Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Köszönöm a választ! Lehet, hogy veszek egy nagy levegőt és megpróbálom szétszedni a betétet. Aztán ha nem sikerül, hát akkor sem veszítek túl sokat, mert így sem, meg esetleg úgy sem fog működni :-)

Szedd szét! Nálam szépen összerohadt, és amikor szétszedtem, megdöbbentem, hogy a spiáter ház hogy összeépült a dolgokkal... Megdrótkeféztem, és zsíroztam, azóta tökéletes. Nálam is be volt úgy szorulva, mintha nem lenne hozzá jó a kulcs!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2001-es évjáratú 5 ajtós F Astra a családban. Az a bajom, hogy esős időben a jobb első ajtó az összes esővizet összegyűjti. Csak napok múltán, nehezen párolog el az ajtó belsejében összegyűlt víz, addig meg ott lötyög benne. Mi tudok tenni vele? Elektromos ablakemelő van benne, működését nem befolyásolja. Az ablak alatti külső fekete műanyag látszólag jól illeszkedik, nincs sérülve.

Köszönettel: Tibor.

Link to comment
Megosztás:

Az ajtóba a víz vagy így vagy úgy, de be fog folyni. Azt nem hiszem, hogy meg tudnád akadályozni. Nem is az a baj, hogy befolyik, hanem hogy nem tud kifolyni. Az ajtó alján van asszem 4 kifolyó nyílás, olyan 3 cm hosszú/darab. Azokat pucold ki és akkor nem fog az ajtóban állni a víz.

Módosítva : kacs
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2001-es évjáratú 5 ajtós F Astra a családban. Az a bajom, hogy esős időben a jobb első ajtó az összes esővizet összegyűjti. Csak napok múltán, nehezen párolog el az ajtó belsejében összegyűlt víz, addig meg ott lötyög benne. Mi tudok tenni vele? Elektromos ablakemelő van benne, működését nem befolyásolja. Az ablak alatti külső fekete műanyag látszólag jól illeszkedik, nincs sérülve.

Köszönettel: Tibor.

igen az a lényeg hogy ki is follyon

alul az 4 luk rázár a kéderre, ha kinyitod akkor válik szabaddá, ilyenkor szokott kifolyni

mondju ha nagyságrndekkel több van jobboldalon azt megkéne nézni hátha fent rosszul illeszkedik az ablak

mondjuk csaloka mert a ball többször van nyitovatva van lehetösége kifolyogatni, jobbbak meg nemfeltéten

Link to comment
Megosztás:

Emlékeim szerint az ajtó aljában lévő nyílások nem zárnak rá a kéderre, így a víz csukott ajtó mellett is ki tud folyni, hiszen az a szerepe, hogy az ajtóba bejutott vizet rögtön el tudja vezetni.

Jól emlékeztem. Közel sincs a kéderhez, attól legalább 8 cm-el lejjebb van.

Módosítva : kacs
Link to comment
Megosztás:

Emlékeim szerint az ajtó aljában lévő nyílások nem zárnak rá a kéderre, így a víz csukott ajtó mellett is ki tud folyni, hiszen az a szerepe, hogy az ajtóba bejutott vizet rögtön el tudja vezetni.

Jól emlékeztem. Közel sincs a kéderhez, attól legalább 8 cm-el lejjebb van.

szerintem nem, 8cm? dehogy

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek van értelme beruházni egy ilyenbe: kartervédő ?

Igen hitvány műanyagnak tűnik a képen, de a hótól és esőtől talán tényleg védene valamit. Más kérdés, hogy egy kisebb huppanásnál eltörhet. Láttam fémből is, de az baromi nehéz.

Nem lehet rossz bár az enyémről hamar leszakadna néha fenn szoktam akadni itt-ott. Ha nem jársz terepen szerintem nem lesz vele baj.

Link to comment
Megosztás:

A cromaxban vettem, szerintem más márka mert ezen nem voltak alapbh ól a fülek a peremnél. Gyártottam oda kettőt sarokvasból, meg kicsit hőlégfúvózni kellett szerintem elég jól áll.

Nekem a klokiholmba beleér a gumi.

Módosítva : hening
Képpel idézés.
Link to comment
Megosztás:

Nekem a klokiholmba beleér a gumi.

Fellül? Én úgy csináltam hogy kivül beleakasztottam a perembe bellül meg feltoltam annyira hogy ott is a peremet takarja egy picit. Ekkor fúrtam csak ki a lyukat rögzíteni. Így csak pár centire volt lejjebb fent mint maga a fém doblemez. Szerintem az sem jó ha koppon van, mert mindenképpen jut mögé nedvesség, ha van rés a menetszél könnyebben tudja szárítani.

Link to comment
Megosztás:

Fellül? Én úgy csináltam hogy kivül beleakasztottam a perembe bellül meg feltoltam annyira hogy ott is a peremet takarja egy picit. Ekkor fúrtam csak ki a lyukat rögzíteni. Így csak pár centire volt lejjebb fent mint maga a fém doblemez. Szerintem az sem jó ha koppon van, mert mindenképpen jut mögé nedvesség, ha van rés a menetszél könnyebben tudja szárítani.

Felül mindkét oldalon, kívül-belül, meg hátul belső oldalon. Lehet GSI be nem való.

Link to comment
Megosztás:

Én a Klokkit vittem vissza az Unixba, hogy lové vissza, sehogy se stimmelt, Én 8000 ftért nem fogok annyit hőlégfuvózni, illetve a rájuk pont hegesztett fülek egyből letörtek.

Utána Tőlük vettem meg, nem kellett semmi se hőlégfúvózni, patent nem törött le, 2 éve bent van.

http://www.riderauto.hu/

Klokkerholm dobbetéten kívül van valami mással tapasztalata valakinek?

Link to comment
Megosztás:

Én a Klokkit vittem vissza az Unixba, hogy lové vissza, sehogy se stimmelt, Én 8000 ftért nem fogok annyit hőlégfuvózni, illetve a rájuk pont hegesztett fülek egyből letörtek.

Utána Tőlük vettem meg, nem kellett semmi se hőlégfúvózni, patent nem törött le, 2 éve bent van.

http://www.riderauto.hu/

Nekem is tőlük jött, semmi gond vele.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.