Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Helló Mindenki!

Engem az érdekelne,hogy 2002-es évjáratú (F-Astra-n természetesen),hogyan tudom levenni a váltózsákot/váltógombot, illetve a kézifékkar szoknyáját?

Köszi:IMI

Váltószoknya: alul a váltószoknya keretét a kézifék felőli oldalon kiakasztod (megnyomod kissé a váltókar felé), és már fel is tudod húzni. A felső részén általában egy kötegelővel van rászorítva a váltókarra, azt elvágod, és máris lejön felfelé a szoknya. A váltógombot ehhez nem kell levenni, ha más miatt akarnád levenni, annyit tudok, hogy nem egyszerű, és általában egyszer használatos.

Kézifékszoknya: ki kell venni azt a kis tárolórekeszt, ami a kézifék előtt van, a vezetőoldal felől nyílik. Az alatt van egy csavarja, azt kitekered, és hasonlóan a váltószoknyához felfelé lehúzod a kézifékkarról.

Link to comment
Megosztás:

Váltószoknya: alul a váltószoknya keretét a kézifék felőli oldalon kiakasztod (megnyomod kissé a váltókar felé), és már fel is tudod húzni. A felső részén általában egy kötegelővel van rászorítva a váltókarra, azt elvágod, és máris lejön felfelé a szoknya. A váltógombot ehhez nem kell levenni, ha más miatt akarnád levenni, annyit tudok, hogy nem egyszerű, és általában egyszer használatos.

Kézifékszoknya: ki kell venni azt a kis tárolórekeszt, ami a kézifék előtt van, a vezetőoldal felől nyílik. Az alatt van egy csavarja, azt kitekered, és hasonlóan a váltószoknyához felfelé lehúzod a kézifékkarról.

Ezer köszönet!

Link to comment
Megosztás:

Nagy áruházakban lehet kapni fekete műanyagápolót. Pont olyan, mint egy cipőpaszta, egy kis műanyag tubus a végén szivaccsal. Nem túl drága. Mivel paszta, előbb-utóbb az eső, mosóvíz lemossa, de azért elég tartós. Pár hónapig szép marad. Egy próbát megér.

Hali.

Én Sonax müanyag felujitót vettem, csak a tetön lévö csmagtartó müanyag Sin boritást, és a visszapillantót kentem be vele.

(Pont olyan, mint egy cipőpaszta, egy kis műanyag tubus a végén szivaccsal.)

A tetején jó lett, a visszapillantón nem lett tul szép, ezzel a szivacsos akármivel, nem lehet szépen elhuzni egyenletesre.

Bár lehet csak én bénáztam. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Van valakinek ötlete arra hogyan lehetne a külső műanyag elemeket újra csillogó feketévé varázsolni? A lökhárítók nem színrefújt részére és a hátsó spoilerre gondolok elsősorban. 12 év alatt a Nap már halványszürkére szívta a műanyagokat. A szilikon sprayvel már próbálkoztam, de a hatása csak kb 1-2 hétig tart. :D Tudtok tartós megoldást? :D

köszi

Köszi mindenkinek, használni fogom az ötleteket

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Egy haversrác mesélte, hogy az ismerősének a nemtudomkijének a nemtudomkicsdája stb, stb csinált olyat, hogy benzines F astra alá beszerkesztette a diesel hátsó kipuffdobot, mondván, hogy az tartósabb. namármost nekem a gépsas benzin-gázos, és ezért a szokásosnál gyorsabban rozsdásodik, a kipufogott vízgőz miatt. valóban tartósabb a diesel kipuff, és alá lehet valahogy rakni?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Egy haversrác mesélte, hogy az ismerősének a nemtudomkijének a nemtudomkicsdája stb, stb csinált olyat, hogy benzines F astra alá beszerkesztette a diesel hátsó kipuffdobot, mondván, hogy az tartósabb. namármost nekem a gépsas benzin-gázos, és ezért a szokásosnál gyorsabban rozsdásodik, a kipufogott vízgőz miatt. valóban tartósabb a diesel kipuff, és alá lehet valahogy rakni?

Én úgy tudom, hogy nincs külömbség a hátsó dobok között, kivétel a GSI. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy az F-es Sedan Astrán a hátsó dob felet, a karosszérián már nincsen hővédő lemez (előtte végig a kasztnin van). És észrevettem, hogy a karosszéria pont ott, a dob felett rozsdásodik. Lehet ezzel kezdeni vmit? Esetleg vmi hővédő lemez-szerűséget berakni oda, hogy ne rozsdásodjon?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy az F-es Sedan Astrán a hátsó dob felet, a karosszérián már nincsen hővédő lemez (előtte végig a kasztnin van). És észrevettem, hogy a karosszéria pont ott, a dob felett rozsdásodik. Lehet ezzel kezdeni vmit? Esetleg vmi hővédő lemez-szerűséget berakni oda, hogy ne rozsdásodjon?

Nem tudom, kellene-e oda gyárilag hővédő lemez, nekem nem rémlik. Mindenesetre a rozsdát még időben állítsd meg, mielőtt átenné magát a kasztnin. Próbáld meg flexhez való drótkoronggal vagy egyéb eszközzel fémtisztára lepucolni, aztán rozsdagátló alapozó, meg pár réteg alvázfesték.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudo, kellene-e oda gyárilag hővédő lemez, nekem nem rémlik. Mindenesetre a rozsdát még időben állítsd meg, mielőtt átenné magát a kasztnin. Próbáld meg flexhez való drótkoronggal vagy egyéb eszközzel fémtisztára lepucolni, aztán rozsdagátló alapozó, meg pár réteg alvázfesték.

Gyárilag szerintem tuti, hogy nincs ott. (bár még csak most vettem meg az autót) De ugye a hátsó dob a csomagtér alatt van és még egy autón se láttam, hogy oda tettek volna hővédő lemezt. Persze az utastér alatt van végig és persze, hogy ott nem rozsdásodik. Ezért gondoltam, hogy vmi hővédő lemezt berakni oda. Mert ezek szerint vmit használ.

Mert ha csak simán lekenem utána szerintem újra előjönne a rozsda. Csak miből csináljak hővédő lemezt?

Tud vki ebben segíteni? És hogyan lehetne azt felfogatni oda?

Link to comment
Megosztás:

Sajna nincs. Egyébként 6125Ft a gyári.

Oh, 6125FT? Azt hittem 10 fölött van jóval. Bár ez sem olcsó, de ha tényleg működik és tényleg az egész dobot lefedi akkor lehet, hogy érdemes elgondolkodnom rajta. De amúgy ez csak egy kis db lemez vagy azért jól lefedi ott a kasztnit?

Link to comment
Megosztás:

Oh, 6125FT? Azt hittem 10 fölött van jóval. Bár ez sem olcsó, de ha tényleg működik és tényleg az egész dobot lefedi akkor lehet, hogy érdemes elgondolkodnom rajta. De amúgy ez csak egy kis db lemez vagy azért jól lefedi ott a kasztnit?

Akkor azon is érdemes elgondolkodni hogy van e értelme összefurkálni miatta az autót...

Nekem is volt de olyan jó anyagból van hogy egyik reggel nap arra lettem figyelmes, hogy valami zörög hátul, az volt, már csak 1 csavarnál nem volt kitörve a rögzítése, mondom nem baj, este megcsinálom. este meg is néztem, de amikor a második rögzítő is letört anyástól mindenestől akkor letörtem még azt az egy rögzítőfület is a hővédőről ami tartotta... ezzel befejezte a pályafutását, egyébként szerintem nem sok értelme van a hátsódob fölöttinek...

Link to comment
Megosztás:

Ha jól emlékszem, régebben volt szó tükörlapcseréről, és hogy hogyan jön le. Én most leszedtem a régebbi fajtáról a lapot.

Képek: itt és itt. Elég nehéz leszedni szerintem, de ha az egyik kis fület sikerül kiakasztani, akkor a többi akár lejöhet a tükörlap mozgatásával is, nem szükséges azokat is kipattintani.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! van egy14 éves f asztrám,és belül a kárpit igencsak megereszkedett. valaki csinál már ilyen javítást? érdemes házilag nekufogni?

Gondolom a tetőkárpitra gondolsz. Sztem egyszerűbb bontókban utánanézni jó állapotú tetőkárpitnak, mint javítani. De egyébként volt itt már, aki javította, ill. műbőröztette is, majd megmondja hol és hogyan :D

Link to comment
Megosztás:

Gondolom a tetőkárpitra gondolsz. Sztem egyszerűbb bontókban utánanézni jó állapotú tetőkárpitnak, mint javítani. De egyébként volt itt már, aki javította, ill. műbőröztette is, majd megmondja hol és hogyan :D

Szerintem ha van kézügyessége,akkor egyszerűbb otthon megcsinálni,kb 6E-ből megvan és szép új lesz,nem koszos bontott!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.