Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Üdv!

Úgy alakult, hogy csereéretté vált a jobb külső tükröm (facelift előtti, "kockatükör").

Hamár egyszer cserélek, legyen szép, olyan színű, mint a járgány (és akkor lecserélem mind a kettőt). Honnan tudnék szerezni színre (bordóra) fújt külső tükröket? (neten kerestem, de csak "sima feketét" találtam :) )

Ha érdekel, van két gyári feketém. Nem bordó, viszont egyforma, egy autóról származnak, és sérülésmentesek. Csak azért vettem le őket, mert gömbölyűeket tettem fel helyettük :D

Egy lökhárítón a fölösleges mélyedéseket,levegő nyílásokat hogy lehet eltüntetni,falazás vagy hogyan?

Egy lökhárítósnak odaviszed, meg viszel neki még egyet, és ő egy pár (sok pár) ezresért összetaknyolja neked. Amúgy miből szűrted le azt hogy a lökösön felesleges szellőzők vannak? :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Úgy alakult, hogy csereéretté vált a jobb külső tükröm (facelift előtti, "kockatükör").

Hamár egyszer cserélek, legyen szép, olyan színű, mint a járgány (és akkor lecserélem mind a kettőt). Honnan tudnék szerezni színre (bordóra) fújt külső tükröket? (neten kerestem, de csak "sima feketét" találtam :D )

Én lefújattam fényezővel, mikor egyszer vittem hozzá a kocsit.

Link to comment
Megosztás:

A gyári F astra lökösre gondoltam, jó nem szellőző hanem ott a ködlámpák mellett lévő mélyedés amibe a vonószem is van na azokra gondoltam hogy azokat hogy lehet eltüntetni!

Tudod mire gondolok nem?

Műanyagos ki tudja pótolni egy másikból, de annyit varrni... Olcsóbban kijössz egy (u.gy.) GSI pofával :D Ha nekiállsz feltölteni őket valamivel, az úgyis kirepedezik, és széthullik.

(azt csak zárójelbe teszem hogy van egy pár féle gyári f astra lökös :) )

Link to comment
Megosztás:

Gyári lökösnek milyen célszerszámmal álljak neki, ha gyári ködlámpát szeretnék bele... A helyét szeretném kivágni! ( fúró majd reszelő? )

Leginkább igen, de szerintem fűrészlappal is neki mehet az "egyenesekben". Egy kicsivel kisebbre vágd mint a könnyítés, mert ha pont ott vágod, akkor elég csúnya rés marad mellette.

Link to comment
Megosztás:

Igen! Csak tudod profik üzleti célból már rég nem lopják az Astrákat. De suhancok akik elvinnék egy két körre..... száguldozni falun belül, esetleg kisboltba betörni, és a végén törötten üres tankkal az árokba hagyni arra tökéletes...és átfúrt pöcökkel, még egy hülye gyerek is kinyitja!

A linkelt videó szerint az átfúrás nélküli gombal is. :D

Link to comment
Megosztás:

Mindenkinek köszönöm szépen a segítséget, sikerült megoldanom, 2 "profinak" mondott autószerelő elvérzett, öregemmel sikerült kinyitnunk az ajtót, méghozzá úgy hogy egy erős dróttal benyúltunk az ablak tetejénél, és a kulcson lévő karikát sikerült megakasztani és kirántottuk, szerencsére engedett annyit az ablaküveg.

Jó ötlet, kitől hallottad? :D

Link to comment
Megosztás:

Én azért nem feszíteném szét az ajtómat, hogy egy 15-ös csövet ledugjak!

Feszítéskor lemegy a festék, és deformálódhat az ajtó és sérülhet a karosszéria is. Nem éri meg.

A legkisebb ablaknak egy kalapácsütés és kész!

egy 16os csövet mennyivel egyszerűbb bedugni az ajtón, mint egy másfeles drótot?, és dugd már rá, úgy, hogy egy dróttal toldottad meg pl... működik mert működik persze, de a drótot még mindig könyebb ledugni.

megelőzve ha esetleg újra előfordulna ez a dolog, fúrtam 1 kis lyukat a pöcökre hogy bele tudjam akasztani a drótot :D

ha már odáig be tudod játszani a drtot, egy perc és le is tudod dugni mellette :)

Ismered a mondást, ha egyszer el akarják vinni el is viszik. Én mondjuk nem fúrtam volna teljesen át a gombot, hogy ne lássák kintről. Kp-zárasnál meg bárhova ki lehet vinni pölö egy mono jack -aljzatot amire dugva akár egy 9V-os elemmel is nyílik a zár. Leglábbis az enyém.

Ahogy day is írta, megvan a záró-nyitó vezetékpár, azt kivezeted, és egy pillanatkapcsolóval kapcsolhatod. Megnézed melyiket kell testelni a nyitáshoz, és azt kivezeted, a kapcsoló másik kapcsát meg letesteled.

Link to comment
Megosztás:

Úgy alakult, hogy csereéretté vált a jobb külső tükröm (facelift előtti, "kockatükör").

Hamár egyszer cserélek, legyen szép, olyan színű, mint a járgány (és akkor lecserélem mind a kettőt). Honnan tudnék szerezni színre (bordóra) fújt külső tükröket? (neten kerestem, de csak "sima feketét" találtam :D )

Ma felhívtam a környéken (Sárpentelén) található egyetlen bontót: bordó tükrük nincs, csak fekete. Felhívtam továbbá egy Opel alkatrészekkel foglalkozó üzletet is, de az meg - mint kiderült - már egy éve megszűnt...

De sebaj, nem adom fel (egyelőre:D)!

Link to comment
Megosztás:

Ma felhívtam a környéken (Sárpentelén) található egyetlen bontót: bordó tükrük nincs, csak fekete. Felhívtam továbbá egy Opel alkatrészekkel foglalkozó üzletet is, de az meg - mint kiderült - már egy éve megszűnt...

De sebaj, nem adom fel (egyelőre:D)!

Figyelj rám!!! Ilyen bordó tükrök kb évente egyszer van eladó...akkor se párba! Ritka mint a fehér holló! Viszont van egy ötletem...Spzolinak van!!(ráadásul villanyos, meg fűthető) Írj neki üzit...Szerintem le is van fújva gyárilag valami színnel. De a lényeg, hogy a fényezőnek nem kell műanyaglazítót használni, meg füllerezni csak megcsiszolja vízbe és máris mehet rá a bázis, meg a lakk!! Ez kb 3 nap! És van egy pár gyári elektromos, fűthető színre fújt tükröd :D Néha érdemes hozzádobni 10-15ezret, azért hogy megmeneküljünk a nem kívánt fájdalmaktól :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.