Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

na hat vegre vettemen en is eggyet.Azt ameiket linkeltem, de ez is nagyon jo. 2002es, 1.6os, klima el. ablak, ulesfutes, szurke, kozponti zar taviranyitorol, kodlampa, 104000 kilometer szervizkonyvel. Remelem bevalik

Akkor gratula, és sok balesetmentes kilómétert.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok, G Astrát szeretnék vásárolni,dieselt. Tudnátok segíteni,milyen tipikus hibákra kell odafigyelni!? Milyen motorral, TD, DIT érdemes venni? 1.7 vagy 2 ezressel? Opel vagy Isuzu motor? Kürölbelöl 800 max 900e szánok rá.

Segítségeteket köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, G Astrát szeretnék vásárolni,dieselt. Tudnátok segíteni,milyen tipikus hibákra kell odafigyelni!? Milyen motorral, TD, DIT érdemes venni? 1.7 vagy 2 ezressel? Opel vagy Isuzu motor? Kürölbelöl 800 max 900e szánok rá.

Segítségeteket köszönöm.

1.9 Isuzu motoros van egy ismerősömnek. Nincs panasz a motorra. Másik ismerősömnek 1.7 DTI van. Hazudni nem akarok, de ha jól tudom 132.000 km van benne. Hibamentes, fogyasztása 5.5 liter, városban 6.5 liter. Szerintem teljesen elfogadható! Ha pedig feljebb lépsz, akkor az 1.7 cdti-t ajánlják nagyon. :) De én nem értek annyira hozzá!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olaszországból szeretnék behozni egy Coupét az alábbiak szerint, tehát olasz rendszámmal és papírokkal:

"EU-s tagállamban vásárolt személygépkocsi esetében adásvételi szerződésre (vagy kereskedelmi számlára), valamint a gépkocsi okmányaira van szüksége. Az Európai Unió más tagállamaiban vásárolt személygépkocsit nem szükséges kivonni a forgalomból, illetve ideiglenes rendszámmal ellátni a behozatalhoz. Az autó eredeti rendszámmal és okmányokkal is átlépheti a határt, Magyarországon a forgalomba helyezés során „honosításra” kerül."

http://www.euvonal.h..._valasz_id=1048

Erre szeretnék megerősítést kapni, hogy valaki már csinált ilyet, ill. milyen weboldalra vagy jogszabályra tudnék hivatkozni olasz részről.

Köszi:

Grm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olaszországból szeretnék behozni egy Coupét az alábbiak szerint, tehát olasz rendszámmal és papírokkal:

"EU-s tagállamban vásárolt személygépkocsi esetében adásvételi szerződésre (vagy kereskedelmi számlára), valamint a gépkocsi okmányaira van szüksége. Az Európai Unió más tagállamaiban vásárolt személygépkocsit nem szükséges kivonni a forgalomból, illetve ideiglenes rendszámmal ellátni a behozatalhoz. Az autó eredeti rendszámmal és okmányokkal is átlépheti a határt, Magyarországon a forgalomba helyezés során „honosításra” kerül."

http://www.euvonal.h..._valasz_id=1048

Erre szeretnék megerősítést kapni, hogy valaki már csinált ilyet, ill. milyen weboldalra vagy jogszabályra tudnék hivatkozni olasz részről.

Köszi:

Grm

Nekem kb kethonapja lett kesz minden az enyem nemetbol van kellett ra egy ideglenes nemet rendszam mert ott eladas utan kivonjak a forgalombol. Ideglenes rendszammmal meg haza tudd jonni! Ha hazajott akkor kell ra KPM vizsga ez kb 50ezer forint mindennel egyutt majd okmanyiroda ha szeretnel E betus rendszamot ha nem akkor a vamhivatal! Arra figyelj hogy legyen ketnylevu adasveteli mert az okmanyirodaban csak azt fogadjak el! Jah es atiratasi meg eredet vizsgat nem kell ra fizetni igy nekem 21 -ezer forintba volt a forgalmi rendszam torzskony!

Link to comment
Megosztás:

Nekem kb kethonapja lett kesz minden az enyem nemetbol van kellett ra egy ideglenes nemet rendszam mert ott eladas utan kivonjak a forgalombol. Ideglenes rendszammmal meg haza tudd jonni! Ha hazajott akkor kell ra KPM vizsga ez kb 50ezer forint mindennel egyutt majd okmanyiroda ha szeretnel E betus rendszamot ha nem akkor a vamhivatal! Arra figyelj hogy legyen ketnylevu adasveteli mert az okmanyirodaban csak azt fogadjak el! Jah es atiratasi meg eredet vizsgat nem kell ra fizetni igy nekem 21 -ezer forintba volt a forgalmi rendszam torzskony!

Köszi a gyors választ. Igazából nézegetem a német hirdetéseket is csak onnan még senki sem válaszolt az emailjeimre (pedig németül írtunk nekik). Olaszból is csak egy választ kaptam, attól akivel sikerült előtte telefonon beszélni. Van valami trükk, hogy hogyan kell kommunikálni velük vagy csak türelem kell hozzá???

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors választ. Igazából nézegetem a német hirdetéseket is csak onnan még senki sem válaszolt az emailjeimre (pedig németül írtunk nekik). Olaszból is csak egy választ kaptam, attól akivel sikerült előtte telefonon beszélni. Van valami trükk, hogy hogyan kell kommunikálni velük vagy csak türelem kell hozzá???

Nem tudom igazabol fater intezte a kinti dolgokat de o kint is dolgozik...

Lényeg hogy legyen kétnyelvu adasveteli mert okmanyirodaban nem fogjak elfogadni ha mas nyelvu...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Olaszországból szeretnék behozni egy Coupét az alábbiak szerint, tehát olasz rendszámmal és papírokkal:

Köszi:

Grm

ha az olasz odaadja a papírjait meg a rendszámokat akkor úgy közlekedsz vele mintha csak kölcsönbe lenne.

de majd kell a honosításhoz adásvételi meg gondolom a rendszámot is vissza kell majd küldened mert azt az ottani hatóságnál le kell majd adnia az előző tulajnak.

én a Coupémat P rendszámmal hoztam.

most meg a hahun eladó :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Szerintem is drága.

Az én kocsim is pont ilyen paraméterekkel rendelkezik és max 1200000Ft-ért tudnám eladni.

Azért tudom, mert én is gondolkodtam egy cserén, de lemondtam róla...

Nagyon nin

cs áruk az astráknak, sok van, nagy a kínálat, ez ráteszi a bélyegét az eladási árra.

Link to comment
Megosztás:

Én ezt a cserét 1 hónappal ezelőtt nagyon átgondoltam, és arra jutottam, hogy nem éri meg eladni.Ez a kocsi alattam fog szétrohadni az biztos.

Amikor vettem 2007.novemberében, akkor 3100000Ft-ot fizettem érte.Most 1200000Ft-ért tudnám eladni.

Inkább nem adom el.Azért akartam eladni, mert egy fokkal nagyobb csomagtartót, és vagy 200cm3-rel nagyobb motort, meg egy fedélzeti számítógépet akartam, de inkább nem.Külsőre semmi bajom, mert pont azt szoktam nézegetni, hogy sokkal jobban néz ki ez a kocsi mint a mai új autók többsége, főleg feketében.

Link to comment
Megosztás:

Én ezt a cserét 1 hónappal ezelőtt nagyon átgondoltam, és arra jutottam, hogy nem éri meg eladni.Ez a kocsi alattam fog szétrohadni az biztos.

Amikor vettem 2007.novemberében, akkor 3100000Ft-ot fizettem érte.Most 1200000Ft-ért tudnám eladni.

Inkább nem adom el.Azért akartam eladni, mert egy fokkal nagyobb csomagtartót, és vagy 200cm3-rel nagyobb motort, meg egy fedélzeti számítógépet akartam, de inkább nem.Külsőre semmi bajom, mert pont azt szoktam nézegetni, hogy sokkal jobban néz ki ez a kocsi mint a mai új autók többsége, főleg feketében.

Ezzel én is pont így vagyok.Nézegetem időnként ,milyen másik autót kellene venni,egyterűt vagy nagyobbat-kisebbet mint az Astra?A vége pedig az ,hogy ez a méret ,motor,csomagtartó stb... pont jó nekünk,miért is kezdeném újra a megismerést egy másik típussal,hiszen ez annyira bevált

és szeretjük.Sokszor,ha jövök haza munkából a másikkal (Wagon R+) és az Astra kinn áll a kapu előtt megcsodálom,hogy milyen szép,letisztult a formája és ebben a sötétmélyzöld metál szín milyen jól áll neki!

Link to comment
Megosztás:

Én ezt a cserét 1 hónappal ezelőtt nagyon átgondoltam, és arra jutottam, hogy nem éri meg eladni.Ez a kocsi alattam fog szétrohadni az biztos.

Amikor vettem 2007.novemberében, akkor 3100000Ft-ot fizettem érte.Most 1200000Ft-ért tudnám eladni.

Inkább nem adom el.Azért akartam eladni, mert egy fokkal nagyobb csomagtartót, és vagy 200cm3-rel nagyobb motort, meg egy fedélzeti számítógépet akartam, de inkább nem.Külsőre semmi bajom, mert pont azt szoktam nézegetni, hogy sokkal jobban néz ki ez a kocsi mint a mai új autók többsége, főleg feketében.

Én 2 napja fizettem ki egy összegben a fennmaradó törlesztőmet. Én sem adom el, mert:

- hatalmasat buknék rajta azonnal

- szalonból vettem 0 km-el, tudom minden percét, mikor mi történt vele

- nem akarok újra eladósodni.

Nagyon szeretjük egyébként is :)

Link to comment
Megosztás:

Ezzel én is pont így vagyok.Nézegetem időnként ,milyen másik autót kellene venni,egyterűt vagy nagyobbat-kisebbet mint az Astra?A vége pedig az ,hogy ez a méret ,motor,csomagtartó stb... pont jó nekünk,miért is kezdeném újra a megismerést egy másik típussal,hiszen ez annyira bevált

és szeretjük.Sokszor,ha jövök haza munkából a másikkal (Wagon R+) és az Astra kinn áll a kapu előtt megcsodálom,hogy milyen szép,letisztult a formája és ebben a sötétmélyzöld metál szín milyen jól áll neki!

Szerintem is időtlen, szép, arányos kiállású a G Astra és a sötétmélykék metál is nagyon jól áll neki. :icon1: Anno én is szalonból hoztam el az enyémet 3.6 M-ért. (2001-ben nem volt kis pénz...) Egy időben én is figyelgettem, hogy ennyit, meg ennyit buktam már rajta... De réges-rég ki van fizetve, üzembiztos, egyelőre a méretei is elegendők, úgyhogy lehet, hogy veteránautót nevelgetek magamnak én is... :blush:

Link to comment
Megosztás:

Én nem is merem megnézni hogy a 98 asok mennyiért mennek. így ha veszek is másikat akkor is meg fogom az astrát tartani lassan nagykorú lesz, és még mindig jó ránézni, hogy lassan 15 éves de a sok lepukkant fiatalabb autó között milyen jó kiálássa van :D most szinte ingyen áll a garázsban a negyed éves 2400 ft meg a súlyadón kívül a félévente fél tank super 95 ös prémiumot arany lötyit meg megérdemli.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.