Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

óóó milyen források? :D

Engem is érdekelne GSI-ből a gyári ülésfűtés kapcsolója :D

Nem tudsz valakit aki tud még valakit akinek esetleg van? (Vagy esetleg egy ismerősének?)

:D

Túl sok embert ismerek. Tudok ilyet is intézni, csak győzd megfizetni.

"I. István magyar király törvényei

10. A négy böjti időszak megtartásáról

Ha valaki hús evésével megsérti a mindenki előtt ismeretes négy böjti időszakot, akkor egy héten át bezárva böjtöljön."

Értsd :D

Link to comment
Megosztás:

óóó milyen források? :D

Engem is érdekelne GSI-ből a gyári ülésfűtés kapcsolója :D

Nem tudsz valakit aki tud még valakit akinek esetleg van? (Vagy esetleg egy ismerősének?)

:D

A germánoknál még találni apróhirdetésekben, de nem olcsó.

Az enyém a kocsival együtt eladó csak. :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Meg tudná mondani valaki, hogy a caravan jobb hátsó ajtó belső kárpitos műanyag burkolata megegyezik-e az 5 ajtós ugyanezen ajtó burkolatával? Vagy azt, hogy a hátsó ajtók megegyeznek-e, de ha az ajtók nem is egyeznek a belső burkolat még lehet, hogy ugyan az vagy nem? Sajnos betörték a múlt héten a hátsó ablakomat és az üveget a héten kicseréltettem az "ügyes" szerelő viszont valószínű nem tudta, hogyan kell leszedni a belső burkolatot és a tetejéből kitörött egy elég nagy darabot. Itthon vettem csak észre mert siettem. Szerintem hiába reklamálnék viszont ki akarom cserélni mert elég ronda így és bontottból tudnék szerezni viszont ez 5 ajtósé. A bontott autó tulaja nem tudja, hogy jó lesz-e ezért kérném az itteniek segítségét. Nem szeretném feleslegesen megvenni mert felesleges pénzem nincs.

Módosítva : Astra F Caravan
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Meg tudná mondani valaki, hogy a caravan jobb hátsó ajtó belső kárpitos műanyag burkolata megegyezik-e az 5 ajtós ugyanezen ajtó burkolatával? Vagy azt, hogy a hátsó ajtók megegyeznek-e, de ha az ajtók nem is egyeznek a belső burkolat még lehet, hogy ugyan az vagy nem? Sajnos betörték a múlt héten a hátsó ablakomat és az üveget a héten kicseréltettem az "ügyes" szerelő viszont valószínű nem tudta, hogyan kell leszedni a belső burkolatot és a tetejéből kitörött egy elég nagy darabot. Itthon vettem csak észre mert siettem. Szerintem hiába reklamálnék viszont ki akarom cserélni mert elég ronda így és bontottból tudnék szerezni viszont ez 5 ajtósé. A bontott autó tulaja nem tudja, hogy jó lesz-e ezért kérném az itteniek segítségét. Nem szeretném feleslegesen megvenni mert felesleges pénzem nincs.

Úgy tudom a hátsó üléssor nem passzol, és ebből adódik hogy az ajtókárpit sem....de ha úgy mész oda a bontóban hogy előtte teljesen leszeded a törött burkolatot, akkor rá tudod próbálni, és hamar kiderül.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm!

Azt esetleg meg tudjátok mondani, hogy a kárpitot ki lehet-e egyszerűen cserélni a műanyag burkolaton vagy ahhoz kárpitos kellene vagy hogyan van az anyag bele vagy rá rakva? Az enyém szürke plüss kárpitos ami elég ritka és nem hiszem, hogy találnék ugyan ilyet. Ezért is vagyok nagyon ideges pedig hivatalos szervízben (nem Opel, de vállalták) cseréltettem az üveget és tönkre baszták. Esetleg vennék egy akármilyet amin kicserélném a kárpitokat ha ez viszonylag egyszerűen megoldható lehetne. Én egy karcolást nem ejtek az autómon, de az utcán áll és ehhez képest már letörték a tükrömet beverték az ablakot, kifeszítették az ajtót, pénzérmével már ki tudja hányszor végig húzták és akkor hab a tortán hogy még a szervíz is tönkre vágja. Nagyon el vagyok keseredve, pedig én is meg tudnám csinálni, de estig dolgozom és sötétbe az utcán nem tudok neki állni üveget cserélni ezért vittem "szakemberhez". Már ezerszer megbántam inkább vártam volna hétvégéig.

Link to comment
Megosztás:

Szét lehet választani a műanyagot a szövetes résztől. Szétolvaszotott műanyag szegecsekkel vannak összefogva. Kérdés h utána milyen lesz, vagy hogy tudod szépen összerakni.

Én utána pici lemezcsavart tekertem az olvasztással peremezett helyekre , persze arra figyelni kell hogy ne jöjjön ki a túlsó oldalon. Úgy emlékszem alátétet is kellett tennem a csavarok alá.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Beszereztem egy szett új pedálgumit, illetve antenna szárat és átvezető gumit hozzá. Érdekelne, hogy hogyan kivitelezhető ezen dolgok cseréje? Ha jól nézem az antennaszár nem lehet bonyolult, az átvezető gumi érdekesebb, illetve a pedálgumiról nincs fogalmam sem! :icon1:

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Beszereztem egy szett új pedálgumit, illetve antenna szárat és átvezető gumit hozzá. Érdekelne, hogy hogyan kivitelezhető ezen dolgok cseréje? Ha jól nézem az antennaszár nem lehet bonyolult, az átvezető gumi érdekesebb, illetve a pedálgumiról nincs fogalmam sem! :icon1:

Köszönöm!

Pedálguminál le kell venni a régit és feltenni az újat a gumi peremes, rá kell húzni a pedálra. Az antennát passzolom.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Beszereztem egy szett új pedálgumit, illetve antenna szárat és átvezető gumit hozzá. Érdekelne, hogy hogyan kivitelezhető ezen dolgok cseréje? Ha jól nézem az antennaszár nem lehet bonyolult, az átvezető gumi érdekesebb, illetve a pedálgumiról nincs fogalmam sem! :icon1:

Köszönöm!

Az mi pontosan?

Link to comment
Megosztás:

Üdv ugye ezeknél az autóknál nagy betegség a sárvédő és a tank ajtó körüli rohadás. Valakinek van tapasztalata hogy műanyag dobbetéttel javul valamit a helyzet?
Később kezd el rohadni vagy igazábol majdnem mindegy?

Tegnap tettem fel a nyári gumikat és láttam hogy egész a tank ajtóig áll a sár a hátsó kerékjáratban igyekeztem kimosni de még mindig maradt. :unsure:

Még valami ami most jutott eszembe.

Használtatok már vazelint műanyag elemek ápolására? Azt olvastam hogy elméletileg jó hozzá és kipróbáltam az első lökhárítóm egy eldugott pontján fényes mintha új lenne a víz nem áll meg rajta és elsőre kicsit össze szedte a port, majd áttöröltem száraz rongyal hogy ne legyen olyan vastagon így már a koszt sem szedte össze jobban mint máshol. Nekem egyenlőre ennyi a tapasztalatom vele, de kíváncsi vagyok másnak van-e tapasztalata.

Módosítva : Sike
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok az lenne a kérdésem , hogy a hátsó lengés csillapitó torony javitó ellemet lehet e kapni és holl vagy csak bontottan .

Lehet kapni. GM90359064,GM90359065. Ha arra a belső ívre gondolsz(olyan mint a félbevágott lavór).

Unixban is pl. 35 körüli áron hoznak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.