Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Nagyon szépen köszönöm a segítséget :D

Úgy érzem most ezen fogom rágni magam ,h eldöntsem melyik is legyen a szerencsés :icon4:

fenntartásban is több azért a turbós,drágább olaj kell bele,ha fázis 1 van rajta,akkor már csak 98ast tankolhatsz.....

Link to comment
Megosztás:

jó hogy felhoztad, már meg akartam kérdezni.

mi a fázis 1, 2.... ?

a fejlesztés fokozatai, de mibe mi tartozik?

Hát ezt nem lehet minden autónál/motortípusnál univerzálisan meghatározni, mert mindegyiknél mást és mást takarnak ezek az elnevezések.

Általánosságban a Phase 1-2-3 (német nyelvterületen néha Stufe 1-2-3-nak is hívják) a motortuning fokozatait jelenti, minél nagyobb a szám, annál jobban belenyúlnak a motorba. Bonyolítja a helyzetet hogy nem csak autótípusonként és motorkódonként mást és mást jelentenek, de még egyes tuningcégeknél is mást takarhatnak ugyanazok az elnevezések. (Pl. van ahol van még Phase 4 is) Általában közös bennük hogy a Phase 1 csak egy chiptuningot takar, de itt nem a jó magyar univerzális chiptuningot kell érteni, hanem azt ami kifejezetten arra az autóra van optimalizálva.

A példának hozott Z20LET motornál a fázisok a következőt jelentik az EDS Motorsport értelmezésében (azért náluk mert róluk találtam adatot a neten):

A fázis 1 mint már említettem egy sima chiptuning, ettől 237LE lesz a gyári 200-ból. A tiltás kitolva 7200f/perc-ig, a végsebesség 247km/h-ra nő, a fogyasztás átlagban 1-2 litert csökken, viszont innentől minimum 98-ast kell bele tankolni.

A fázis 2 ezen felül egy nagyobb intercoolert tartalmaz, ettől 255LE-re nő a teljesítmény 252km/h-s végsebesség mellett, és 7300-ig kitolt piros mezővel a fordulatszámmérőn.

A fázis 3 az előbbieken túl egy nagyobb turbót és előkati helyettesítő csövet tartalmaz, amitől az autó 275LE-s lesz, és 262km/h-s végsebességre lesz képes.

A tuning persze nem olcsó, ezek az átalakítások sorrendben 400, 1100 és 2300€-ba kerülnek.

További részleteket és a saját autójának lehetőségeit ezen a téren mindenki megnézheti az EDS Motorsport honlapján.

Nekem MTB-Fahrzeugtechnik-féle fázis 1-em van a Coupén, ez gyakorlatilag teljesen megegyezik az EDS-féle verzióval, lévén enneka cégnek az alapítója az EDS-ből vált ki.

Link to comment
Megosztás:

fázis1 hez ajánlott a gyári felső cooler csöveket fémre cserélni,és egy lefújó szelepet beszerválni,az adatok stimmelnek....

fázis2 höz kell már a nagy turbó LEH opc h astráé,kell a komplett átcsövezés,nyitott minimum60 as rendszer középdob nélkül és esetleg erősebb kuplungszett

fázis3 hoz mindemellett motor átalakitás,könnyített lendkerék,hajtókarok,dugók gyűrűk......stb határ a csillagos ég...

amugy van már fázis1 95-ös benzinhez irva,nekem ez van fent,kicsit lomhább a masina,szerintem csak olyan 220le :D :icon4:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, Opel Astra vásárláshoz.

Az autó 1999s 107.000km(valós), 1.4 benzin, klimás, szedán, és 860 körül ideadnák névre irva.

Érdeklődnék, hogy az 1.4 vagy az 1.6 -s motor eszi az olajat.

Vannak-e tipus hibái??

Aki tud az segitsen, mert egy Skoda Octavia illetve Opel Astra G között gondolkozom, hogy melyik autó a gazdaságosabb, olcsobb fenntartás, fogyasztás, megbizhatóság, szerviz??

Köszi az információkat!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

a mobile.de-n nézegetek bertone coupé astrákat olyan 6-7ezer euróért, 2.2 benzinest,

van valami ennél a motornál amire külön figyelni kell? (azon kívűl, hogy ne legyen legyilkolva, de ebben az árban már eléggé meg vannak kímélve)

ez a motor láncos vagy szíjas vezérlésű?

üdv

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, Opel Astra vásárláshoz.

Az autó 1999s 107.000km(valós), 1.4 benzin, klimás, szedán, és 860 körül ideadnák névre irva.

Érdeklődnék, hogy az 1.4 vagy az 1.6 -s motor eszi az olajat.

Vannak-e tipus hibái??

Aki tud az segitsen, mert egy Skoda Octavia illetve Opel Astra G között gondolkozom, hogy melyik autó a gazdaságosabb, olcsobb fenntartás, fogyasztás, megbizhatóság, szerviz??

Köszi az információkat!!!

Szia!

Az 1,4 és az 1,6 sem eszi,kivéve persze a szétkopott-széthajtott motorokat.Egy motortípus

van az X16XEL ami széthajtás nélkül is csipegeti az olajat(ez a motor így sikerült :D ) .

Típushiba,esetleg a bekoszolódó AGR szelep.Az Octaviáról nemigen tudok semmit,de a G Astra

az olcsó,gazdaságos,könnyen,fillérekből javítható és természetesen,ha karban van tartva,akkor

sokáig hű társ!Előfordulhatnak persze hibák,de azok túlnyomó többsége gyorsan,kevés pénzből

megjavítható.

Link to comment
Megosztás:

Amennyire én tudom ez láncos motor.

Sajnos sokat nem tudok róla, csak 2 Bertonet ismerek amiben ilyen van, de a tulajaik nem panaszkodtak.

Ez a link viszont a Z22SE motornak lett szentelve, itt többet is megtudhatsz róla.

Köszönöm a segítséget. Az Octavia és Astra között hezitáló kollegának annyit mondanék, hogy a VW csoport típusihoz aranyáron mérik az alkatrészt, úgy gondolkodjon. Még a Skoda a legolcsóbb és a legmegbízhatóbb, cserébe a legfapadosabb. Én többett az életbe nem veszek VW-t, elég volt a4es golf ami a családban volt, itt rohad most is a ház előtt, nem bírom eladni, bontós lesz valszeg.

És a bal első izzócseréhez ki kell venni az akksit, ilyen a G Astra-ban nincsen.

Szerintem felejtsd el a Fosvágen csoport járműveit. Igaz, hogy mikor beleülsz, kényelmesebbnek tűnik, de a filigrán futóműalkatrészeknek köszönhetően 20ezer km után a jó magyar utakon ez elillan.

Link to comment
Megosztás:

És a bal első izzócseréhez ki kell venni az akksit, ilyen a G Astra-ban nincsen.

Alapvetően egyetértek, de azért itt sem fenékig tejfel: nekem a jobb első izzócseréhez kell kivennem a légszűrőházat az 1.8-ban... :D

Mondjuk ezek még pitiáner dolgok: egyszer volt szerencsétlenségem izzót cserélni egy Citroen Xsarában (a faceliftesben). Ott úgy kezdődik a művelet hogy autó megemel, kerék le, sárvédőből dobbetét ki mert addig nem tudod levenni a lökhárítót, ha ez megvan és a lökhárító is lejött, akkor fényszóró ki (a lökhárító alatt van az egyik csavarja), izzócsere, majd fordított sorrendben vissza az egész. Ha már van rutinod, akkor is kell fél óra hozzá...

Általában véve amúgy a helyzet az egyre újabb autók megjelenésével egyre rosszabb lesz, hiszen a gyártóknak nem érdekük hogy te otthon babráld az autót, vidd csak márkaszervizbe egy izzócsere miatt is egész nyugodtan.

Link to comment
Megosztás:

Alapvetően egyetértek, de azért itt sem fenékig tejfel: nekem a jobb első izzócseréhez kell kivennem a légszűrőházat az 1.8-ban... :D

Mondjuk ezek még pitiáner dolgok: egyszer volt szerencsétlenségem izzót cserélni egy Citroen Xsarában (a faceliftesben). Ott úgy kezdődik a művelet hogy autó megemel, kerék le, sárvédőből dobbetét ki mert addig nem tudod levenni a lökhárítót, ha ez megvan és a lökhárító is lejött, akkor fényszóró ki (a lökhárító alatt van az egyik csavarja), izzócsere, majd fordított sorrendben vissza az egész. Ha már van rutinod, akkor is kell fél óra hozzá...

Általában véve amúgy a helyzet az egyre újabb autók megjelenésével egyre rosszabb lesz, hiszen a gyártóknak nem érdekük hogy te otthon babráld az autót, vidd csak márkaszervizbe egy izzócsere miatt is egész nyugodtan.

Az szép..xd

A jelenlegi F Astram ami már több mint 4 éve van nál :icon4: Márkaszervízt képről se látott :icon4: Szerencsére mást se ;) Amikor megvettem akkor volt csak szinte (lengéscsillapitók,vezérműszíj és az akkori kötelező dolgok ;) Azóta vagy 2-szer voltam még futómű állításon és ennyi ;)

Na meg sztem most fogom még elveinni a kicsikét a közeljövőben ;) Megérdemli bőven ,h egy nagy generált kapjon még utoljára :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lecserélem az AstraF-em egy Astra G-re. Méghozzá 1.2-es motorral szereltre. Egy 2004-es autó, elméletben 71e km-rel.

Mit kellene tudni róla ? Úgy tudom láncos vezérlésű, és volt valami visszahívása nem ? Egyéb infó, amit vétel előtt érdemes megnézni az autón ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lecserélem az AstraF-em egy Astra G-re. Méghozzá 1.2-es motorral szereltre. Egy 2004-es autó, elméletben 71e km-rel.

Mit kellene tudni róla ? Úgy tudom láncos vezérlésű, és volt valami visszahívása nem ? Egyéb infó, amit vétel előtt érdemes megnézni az autón ?

Azt fogják sokan válaszolni, hogy legalább 1.4-est vegyél.

Egyébként szakszervibe vidd el vásárlás előtti átvizsgálásra, hibakódolvasásra, CO szint mérésre. Akkor reális képet kapsz. Persze rejtett hibát senki nem tudja előre megmondani.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Az 1,4 és az 1,6 sem eszi,kivéve persze a szétkopott-széthajtott motorokat.Egy motortípus

van az X16XEL ami széthajtás nélkül is csipegeti az olajat(ez a motor így sikerült :D ) .

Típushiba,esetleg a bekoszolódó AGR szelep.Az Octaviáról nemigen tudok semmit,de a G Astra

az olcsó,gazdaságos,könnyen,fillérekből javítható és természetesen,ha karban van tartva,akkor

sokáig hű társ!Előfordulhatnak persze hibák,de azok túlnyomó többsége gyorsan,kevés pénzből

megjavítható.

Köszi az infót!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lecserélem az AstraF-em egy Astra G-re. Méghozzá 1.2-es motorral szereltre. Egy 2004-es autó, elméletben 71e km-rel.

Mit kellene tudni róla ? Úgy tudom láncos vezérlésű, és volt valami visszahívása nem ? Egyéb infó, amit vétel előtt érdemes megnézni az autón ?

Sírni fogsz benne az 1.6-os után!Igaz,nem írtad,de ha még Caravan is,akkor meg.... :)

Ha finoman,óvatosan,lassú tempóban szeretsz vezetni előzgetések nélkül,akkor jó,de ha haladni akarsz vele,pörgetni kell mint

egy kétütemű krosszmotort! :D

Link to comment
Megosztás:

Sírni fogsz benne az 1.6-os után!Igaz,nem írtad,de ha még Caravan is,akkor meg.... :)

Ha finoman,óvatosan,lassú tempóban szeretsz vezetni előzgetések nélkül,akkor jó,de ha haladni akarsz vele,pörgetni kell mint

egy kétütemű krosszmotort! :D

:D Egyre inkább kezdem átvenni a nyugis vezetést. Úgyhogy bízom benne, hogy elég lesz. Nekem A pontból B pontba kell már az autó, nem esti kocsikázásra. Munkába járok vele, úgyhogy takarékos kell hogy legyen. Országút, max 90-100 km/h.

Nem kombi, hanem ferdehátú nagyon jól pakolható az a 335Liter. Van síbox tehát hosszabb útra úgyis az lesz megpakolva.

Összefoglalva Astra G a megoldás. :D Már csak meg kellene találnom a számomra megfelelőt, ami így 1 hónap intenzív (összesen már 3-4 hónap) keresés után egyre nehezebb. Ugye közismert hogy az astra g-k 90%ban 105ezer kilométer van, tök mindegy hogy az 2000es vagy 2005ös évjáratú :lol: Hát mintnemondjak, ültem érdekes autókban ;)

Link to comment
Megosztás:

:) Egyre inkább kezdem átvenni a nyugis vezetést. Úgyhogy bízom benne, hogy elég lesz. Nekem A pontból B pontba kell már az autó, nem esti kocsikázásra. Munkába járok vele, úgyhogy takarékos kell hogy legyen. Országút, max 90-100 km/h.

Nem kombi, hanem ferdehátú nagyon jól pakolható az a 335Liter. Van síbox tehát hosszabb útra úgyis az lesz megpakolva.

Összefoglalva Astra G a megoldás. :D Már csak meg kellene találnom a számomra megfelelőt, ami így 1 hónap intenzív (összesen már 3-4 hónap) keresés után egyre nehezebb. Ugye közismert hogy az astra g-k 90%ban 105ezer kilométer van, tök mindegy hogy az 2000es vagy 2005ös évjáratú :D Hát mintnemondjak, ültem érdekes autókban :D

Itt van a fórumon néhány 1.2-es. Kérdezd őket mennyit fogyaszt. Szerintem az 1.4 ugyan annyit, megpakolva lehet, hogy kevesebbet is.

És 1.4-ből sokkal nagyobb a választék, jóval könnyebb választani.

Link to comment
Megosztás:

:) Egyre inkább kezdem átvenni a nyugis vezetést. Úgyhogy bízom benne, hogy elég lesz. Nekem A pontból B pontba kell már az autó, nem esti kocsikázásra. Munkába járok vele, úgyhogy takarékos kell hogy legyen. Országút, max 90-100 km/h.

Nem kombi, hanem ferdehátú nagyon jól pakolható az a 335Liter. Van síbox tehát hosszabb útra úgyis az lesz megpakolva.

Összefoglalva Astra G a megoldás. :D Már csak meg kellene találnom a számomra megfelelőt, ami így 1 hónap intenzív (összesen már 3-4 hónap) keresés után egyre nehezebb. Ugye közismert hogy az astra g-k 90%ban 105ezer kilométer van, tök mindegy hogy az 2000es vagy 2005ös évjáratú :D Hát mintnemondjak, ültem érdekes autókban :lol:

ne máááá :D

ne akarjál egykettőt ,nem eszik oly keveset ezzel a vázzal..

de ahogy érzed...

a ferdehátú alatt a 4 vagy 5 ajtósra gondolsz?

Link to comment
Megosztás:

:) Egyre inkább kezdem átvenni a nyugis vezetést. Úgyhogy bízom benne, hogy elég lesz. Nekem A pontból B pontba kell már az autó, nem esti kocsikázásra. Munkába járok vele, úgyhogy takarékos kell hogy legyen. Országút, max 90-100 km/h.

Nem kombi, hanem ferdehátú nagyon jól pakolható az a 335Liter. Van síbox tehát hosszabb útra úgyis az lesz megpakolva.

Összefoglalva Astra G a megoldás. :D Már csak meg kellene találnom a számomra megfelelőt, ami így 1 hónap intenzív (összesen már 3-4 hónap) keresés után egyre nehezebb. Ugye közismert hogy az astra g-k 90%ban 105ezer kilométer van, tök mindegy hogy az 2000es vagy 2005ös évjáratú :D Hát mintnemondjak, ültem érdekes autókban :D

Csatlakozom az előttem szólókhoz: 1.4-est érdemesebb nézni. Persze, nyugi, meg minden, de ha többen beültök, netán a klíma is megy, meg előzni kéne, nagyon elkeskenyedhet az 1.2. Fogyasztása se lenne lényegileg kisebb, sőt, ha erőlködik, többet ehet, mint egy erősebb, nyomatékosabb motor.

Persze, Te döntésed. Mindenesetre sikeres keresgélést. :lol:

Link to comment
Megosztás:

:)

Összefoglalva Astra G a megoldás. :D

Ez így igaz,G Astrát nézzél úgy általában,a lényeg hogy jó állapotú legyen,nem a motor a fő.

Átlagos fehasználásra mindegyik motorral jó,még az 1,2 is,bár kétségtelen nem egy erőművész! :D

Inkább legyen drágább kicsivel,de legyen a pénzedért vehető legjobb!És haggyál a pénzedből

a vásárlás utáni szervízelésre is! :D

Link to comment
Megosztás:

:D Egyre inkább kezdem átvenni a nyugis vezetést. Úgyhogy bízom benne, hogy elég lesz. Nekem A pontból B pontba kell már az autó, nem esti kocsikázásra. Munkába járok vele, úgyhogy takarékos kell hogy legyen. Országút, max 90-100 km/h.

Nem kombi, hanem ferdehátú nagyon jól pakolható az a 335Liter. Van síbox tehát hosszabb útra úgyis az lesz megpakolva.

Összefoglalva Astra G a megoldás. :D Már csak meg kellene találnom a számomra megfelelőt, ami így 1 hónap intenzív (összesen már 3-4 hónap) keresés után egyre nehezebb. Ugye közismert hogy az astra g-k 90%ban 105ezer kilométer van, tök mindegy hogy az 2000es vagy 2005ös évjáratú :D Hát mintnemondjak, ültem érdekes autókban :lol:

"Van síbox tehát hosszabb útra úgyis az lesz megpakolva."

Ezek után én a helyedben átgondolnám az 1.2-t. :) (megpakolva, klímával az 1.6 se egy erőművész)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.