Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Majd ha egyszer nem esik az eső és lesz kedvem/időm szétbombázni a kocsi teljes belsejét, szétszedem az ablakot és megnézem mi a baja. Még jó hogy nem raktam rá az elekromos motort, az most ######án elázott volna. :lol:

Miért nem próbálod meg ha nincs kint minusz valakit megkérsz öntsön vízet rá vagy akár mosóba lemenni? Én így deritettem ki hol ázik a be a csomitérajtó.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is volt egy kicsi rozsda, az első ajtók alsó élénél, ahol a küszöbhöz csukódik. Én fogtam a flexet, laminált koronggal addig csiszoltam, míg teljesen rozsdamentes lett, lekentem rozsdagátlós alapozóval két rétegben, aztán fényező ráment a színnel, én meg még egy réteg lakkal.

Nem olyan nagy a hiba!

Mellékeltem egy képet.

DSC01625_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Mivel egy taxis kicsit fénysérültté tette a bal első sárvédőmet, ki kell cseréltessem. Nem akarok utólag bosszankodni, ugye a az első sárvédő ugyanolyan volt 91-től egészen az indexlyuk megjelenéséig?

Igen. De akkor is csak az a lyuk volt a változás. De jobb ha bontottat veszel, egy hibátlant. Mert az tuti mindenhol passzol. Az utángyártottal nagyot lehet szívni.

Link to comment
Megosztás:

Igen. De akkor is csak az a lyuk volt a változás. De jobb ha bontottat veszel, egy hibátlant. Mert az tuti mindenhol passzol. Az utángyártottal nagyot lehet szívni.

Igen, ezt én is így hallottam. Ezért is kérdeztem rá, hogy ugyanolyanok voltak-e az elemek a régebbi évjáratoknál. Elvileg sikerült találjak egy tökéletes darabot, és ha mégse passzolna, nyugodtan visszavihetem és a fejéhez vághatom.

Mellesleg szerencsém volt Prágában a taxissal, némi lelki masszázs után egész szép pénzt fizetett a mutatványért.

Link to comment
Megosztás:

Igen, ezt én is így hallottam. Ezért is kérdeztem rá, hogy ugyanolyanok voltak-e az elemek a régebbi évjáratoknál. Elvileg sikerült találjak egy tökéletes darabot, és ha mégse passzolna, nyugodtan visszavihetem és a fejéhez vághatom.

Nyugodtan visszaviheted, de a fejéhez azért ne vágd, vagy pedig csak az után, miután kicserélte :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem van a csacsin. :lol:

(miben is különbözik a caraván, és a nem caraván hátsó dobbetét műanyagja?) :P

őő... nemtom. :lol: De valami más benne, mert külön árulják. :lol: Ahogy elképzelem hogy belenézek a hátsó ívbe... ott van a tank pl. A csapottseggűeknek az a hátsó ülés alatt van. Lehet hogy az is beleszól? (csak 1 ötlet vót :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenkinek!

Egy kérdés: ha alvázvédőzik a kocsit, a fekete festék ugye nem kerül rá a kipufogó rendszerre, hanem csak mögé fújják... ( ha jól tudom ), van valamiféle speciális hőálló festék, amivel a kipufogó rendszert le lehet festeni? ( mikor zöldkártyára vittem a gépet, a műhelybe bekukkantottam, s ott egy szerelő festegette a rendszert egy peugeot307 en s mondta a tulajnak, hogy az a cucc amivel lefesti az kimondottam kipufogóra való...)

Érdemes kezelni a rendszert valamivel?

Üdv: demars

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenkinek!

Egy kérdés: ha alvázvédőzik a kocsit, a fekete festék ugye nem kerül rá a kipufogó rendszerre, hanem csak mögé fújják... ( ha jól tudom ), van valamiféle speciális hőálló festék, amivel a kipufogó rendszert le lehet festeni? ( mikor zöldkártyára vittem a gépet, a műhelybe bekukkantottam, s ott egy szerelő festegette a rendszert egy peugeot307 en s mondta a tulajnak, hogy az a cucc amivel lefesti az kimondottam kipufogóra való...)

Érdemes kezelni a rendszert valamivel?

Üdv: demars

Sztem nem érdemes festegetni mert általában úgy is belülről rohad kifele. Értelme tényleg csak ilyenkor lehet ha műszakira viszed, hogy ne nézzenek csúnyán ill. kritikusabban a kocsira a kicsit rozsdás dob miatt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.