Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Fémzabáló dolgok? Melyik mesét nézted? :D

Azt amelyikben lekentük a teleken a korlát oszlopait Ladából lecsorgott lével és amikor lebontottuk, sz.rabbul néztek ki, a lapos részeken, mint az amit "véletlenül" időspórolási okokból kifelejtettem :D Nem tudom, hogy miért, meg hogy mitől, de hogy a fáradt olajjal lekent vasak jobban elfogytak mint amiket le se kentem, az tuti. Valahol még félre vannak dobálva azok a vasak az udvar végében, majd jóól megnézem mi van velük mostanában :D

Link to comment
Megosztás:

Ez se a legtökéletesebb, mert ez a porbeles gép még a kisebbik fokozaton is átégeti a lemezt.De jóval olcsóbb volt mint egy CO-s gép. Lehet vele dolgozni de kínlódva. Meg aztán a küszöb bellül végig rozsdás, most itt befoltoztam de előbb-utóbb átjön máshol. De legalább szintentartom a dolgot nem esik ki alólam a bódé. Csak akna nélkül nem egyszerű, de ez van.

Akna nélkül a ház előtt: http://kepfeltoltes.hu/120330/DSC00246_www.kepfeltoltes.hu_.jpg :)

Meg aztán össze is raktam.

Link to comment
Megosztás:

Küszöbcsere.....bellül milyen volt?

Nem tudom mire gondolsz. Mindent ami kicsit is rohadt, lecserélünk. Egyébként nekem volt egy olyan alsó gumi tömítőcsík vagy esetleg ütközőnek is mondható gumicsík a küszöbön hosszában ami patentokkal volt felerősítve. Az itthon forgalmazott kocsiknál ez nem volt. A patentoknál rohadt. Most már nem kerül vissza. Az ajtók alja a korcolásnál főleg ezért rohadt, mert ez a gumicsík oda feküdt fel, és megfogta a lecsöpögő vizet. Az ajtókból 40 mm levágva, és újra gyártva lemezből.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom mire gondolsz. Mindent ami kicsit is rohadt, lecserélünk. Egyébként nekem volt egy olyan alsó gumi tömítőcsík vagy esetleg ütközőnek is mondható gumicsík a küszöbön hosszában ami patentokkal volt felerősítve. Az itthon forgalmazott kocsiknál ez nem volt. A patentoknál rohadt. Most már nem kerül vissza. Az ajtók alja a korcolásnál főleg ezért rohadt, mert ez a gumicsík oda feküdt fel, és megfogta a lecsöpögő vizet. Az ajtókból 40 mm levágva, és újra gyártva lemezből.

Pont arra gondolok hogy a küszöbnek csak az alsó része volt rozsdás vagy máshol is bellülről... én ahol benéztem a kivágott részen rozsdát láttam.

Link to comment
Megosztás:

Pont arra gondolok hogy a küszöbnek csak az alsó része volt rozsdás vagy máshol is bellülről... én ahol benéztem a kivágott részen rozsdát láttam.

Nekem csak foltokban, ott ahol a patentok voltak, mert 7 éve kapott belső védelmet és 1 - 2 évenként karbantartást is. Aztán meg a küszöb alsó korcolása is rozsdás volt már. Nem volt érdemes foltozgatni. Mindkét külső küszöböt cseréltetem. Darabja 3500 körül van.

Dáwidnak: Nincs képem a bontott darabokról (még), mert sietnem kellett haza unokás elfoglaltság miatt.

Link to comment
Megosztás:

Én egyenlőre csak foltoztam a küszöböt, nem szántam rá magam a teljes cserére..

518018-20120407-OEVq9U.jpg518019-20120407-n0USRI.jpg

518020-20120407-4A1ntO.jpg

Nem volt olyan nagyon vészes emelve nem recseg ropog, de náhány helyen átjukadt itt is meg a jobb első kerék mögött. Az ép részig visszavágtam és foltoztam. Esztétikailag nem lett a legszebb, de nem is ez volt a cél inkább csak az időhúzás.

Link to comment
Megosztás:

Mára már nem találtam a kibontott küszöböt, mert ment az ócskavasba.

Ellenben most készítettem képeket a jobb oldali küszöbről csere előtt.

A rozsda főleg a gumicsík alatt támadt.

]http://kepfeltoltes.hu/120406/RIMG3632_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/120406/RIMG3631_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Köszi szépen, nekem ennyi elég nekem, csak a rozsda indulási pontjait szerettem volna tudni. Nekem nincs ilyen gumicsíkom, a zafirának van, és azon is a patentoknál indulta el... a nem egész 10 éves zafirának sz.rabbi állapotban vannak a küszöbei,mint a 17 éves astrámnak :-)

Link to comment
Megosztás:

Rosszabb a helyzet mint hittem, :

[nagykep]P3270037.jpg[/nagykep]

[nagykep]P3270038.jpg[/nagykep]

Úgy ítéltem meg fél óra farigcsálás után hogy a rugótányér menthetetlen és elcangáztam a városba az Unixba ahol keddre tudtak volna hozni majd a Lángba ahol meg nem is volt. Most forgatom körbe és nézem mit lehet vele kezdeni..... 1hmmm

Link to comment
Megosztás:

Rosszabb a helyzet mint hittem, :

...

Úgy ítéltem meg fél óra farigcsálás után hogy a rugótányér menthetetlen és elcangáztam a városba az Unixba ahol keddre tudtak volna hozni majd a Lángba ahol meg nem is volt. Most forgatom körbe és nézem mit lehet vele kezdeni..... 1hmmm

Hát, a képeket elnézve itt a rugótányér a legkisebb gond... azt a merevítőt kellene valahogy pótolni, kivágni amíg ép fémet nem találsz, és beszabni oda egy zártszelvényt.

Link to comment
Megosztás:

Nem unatkozol újabban. :D

Hát nem a másik fele nem volt ennyire vészes csak egy darabot kelett kivágni a tányérból és pótolni. Holnap levágom a nyúlványról atányér maradékát, befoltozom és megy fel a mókolt tányér.

518496-20120407-rTzzaN.jpg

518497-20120407-SxTSAF.jpg

Dobbetét, hát jó lenne az is de most eléggé kiköltekeztem magam...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.