Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Most így tél előtt forszíroznék 1 témát... Tudna v.ki v.milyen viasz alapú alvázvédőt ajánlani? :( Vagy mi az amit Astra aljára szoktak felkeni?

Nincs konkrét bajom az aljával, de itt-ott javításra szorulna a védelem és így inkább telibe védőzném (lökösök, dobok leszed, estébé...)

Köszi, ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Most így tél előtt forszíroznék 1 témát... Tudna v.ki v.milyen viasz alapú alvázvédőt ajánlani? :( Vagy mi az amit Astra aljára szoktak felkeni?

Nincs konkrét bajom az aljával, de itt-ott javításra szorulna a védelem és így inkább telibe védőzném (lökösök, dobok leszed, estébé...)

Köszi, ujjzol

Őket ajánlom:

http://www.pyrmo.hu/index.html

A srác aki ott volt értett hozzá tudott katalógust és tanácsokat is adni.

(honlapon van árlista is)

Én csak egy vékony viaszt vettem mondván a gyári alvázvédelem nincs megsérülve és ez a színtelen viasz (korrotec 485) egy plusz védőréteget ad. Ez nem tartós de pont arra jó hogy egy telet kibírjon és a só ellen védjen.

Jövő nyáron fogom tisztességes alvázvédővel (kaucsug alapú) lefújni.

Link to comment
Megosztás:

Mennyibe fájt egy ilyen akció?

Lehet h csak korán van még,mert 10 perce keltem, de nem találok árlistát..

Főlapon Klikk -termékkatalógus

majd a jobb felső sarokban kis kék felirat "ÁRLISTA"

Hoppá ez nem működik!

Elküldhetem e-mailben amit egy hónapja letöltöttem.

Az oldal tényleg elég szarul szerkesztett :(

De még egyszer mondom ez csak átmenti korrózióvédelem amit én használtam! Egyébként én lebontotam a müanyag dobvédőket lemostam nagynyomásúval és úgy fújtam. 3 flakonnal fújtam rá elsősorban a dob és küszöbre koncentrálva. Szűken de elég volt. Lehet érdemes 4 flakonnal venni.

Ha van lehetőséged levegős pisztollyal lefújatni akkor lehet érdemesebb tartós komolyabb anyaggal alvázvádőzni.

Link to comment
Megosztás:

jaaah.. hogy magán akció!!
Igen ezt én fújtam spray flakonból :(

szeretném óvni....

Én is erre törekszem de most se időm se pénzem ezért csak így védekezek erre a télre.

Jövőre aztán jó ki s kaucsug alapú (bitumenalaput nem ajánlják az opel könyvben) anyaggal rendesen lefújatom az egészet és üregvédővel a küszöböt és az ajtók belsejét aztán 3-4 évig nyugodt leszek télen sóban is. :D

Link to comment
Megosztás:

A kocsin a műanyag elemek el kezdtek fakulni. Mármint ami nincs színrefújva. A visszapillantó tartó eleme, a kilincsek, ill. az ablaktörlő lapátok alatti rész. Nagyon zavaró, mert a kocsi az fekete metál (sőt van benne egy kékes beütés is) és nagyon elüt tőle. Így csúnya.

Mivel kellene ezeket kezelni? A szilikon az megerősíti a színt, bár nagyon vonzza a port.

Link to comment
Megosztás:

A kocsin a műanyag elemek el kezdtek fakulni.

Mivel kellene ezeket kezelni? A szilikon az megerősíti a színt, bár nagyon vonzza a port.

Igen, a szilikon egy ideig megerősíti a szint aztán kifakítja, egyre fehérebb lesz, legalábbis ezt mondják.

Inkább valami szilikonmentes műanyagápolóval póbálkozz, ha nem akarod feketére festeni.

Link to comment
Megosztás:

A kocsin a műanyag elemek el kezdtek fakulni. Mármint ami nincs színrefújva. A visszapillantó tartó eleme, a kilincsek, ill. az ablaktörlő lapátok alatti rész. Nagyon zavaró, mert a kocsi az fekete metál (sőt van benne egy kékes beütés is) és nagyon elüt tőle. Így csúnya.

Mivel kellene ezeket kezelni? A szilikon az megerősíti a színt, bár nagyon vonzza a port.

I_S írta:

A MOTIP felkenőssel van tapasztalatom:

Nagyon nehéz egyenletesre kenni, nagyon sokat kell felkenni, 4-5 mosás és kenheted újra, olcsó.

Van ám a teknőcös (a bánat tudja a nevét):

Viszonylag könnyebbe egyenletesen felkenni, annyit nem kell rátenni mint a motipesből, 10-15 mosást kibír, erősebb a szine mint a motipesnek, drágább.

itt a válasz... legalábis egy.

Link to comment
Megosztás:

ez komplett ár, nem emléxem a nevére, de pár mm vastag gumicsos rücsiréteget képez a kocsi alján az alvázvédő, az üregelő, az pedig valamilyen viaszos enyhén zsíros trutyesz, ami kinyomva térhálósodik, ergo kitölti szépen az üregeket.

Link to comment
Megosztás:

Ja, alvázas téma:

Nekem egyik haverom csinálja meg a jovő hónapban (ha meglesz még addig), komplett üreg és albázvédelem 20 forintért, és nagyon fullos, már láttam munkályát. (no persze nekem kicsit olcsóbb :(

Priviben adjál már vmi telefonszámot... :D Előre szólok, h haver, v nem haver, én nagyon kekeckedős vok, otthon alámegyek a gépnek szemrevételezni. :D

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Megint a segítség kellene.Valaki írja meg,hogyan lehet levenni a hátsó ajtó kárpitot '98 as fastra.

Én alul találtam 2 csavart ablak tekerőt levettem,de a kapaszkodónál nem találtam semmi csavart.Vagy nincs is?Alul húztam.a bolhák el is engedték,de a közepén már nem jött.Vagy csak mérgesebben kellett volna rángatni?

Aki tud kérem segítsen! Köszi. :roll:

Link to comment
Megosztás:

Ha az ajtón hátul van "majrévas", akkor nézd meg nincs-e benne műanyag betét, mert az alá is szeretnek eldugni csavarokat, illetve az ajtónyitó kilincs alatti takaróműanyag alatt. Mondjuk ezek Omegás tapasztalatok, de Opel az Opel.. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.