Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Sziasztok.

Tud valaki opel astra f kombihoz tank nyiláshoz kocka alakban kivágott karosszéria elemet? Sajna az enyém megatta teljesen magát (szétrohadt) igy most cserélném ki valami ilyen módszerrel, vagy ha valaki csinált már ilyet és tud egyszerübb megoldást szoljon . kössz elöre is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Tud valaki opel astra f kombihoz tank nyiláshoz kocka alakban kivágott karosszéria elemet? Sajna az enyém megatta teljesen magát (szétrohadt) igy most cserélném ki valami ilyen módszerrel, vagy ha valaki csinált már ilyet és tud egyszerübb megoldást szoljon . kössz elöre is.

Elvileg létezik hozzá javítóív. Esetleg hozzá még érdemes beruházni dobbetétre, és akkor kevesebb dzsuva megy be alá, és nem rohasztja meg újra (olyan hamar).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Tud valaki opel astra f kombihoz tank nyiláshoz kocka alakban kivágott karosszéria elemet? Sajna az enyém megatta teljesen magát (szétrohadt) igy most cserélném ki valami ilyen módszerrel, vagy ha valaki csinált már ilyet és tud egyszerübb megoldást szoljon . kössz elöre is.

ejnye1.gif

Amúgy http://www.alkatresz.eu/shop/arlista.php?s...utal&tkisz= <_<

Link to comment
Megosztás:

De arra azért számítsál, hogyha már itt előjön a rozsda, akkor máshol is csámcsog.

Megprobálom kivágni a rozsdás részeket igy remélem nem terjed tovább <_<

Hogy hivják a belső gumi gyürüt ami közvetlen a tank nyilásán van olyan mint egz harang, probáltam keresni de nme találtam.

Link to comment
Megosztás:

megtaláltam a gumiharangot, szónélkül maradtam mikor közölték az árat 6000 azthittem lehiddalok marad a bontó :(

Miért? Tegnap a Zafirára kérdeztünk egy egyszerű kampót, a pótkeréktartóhoz, amivel fel lehet húzni a pótkereket. Szerintük 12ezret ér <_< :wacko: Fater szerint meg megért 5 percet meg-hegeszteni ;)

Link to comment
Megosztás:

Erre gondoltam a legfelsőre,enyém éléggé deformálodik.kivan alatta szilózva de igy is hézagolódik <_<

Enyém is olyan volt. Én meg is kérdeztem, hogy mennyi, mert bátor vagyok. :wacko: 12 darab ezres az új ára. :(

Bontottan lehet venni 2-3e ért, egy jó állapotút.

Link to comment
Megosztás:

Az tök jó ár, hogyan jött össze, kavics? <_<

Bizony kavics volt! De a történet valamikor fél éve kezdődött a kaviccsal, és akkor úgy gondoltam, hogy Pató Pál módjára "ej ráérünk arra még!"

Azért gondoltam, mert erre a szélvédőre már legalább 15 ezer forintot költöttem a különféle kavicsok okozta likak kijavítására, és gondoltam, hogy majd a mostani őszi műszaki vizsgám előtt megjavíttatom!

Az üveg meg másként gondolta, és egyik reggel a garázsból kijövet arra eszméltem, hogy a kis lukból 35 centis repedés lett. (TANULSÁG MÁSOKNAK!)

Utólag örülök azonban, hogy legalább van egy új szélvédőm, mert a régi 18 éves darab már amúgy is elég sok optikai hibát mutatott.

Bár az üveg és a keret is kínai, de eddig nem ázott be, és jól is illeszkedik, a kilátásaim pedig jobbak lettek! :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Bizony kavics volt! De a történet valamikor fél éve kezdődött a kaviccsal, és akkor úgy gondoltam, hogy Pató Pál módjára "ej ráérünk arra még!"

Azért gondoltam, mert erre a szélvédőre már legalább 15 ezer forintot költöttem a különféle kavicsok okozta likak kijavítására, és gondoltam, hogy majd a mostani őszi műszaki vizsgám előtt megjavíttatom!

Az üveg meg másként gondolta, és egyik reggel a garázsból kijövet arra eszméltem, hogy a kis lukból 35 centis repedés lett. (TANULSÁG MÁSOKNAK!)

Utólag örülök azonban, hogy legalább van egy új szélvédőm, mert a régi 18 éves darab már amúgy is elég sok optikai hibát mutatott.

Bár az üveg és a keret is kínai, de eddig nem ázott be, és jól is illeszkedik, a kilátásaim pedig jobbak lettek! <_<

Nekem szerencsére kopp-kopp még nem volt kavicsom. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Nekem szerencsére kopp-kopp még nem volt kavicsom. <_<

Csak ezen az autómon (5 éve van nálam, és ~100 ezret mentem vele már) kb. 6-8 kavicsfelverődés volt a szélvédőmön amit eddig javíttattam, és ezen kívül a fényszórómon is kétszer keletkezett luk már. Ebből az egyiket javíttattam, a másodikat cellux védi jelenleg is, de októberre a vizsgára cserélni kell.

Lehet, hogy sokat "rallye-zok"? :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, nagyon idegesit az ősszi párásodás, vagy ha hideg esőt kap ugyanaz és nem tudom mi okozhatja, vadi uj a pollenszürő, második idén azt hitem az a rossz, de csak ugyanugy bepárásodik mehet maximumon a venti is akkor sem változik, a törölgetés már unalmas, van ötlette valakinek mit tehetek? vagy ez opel probléma ami megoldhatatlan...?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, nagyon idegesit az ősszi párásodás, vagy ha hideg esőt kap ugyanaz és nem tudom mi okozhatja, vadi uj a pollenszürő, második idén azt hitem az a rossz, de csak ugyanugy bepárásodik mehet maximumon a venti is akkor sem változik, a törölgetés már unalmas, van ötlette valakinek mit tehetek? vagy ez opel probléma ami megoldhatatlan...?

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=129&st=2600

Ezt az oldalt ha elolvasod, lehet hogy találsz neked még újdonságot <_<

Link to comment
Megosztás:

Dáwid te aranyat érsz kerestem a témát de fix ezt nem adta ki azt hittem karoszéria ázik be, de hova is tetétek a mupadló darabot? nagyon szépen köszönöm ma meg is nézzem holl ázhat

Ezt én is tudom, csak hibába ha nem tudom pénzre váltani :wacko: :( A pollenszűrő fölé, hogy ami föntről víz lecsöpöghet valahogy, az ne a szűrőre menjen. Levegőt meg oldalról kap, ha nem feszíted rá nagyon. Még érdemes a környékét kitakarítani, mert ha tökig van falevelekkel, meg egyéb retekkel, akkor az is okozhat majd párásodást. <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.