Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Hát szörnyűlködve nézem ezeket a képeket amiket felraktok. Áldom az eszemet (ill. ezt a fórumot ahol ajánlottátok) , hogy amint hozzám került az autó még az első tél előtt dobbetéteztem. Utoljára ilyen küzdelmet a ladámmal vívtam. Nem irigyellek benneteket. Részvétem.

Hát akkor szép az élat ha zajlik.. :D Dobbetét...nagyon jó dolog, nem is értem miért nincs benne gyárilag.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nem jövök rá sehogyan hogy a GSI rendszámtámbla tartója hogyan megy fel a csomagtérajtóra...:( Nem hiszem hogy csak a rendszámnál a 2 csavar fogná fel.... viszont vannak ilyen fülek a hátuján a szélén is, nem tudom miért. Nem tud valaki segíteni hogy mi hibádzik? Kell még valami alá hogy megfogja??

Link to comment
Megosztás:

Bocsi ha valaki nem jönne rá, a rendszám keret alatti fekete müanyagról beszélek ( lámpátol lámpáig ér) :)))

Szerintem vannak patentjai, és akkor olyan ajtó is kell hozzá :rolleyes: Nekem is ragasztva van a külső műanyag a csomiajtó alján, ahhoz is eredetileg olyan ajtó kéne, amin vannak hozzá pöckök.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nem jövök rá sehogyan hogy a GSI rendszámtámbla tartója hogyan megy fel a csomagtérajtóra... :( Nem hiszem hogy csak a rendszámnál a 2 csavar fogná fel.... viszont vannak ilyen fülek a hátuján a szélén is, nem tudom miért. Nem tud valaki segíteni hogy mi hibádzik? Kell még valami alá hogy megfogja??

Fogja a 2 csavar a rendszámnál, fogja a zár, és fogja egy patentsor (talán 3-3 oldalanként).

Link to comment
Megosztás:

Üdv klubtagok!

Most vagyok itt előszőr. Szeretnék nekiállni az ASTRA F kaszni javításának, ezért keresek robbantott rajzot a kaszniról, rajzokat a karosszéria csomópontokról! Ha bárki tud segíteni nagyon szépen megköszönöm!!!

Link to comment
Megosztás:

Üdv klubtagok!

Most vagyok itt előszőr. Szeretnék nekiállni az ASTRA F kaszni javításának, ezért keresek robbantott rajzot a kaszniról, rajzokat a karosszéria csomópontokról! Ha bárki tud segíteni nagyon szépen megköszönöm!!!

Üdv..igazából nem a rajz alapján szokták javítani, hanem ami rozsdás azt kivágják és cserélik..pölö küszöb..tankbeömlő a necces helyek. Hol rozsdás?

Link to comment
Megosztás:

Üdv..igazából nem a rajz alapján szokták javítani, hanem ami rozsdás azt kivágják és cserélik..pölö küszöb..tankbeömlő a necces helyek. Hol rozsdás?

Üdv! H. sárvédő ív, külső -belső doblemez és a sedenoknál tipikus kerékjárat mögötti rész, de nem akarom kibarmolni. A ponthegesztéseket akorom lefúrni és berakni az újat. De vannak a csatlakozások körül fekete foltjaim, ezért kellene. Ezek a biztosak! De majd biztosan előjön más is amikór szétdobálom a vasat.

Link to comment
Megosztás:

Üdv! H. sárvédő ív, külső -belső doblemez és a sedenoknál tipikus kerékjárat mögötti rész, de nem akarom kibarmolni. A ponthegesztéseket akorom lefúrni és berakni az újat. De vannak a csatlakozások körül fekete foltjaim, ezért kellene. Ezek a biztosak! De majd biztosan előjön más is amikór szétdobálom a vasat.

Ha visszalépsz egy oldalt akkor ott van pár kép küszöbről-kerékjáratról. Igazából azért foltoznak általában vagy javítólemezzel dolgoznak mert a komplett elemcsere vagy nem kivitelzhető, vagy hatalmas munka hozzáférni. Én úgy jártam hogy az orrát cseréltem és már "megelőztek" tehát nem tudtam a ponthegesztések lefúrásával leszedni az elemet mert már előttem cserélték és ők végigvarrták. De vannak robbantott ábrák csak meg kell várni amíg idetéved olyan akinek van.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok, kérdésem kombi astrámról eltüntettem a hátsó ablaktörlőt, és szeretném a spriccnit is eltüntetni, de az ha kinyitom a csomi ajtót és leveszema burkolatot, az le van lemezelve, nah most én gondoltam egy oylat, amit pár c corsan láttam már, hogy egy sima gumi dugót tettek oda, nah most a kérdés, hogy ez nálam is kivitelezhető lenne-e, illetve, hogy hol lehet ilyen dugót kapni?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok, kérdésem kombi astrámról eltüntettem a hátsó ablaktörlőt, és szeretném a spriccnit is eltüntetni, de az ha kinyitom a csomi ajtót és leveszema burkolatot, az le van lemezelve, nah most én gondoltam egy oylat, amit pár c corsan láttam már, hogy egy sima gumi dugót tettek oda, nah most a kérdés, hogy ez nálam is kivitelezhető lenne-e, illetve, hogy hol lehet ilyen dugót kapni?

Arra gondoltál, hogy ki kéne húzni a csövet az ajtóból? Vagy akár az egész kaszniból és a tartálynál lezárni a hátramenő csövet? :huh:

Vagy csak azt a kerek lyukat akarod bedugni az ajtón?

Link to comment
Megosztás:

Én 2éve szétdöntöttem az autót csak a műszerfal maradt benne kilet hegesztetve le fújtam alvázvédővel üregvédelmet csináltam , elhatároztam minden évbe csinálok rajta egy üregvédelmet és nagy gond akkor nem lehet

Én is így kezdtem. mármint lakatolás nélkül, de minden ősszel megkapta a viaszos alvázvédelmet, aztán amióta sok a meló meg vannak gyerekek örülök ha egy izzót kicsrélni van időm a kocsin. Most a műszaki miatt kaptam apránként kb 3 napot a családtól felkészíteni :) Mert azért megéreznék ők is az autó hiányát :D

Egyenlőre még a korábi rétegek védik nagyrészét a kocsinak, de egy aptó helyen már észrevettem az elhanyagolás rügyező rozsda jeleit. :(

Link to comment
Megosztás:

Egy kis beltér téma is legyen :D Bőrkormány, meg úgy egyáltalán bőr ápolásról ki tud okosat? Milyen szerekkel, illetve milyen tevékenységgel érdemes nekimenni? Nagyjából szép a kormányom, csak egy kicsit olyan, mintha kiszáradt volna a bőr, de amúgy patent. Viaszos ápolós cucc visszapuhítja, vagy kéne neki valami egyéb? A másik már "kicsit" problémásabb. Fekete bőr ülés, az oldaltámaszoknál, illetve a combtámaszoknál sz.rrá repedezve. Maga a bőr nem vált el, illetve nem szakadt ki, csak isssszonyat randa. Ezt mivel lehet festeni, illetve ha le van festve, akkor mivel kéne ápolni hogy a festést se mossam le, de ne is pusztuljon ki?

Link to comment
Megosztás:

Volt aki kérdezte, hogy milyen volt a küszöböm belülről. Ma megtaláltam a lebontott darabok egy részét az ócskavasban. A külső küszöböket cseréltetem, mert a belső küszöbök nagyon jó állapotban vannak, még az eredeti szín is rajta van sérülés mentesen.

DE A KÜLSŐ KÜSZÖBÖK......! Így néztek ki kívülről:

RIMG3641_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

No és belülről:

RIMG3639_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

RIMG3637_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Aztán mára ilyen lett az új küszöbökkel.

RIMG3646_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

RIMG3644_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Volt aki kérdezte, hogy milyen volt a küszöböm belülről. Ma megtaláltam a lebontott darabok egy részét az ócskavasban. A külső küszöböket cseréltetem, mert a belső küszöbök nagyon jó állapotban vannak, még az eredeti szín is rajta van sérülés mentesen.

DE A KÜLSŐ KÜSZÖBÖK......! Így néztek ki kívülről:

No és belülről:

Aztán mára ilyen lett az új küszöbökkel.

Jól néz ki! ;)

Link to comment
Megosztás:

Egy kis beltér téma is legyen :D Bőrkormány, meg úgy egyáltalán bőr ápolásról ki tud okosat? Milyen szerekkel, illetve milyen tevékenységgel érdemes nekimenni? Nagyjából szép a kormányom, csak egy kicsit olyan, mintha kiszáradt volna a bőr, de amúgy patent. Viaszos ápolós cucc visszapuhítja, vagy kéne neki valami egyéb? A másik már "kicsit" problémásabb. Fekete bőr ülés, az oldaltámaszoknál, illetve a combtámaszoknál sz.rrá repedezve. Maga a bőr nem vált el, illetve nem szakadt ki, csak isssszonyat randa. Ezt mivel lehet festeni, illetve ha le van festve, akkor mivel kéne ápolni hogy a festést se mossam le, de ne is pusztuljon ki?

Bőrfestékkel :D Én sonax leder extreme mittoménmit használok. Gond nincs vele. :D

Link to comment
Megosztás:

Bőrfestékkel :D Én sonax leder extreme mittoménmit használok. Gond nincs vele. :D

Oké, de a tied, az úgy néz ki, hogy "hűűűdejólnézki", ez az ülés, meg úgy néz ki, hogy "AAAZTAQRVAEZHOGYNÉZKI??" :lol: :D Mondjuk már megvettem, azt a sonax leder taknyot, úgyhogy bízok benne, hogy javít valamit a dolgon :D

Link to comment
Megosztás:

Repedésen nem segít. Van kárpitos ismerősöm, a munkatársa meg bőrrel foglalkozik. Láttam hogy csinálja, miből mit..na az a hub+.... Am tök vicces, mert gittel, aztán fest. :D Csak múúrva drága. :)

Lehet hogy fényezőnek készült :D

Amúgy kitapintható repedés nincs rajta, ha végig simítom, nem érezni semmit, csak úgy néz ki, mintha repedés lenne. Megpróbálom megfesteni, aztán majd meglátjuk :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.