Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Egyébként... Mennyibe fáj egy tök új nem műanyag, hanem színrefújható első löki? Mert nekem félig műanyag és a ködlámpás vonalban viszont már színrefújt. Előző tulaj jól megkoccolt vele egy magas csatorna betontömböt... :lol: Jobb oldali kölámpa mellett elég jól meg van sérülve. Jah és klímás, gondolom ez is számít az első lökőnél...

Mostanában én galambokat szoktam elcsapni a városban... koppan akkorát.. :lol: szerencse, hogy a ködlámpa ilyen beugrós, mert különben a jobb oldalit már cserélnem kellett volna párszor. :D

Jameg. Jobb hátsó sárvédőívet is cserélnem kéne, mert megjavítani szerintem nem lehet már. Rohad a pereme, annyira, hogy már egy darab ki is esett. Mennyibe kerülhet? Az számít, hogy az üzemanyag tank ajtaja is központizáras?

Viszont remélem ajtókat nem kell cserélnem. Három ajtó sarkát megkezdte a rozsda... :lol:

Látszik azért, hogy 12 éves a verda. Festést viszont nem tudom... nem tudom milyen az ami van most. Ibolyakék vagymi. sokak szerint Lila :D Forgalmiban 06 kék van írva. Mert nem ártana polírozni is... Jövőre műszaki vizsga, addigra meg kéne csinálni a karosszériát is fullosra. Igaz csak novemberben, de jobb túl lenni rajta. Meg nem akarom műszaki előtt összehányatni, hogy átmenjen és 1 év múlva megint megcsináltatni.

Link to comment
Megosztás:

Dehogy hobbi. :lol:

Csakhát rossz helyen van rossz időben én meg nem fékezek senki kedvéért. :lol:

Általában akkor fordul elő, mikor nagy a szembejövő forgalom, a galambok meg az úttesten bóklásznak, így nem tudom kikerülni őket. Olyan is volt, hogy ki akartam őket kerülni, aztán az egyik meg pont elém repült. Öngyilkos galamb.

Link to comment
Megosztás:

Dehogy hobbi. :lol:

Csakhát rossz helyen van rossz időben én meg nem fékezek senki kedvéért. :lol:

Általában akkor fordul elő, mikor nagy a szembejövő forgalom, a galambok meg az úttesten bóklásznak, így nem tudom kikerülni őket. Olyan is volt, hogy ki akartam őket kerülni, aztán az egyik meg pont elém repült. Öngyilkos galamb.

Használd a kürtöt :lol: Nekem már bejött. Ebbe a nem fékezek senki kedvéért meg inkább ne menjünk bele...

Link to comment
Megosztás:

Használd a kürtöt :D Nekem már bejött. Ebbe a nem fékezek senki kedvéért meg inkább ne menjünk bele...

Használd a kürtöt oan könnyü mondani, most vagy fékezek vagy dudálok, egyszerre a kettő nem megy. Há ki tud annyi mindenre figyelni egyszerre ?Ez oan mint a határőrségnél a figyelmeztető meg a célzott lövés.: utólag ki mondja meg melik volt előbb a duda vagy a galamb! :lol: :lol: :lol: Jó ez csak poén volt, én sem ütök el semmit, ha el tudom kerülni.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Nekem is majdnem olyan verdám van mint daykiller kollegának: 1996 8v x16szr. A színe is ibolyakék (igen, egyesek tényleg lilának látják), de ez 5 ajtós.

Sajnos előző tulaj eltalált a bal elejével egy őzet pár éve, és nem kapott a bontóban ilyen színű elemet. Szóval kellene egy ilyen bal első karosszéria elem (nem horpadt, nem rozsdás).

Egy közeli bontóban voltam, de ott nem volt, legalábbis ezt monda a tag. Szerintem csak nem volt kedve az egészhez ,mert péntek délután volt már. Rutinosan előbb megkérdezte, hogy milyen kell, majd kapásból "fejből" felsorolt három másikat, hogy csak az van...

Szerintetek hol van esélyem ilyet találni? Tudtok vmi helyet? Vagy esetleg nincs valakinek pont egy eladó? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Nekem is majdnem olyan verdám van mint daykiller kollegának: 1996 8v x16szr. A színe is ibolyakék (igen, egyesek tényleg lilának látják), de ez 5 ajtós.

Sajnos előző tulaj eltalált a bal elejével egy őzet pár éve, és nem kapott a bontóban ilyen színű elemet. Szóval kellene egy ilyen bal első karosszéria elem (nem horpadt, nem rozsdás).

Egy közeli bontóban voltam, de ott nem volt, legalábbis ezt monda a tag. Szerintem csak nem volt kedve az egészhez ,mert péntek délután volt már. Rutinosan előbb megkérdezte, hogy milyen kell, majd kapásból "fejből" felsorolt három másikat, hogy csak az van...

Szerintetek hol van esélyem ilyet találni? Tudtok vmi helyet? Vagy esetleg nincs valakinek pont egy eladó? :lol:

Sztem nem sok esélyed van, hogy pont olyat találj, ráadásul ami eredetileg ugyanilyen színű volt, az is fakulhatott máshogy, mint a tiéd, és csúnyán elütne a többi résztől. Inkább fújasd le sztem olyanra, mint az autó többi része.

Link to comment
Megosztás:

Az én ótóm 3 sárvédőjét és a küszöböket fújattam 3 éve. A többi eredeti színű. Senki nem mondja meg, hogy melyik az utánfújt 3 méterről.... pedig 16 éves bordó metál!

Jaja, én is most fényeztettem, egész jól eltalálták a színt. 10.000 volt egy elem, számlásan. Már csak fel kellene polírozni :lol:

Link to comment
Megosztás:

NA tegnap elmentünk megnézni a Sedant 96os 1.4 16V 139e.-el vegyesek az érzelmemim amit leginkább ez az ecotec moci indított el...valakinek tapasztalat róla? amúgy tök jó,csak kell egy telipolír rá,mert az öreg bácsi akié volt valami sövény mellé állt be mindíg :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nincs véletlen valakinek elfekvőben hátsó középső biztonsági öve ill övecsatja. Nekem a csaton (amit bedugok) lévő fekete műanyag törött el így a fém lemezke el tud mozdulni és a szíj nem marad a helyén. Bontóban 3eFt ért akarnak komplett adni, de nekem nem kellene az egész, csak az a műanyag (ha cserélhető) vagy csak a csat és belefűzném a saját szíjamat.

Este tudok fotót is felrakni ha nem egyértelmű mire gondolok.

Link to comment
Megosztás:

NA tegnap elmentünk megnézni a Sedant 96os 1.4 16V 139e.-el vegyesek az érzelmemim amit leginkább ez az ecotec moci indított el...valakinek tapasztalat róla?

Jó mocik.Ha hidegen nincs tőke hang nem lesz nagy baj.Pár baromságot ki kell belőlve vágni(EGR,szekunder levegő komp stb)aztán egész jó lesz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.