Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Sziasztok,

hosszas keresgélés után ráakadtam egy normálisnak tűnő, 1.4-es G Astrára, ami viszont irreálisan kevesett futott egy 2008-as autóhoz képest. (Korábban többet is megnéztem, de egyik sem nyerte el a tetszésem.)

A kiszemelt szervizkönyves (természetesen), garázsban tartott (hol máshol :icon1: ), kívül-belül nagyon egyben van, szép a fényezés, belül sincs kiszakadva a kárpit (bár az anyósülésen egy nagyobb "köteg" anyag kiállt), a fogantyúk és a műszerfal újszerű, nem fényesedtek ki. Még az illata is olyan volt, mint a Zafiránké, amit 0 kilométeresen hoztunk el a kereskedésből sok-sok éve. Motortér szintén makulátlan (bár ehhez gondolom kellett egy motormosás, meg egy kis szilikon a műanyag elemeknek). Az olaj egészséges színű. Kipufogó rozsdamentes (újszerű állapotú), rugókon sem láttam rozsdát. A motor hangja jó volt, könnyen indult, kipufogóból semmi nem távozott, váltó rendben, légkondi normálisan bekapcsolt.

Aztán jöttek a furcsaságok :blink: :

-hűtő kicsit kiflibe hajolva, alján jó pár lamella eldeformálódott. Állítólag valami elöl berepült, és amiatt néz így ki...

-a hűtő előtt-alatt a műanyag takarólemez eltörött, meghegesztették

-első lökhárító a két szélén, ha kicsit is, de eláll, nincs 1 síkban a többi elemmel, gondolom a hűtő javításánál nem sikerült normálisan visszatenni

-2008 nyári autón a 2008. novemberi abroncsok voltak

-pótkeréken használt súly van

-hátsó oldalüvegen az évszám nem egyezett a többivel (megnéztünk egy másik kiállított Astrát, azon is az egyik eltért a többitől)

-hátsó lámpákban (mindkét oldalon) döglött bogarak vannak - mégis hogy kerültek oda? Már arra is gondoltam, hogy törve volt a hátulja, bontott lámpával pótolták az eredetit, ekkora kapott új kipufogót. Lehet, hogy ez már a paranoia jele? :)

-és a "kedvenc": duda kiszakadva (az újat megrendelték). A kormány és a légzsák-rész állapota feltűnően más volt, akár még hihető is a magyarázat, hogy a korábban telepen tárolt (banki, visszavett) autóból a középső részt valaki kioperálta, mert kellett neki. Vagy csak nyílt a lufi a hűtősérülés során, és egy régi, szakadttal pótolták... Lehet, hogy ugyanígy cserélték le a gumikat is? Amolyan "hullarablás" zajlott? Mentették, ami menthető, ha már viszi a bank / bank telepén kiszedték a kedves szerelők, ami megtetszett nekik?

Véleményetek így látatlanban? Féljek tőle? Jó vétel lehet? Mit érdemes még megnézni? Jövő héten elviszem egy Opel kereskedésbe, állapotfelmérésre (a Szerviz 4+ keretein belül hirdetettre). A festékvastagság-mérés eredményére leszek igazán kíváncsi...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

hosszas keresgélés után ráakadtam egy normálisnak tűnő, 1.4-es G Astrára, ami viszont irreálisan kevesett futott egy 2008-as autóhoz képest. (Korábban többet is megnéztem, de egyik sem nyerte el a tetszésem.)

A kiszemelt szervizkönyves (természetesen), garázsban tartott (hol máshol :icon1: ), kívül-belül nagyon egyben van, szép a fényezés, belül sincs kiszakadva a kárpit (bár az anyósülésen egy nagyobb "köteg" anyag kiállt), a fogantyúk és a műszerfal újszerű, nem fényesedtek ki. Még az illata is olyan volt, mint a Zafiránké, amit 0 kilométeresen hoztunk el a kereskedésből sok-sok éve. Motortér szintén makulátlan (bár ehhez gondolom kellett egy motormosás, meg egy kis szilikon a műanyag elemeknek). Az olaj egészséges színű. Kipufogó rozsdamentes (újszerű állapotú), rugókon sem láttam rozsdát. A motor hangja jó volt, könnyen indult, kipufogóból semmi nem távozott, váltó rendben, légkondi normálisan bekapcsolt.

Aztán jöttek a furcsaságok :blink: :

-hűtő kicsit kiflibe hajolva, alján jó pár lamella eldeformálódott. Állítólag valami elöl berepült, és amiatt néz így ki...

-a hűtő előtt-alatt a műanyag takarólemez eltörött, meghegesztették

-első lökhárító a két szélén, ha kicsit is, de eláll, nincs 1 síkban a többi elemmel, gondolom a hűtő javításánál nem sikerült normálisan visszatenni

-2008 nyári autón a 2008. novemberi abroncsok voltak

-pótkeréken használt súly van

-hátsó oldalüvegen az évszám nem egyezett a többivel (megnéztünk egy másik kiállított Astrát, azon is az egyik eltért a többitől)

-hátsó lámpákban (mindkét oldalon) döglött bogarak vannak - mégis hogy kerültek oda? Már arra is gondoltam, hogy törve volt a hátulja, bontott lámpával pótolták az eredetit, ekkora kapott új kipufogót. Lehet, hogy ez már a paranoia jele? :)

-és a "kedvenc": duda kiszakadva (az újat megrendelték). A kormány és a légzsák-rész állapota feltűnően más volt, akár még hihető is a magyarázat, hogy a korábban telepen tárolt (banki, visszavett) autóból a középső részt valaki kioperálta, mert kellett neki. Vagy csak nyílt a lufi a hűtősérülés során, és egy régi, szakadttal pótolták... Lehet, hogy ugyanígy cserélték le a gumikat is? Amolyan "hullarablás" zajlott? Mentették, ami menthető, ha már viszi a bank / bank telepén kiszedték a kedves szerelők, ami megtetszett nekik?

Véleményetek így látatlanban? Féljek tőle? Jó vétel lehet? Mit érdemes még megnézni? Jövő héten elviszem egy Opel kereskedésbe, állapotfelmérésre (a Szerviz 4+ keretein belül hirdetettre). A festékvastagság-mérés eredményére leszek igazán kíváncsi...

Szerintem törve volt az eleje, ezért van a hűtő elhajolva, takarólemez hegesztve. A lökhárító meg valószínűleg utángyártott, ezért áll rosszul. Lehet, hogy kinyílt a légszák is, ezért vettek bele egy másikat. Mivel nagy a választék, ezért én a helyedben keresnék másikat. :)

Link to comment
Megosztás:

Hát elég gázos az a kocsi!

Az enyém pl 2007-es, és a kormány középső részét cseréltem még csak ki a dudagomb miatt.(remélem ha baj van, akkor kinyílik a légzsák).Illetve az ajtón az a rész ahová a könyökömet teszem, az van megkopva. A kocsiban most van 62000 Km.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

A sógoromnak néztük ma ezt a gépet,mondanátok véleményt?

Z14xe a motorkód,a hátulján a twinport felirat gondolom csak dísz :icon1:

Van szervízkönyve is,2009-ben 78 ezer-nél volt utoljára töltve,ma 82 ezer van az órában :huh:

A motortérben lévő cimke szerint 2012-ben volt olajcsere 79 ezer km-nél :huh: 3 évig szinte állt az autó? lhttp://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.4_16v_classic_ii_fantasy-6696815

Link to comment
Megosztás:

A sógoromnak néztük ma ezt a gépet,mondanátok véleményt?

Z14xe a motorkód,a hátulján a twinport felirat gondolom csak dísz :icon1:

Van szervízkönyve is,2009-ben 78 ezer-nél volt utoljára töltve,ma 82 ezer van az órában :huh:

A motortérben lévő cimke szerint 2012-ben volt olajcsere 79 ezer km-nél :huh: 3 évig szinte állt az autó? lhttp://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.4_16v_classic_ii_fantasy-6696815

Hát 1.1-ért sok!

Elek LPG-vel a 2008-ast adta 1.2-ért, és jobban felszerelt volt!

Az enyimért sem adnának 1.1-nél többet, ha sokáig hirdetném akkor talán 1.2 (és LPG-s!).

Az 1.1 egy 2004-esért sok szerintem. Meg ha Z14XE és twinport felírat, az eleve hülyeség. Kellene fénykép a motorról....

Link to comment
Megosztás:

Hát 1.1-ért sok!

Elek LPG-vel a 2008-ast adta 1.2-ért, és jobban felszerelt volt!

Az enyimért sem adnának 1.1-nél többet, ha sokáig hirdetném akkor talán 1.2 (és LPG-s!).

Az 1.1 egy 2004-esért sok szerintem. Meg ha Z14XE és twinport felírat, az eleve hülyeség. Kellene fénykép a motorról....

igen,az ára kicsit túlzó,amúgy Ecotec lehet,ilyenhttps://www.google.hu/search?q=Z14xe&hl=hu&rlz=1C1AFAB_enHU492HU492&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=xxJgUZOGBYnZtQbo84HIAg&ved=0CDgQsAQ&biw=1024&bih=608#imgrc=48lRV1JGOGbZvM%3A%3BXj70jv4ryZmcAM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.carsparesnorthernireland.co.uk%252Fengine%252520page%252520imgs%252FPicture%25252011.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.carsparesnorthernireland.co.uk%252Fengines.html%3B350%3B263

Link to comment
Megosztás:

Igen, ez a Z14XE, de akkor hogyan került oda a twinport felírat? :o

Nagyszüleim 2004/05-ösében Z14XE van, de twinport felírat nélkül. Vagy csak ráragasztották, vagy törött volt a kocsi hátulja, és cserélték a csomagtér ajtót is...

Link to comment
Megosztás:

Igen, ez a Z14XE, de akkor hogyan került oda a twinport felírat? :o

Nagyszüleim 2004/05-ösében Z14XE van, de twinport felírat nélkül. Vagy csak ráragasztották, vagy törött volt a kocsi hátulja, és cserélték a csomagtér ajtót is...

Sztem csak ráragasztották,mivel az "igazi"twinportnak az 1.4 után van a felirat ennél meg 1.4 előtt :D

Link to comment
Megosztás:

A sógoromnak néztük ma ezt a gépet,mondanátok véleményt?

Z14xe a motorkód,a hátulján a twinport felirat gondolom csak dísz :icon1:

Van szervízkönyve is,2009-ben 78 ezer-nél volt utoljára töltve,ma 82 ezer van az órában :huh:

A motortérben lévő cimke szerint 2012-ben volt olajcsere 79 ezer km-nél :huh: 3 évig szinte állt az autó? lhttp://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.4_16v_classic_ii_fantasy-6696815

Az ár egyértelműen sok, az enyém is 2004 júliusi, és 1.2-ért vettem 2 éve! És már akkor is itt többen megjegyezték, hogy sok volt, bár itt Miskolc környékén végignéztem a kereskedéseket, és nagyjából ezen az árszinten volt a többi is hasonló korral. Ám jó végre látni egy olyan gépet, ami még az enyémnél is kevésbé felszerelt, nekem legalább első ködlámpa is van benne. :)

Szóval ennyiért semmiképp nem ajánlom, még ha a kilométer valós is benne, illetve mindenképp keress twinport motorral (z14xep), vannak 2004-esek is, illetve főleg 2005-től, hasonló árban vagy akár még olcsóbban. A benzinkútnál meghálálja.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Autóváltás előtt vagyok, segítségeteket kérném. Jelenleg egy Skoda Fabiám van (1.4 MPI Clasic, 44KW, metálfény, servo, légzsák, 220 000km, 2002-es), mi vettük szalonban. Most nagyon jó áron el tudom adni. Emígy teljesen meg vagyok vele elégedve, de már elég régi, sok benne a km, és félő, hogy lassan komolyabban is javítani kellhet. Olajat nem fogyaszt, szépen működik.

Az Astra G-t néztem ki, 2006 vagy 2007-est, 100 000km körül. Szerintetek megéri lecserélni? Kb 1m-t tudok adni az Astráért.

Teljesen tanácstalan vagyok, hogy mennyire megbízható az Astra. Azt olvasom, hogy az, nem kell sokat javítani, és az sem drága.

Főleg az 1.4 Classic II jöhet szóba, esetleg az 1.7-es CDTI. Itt rögtön kérdezném is, hogy merjek-e dieselt venni? Van a használtautón pár eladó 140-150e km-s 1.7 CDTI, szervizkönyves, azok jó választásnak tűnnek, de félek, hogy szét van hajtva és nagyon drága a diesel javítása. Vagy nem kell tőle tartanom?

1.4 Twinport ferdehátú vagy sedan:

- sok van belőle, ereje elegendő (Fábia után főleg)

- olcsó javítani

- tűrhető fogyasztás

Kérdés:

- kb. hány km ami biztonságosan beletehető (pl 200 000 km gond nélkül?)

- mire kell figyelni

- mik a tipikus hibák, amire számítani lehet, hogy tudjak kalkulálni

1.7 CDTI

- nagyon dicsérik a japán diesel motort, állítólag nagyon megbízható, és akár 400 000km sem gond neki

- ha javítani kell, akkor nagyon drága (ez igaz?)

- alacsony fogyasztás

Kérdés:

- mennyire rizikós használtan megvenni?

- miért jobb, mint az 1.4-es benzines?

- télen-nyáron használom, nem árt neki, hogy napi szinten megy 15 km-t munkahelyre és vissza, havonta pedig 300-400 km közúton, pálya szinte semmi, max évente egyszer Adria

Kérlek benneteket, hogy segítsetek, nagyon nem tudok dönteni. Esetleg ha tudtok ajánlani a ha-ról, ami jó vétel (fekete előnyben, de nem gond, ha fehér).

Ha beviszem átvizsgálásra Opel szervizbe, akkor meg tudják mondani, hogy milyen állapotban van? Ha van szervizkönyve vezetve, azt le lehet ellenőrizni, hogy nem-e tekerték a km-t?

Köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Lehet nem sokat tudok segíteni, de leírom a véleményem.

1. Ha a jelenlegi autódnak semmi baja, akkor miért akarod lecserélni? Jó, lehetnek kényelmi kérdések, vagy csak jobban tetszik valami, esetleg már ráuntál. De ne az óraállást nézd, hanem az állapotot.

2. Nekem Diesel van, 140e volt az órában mikor megvettem, igazából 1 dolog romlott el eddig rajta, és akkor is csak azért volt húzós az ára, mert ha már levettük, akkor vezérléscsere, stb. :rolleyes:

Bár az enyém nem a CDTI.

De, ha ilyen kevés km-re kell, akkor nem biztos, hogy megéri. (De akkor hogy tettél bele 11év alatt 220e-et a Skodába? :blink: Az évente 20e km. :D )

3. Ha benzinest veszel, semmiképp se a 1.4-est. Nem eszik kevesebbet, de nem is megy úgy. Hátha még rákapcsolod a klímát+4-5-en ültök benne, örülj ha elindul. :hehe:

Egyébként, hogy drága-e? Mi a drága. Egy autót fenntartani eleve sokba kerül. (Szinte már luxus a mai világban) Hihetetlen, mennyi bőrt képesek lehúzni arról aki közlekedik. Pedig én se szórakozásból kocsikázok minden nap, ilyen árak mellett.

Nah szóval, bocs ha semmit se segítettem, de megpróbáltam. :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Ami lemaradt:

Japán diesel. Előző autóm Kadett volt, 1.7 szívódiesel. '92es :icon1: Isuzu

A téli reggeleken elhúzódó hidegindítást leszámítva különösebb baja nem volt.(19éves volt mikor megváltam tőle, azóta használja a boldog új tulaj) :evilgrin:

Abban 99999.99km után átfordul 0-ra a számláló. Na nálam ezt meg is tette, de azt nem tudom hogy hanyadjára. :w00t: (Egyébként le is fényképeztem, hogy nullkilóméteres autóm van) :rolleyes:

Ja és persze kereken 5L fogyasztásokat mértem. Pedig húztam vele futót is sokat. De a fogyasztásában annyira megbíztam, hogy aszerint mentem tankolni, mivel a üzemanyagszintjelző nem működött, és kiszámoltam, hány km-re elég, és elég is lett mindig.

Egyszóval: MEGBÍZHATÓ!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

6-700e környékén keresek autót és felmerült a G Astra is. Vannak olyan évjáratok, vagy motorok, amiket kerülni kell? Találtam egy kereskedőt, ahol elvileg csak opel van és elég szép állapotúnak látszanak képekről, ismeri őket valaki? http://www.hasznaltauto.hu/partner/ke-or_car_kft-10103

Én az 1.2 motorrral szerelt változatokat nem favorizálnám :smartass:

Link to comment
Megosztás:

Még az 1.4 is gyenge, jobb az az 1.6-os motorral. ;) Fogyasztásban sincs szinte semmi különbség... de kell az a 10Le

Hétköznapi,átlagos usernek teljesen jó az 1.4 is.Nem az a 10le inkább az a 20-25Nm ami érezhető normál autózás közben(szabályok betartva :D )

Amúgy a motor választásban döntő milyen viszonyok között megy többet a gép:városban(1.4,esetleg 1.6 8v)inkább hosszútáv,autópálya(1.6 16v)

Link to comment
Megosztás:

Még az 1.4 is gyenge, jobb az az 1.6-os motorral. ;) Fogyasztásban sincs szinte semmi különbség... de kell az a 10Le

Hétköznapi,átlagos usernek teljesen jó az 1.4 is.Nem az a 10le inkább az a 20-25Nm ami érezhető normál autózás közben(szabályok betartva :D )

Amúgy a motor választásban döntő milyen viszonyok között megy többet a gép:városban(1.4,esetleg 1.6 8v)inkább hosszútáv,autópálya(1.6 16v)

Link to comment
Megosztás:

Pályát nem látna. Vidéken melóba járás, bevásárlás stb, szóval nem lenne hajtva. Az 1.2-es motor problémás, vagy csak szimplán gyengének találjátok?

Kevés.... Nagyon kevés... 1.4 alatt ne, de inkább 1.6 (nekem 1.4 van, de 1.6 kellene azért)

Link to comment
Megosztás:

A kolléganőmnek volt 1.2-es Astrája.Baja soha nem volt csak nem ment.Néha odaadta,hogy vigyem el neki gumishoz meg ide-oda,hát taposni kellett szegénynek.Én mindjárt az 1.6-osokat néztem csak.Ez sem egy erőgép a 2.0-es Vectra után,de lassan megszokom,hogy pörgetni kell:)Azt mondják,hogy az ember 100 kg felett kezdődik,az autó meg 2000 ccm fölött :)Na én mindkettőnek alatta vagyok:)

Link to comment
Megosztás:

Pályát nem látna. Vidéken melóba járás, bevásárlás stb, szóval nem lenne hajtva. Az 1.2-es motor problémás, vagy csak szimplán gyengének találjátok?

Akkor elég az 1.4 feltéve ha nem 4-5 utassal mész meg csomagokkal,de ha jó áron megfelelő állapotú 1.6-ot találsz ne hagyd ott :icon1:

1.2 gyenge,nem is a Le hiányzik inkább hanem a kis köbcentiből fakadó Nm hiány <_<

Link to comment
Megosztás:

A kolléganőmnek volt 1.2-es Astrája.Baja soha nem volt csak nem ment.Néha odaadta,hogy vigyem el neki gumishoz meg ide-oda,hát taposni kellett szegénynek.Én mindjárt az 1.6-osokat néztem csak.Ez sem egy erőgép a 2.0-es Vectra után,de lassan megszokom,hogy pörgetni kell:)Azt mondják,hogy az ember 100 kg felett kezdődik,az autó meg 2000 ccm fölött :)Na én mindkettőnek alatta vagyok:)

Én 100kg felett vagyok és 197cm. Volt már 2.0 benzines 150le-s autóm, tudom milyen, amikor van erő, csak az alatt az évi 4 ezer km alatt, nem igazán volt értelme a sok erőnek (leghosszabb táv egy 100km-es út volt). 1.4-es G Astra volt már a családban, 2002-es, 2 év alatt elég sokat költöttek rá, pont náluk jött elő a katalizátor, trafó, kuplung hármas, de maga az autó nagyon egyben volt. Akkor marad egyelőre az 1.6-os nézegetése, no meg más márkák is szóba kerültek (focus, octavia) amelyikből előbb találok szép állapotút, azt veszem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.