy 200 literes hordóval és vigyél belőle! :D

Ha lenne pénzem, simán tankolnék egy hordóval... :D :D

Szerintem nem sokáig lesz ilyen eksün! :D

És még van képe be is írni ide ;)

Sőt, a héten én is annyiért fogok tankolni. ;)

Hogyne lenne képem! Olyan rajta a bőr, mint a rinocéroszén! :D :D

Link to comment
Megosztás:

A Debreceni bagázst szerintem most sokan irigylik ^_^

Azért legközelebb csak az érdekesség kedvéért kérdezzétek már meg, hányezer liter

megy egy héten ezeken a kutakon az E85-ből :D Szerintem verik rendesen az itteni

főváros környéki kutak forgalmát rendesen :D

Majd megkérdezzük, bár én gyanítom, hogy szép lassan azért csak emelni fognak, hisz csak az egymás gyilkolása miatt ilyen olcsó itt a nafta. A 2 kút közt talán még 200 méter sincs.

Link to comment
Megosztás:

Majd megkérdezzük, bár én gyanítom, hogy szép lassan azért csak emelni fognak, hisz csak az egymás gyilkolása miatt ilyen olcsó itt a nafta. A 2 kút közt talán még 200 méter sincs.

Pont ezért necces a dolog... vagy meg kell egyezniük (árkartel), vagy valamelyiknek aki emel, töredéke lesz csak a forgalma ^_^

Link to comment
Megosztás:

Ma nekem is bekerült az E85power átalakító, és egyből tele is raktam etanollal a kocsit. Érdekes volt az első 2 km a kúttól, amíg áthangolta magát, mert váltáskor felpörgött, pedig nem is adtam neki gázt, de aztán megszűnt a dolog.

Küldj logot üzemmeleg alapjáratról és 3 perc 2000-es fordulatról (élő adatok -> log mentése csekkold be) a kapcsolat

menüben található címre mellékelten emailben (e85power.hu). Ellenőrzöm, minden jól van-e beállítva ^_^

Link to comment
Megosztás:

Én is, sőt visszakerestem pontosan 2007.12.19 óta járok etanollal. <_<

Üzemanyagcső darab (üvegben, etanolban áztatva 2007 vége óta) továbbra is jól érzi magát nem károsodott, nem ette meg az etanol.

Ha tudsz csinálni mostani közeli képeket, feldobnék egy rövid cikket róla a honlapra :(

Mióta van pontosan fürdetve? :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Jó ötlet, csinálok róla szuper közeli képeket csak meg kell várni amíg visszakapom a kamerát a szerviztől péntekre ígérték.

Pontosan 2007.12.28. óta fürdik benne és 93-as évjáratú Astrámból való és bírja. <_<

Anno azért raktam bele, hogy legyen egy indikátorom ha valami miatt mégis megenné az etanol időben kitudjam cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom milyen csöveket használtak régen, de a közel 20-éves autókban néha még előfordulnak gyári csövek, amik szépen bírják. Ellenben, ha most veszek boltban akármilyen csövet, lehet az Semperit, vagy Gates is, akkor egy év múlva már repedezik kívülről, még akkor is, ha benzinnel használom.

Egy ilyen újabb cső már lehet felbomlott volna E85-ben, ha ilyen sokáig folyamatosan benne lett volna. :wacko:

Amúgy nekem se volt még semmi meghibásodásom, ami E85 miatt lett volna. <_<

Link to comment
Megosztás:

néztem már. elég egyszerűnek tűnik! Kérdés valoban olyan egyszerű-e?!

Hát a csatikat le kell húzni az injektorokról és összedugni a HunFlexével. Majd a HunFlexét rádugni az injektorokra. A kis hőmérőt oda kell rakni, ahol a leghamarabb melegszik fel a vízcső. Meg kell neki egy testelés a motoron.

Asszem ennyi. Nekem is volt ilyenem! <_<

Link to comment
Megosztás:

Hát a csatikat le kell húzni az injektorokról és összedugni a HunFlexével. Majd a HunFlexét rádugni az injektorokra. A kis hőmérőt oda kell rakni, ahol a leghamarabb melegszik fel a vízcső. Meg kell neki egy testelés a motoron.

Asszem ennyi. Nekem is volt ilyenem! <_<

Valoban csak ennyit mutat a Hunflex oldalán is a beszerelésről! a kérdésem csak az, hogy ezen nem kell hozzá állitani a motorhoz ezt készüléket?

Link to comment
Megosztás:

Valoban csak ennyit mutat a Hunflex oldalán is a beszerelésről! a kérdésem csak az, hogy ezen nem kell hozzá állitani a motorhoz ezt készüléket?

Dehogynem kell állítani.

Van benne két potméter.

Az egyik a normál dúsítás. Ezt üzemmeleg motornál kell állítgatni. Úgy állítsd be, hogy a gázadásokra jól reagáljon, vagyis amikor majd taposod a gázt, jól gyorsuljon és ne szegény keverékkel menjen. A résztelheséses üzemben úgy is szabályoz majd a lambda szonda.

A másik pedig a hidegindítási dúsítást szabályozza. Ha a kis hőérzékelő 30 °C alatti hőmérsékletet érzékel, akkor bekapcsolja a pluszdúsítást. Ezt majd főleg a 10 alatti hőmérsékleteknél tudod állítgatni.

Én emiatt adtam el. Ugyanis tökéletesen beindult vele a gép, még -10 °C-ban is. Csak az volt a baj, hogy kb fél-1 percig volt szüksége a motornak a pluszdúsításra. Azután meg fuldoklott, amíg el nem érte a motor a ~30°C-ot, amikor is kikapcsol a hidedindítás.

Jó megoldás lenne erre, ha a hőérzékelőt ki lehetne váltani egy potméterrel, amit be lehetne vezetni a fülkébe. Így aztán amikor indítasz, előtte feltekered, hogy menjen a pluszdúsítás és amikor elkezd fuldokolni, akkor meg letekered, hogy kikapcsoljon. <_<

Remélem tudtam segíteni. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Dehogynem kell állítani.

Van benne két potméter.

Az egyik a normál dúsítás. Ezt üzemmeleg motornál kell állítgatni. Úgy állítsd be, hogy a gázadásokra jól reagáljon, vagyis amikor majd taposod a gázt, jól gyorsuljon és ne szegény keverékkel menjen. A résztelheséses üzemben úgy is szabályoz majd a lambda szonda.

A másik pedig a hidegindítási dúsítást szabályozza. Ha a kis hőérzékelő 30 °C alatti hőmérsékletet érzékel, akkor bekapcsolja a pluszdúsítást. Ezt majd főleg a 10 alatti hőmérsékleteknél tudod állítgatni.

Én emiatt adtam el. Ugyanis tökéletesen beindult vele a gép, még -10 °C-ban is. Csak az volt a baj, hogy kb fél-1 percig volt szüksége a motornak a pluszdúsításra. Azután meg fuldoklott, amíg el nem érte a motor a ~30°C-ot, amikor is kikapcsol a hidedindítás.

Jó megoldás lenne erre, ha a hőérzékelőt ki lehetne váltani egy potméterrel, amit be lehetne vezetni a fülkébe. Így aztán amikor indítasz, előtte feltekered, hogy menjen a pluszdúsítás és amikor elkezd fuldokolni, akkor meg letekered, hogy kikapcsoljon. <_<

Remélem tudtam segíteni. :wacko:

Igen tudtál segíteni köszönöm szépen! Egyébként ha nagyon hideg van mindig várok az elindulással, majdnem 40foknál kezdem el a startot. :( Akkor már lehet fűteni is a kocsiba ;) Ezzel nem lesz gondom szerintem. Én csak a beszereléstől féltem. Azthiszem ma meg is probálom beszerelni. Egyébként felismeri teljesen, hogy mit tankoltam bele? mert most még van benne egy 15 liter benzin, viszont ha ma belerakom elmegyek nyomok rá egy 20-25 liter etanolt.

Link to comment
Megosztás:

Igen tudtál segíteni köszönöm szépen! Egyébként ha nagyon hideg van mindig várok az elindulással, majdnem 40foknál kezdem el a startot. <_< Akkor már lehet fűteni is a kocsiba :( Ezzel nem lesz gondom szerintem. Én csak a beszereléstől féltem. Azthiszem ma meg is probálom beszerelni. Egyébként felismeri teljesen, hogy mit tankoltam bele? mert most még van benne egy 15 liter benzin, viszont ha ma belerakom elmegyek nyomok rá egy 20-25 liter etanolt.

Hát ez az átalakító felismerni nem fog semmit. De nem is árt neki ha még van benne benzin, HunFlexes autót is lehet benzinnel használni, csak akkor ha már benzin van benne, le kell venni a HunFlex testelését az akksiról és akkor olyan mintha ott sem lenne. :wacko:

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.