Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

Nem kell mindent elhinni a blikknek, hogy majd ettől éhező emberek, meg elérhetetlen élelmiszerek lesznek... ;)

Legalábbis nem ettől lesznek (sokkal inkább a nyerészkedő feldolgozóipar, az energiaárak, stb alakítják azt) :o

Nyilván nem onnan tájékozódom :( ;)

Én inkább attól félek, hogy ezt a rengeteg mindent nem fogják hasznosítani, hanem beszántanak mindent és mindenki ész nélkül kukoricát fog vetni még a muskátlis ládába is.

Állítólag az élelmiszergyártásban valami 25% körül van a selejt amit ki kell dobni mert nem alkalmas fogyasztásra (nem tudom pontosan melyik ágazat), és kb 1 azaz egy db üzem van ahol feldolgozzák etanolnak <_< :wacko:

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Állítólag az élelmiszergyártásban valami 25% körül van a selejt amit ki kell dobni mert nem alkalmas fogyasztásra (nem tudom pontosan melyik ágazat), és kb 1 azaz egy db üzem van ahol feldolgozzák etanolnak :) :D

Sőt, az élelmiszeriparban is sok a feldolgozható melléktermék, meg a mezőgazdaságban is (pl az említett kukoricaszár,

más gabonaszárak is). Csak ennek még nincs itt az "ideje". Először a normális felvevőpiacnak kell meglennie, hogy rá

lehessen fejleszteni az ipari oldalt, mert addig senki nem fektet ebbe pénzt... sajnos ez erről szól, kicsit olyan 22-es

csapdája, de remélem jó ügyért harcolok éppen én is, és talán ez is segít majd elérni a fentebb említett irányzatokat :D

Link to comment
Megosztás:

Sőt, az élelmiszeriparban is sok a feldolgozható melléktermék, meg a mezőgazdaságban is (pl az említett kukoricaszár,

más gabonaszárak is). Csak ennek még nincs itt az "ideje". Először a normális felvevőpiacnak kell meglennie, hogy rá

lehessen fejleszteni az ipari oldalt, mert addig senki nem fektet ebbe pénzt... sajnos ez erről szól, kicsit olyan 22-es

csapdája, de remélem jó ügyért harcolok éppen én is, és talán ez is segít majd elérni a fentebb említett irányzatokat :)

És nagy konkurenciát jelent a biogáz előállítás. Pl.

Link to comment
Megosztás:

A hét elején még 225-ért tankoltam ott... :)

AHogy mentem, és fordultam be balra, megláttam a táblán a 250-et, majd azzal a fordulattal elfordultam a szervízútra, hogy megnézzem, a kinti kút is emelt-e. De sajnos igen, így egy gyors fordulás után az udvarban tankoltam.

Múlt héten még én is olcsón nyomattam a szeszt.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nálatok van az országban a legdrágábban, de ez a helyi kutas sara... biztos jó érzés neki rekordernek lenni :)

Ez a kezdetektől így van. :D

Süttő irányába,nem messze van még egy kút,ahol lehet kapni,de ott 249 volt eddig.

Szerintem 260-ig biztos felment Ő is,mert eddig is csak 3 Ft. volt a különbség.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Eléggé lehangoló szerintem is mindaz, ami az etanol körül történik mostanában. A holnapi 6 Ft-os benzinár csökkentés pedig méginkább megadja a kegyelemdöfést a frissiben emelt árú etanolnak. Hét végén a Százhalombattai AGIP-nál tankoltam, ott még 235 Ft/l volt. Az a kút sajnos csak ritkán esik útba, holnap már a Helsinki úton kell tankolnom, ahol a többiekhez hasonlóan emeltek és most 247,9 Ft/l.

Biztos vagyok benne, hogy ilyen szinteken már a kereslet visszaesése jelentős lehet. Nem is beszélve az egyre hidegebb időről.

Én azért még nem tervezem a visszatérést a benzinre. Tökéletesen működik az átalakító és a 25%-os többletfogyasztás stabil.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Én mondjuk annyira nem vagyok most kétségbe esve. Ezen a héten vagy max a jövő héten már benzin tankolok a kocsimba, utána kiszedem az átalakítót és egy ideig nem fogok etanolozni. Addigra meg mire lesz olyan motorom amivel megint lehet, csak kezd magával valamit az etanol ára. :)

Link to comment
Megosztás:

Én mondjuk annyira nem vagyok most kétségbe esve. Ezen a héten vagy max a jövő héten már benzin tankolok a kocsimba, utána kiszedem az átalakítót és egy ideig nem fogok etanolozni. Addigra meg mire lesz olyan motorom amivel megint lehet, csak kezd magával valamit az etanol ára. :)

Mégiscsak régi vas lesz a GSi helyett? :D

Link to comment
Megosztás:

Én mondjuk annyira nem vagyok most kétségbe esve. Ezen a héten vagy max a jövő héten már benzin tankolok a kocsimba, utána kiszedem az átalakítót és egy ideig nem fogok etanolozni. Addigra meg mire lesz olyan motorom amivel megint lehet, csak kezd magával valamit az etanol ára. :)

Félreteszed vagy eladó lesz?

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.