Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Sziasztok!

Kb. 3 éves G Astra esetén!

Eladás szentpontjából 4, vagy 5 ajtós autók a jobban eladhatok?

Valamint melyik motort keresik jobban 1.4 vagy 1.6?

Értékvesztés szentpontjából van különbség a 4, vagy az 5 ajtós modelleknél?

Válaszokat előre is köszönöm!

Xavér

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kb. 3 éves G Astra esetén!

Eladás szentpontjából 4, vagy 5 ajtós autók a jobban eladhatok?

Valamint melyik motort keresik jobban 1.4 vagy 1.6?

Értékvesztés szentpontjából van különbség a 4, vagy az 5 ajtós modelleknél?

Válaszokat előre is köszönöm!

Xavér

Még mindig nem döntöttél, mi? :roll: Megértem, ha felméred a terepet, de sztem ne feltétlenül az eladási szempontok szerepeljenek a legnagyobb prioritással a listádon, magyarul ne csak ezek alapján döntsél. Egyébként sztem el lehet adni mindkettőt, mindkét változatban ha van benne légkondi, jó állapotú és esetleg keveset futott. Használtnál már ez is egy fő szempont...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem később használtan könnyebb talán egy 4-ajtóst eladni. Legalábbis nekem ez a tapasznyalatom. Ritkább sokkal.

Ebben igazad van, hogy ritkább. Pl. szüleim Focus kombiját felraktam a netre és 2 nap alatt elvitték, mert a kombi se túl sűrű, és aki olyat keres, az nem fog mást venni. Viszont 5 ajtósból tele van a piac. Bár nekem az tetszik, de ez szubjektív vélemény :wink:

Link to comment
Megosztás:

Jimi milyen a Focus?? Jó ótó? Vezetted muterodékét?? :wink:

Nem rossz. Vezettem, voltam vele többször hosszabb úton is, amikor még Corsám volt és nem fértem el cuccokkal benne :D

Kényelmes, meg jó is, de az 1,4 Astra szerintem megveri. Kicsit kevésnek éreztem a kombi kasznihoz a 75 pacit...

De hely az bazi sok volt benne. Voltunk vele hollandiában kutyakiállításon (illetve én sajnos nem tudtam akkor pont menni). 5-en voltak + 3 terrier boxokban + 1 heti cuccos. És befért. Nem hittem a szememnek.

De azért az Opel közelebb áll a szívemhez :wink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kb. 3 éves G Astra esetén!

Eladás szentpontjából 4, vagy 5 ajtós autók a jobban eladhatok?

Valamint melyik motort keresik jobban 1.4 vagy 1.6?

Értékvesztés szentpontjából van különbség a 4, vagy az 5 ajtós modelleknél?

Válaszokat előre is köszönöm!

Xavér

Ez a dolog erősen km/állapot függő.Indulj ki magadból.Megvennél, egy sokat futott, lestrapált állapotú gépet?Nem.Amúgy az Opel név sztem mindig jól csengett, szal az eladással sem lesz a későbbiekben baj, csak jó helyre lődd be az árat.Amúgy ahogy Mélykék cartárs mondotta volt, a KGFB az 1.4-es malmára hajtja a vizet.Sztem. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kb. 3 éves G Astra esetén!

Eladás szentpontjából 4, vagy 5 ajtós autók a jobban eladhatok?

Valamint melyik motort keresik jobban 1.4 vagy 1.6?

Értékvesztés szentpontjából van különbség a 4, vagy az 5 ajtós modelleknél?

Válaszokat előre is köszönöm!

Xavér

Köszönöm a hozzászólásokat!!!

Lehet, hogy egy kicsit túl megfontolt vagyok. :smt102

Xavér

Link to comment
Megosztás:

Ez a dolog erősen km/állapot függő.Indulj ki magadból.Megvennél, egy sokat futott, lestrapált állapotú gépet?Nem.Amúgy az Opel név sztem mindig jól csengett, szal az eladással sem lesz a későbbiekben baj, csak jó helyre lődd be az árat.Amúgy ahogy Mélykék cartárs mondotta volt, a KGFB az 1.4-es malmára hajtja a vizet.Sztem. :wink:

Nem tudjátok, Nyugat-Európában is 1500 cm3-nél ugrik a kötelező? Vagy ott feljebb? Mert ha igen, lehet, pár év múlva itt is az lesz a módi.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nincs időm az összes topicot visszaolvasni, és lehet hogy volt már róla szó, azért én megkérdezném.

Szóval a barátnőmnek nézegetünk valami autót, és jelenleg egy zsír új 0 km-s G Astra 1.4 16V-n áll a döntés. Ma azonban azt hallottam, hoyg ezek nagyon eszik az olajat. (4-5 dl/100km), és hogy pont ezért kell beléjük visszajelző, az olajszintre.

Ha valakinek van személyes tapasztalat, megírhatná...

u.i. szombaton láttam egy szép piros G Astra-t a Dózsa György úton parkolni, közel a Váci úthoz (meg is néztük közelebbről, mert a nőt érdekelte milyen is piros színben...). Rajta opelklub-os meg MOTE-s matrica. Valaki innen?

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nincs időm az összes topicot visszaolvasni, és lehet hogy volt már róla szó, azért én megkérdezném.

Szóval a barátnőmnek nézegetünk valami autót, és jelenleg egy zsír új 0 km-s G Astra 1.4 16V-n áll a döntés. Ma azonban azt hallottam, hoyg ezek nagyon eszik az olajat. (4-5 dl/100km), és hogy pont ezért kell beléjük visszajelző, az olajszintre.

Ha valakinek van személyes tapasztalat, megírhatná...

u.i. szombaton láttam egy szép piros G Astra-t a Dózsa György úton parkolni, közel a Váci úthoz (meg is néztük közelebbről, mert a nőt érdekelte milyen is piros színben...). Rajta opelklub-os meg MOTE-s matrica. Valaki innen?

Dark az 1.4 -esek nem eszik, inkább az 1.6 -osra jellemző, bár ez relatív...

mi számít soknak??

Nekem egy F -es Astrám volt eco ,de az annyira nem ette az olajat, hogy két olajcsere között nem kellett utánnatölteni!!! :wink:

igaz 8 -10 ezrenként, de legalább évente cserélve volt...normális olajat használtam. (gyári opeleset!)

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nincs időm az összes topicot visszaolvasni, és lehet hogy volt már róla szó, azért én megkérdezném.

Szóval a barátnőmnek nézegetünk valami autót, és jelenleg egy zsír új 0 km-s G Astra 1.4 16V-n áll a döntés. Ma azonban azt hallottam, hoyg ezek nagyon eszik az olajat. (4-5 dl/100km), és hogy pont ezért kell beléjük visszajelző, az olajszintre.

Ha valakinek van személyes tapasztalat, megírhatná...

u.i. szombaton láttam egy szép piros G Astra-t a Dózsa György úton parkolni, közel a Váci úthoz (meg is néztük közelebbről, mert a nőt érdekelte milyen is piros színben...). Rajta opelklub-os meg MOTE-s matrica. Valaki innen?

Én is úgy tudom, hogy az 1.4 16V nem eszegeti olyan látványosan az olajat, mondhatni szinte semennyire.Ellenben az 1.6 16V-vel, aminek gyárilag van előírva a 0.07dl/100km.Remélem jól tudom.Menetdinamikát tekintve az 1.6 izmosabb, de a vége mindkettőnek kb. ugyanott van.

Fogyasztásban is elenyésző a különbség, de az infóim szerint az 1.4 városban többet eszik, de sztem ez erősen lábfüggő is.Pl. Gepárd téli fogyasztása 9-10L volt, nekem megállt 8.5 környékén.Igaz, szegény mociknak nem sok idejük volt a bemelegedésre.

Szóval itt már a járulékos költségek lesznek a fő befolyásoló tényezők.

Én az 1.6-ra szavaznék! 8) :D

Link to comment
Megosztás:

Én is úgy tudom, hogy az 1.4 16V nem eszegeti olyan látványosan az olajat, mondhatni szinte semennyire.Ellenben az 1.6 16V-vel, aminek gyárilag van előírva a 0.07dl/100km.Remélem jól tudom.Menetdinamikát tekintve az 1.6 izmosabb, de a vége mindkettőnek kb. ugyanott van.

Fogyasztásban is elenyésző a különbség, de az infóim szerint az 1.4 városban többet eszik, de sztem ez erősen lábfüggő is.Pl. Gepárd téli fogyasztása 9-10L volt, nekem megállt 8.5 környékén.Igaz, szegény mociknak nem sok idejük volt a bemelegedésre.

Szóval itt már a járulékos költségek lesznek a fő befolyásoló tényezők.

Én az 1.6-ra szavaznék! 8) :D

Nekem az 1.6 télen legtöbb 7,8-at evett. Olajfogyasztása kb.3 dl / 7500km. A vége valószínűleg följebb van, pláne több emberrel.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nincs időm az összes topicot visszaolvasni, és lehet hogy volt már róla szó, azért én megkérdezném.

Szóval a barátnőmnek nézegetünk valami autót, és jelenleg egy zsír új 0 km-s G Astra 1.4 16V-n áll a döntés. Ma azonban azt hallottam, hoyg ezek nagyon eszik az olajat. (4-5 dl/100km), és hogy pont ezért kell beléjük visszajelző, az olajszintre.

Ha valakinek van személyes tapasztalat, megírhatná...

u.i. szombaton láttam egy szép piros G Astra-t a Dózsa György úton parkolni, közel a Váci úthoz (meg is néztük közelebbről, mert a nőt érdekelte milyen is piros színben...). Rajta opelklub-os meg MOTE-s matrica. Valaki innen?

Igen, én lenni az a szép piros :wink: És hogy tetszett a zsiráf? :wink:

De az sztem vasárnap volt :wink:

Link to comment
Megosztás:

Majd asszongyuk neki, hogy Dark nem is látta, csak mi bíztuk meg, h. kicsit húúúúzhassuk. Mindenhol azt a SZÉP FÉNYEZETLEN tükrös piros verdát látjuk a városban. :twisted: :twisted:

Esetleg idézzek egy Woody A. filmből?

:wink: :D

Át is fényeztetem a kocsimat...... :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.