Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

A kolléganőmnek volt 1.2-es Astrája.Baja soha nem volt csak nem ment.Néha odaadta,hogy vigyem el neki gumishoz meg ide-oda,hát taposni kellett szegénynek.Én mindjárt az 1.6-osokat néztem csak.Ez sem egy erőgép a 2.0-es Vectra után,de lassan megszokom,hogy pörgetni kell:)Azt mondják,hogy az ember 100 kg felett kezdődik,az autó meg 2000 ccm fölött :)Na én mindkettőnek alatta vagyok:)

Az 1.6 fölött is van élet. Én úgy terveztem, hogy min. 1.8 legyen, azzal már lehet sportosan is közlekedni. Aztán kifogtam egy Z22SE kombit.

Link to comment
Megosztás:

A pályát nem látna, vidéki melóbajárásra, bevásárlásra szinte mindegy milyen motorral veszi a user.

Amelyikből talál jobb állapotút, azt kell venni, kész.

Egyébként én is néztem egy Focust 630e Ft-ért, Trend felszereltség volt (valami sportféleség), de az autó minősége/kidolgozása nem győzött meg. A VW csoport termékei pedig drágák, ráadásul az 1.6-os 8 szelepes motorjuk sem a jó fogyasztásáról híres.

Link to comment
Megosztás:

Focus belül tényleg nem egy minőségi darab, de igazából ez a kettő az, amelyekből van választék, jó áron vannak és még a megbízhatók közé sorolható. Golf4 csak elvétve van ennyiért és eléggé lelakottak. Automata váltótól mennyire kell félni? Ezekben még a GM féle 4 gangos világból kimenő széria van?

Van itt pl egy szépnek tűnő automata 1.6 8szelepes motorral: http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.6_gl_automata-6977533

Hozzátenném, hogy az életben nem vezettem még automatát, de kényelmi szempontból jónak tűnik.

Link to comment
Megosztás:

Nekem ez a 2. automata váltós Opelem. Az előző Omegámban nagyjából 300e km volt, és a váltó (is) bontatlan volt, szuperül működött. Astránál sincs semmi hiba. Nekem beváltak.

A képlet nálam így néz ki: ha a tesztkörön az automata váltó semmi rendellenességet nem mutat, meg szabad venni. Olaj kell bele és szűrő.

Vezetni pofonegyszerű, nagyon kényelmes, nagyon finom. Meg kell tanulni ésszel használni a gázpedált, nem feleslegesen rugdosni, "gurulni hagyni" a kocsit, így a fogyasztástól sem kell félni. Bár egy gyengébb motor bizonyára nehezebben viseli az automata váltó miatti "direkt kapcsolat" hiányát / veszteséget...

Link to comment
Megosztás:

Nekem ez a 2. automata váltós Opelem. Az előző Omegámban nagyjából 300e km volt, és a váltó (is) bontatlan volt, szuperül működött. Astránál sincs semmi hiba. Nekem beváltak.

A képlet nálam így néz ki: ha a tesztkörön az automata váltó semmi rendellenességet nem mutat, meg szabad venni. Olaj kell bele és szűrő.

Vezetni pofonegyszerű, nagyon kényelmes, nagyon finom. Meg kell tanulni ésszel használni a gázpedált, nem feleslegesen rugdosni, "gurulni hagyni" a kocsit, így a fogyasztástól sem kell félni. Bár egy gyengébb motor bizonyára nehezebben viseli az automata váltó miatti "direkt kapcsolat" hiányát / veszteséget...

És a szűrőt hogyan cseréled a g-ben, mert az belül van. Szétszedni meg csak azért nem szabad. Nekem is az van. Egyébként te mennyi km-enként cserélsz benne váltóolajat és milyet?

Link to comment
Megosztás:

Jogos, a váltóolaj szűrőről nekem is mondott valami ilyesmit a tulaja, mikor vettem a G-t, már rémlik.

Nem olyan régen vettem a kocsit, előttem cserélték benne, még csak ~12e km van a váltóolajban (és szinten van).

Értem, köszönöm! Nekem is kb annyi km van benne.

Link to comment
Megosztás:

Találni 1.6-osból is szép példányokat, mint mondjuk ez http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.6_16v_gl_automata_100_000km_szervizkonyv-6775136

de feltűnően tiszta motorral és belsővel van, műszaki sem stimmel, pedig a leírásban ott van, hogy itthon lett először forgalomba helyezve.

Még egy fura kérdés, nem volt hosszú távon senkinek opelje a családban, mennyi valós km-el szabad még ezeket megvenni? 220e sok? Nem tudom mennyit bírnak ezek az ecotec motorok, 200e futás felettiekből már CDX-et is kapni viszonylag kedvező áron, pl: http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.8_16v_cdx_klima_tempomat_v-horog-7012340

Link to comment
Megosztás:

Találni 1.6-osból is szép példányokat, mint mondjuk ez http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.6_16v_gl_automata_100_000km_szervizkonyv-6775136

de feltűnően tiszta motorral és belsővel van, műszaki sem stimmel, pedig a leírásban ott van, hogy itthon lett először forgalomba helyezve.

Még egy fura kérdés, nem volt hosszú távon senkinek opelje a családban, mennyi valós km-el szabad még ezeket megvenni? 220e sok? Nem tudom mennyit bírnak ezek az ecotec motorok, 200e futás felettiekből már CDX-et is kapni viszonylag kedvező áron, pl: http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.8_16v_cdx_klima_tempomat_v-horog-7012340

Kintről behozott szerintem. Nem azt írja, hogy itthon lett először forgalomba helyezve, hanem "– Magyarországon újonnan üzembe helyezett – második tulajdonostól –".

Az enyém motortere is ilyen tiszta. Jó nem ennyire fekete, szilikonos, de tiszta nagyon.

A Mobile.de-n van 400 000km fölötti futásteljesítményű is. Csak mi magyarok akadunk fel a sok futott km-en. Ha egy autó 12-14 éves, akkor valószínűbb a magas futásteljesítmény. Inkább az szúr szemet, hogyha kevés van benne. Mind ez a karbantartástól függ, hogy meg szabad e venni vagy sem. Szóval sokat számít az igazolt előélete az autónak. Szervizkönyv és később a számlák megléte.

Link to comment
Megosztás:

Vettem én már 219e km-el autót, szóval nem félek a futásteljesítménytől, ha olyan motorról van szó, ami bírja, de természetesen, ha van egy szervizkönyves, számlákkal bizonyítottan 100e-t futott autó mondjuk 50-el többért, akkor inkább azt nézem meg.

Link to comment
Megosztás:

Még egy fura kérdés, nem volt hosszú távon senkinek opelje a családban, mennyi valós km-el szabad még ezeket megvenni? 220e sok? Nem tudom mennyit bírnak ezek az ecotec motorok, 200e futás felettiekből már CDX-et is kapni viszonylag kedvező áron, pl: http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.8_16v_cdx_klima_tempomat_v-horog-7012340

A motorok bírják, ha ésszel vannak használva, de 200-ezer fölött már lehet kalkulálni kuplungcserével, ill. a láncos motoroknál a vezérműlánc is hallathatja már a hangját.

Link to comment
Megosztás:

A motorok bírják, ha ésszel vannak használva, de 200-ezer fölött már lehet kalkulálni kuplungcserével, ill. a láncos motoroknál a vezérműlánc is hallathatja már a hangját.

Tesóm 1.6-os H astrájában most van 200e km. A múltkor rákérdeztem a bajaira, mire annyit mondott, hogy tankolni kell bele. Viszont tény, hogy nincs elhanyagolva a verda, csodálatosan egyben van, a motort is öröm hallgatni.

Link to comment
Megosztás:

Tesóm 1.6-os H astrájában most van 200e km. A múltkor rákérdeztem a bajaira, mire annyit mondott, hogy tankolni kell bele. Viszont tény, hogy nincs elhanyagolva a verda, csodálatosan egyben van, a motort is öröm hallgatni.

Az enyémet most kuplungozzák, még elment volna, de a főtengelyszimeringnél folyatja az olajat, ezért mindenképp szét kellett szedni. 210-ezer km. környékén járok. A lánc is cserés lesz lassan. Hozzáteszem, hogy kereskedőtől van az autó, az előélete nem ismert, a km.-futás nem garantált. Lassan rendbe rakok rajta mindent, és egy nagyon frankó autó lesz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Lassan nyugdijba kerül az F-es astrám. Szeretnék helyette egy G-t. Még csak a nézelődésnél tartok, bár a zsé már megvan, ha valami igazán jó vételt találnék akkor rácsapnék, de nem égetően sürgős.

Ha esetleg ezt véleményeznétek: http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.4_16v_classic_ii-6963298

Persze gondolom lehet belőle alkudni. Bár ha nem csak a leirásból felejtették ki a szervizkönyvet, az gond lehet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Lassan nyugdijba kerül az F-es astrám. Szeretnék helyette egy G-t. Még csak a nézelődésnél tartok, bár a zsé már megvan, ha valami igazán jó vételt találnék akkor rácsapnék, de nem égetően sürgős.

Ha esetleg ezt véleményeznétek: http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.4_16v_classic_ii-6963298

Persze gondolom lehet belőle alkudni. Bár ha nem csak a leirásból felejtették ki a szervizkönyvet, az gond lehet.

szia !

hát az 55000km kicsit karcsu !!de lehet de meg kell nézni ,fiatalé lehet a nem gyári dolgokra gondolok!föleg a kormányon az emléma szerintem gagyi!

Link to comment
Megosztás:

szia !

hát az 55000km kicsit karcsu !!de lehet de meg kell nézni ,fiatalé lehet a nem gyári dolgokra gondolok!föleg a kormányon az emléma szerintem gagyi!

Miért karcsú? Az enyémben most van 39e. Nyilván lehetne ennek a három szorosa is, de vannak ilyenek. Jól körülnézve a gépet, szervizben kérve állapotfelmérést, előéletet nem lehetetlen küldetés. Első blikkre sportosra, csapatósra van kicsit hangolva a gép, ami nem biztos, hogy jó, főlet ha ütötték. De a szervizben kiderül sokminden.

Link to comment
Megosztás:

Miért karcsú? Az enyémben most van 39e. Nyilván lehetne ennek a három szorosa is, de vannak ilyenek. Jól körülnézve a gépet, szervizben kérve állapotfelmérést, előéletet nem lehetetlen küldetés. Első blikkre sportosra, csapatósra van kicsit hangolva a gép, ami nem biztos, hogy jó, főlet ha ütötték. De a szervizben kiderül sokminden.

ha 39e van a gépedben akkor ne nyugdijazd!!akkor mennyi kilométert mentél egy évben!!??

ha igy kiméled az autódat akkor érdemes tőled autót venni :)

Link to comment
Megosztás:

Miért karcsú? Az enyémben most van 39e. Nyilván lehetne ennek a három szorosa is, de vannak ilyenek. Jól körülnézve a gépet, szervizben kérve állapotfelmérést, előéletet nem lehetetlen küldetés. Első blikkre sportosra, csapatósra van kicsit hangolva a gép, ami nem biztos, hogy jó, főlet ha ütötték. De a szervizben kiderül sokminden.

Ma bevittem márka kereskedésbe, ha új kocsit mennyit adnának az enyimért, hááát kicsit elszomorodtam, 900e... Annyiért nem tapogatják...

Jah, és ha újat akarok, akkor nekem nincs 30% kedvezmény, mint a lopunkcsalunk (tisztelet a kivételnek) vállalkozóknak.... Úgyhogy úgy döntöttem új kocsi storno... Nincs felesleges 6 millám....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Lassan nyugdijba kerül az F-es astrám. Szeretnék helyette egy G-t. Még csak a nézelődésnél tartok, bár a zsé már megvan, ha valami igazán jó vételt találnék akkor rácsapnék, de nem égetően sürgős.

Ha esetleg ezt véleményeznétek: http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.4_16v_classic_ii-6963298

Persze gondolom lehet belőle alkudni. Bár ha nem csak a leirásból felejtették ki a szervizkönyvet, az gond lehet.

Itt motorikusan komoly gondok lehetnek, a sok tuning cuccból kiindulva (és ráadásul még rondák is). Az üléshuzat szintén nem jó jel.

Link to comment
Megosztás:

Itt motorikusan komoly gondok lehetnek, a sok tuning cuccból kiindulva (és ráadásul még rondák is). Az üléshuzat szintén nem jó jel.

Nekem 65000Km van a kocsimban.Fekete olyan mint ez, csak nincsen szemöldök.A felnim alu opel.

Szereltem be menetfényt.Nem gagyit, hanem minőségit.Van benne veramon.Építettem be hátra a hamutartó alá szívargyújtót.Az ülésre én is tettem védő huzatot.Tehát én is alakítgattam az autót, de motorikusan 100%!!!

Mindent megadok az autónak amit kell.Szervíz, minőségi anyagok stb.....

Link to comment
Megosztás:

Nekem 65000Km van a kocsimban.Fekete olyan mint ez, csak nincsen szemöldök.A felnim alu opel.

Szereltem be menetfényt.Nem gagyit, hanem minőségit.Van benne veramon.Építettem be hátra a hamutartó alá szívargyújtót.Az ülésre én is tettem védő huzatot.Tehát én is alakítgattam az autót, de motorikusan 100%!!!

Mindent megadok az autónak amit kell.Szervíz, minőségi anyagok stb.....

De sajnos eladáskor senki nem fogja nézni, mint pl én is pofára estem... Nem számít, ha alap lenne, ennyi km-el akkor is annyit adna érte a kereskedő.... (nem + a 220e Ft-os LPG szett, és a sok apróság ami pluszban van benne)

Link to comment
Megosztás:

Nekem 65000Km van a kocsimban.Fekete olyan mint ez, csak nincsen szemöldök.A felnim alu opel.

Szereltem be menetfényt.Nem gagyit, hanem minőségit.Van benne veramon.Építettem be hátra a hamutartó alá szívargyújtót.Az ülésre én is tettem védő huzatot.Tehát én is alakítgattam az autót, de motorikusan 100%!!!

Mindent megadok az autónak amit kell.Szervíz, minőségi anyagok stb.....

A felnivel, a DRL-lel és a veramonnal semmi gond. Nyilván vannak kivételek, lehet, hogy ez az autó is patent motorikusan, de én nem vennék olyan autót, amin ronda "tuning" cuccok vannak (elsősorban a szemöldökre, a hátsó lámpákra és a kormányon az emblémára gondolok)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a sok hozzászólást, észrevételt. Én sem vagyok oda különösebben a tuning cuccokért, (bár a lámpa nem lenne annyira csúnya, csak szinre kellett volna fújni, szemöldök meg felesleges, bár fél óra alatt tudnék sokkal szebbet is csinálni) az üléshuzattal sincs gond ha azért tette fel a tulaj, mert neki ez tetszett, vagy, hogy megóvja az ülést. Persze, ha más az oka az már gáz. Itt jobbára a relatíve fiatal életkor és a kevés kilométer érne meg egy misét, persze, csak ha tényleg nem barbár módon volt használva. Nem egyszerű az élet.

Bár mindig a volt szomszéd jut eszembe, mezei skoda oktávia (semmi tuning) és minden reggel egyes, üveghang hideg motorral. Az autó külsőre egyben volt, de a következő tulaj valoszínü soha sem tudta meg mit műveltek a verdával.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.