Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

hellosztok tom ez már kitárgyalt táma részben de lenne egy kérdésem

a hátsó kerékdobvédő műanyag

nos nekem itt a környéken nem sok gyártó van max csak boltokkal tok rendeltetni olyat(borsod)

szal az lene a kérdésem hogy 9000 pénz az nagyon sok lenne érte???

mert ennyiért hozznák hátra a kettőt

vagy hogy tudnék olcsóbban hozzájutni???

help !!

hát ez a donor nem is rossz

kérdéses hogy mihez donor:D

bontásra kitűnő

tuninggépnek okossággal jo is lehet:D

Link to comment
Megosztás:

hellosztok tom ez már kitárgyalt táma részben de lenne egy kérdésem

a hátsó kerékdobvédő műanyag

nos nekem itt a környéken nem sok gyártó van max csak boltokkal tok rendeltetni olyat(borsod)

szal az lene a kérdésem hogy 9000 pénz az nagyon sok lenne érte???

mert ennyiért hozznák hátra a kettőt

vagy hogy tudnék olcsóbban hozzájutni???

help !!

szia!

Én tatabányán egy opel boltba 6000-ért vettem ma és a figura azt mondta van neki még 3-rom pár! Szóval szerintem egy kicsit sok érte!

Link to comment
Megosztás:

Egy gyors kérdésem lenne csak: caravanhoz mennyiért adják a rádió antennát? Valaki trombitának nézte az enyémet, és megfújta... (mondjuk már amúgyis kuka volt, lehet, hogy nem is lelopták, hanem elhagytam, félig már elvolt törve. Mondjuk inkább leszedték, mert a menetből csak úgy nemtud kiesni :blink:)

Szóval tudja-e valaki, hogy mennyi a bolti ára, és mennyi bontóban általában?

Link to comment
Megosztás:

Egy gyors kérdésem lenne csak: caravanhoz mennyiért adják a rádió antennát? Valaki trombitának nézte az enyémet, és megfújta... (mondjuk már amúgyis kuka volt, lehet, hogy nem is lelopták, hanem elhagytam, félig már elvolt törve. Mondjuk inkább leszedték, mert a menetből csak úgy nemtud kiesni :blink:)

Szóval tudja-e valaki, hogy mennyi a bolti ára, és mennyi bontóban általában?

Ha jól emlékszem, én 2004 őszén 1500-ért vettem a Magyarürögi úton egy autóhifi-riasztó szerelőnél. Ha Abaliget felé mész Uránvárosból, akkor a jobb oldalon lesz! Mondjuk úgy hirtelen találta a sok többi cucc között, és azt mondta: 1500. Én meg azt: OK! Egyébként be volt csomagolva, tehát új volt. :)

Link to comment
Megosztás:

Ha jól emlékszem, én 2004 őszén 1500-ért vettem a Magyarürögi úton egy autóhifi-riasztó szerelőnél. Ha Abaliget felé mész Uránvárosból, akkor a jobb oldalon lesz! Mondjuk úgy hirtelen találta a sok többi cucc között, és azt mondta: 1500. Én meg azt: OK! Egyébként be volt csomagolva, tehát új volt. :blink:

Köszi. Ha arra járok, benézek, hátha van nekik. Telszámot tudsz esetleg? Vagy a cég nevét? Mert akkor fel is tudnám hívni őket. De ez nem rossz ötlet, hogy autóhifiseknél körülnézni. 1500ért nagyon jó lenne, de azthiszem neked az alkalmi vétel volt, ennyiért tuti nemkapok sehol... még bontóban is a többszörösét elkérik szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Köszi. Ha arra járok, benézek, hátha van nekik. Telszámot tudsz esetleg? Vagy a cég nevét? Mert akkor fel is tudnám hívni őket. De ez nem rossz ötlet, hogy autóhifiseknél körülnézni. 1500ért nagyon jó lenne, de azthiszem neked az alkalmi vétel volt, ennyiért tuti nemkapok sehol... még bontóban is a többszörösét elkérik szerintem.

Sajnos címet, telefonszámot nem tudok. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Ismét egy nagyon fontos kérdésem lenne a kocsikával kapcsolatban. Ki milyen alvázvédőt kent a vasra? Melyik anyag az amit tudtok ajánlani és még nincsen arany árban sem!

Body 930. Bitumen-kaucsuk cucc, 6 óra alatt szárad, nagyon baba cucc! 5kg olyan 4e pénz.

Viszont én hidegben nem kenném, ezek nem szeretnek minuszokban száradni. Szóval a garázs, akna az alap. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Szerelt vagy szereltetett mostanában valaki fel vonóhorgot?

Kérdésem az, hogy milyet érdemes venni?

Gyártó? (auguszt,car-max,bosal)

kivitel? (fix, leszerelhető csavaros, gyorszáras)

Gondolom itthon még nem kötelező a leszerelhető végű.

Hali!

Én a helyedbe olyat vennék amit a hátfalra kell felcsavarozni és nem a két hátsó hossz nyúlványra.

Ami a hátfalra megy fel annak meg van a gári helye is vagyis a gyári is oda megy fel.

A leszerelhető szerintem praktikusabb és szebb :)

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Én a helyedbe olyat vennék amit a hátfalra kell felcsavarozni és nem a két hátsó hossz nyúlványra.

Ami a hátfalra megy fel annak meg van a gári helye is vagyis a gyári is oda megy fel.

A leszerelhető szerintem praktikusabb és szebb :)

Köszi a tippeket.

Sajna hátfalra szerelhetővel még nem találkoztam 4 ajtóshoz. (eddig csak 3-5ajtóshoz találtam)

Azért még körülnézek. Na meg alábújok a kocsinak hátha 4 ajtósnál mégis van a hossztartón előkészítés.

Szóval körüljárom még a témát :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Cserélnem kelle a fényszórómat mert összetörték az üvegét. :) Barkácsolta már valaki otthon? Nagy mutatvány?

Mi régen az opel kereskedésben barkácsoltunk ilyet, vagyis csak az üveget szedtük le.

Kell hozzá egy hőlégfúvó, felmelegít majd leszed, utána jobb minőségű szilóval visszaragasztani az újat.

Link to comment
Megosztás:

Visszarakás után tényleg be kell állítatni a fényszórót, vagy meg lehet csinálni fal előtt állva?

Ha a fényszóród jól be van álítva akkor nem kell hozzá nyúlni, mert a fényszóró belsejét állíták nem a külső felfogató rész. Vagyis ha eddig jó volt a fényszóród és csak az üveget csrélad akkor nem kell állítani.

Remélem világos voltam? :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek mennyibe fájhat egy komplett műszerfal csere? Persze nem a műszerekre meg kapcsolókra meg egyebekre gondolok, hanem csak a "borítás" cseréjére. Ugyanis megvan sérülve 1-2 helyen fent a szélvédő előtt a bőr borításom, és kiváncsi lennék, lehetetséges e egyáltalán az egész cucc cseréje, na meg mennyibe kerülhet. Érdekelne az anyag ár is (természetesen bontott, jó állapotú), meg hogy vajon mennyiért vállalják az ilyesmi berhelést.

VAGY: hogyan, mivel lehet javítani a felületen levő apró lyukakat? Ugyanis van 4 lyukam, amik egy telefontartó felfogató csavarjainak a helyei :) Szóval, csere nélkül van valami megoldás, amivel eltudom NAGYJÁBÓL tűntetni a lyukakat?

De cserének jobban örülnék, úgyis lesz cserélve valamikor a km óra (fordszám mutatósra), akkor egyben megtudnám csináltatni. Csak kiváncsi lennék, hogy mennyire macerás művelet ez, és mennyiért vállalnák el. Úgy kb-ra.

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Műszerfal kiszedése és az új visszarakása nem túl könnyű feladat, el lehet vele szutykolni két embernek

egy egész napot is. :) Úgyhogy ha nem haverral csinálod, számolj kemény összeget rá, amúgy

maga a bontott műszerfal sallangok nélkül 10 és 20 között szokott lenni, attól függően hogy szürke

vagy fekete, és milyen állapotú.

Link to comment
Megosztás:

Műszerfal kiszedése és az új visszarakása nem túl könnyű feladat, el lehet vele szutykolni két embernek

egy egész napot is. ;) Úgyhogy ha nem haverral csinálod, számolj kemény összeget rá, amúgy

maga a bontott műszerfal sallangok nélkül 10 és 20 között szokott lenni, attól függően hogy szürke

vagy fekete, és milyen állapotú.

Aha, köszi. Akkor asszem hagyom egyelőre, annyira nem vészesek a lyukak. Esetleg megpróbálom valamilyen puha fekete anyaggal bekenni, akkor nem is látszik annyira. Mert amúgy gyönyörű a borítás mindenhol, mintha új lenne :) De sajnos elcsesztem a telefontartóval, ami azóta lelett véve :D Visszarakni meg nem akarom ("akkor nem látszik a lyuk" címszóval), mert félek, hogy feltörik amiatt is a verdámat (a PDA tartóm miatt felnyomták, amit le is szedtek, hála a jó égnek az típus specifiukus cucc volt, így nemvolt felfúrva, csak felpattintva a szellőzőre, így annak nincs nyoma, hogy ott volt. De ha letörik a telefontartót, akkor mégrandább lenne a helye...).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.