Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Igazából nem nagyon értem. Nem egyforma a toronytávolság minden astránál? :?

A belepróbálás beszerelést jelent? Vagy elég ha csak odateszem és látható szemmel hogy jó-e?

Tudod ebben az országban elófordulhat hogy a rendkivül lelkiismeretes használtauto-kereskedők (gyk. nepper) és a hasonlóan lelkiismeretes és rendkivuli alapossággal, felkészültséggel, minőségi és tartós tartós munkára valo törekvéssel, jókedélyű szerelők által (gyk. kontár állat) javított autók nem mindig sikerülnek tökéletesre.

Szerintem ha van lehetőséged szereld fel, ha nem is huzod meg rendesen a csavarokat, de legalább menjen rá.

Link to comment
Megosztás:

Tudod ebben az országban elófordulhat hogy a rendkivül lelkiismeretes használtauto-kereskedők (gyk. nepper) és a hasonlóan lelkiismeretes és rendkivuli alapossággal, felkészültséggel, minőségi és tartós tartós munkára valo törekvéssel, jókedélyű szerelők által (gyk. kontár állat) javított autók nem mindig sikerülnek tökéletesre.
:lol: Igen erre én is gondoltam, de a sorozatban gyártott dolgokat csak a gyári méretekhez igazítják. Akkor meg hol lehet a hiba? :roll:

Szerintem ha van lehetőséged szereld fel, ha nem is huzod meg rendesen a csavarokat, de legalább menjen rá.

Így lesz. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Egy kissé kattog a bal első ajtóm, nyitásnál csukásnál. Kivettem az ajtóhatároló csapszegét, és akkor megszűnt, tehát egyértelműen az ajtóhatároló lehet a hibás. (vagy a csapszeg de az nem olyan rég volt cserélve) Az lenne a kérdésem hogy hogy kell kicserélni a határolót. Láttam két hatlapfejű csavart a közelében. Azzal? Vagy le kell bontani az ajtókárpitot?

Link to comment
Megosztás:

Az nekem is kattog, de én megtanultam élni vele :lol:

Olyan valakinek kérném segítségét aki már látott szétszedett zárszerkezetet, neadjisten ő maga szerelt is ki/be már ilyet! Az a gondom a 2 első zárral, h eltörtek benne a kilincsek rugói és csak úgy lifegnek maguknak. Nos mivel lehetne eme rugókat helyettesíteni? Mert csak azért nem fogok bontóban venni 2 kilincset, h kicseréljem a rugókat. Sz'al az érdekelne, h miben lehet hasonló rugót fellelni, ami beoperálható egy Astra kilincsébe. 8)

De ha akad v.kinek otthon ágy lába alatt, vagy akárhol plusz kilincs, megbiznicelhetjük! :)

Köszi.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Az nekem is kattog, de én megtanultam élni vele :lol:

Olyan valakinek kérném segítségét aki már látott szétszedett zárszerkezetet, neadjisten ő maga szerelt is ki/be már ilyet! Az a gondom a 2 első zárral, h eltörtek benne a kilincsek rugói és csak úgy lifegnek maguknak. Nos mivel lehetne eme rugókat helyettesíteni? Mert csak azért nem fogok bontóban venni 2 kilincset, h kicseréljem a rugókat. Sz'al az érdekelne, h miben lehet hasonló rugót fellelni, ami beoperálható egy Astra kilincsébe. 8)

De ha akad v.kinek otthon ágy lába alatt, vagy akárhol plusz kilincs, megbiznicelhetjük! :)

Köszi.: ujjzol

Az eltörtből én hőlégfúvó segítségével hajlítottam egy másikat. Több mint fél éve tökéletesen működik. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Akkor még egy kérdés,tegnap sok hasznos választ kaptam..

A külső ajtónyito fogantyu visszahuzó rugót hogy lehet kicserélni?

mert nekem ha kinyitom az ajtot,nem megy visza magától... ;)

Rendelsz 4 darabot Tomi023-tól és szétkapod az ajtót! :wink:

Kárpit levesz(3 vagy 5 csavar aszem),aztán a kilincset belülről két M6-os csavar tartja,az kiteker,zárszerkezet leakaszt,kilincs kivesz kivülről óvatosan.Ha a kilincs már a kezedben van látni fogod,hogy csak egy tengelyt kell kiütni/nyomni a helyéről,ahhoz hogy a rugót cserélhesd.A tengely végein két kis bemarás látszik,ezeket egy jó kombinéfogóval nyomd össze,aztán lehet kierőszakolni a tengelyt,rugócsere és vissza az egész.

Leirni hosszabb szerintem,mint végre hajtani! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.