Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Én a nyáron csináltattam meg. 11000 volt a szivacsos fekete szövet, meg 10000 csinálta meg kárpitos. Ő palmatex-el ragasztotta fel.

Azota 2-szer is eláztattam, mert beáztam , de tökéletes, nem engedte el sehol. Meg a beázás is kilett javítva már.

nekem kb 6e volt a kárpit, 2e a ragacs, munkát ingyé csináltam :D

Link to comment
Megosztás:

Na a pollenszűrőnél a beázás megszüntetve, köszi Zotya. :) Esett most ugye rendesen az elmúlt pár napban és egy csepp víz sincs.

Viszont helyette a jobb hátsó ajtó gumijánál áll meg a víz és ez folyik le a szőnyegre. Tipp, ötlet, tudja valaki ez mitől lehet? Gumi a helyén van, rendesen rá van nyomva, jó helyen van.

20131110085_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A másik kérdésem az, hogy mit lehet kezdeni a roló tartójával, hogy ne nyikorogjon? Fel le mozog és nyikorog, zörög. Köszi.

20131110087_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Na a pollenszűrőnél a beázás megszüntetve, köszi Zotya. :) Esett most ugye rendesen az elmúlt pár napban és egy csepp víz sincs.

Viszont helyette a jobb hátsó ajtó gumijánál áll meg a víz és ez folyik le a szőnyegre. Tipp, ötlet, tudja valaki ez mitől lehet? Gumi a helyén van, rendesen rá van nyomva, jó helyen van.

A másik kérdésem az, hogy mit lehet kezdeni a roló tartójával, hogy ne nyikorogjon? Fel le mozog és nyikorog, zörög. Köszi.

Csak 1 tipp... Nálam is hasonló volt a jelenség. Alul az ajtó alján van egy porvédő gumi, amit elvileg a víz súlya lenyom, és szépen kifolyna rajta a víz ami beesik az üveg mellett az ajtóba... Na most ez a gumi tapadt le nálam, egy másik ajtónál meg sár rakódott a gumira, és felgyűlt az ajtókban a víz... Ez azt eredményezi, hogy egy bizonyos mennyiség nem ott folyik majd ki, ahol kell, hanem átbukik az ajtókárpit patentja mellett, belefolyik az ajtókárpitba, és pont a gumira folyik rá, ami viszont nálam is kicsit befele lejt, és a szőnyegre vezeti a vizet. Nálam ez okozta ugyan ezt a jelentséget... Esetleg egy próbát megérhet a takarítása.

Link to comment
Megosztás:

Na a pollenszűrőnél a beázás megszüntetve, köszi Zotya. :) Esett most ugye rendesen az elmúlt pár napban és egy csepp víz sincs.

A másik kérdésem az, hogy mit lehet kezdeni a roló tartójával, hogy ne nyikorogjon? Fel le mozog és nyikorog, zörög. Köszi.

Nincs mit... a roló tartó csavarjai rendesen meg vannak húzva?

Végeztem az üregvédőzéssel 3 flakon ment bele a két küszöbbe a csomagtartó melletti-mögötti üregbe a rugótányér feletti gerendába , meg az összes üreges részbe amit csak találtam motortér, bölcső...stb. Közben: téli gumi felrakása fékek takarítása, ablakmosó tartály takarítása (nekem is kocsonyás volt az alja) bödön takarítás, szivacscsere...tudom ezek ide offok, de osszátok szétt a többi topikba. :D

Link to comment
Megosztás:

Alul az ajtó alján porvédő gumi? Kívül vagy belül? Lefotóznád légyszi mert így nem vágom. :) Köszi.

Csak 1 tipp... Nálam is hasonló volt a jelenség. Alul az ajtó alján van egy porvédő gumi, amit elvileg a víz súlya lenyom, és szépen kifolyna rajta a víz ami beesik az üveg mellett az ajtóba... Na most ez a gumi tapadt le nálam, egy másik ajtónál meg sár rakódott a gumira, és felgyűlt az ajtókban a víz... Ez azt eredményezi, hogy egy bizonyos mennyiség nem ott folyik majd ki, ahol kell, hanem átbukik az ajtókárpit patentja mellett, belefolyik az ajtókárpitba, és pont a gumira folyik rá, ami viszont nálam is kicsit befele lejt, és a szőnyegre vezeti a vizet. Nálam ez okozta ugyan ezt a jelentséget... Esetleg egy próbát megérhet a takarítása.

Link to comment
Megosztás:

Na ez a bajom.

Megnézted az ajtóból jön a víz? vagy alulról fröccsen fel?

az ajtóban "normális" hogy legyen, alul van 3 lik hogy ott kifolyjon, de csukott ajtónál a kédenek be kéne tömnie

ha kinyitod ki kell engedni, hogy ne rohadjon az ajtóban

sztem is néz meg rendesen zár-e az ajtó, nem volt sérülve?

ennyi idő alatt eltud laposodnia kéder is annyira, hogy nem zár oda rendesen, de lehet hogy rozsdás az ajtó ahova zárna és nem fekszik fel

aztán még ott van az, hogy mé megy bele ennyi, mert ez már nem pára, hanem konkrétan víz, ez vhol belefolyik fent

Link to comment
Megosztás:

Igen ez víz, nem mentem vele semmit se, ez az ami tegnap este 19:00kor leálltam vele és ma reggel 7:30 kor lementem. Az ajtók nem rozsdásak az alja, nyáron fújtam ki üregvédővel, kitakarítottam, tiszták, üregvédő is szépen kifolyt, nem tömítette el a lyukakat.

Lehet nem zár rendesen tényleg, mert itt volt ív és tankajtó körül cserélve a lemez, s amibe a zár belemegy, ami az oszlopon van az is volt már leszedve látszik a csavarokon. Na holnap próba, illetve megnézem a kédert fent, körbe nem-e sérült.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.